Kiyametin Alametlerinin Gizli Kodlari 1
 

Kıyametin Alametlerinin Gizli Kodları

Akhenaton

1. Bölüm

وَإِذَا وَقَعَ الْقَوْلُ عَلَيْهِمْ أَخْرَجْنَا لَهُمْ دَابَّةً مِّنَ الْأَرْضِ تُكَلِّمُهُمْ أَنَّ النَّاسَ كَانُوا بِآيَاتِنَا لَا يُوقِنُونَ

“O söz başlarına geldiği zaman, onlara yerden bir Dabbe çıkarırız; o da, insanların Bizim ayetlerimize kesin bir bilgiyle inanmadıklarını onlara söyler.” (Neml Suresi, 82)

Hadi hayal gücümüzü biraz çalıştıralım. İster fantezi deyin, ister çılgınca niteleyin; ama kıyamet alametleri, bugünün teknoloji ve oluşumlarının şifrelenmiş kodudur. Kıyametin küçük alametleri, bütün insanların anlayabileceği, tefekkür gerektirmeyen olaylar dizisiyse de büyük alametler de o kadar üstü kapalı ve semboliktirler. 3 Boyutlu düşünelim ve 3 semavi dinin (Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslamiyet) kitapları ve inanışlarındaki kıyamet nedir, işaretleri nelerdir; bunlar hakkında fikir yürütelim.

Dabbe. İnternette gezinirken, şöyle bir yoruma rastladım: “Dabbetülarzın özellikleri ile internet arasındaki benzerlik dikkat çekici: Tarifler, dabbenin, dünyayı örümcek ağı gibi saracağını söylüyor. Bütün internet adreslerinin başında ise ‘dünyayı saran örümcek ağı’ anlamına gelen www kısaltması var. Dabbe’nin topraktan geleceği söylenirken internet teknolojisinin temeli de topraktan yapılan silisyuma dayanıyor.” Bildiğiniz gibi "Dabbe" filmi, Dabbet-ül Arz'ın (دابة ال ارض) insanların zihinlerinde uyandırdıkları bir canavar imajından çok internet teknolojisinin alt yapısı olduğu benzetmesiyle ilgi uyandırmıştı. Yönetmen, internetin bir on yıl kadar sonra çok "vahşi" bir duruma gelebileceğini, "yaşayan bir organizma" halini alabileceğini söylüyor. Son yıllarda, "sanal zeka" teknolojisindeki gelinen noktaya bakarsanız, bu aslında o kadar da uzak bir ihtimal görünmüyor. Eskiden ben de "sanal zeka" teknolojisine dönük programlar yazmıştım.

Birçok kaynak kodu da, konuyla ilgili teknoloji forumlarında paylaşmıştım. Mevzu-u bahis film hakkında çok şeyler yazıldı, çizildi. Bu film, sadece ilk değildi. George Lucas'ın "Terminator" u, Wachowski kardeşlerin "Martix" seller'i, ilk akla gelenleri denebilir. Dabbe, Kurân ve hadislerden; diğer iki film ise İncil ve gnostik felsefeden yola çıkılarak esinlenmişti. İlk bakışta bilim-kurgu'dan öteye geçemeyen bir teori gibi gözükseler de, bu alametlerin sembollerle ifade edildiğini düşündüğümde, bir an için "Neden olmasın?" demiştim kendi kendime.

1, alametlerinin, gizli, kodları, kıyametin

İkinci bir tevil'de Dabbetül Arz'ın bir teknoloji değil de çağın hastalığı olarak adlandırılan AIDS olması yönündeydi. Bediuzzaman Said Nursi'nin bu konu hakkındaki yorumu şöyle:

“ 'La ya'lemü'l-gaybe illallah' Nasıl ki kavm-i Firavun'a, çekirge afatı ve bit belası ve Kabe tahribine çalışan Kavm-i Ebrehe'ye Ebabil kuşları musallat olmuşlar. Öyle de: Süfyan'ın ve deccallerin fitneleriyle bilerek, severek isyan ve tuğyana, Yecüc ve Mecüc'ün anarşistliği ile fesada ve canavarlığa giden ve dinsizliğe, küfür ve küfrana düşen insanların akıllarını başlarına getirmek hikmetiyle arzdan bir hayvan çıkıp musallat olacak, zir ü zeber edecek. Allahu a'lem. O dabbe bir nevidir. Çünkü, gayet büyük bir tek şahıs olsa, her yerde herkese yetişemez. Demek, dehşetli bir taife-i hayvaniye olacak. Belki 'İlla Dabbet-ül Ardı te'külü min seetehu (asasını kemirmekte olan bir ağaç kurdu, Süleyman'ın ölümünü onlara fark ettirdi)' ayetinin işaretiyle, o hayvan, Dabbet-ü'l Arz denilen ağaç kurtlarıdır ki: insanların kemiklerini ağaç gibi kemirecek, insanın cisminde dişinden tırnağına kadar yerleşecek. Müminler iman bereketiyle ve sefahat ve su-i istimalattan tecennübleriyle (korunmalarıyla) kurtulmasına işareten, iman konusunda o hayvanı konuşturmuş.” (Şualar, s. 497)

Gerçekten de, bu hastalığa baktığımızda, Bediüzzaman'ın te'viline çok yakın bir özellik taşıdığı görülür. Bediüzzaman, yukarıdaki sözlerinin bir yerinde, Dabbetü'l-Arz'ın ağaç kurdu cinsinden bir hayvan olduğunu ifade etmişti. Ağaç kurdu ağacı içten yiyip devirdiği gibi; AIDS virüsü de, yakaladığı insanların kemiklerini içten içe eriterek, ölümüne sebep olmaktadır. Aids virüsünün bir kurtçuğa benzemesi de ayrıca düşündürücü.

❮ 1. Bölüm2. Bölüm3. Bölüm ❯

Akhenaton'un Diğer Yazıları ❯❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Warcraft, 01.04.2017, 16:37 (UTC):
kıyametin ne zaman kopacağını sadece Allah bilir..
ancak kıyamet alametleri artık zuhur etmektedir..
dünya dışı canlılarda benim kanatimce kıyamet alametlerindedir...

Yorumu gönderen: Murat, 18.10.2010, 21:04 (UTC):
ben inaniyorum cunki wimdiki zamanede cok cetinlikler var hiss ediyorumki dunyanin sonuna yaklawiyoruz

Yorumu gönderen: mehmet, 12.08.2010, 13:36 (UTC):
2012 de şeytaniler kendilerince küçük bir kıyamet yapacaklar...

Yorumu gönderen: hasibe, 14.12.2009, 14:09 (UTC):
Internete soyle bir habere rastladim. Kiyamet 2012de kopacak ben buna inanmiyorum cunku kiyametin ne zaman kopacagini sadece ALLAH bilir.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56080789 ziyaretçi (142875745 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)