Koc Burcu
 

Koç Burcu, 21 Mart - 20 Nisan

Grubu: Ateş, pozitif
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu sayısı: 6, 9, 15, 343, 2618
Uğurlu taşı: Pırlanta, Ametist, Agat, Sitrin
Uğurlu renkleri: Ateş kırmızısı, Nar çiçeği, Al
Uğurlu çiçekleri: Lale, Gelincik, Papatya
Uğurlu kokuları: Manolya, Lavanta çiçeği, ıtır
Uğurlu müzik: Hızlı ve tempolu parçalar, Marşlar
Belirgin özelliği: Cesaret
Negatif yönü: Acelecilik
İsteği: Liderlik
Anlaştığı burçlar:, Yay
Anlaşamadığı burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak
Kariyerine yardımcı olacak burç: Oğlak
Duygusal açıdan destekçi burç: Yengeç
Maddi açıdan en yardımcı burç: Boğa
Evlilik için uygun burç: Terazi

ÖZELLİKLERİ

Koç, burçların ilkidir. Koç, doğumu temsil eder. Koçlar hareketli ve enerjik olurlar. İnsanın silahını elinden alan saflık, aynı zamanda Koç insanının korkusuzluğunun nedenidir. Koç'da art niyet ve kötü düşünce yoktur. Yaşamı boyunca da bu durum böyle devam eder. Kendisinde oluşmuş kuşkular, bir kimsenin kendisine iyi davranmasıyla hemen ortadan kaybolur. Hayalcidir, ama kendi hayalleri, bir başkasının yıkımını gerektirmeyen ve zarar vermeyen hayallerdir.

Bu burcun insanları iler ki yıllarda çapkın, yaşamayı seven, canlı ve aktif olurlar. Koç erkeği asidir. Düşünceleriyle yaşam tarzları uyumludur. Yaratıcı, pratik ve meraklıdırlar. Girişimci ve serüven peşindedirler. Kendilerini pratikleriyle kanıtlamak isterler. Ne istediklerini bilirler ve peşinden koşarlar. Sabırsızdırlar, nasihat dinlemekten hoşlanmazlar. Bu nedenle zaman zaman zor durumda kalırlar.

Yeni şeylere başlamaya bayılırlar. Fırsatları değerlendirirler. Yaptıklarının başkaları tarafından onaylanması onlar için önemlidir. Çabuk saldırıya geçerler. Patavatsızca ve kavga edercesine konuşurlar. Anlattıklarının dinleyiciye çekici gelmesi için hayal güçleri ile olaya renk katarlar. Kıyaslanmaktan nefret ederler. Olaylar istedikleri biçimde gelişmezse uzlaşmaz olurlar.

Söz sahibi olmak için güç kullanabilirler. Kendilerini yeterince özgür hissediyorlarsa, ilişkilerinde uyumlu davranırlar. Bu burçta doğanlar, her şeyi daha hızlı kavradıklarından çabuk öğrenirler. Espri anlayışları gelişmiştir. Hiç olmadık yerlerde herkesi güldürürler. Cinsel çekiciliklerini göstermeyi severler. Koç erkeğini güzellik ve çaresizlik çeker. Onu etkilemenin en iyi yolu, şımartmaktır. Eleştiriye karşı alerjik bir kişiliği vardır. Direkt davranılmayı sever.

Koç burcu kadınının üstesinden gelmek zordur. Mesafeli, soğuk ve antipatik görünerek, erkeklerden hoşlanmadığı izlenimi uyandırabilir. Her zaman farklı biri olduğunu bilir, asi biridir. Koç kızı dürüst bir nedene dayanıyorsa, sizi kendisine kompliman yapmaya zorlayacaktır. Bitmek bilmeyen tezcanlılığı harekete geçmesi için yeterlidir.

Rol yapmayı sever. Atletik ve entelektüel tipleri çekici bulur. Seksüel açıdan kontrolü elden bırakmak istemezler. Koç kadınları şarap gibidir. Bu burcun anne ve babaları önce hep "ben." dedikleri için çocukları için de böyle düşünürler. Çocuklarının üstlerine fazla titrerler ve başarılı olmaları için baskı yaparlar.

Bu burçta doğan çocuklar enerji doludurlar. Disipline karşı gelirler, ama oyun arkadaşları içerisinde daima liderliği ele geçirmeye çalışırlar. Ders çalışmak için yeterli sabırları yoktur. Bu yüzden kendilerini oyuna kaptırırlar. Fakat çalışmanın pratik yolunu buldukları zaman enerjileri onlara yardımcı olur.

DİĞER ÖZELLİKLERİ

En egoist burçtur. Daima doğruyu o bilir, onun yaptıkları, düşündükleri, sözleri doğrudur. Onun izinden gidilmelidir. O, her şeyde, her zaman ilk ve önder olmak için vardır. Lider olmak en başta gelen arzusudur. Bulunduğu şartlar içinde bir şekilde önder olmayı başarır. Evinde, arkadaşları arasında, işinde, okulda, bir eylemin başlamasında ya da bir toplumda.

Son derece aktif, hareketli olup istekleri çok güçlüdür. Aceleci olduğu için dikkatsizdir. Çabuk eyleme geçer.

Pratik bir zekası vardır. Kolayca kavrar. Çabuk sonuca gider. Başarılı olma hırsı ve çabası güçlüdür. Böylece hep önde dikkat çekici olmalıdır. Çabuk ilgilenir, çabuk bıkar.

Düşündüğünü hemen uygulamak ister. Aksi halde onun hükmü geçer çünkü yeni düşünceler gündemdedir. Bu onu maymun iştahlı gibi gösterir. Aslında o sürekli yenilik peşindedir. Fakat bu sabırsızlık ve dikkatsizlik yüzünden pek çok önemli noktaları kaçırdığının farkında değildir. Zaten başkalarının fikirlerine pek önem vermez.

Dinler gibi görünür ama dinlemiyordur. Arkasını dönüp kendi fikrini uygular. Doğru bildiğinden o kadar emindir ki, ben giderim, herkes benim peşimden gelsin der. Dönüp de arkasını kontrol bile etmez. Yani sorumluluk almaz.

Hiçbir şeyi kendi hatası olarak görmez. Başkalarına yükler. İşler istediği gibi gitmezse hıncını başkalarından çıkarır. Kısaca hayata bakışı sadece kendi bakış kapasitesi içindedir. Başkalarının gözünden bakmayı beceremez.

Neşeli, canlı, hayat dolu ve cömerttir. Yaşlanmayı asla kabul etmez. Onun için geçmiş değil şu an vardır. Spor yapmaya ve devamlı hareketli olmağa özen gösterir. Enerjisini ancak böyle kullanabilir. Onun için bedensel hareket de en az fikirsel hareket kadar önemlidir. Bu yüzden bedensel sorunları olmamalıdır. Olursa da onları bir an evvel halletmeye çalışır. Hasta olmaktan hoşlanmaz ve hasta olduğunu da kabul etmez. Ayağa kalkmak için iyice iyileşmeyi bekleyemez.

Düşünmeden hemen tepki gösterir. Çabuk öfkelenir. Kavgaya hemen hazırdırlar. Tepesi attı mı gözü bir şey görmez. Ama kinci değildir. İçi dışı birdir. İkiyüzlülük yapmaz. Kendi gibi başkalarını da kolayca eyleme geçirir. Açık, net ve kısa yoldan gittikleri için ayrıntılar içinde kaybolmadan sorunlara çözüm bulabilirler. Cesaretli ve teşvik edici oluşları insana güç verir, ancak sürekli "ben" demeleri insanı bıktırır.

Aşkta ihtiraslı ve oldukça da kıskançtır. Aradığını bulmuşsa sadık, anlayışlı ve sevecen bir eş olur. Sevilmek onu daha başarılı ve çekici yapar. Kazak erkekliği asla elden bırakmaz. Macera, özgürlük, risklere girmek, etrafa meydan okumak, rekabet gibi heyecanlardan çok hoşlanır.

Sezgi gücü çok kuvvetlidir. Bu onlarda bazı korkulara ve zanlara sebep olur. Özellikle ölümden çok korkarlar ama belli etmezler. Her ne kadar atıp tutsalar da, vurdumduymaz gibi davransalar da içlerinde bu korkuyu taşırlar.

Koç çocukları çok soru sorarlar. Her şeyi iyi öğrenmek isterler. Üstünkörü cevaplardan tatmin olmazlar. Tekrar tekrar sorarlar. Koç kadınları erkeklerle arkadaşlık etmeyi daha çok severler.

Bilimsel konulara ilgi duyar. Ama ben bilirimcilikleri yüzünden pek çok fırsatı ve faydalı konuları kaçırırlar.

Sabırlı ve sebatkar olmayı, düşünerek hareket etmeği; benden başkalarının da doğru bildikleri şeyler vardır diyebilmeyi ve at gözlüklerini çıkarabilmeği öğrenmelidir.

AkrepAslanBalıkBaşakBoğaİkizlerKoçKovaOğlakTeraziYayYengeç ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Aslında Ben Yoğum vol2, 12.01.2022, 05:27 (UTC):
Selamlar Mehmet hocam, 26.12.2014 16:06 tarihli yorum bana ait, işim gözlemlenebilir alan içindeki hengâmeden çok gözlemleyenin kimliğini gözlemlemek, test, kendim(iz)e yolculuk. O yorumu yazarken tarihe not düşmüştüm ve aynı farkındalıktayım, bir önceki yazıyı aynı içsesle yazdım, zerre fark yok, fark sadece gözlemlenebilir alan içindeki icat ettiğimiz biyolojik 7 yıl, 7000 yıl öncesinin de aynı kişisiyiz, ezelden beri var olan biziz, biz sadece an'dayız ve belliki en mutlu olduğumuz an'ın çoğalmasını istedik, yanyana dizilmiş fotoların video oluşturması nasılki bizim için bişey farkettirmiyorsa, mana verdiğimiz, aklımızın bi köşesinde kalan sadece o videonun veya geçmişe dair hayatımızdan bir kesit veya kare ise, o en mutlu olduğumuz anlar çoğalsın diye videoyu icat eder gibi zaman mehvum'unu (mevhum = vehim,zan) yarattık (evet yarattık) ve an'ı uzattık. Bu konu masterların konusu titreşimlerle ilgili.
2 yorum arasındaki kişisel durumum zaman ve daulite diye bişeyin kesinlikle olmadığı yönünde. 7 yıl değil az önce yazdım...

Yorumu gönderen: ethem, 10.03.2018, 16:11 (UTC):
butun ozelikleri tasiyorum ama bu ozellikler bazen iyi ama bazende de cok basimi agritiyor
koc olmak sanslilikmi yoksa sansizlikmi ?

Yorumu gönderen: NİSANUR, 10.02.2017, 16:48 (UTC):
bende koç burcuyum. mucizelere hep inandım ve o mucizeler gerçek oldu. bütün özelliklerimi taşıyorum

Yorumu gönderen: Ertuğrul Uğuş, 12.12.2016, 00:27 (UTC):
Bende koç burcuyum burçlar Kuran da da geçtiği için doğrudur ama burç falı bakmak günahtır hemde büyük hünah çarpılırsınız maazallah

Yorumu gönderen: goktug ers, 07.11.2016, 14:09 (UTC):
ya arkadaşlar hepsi doğru bildiğin beni yorumlamışlar

Yorumu gönderen: özge, 15.07.2015, 16:42 (UTC):
bi kaç şey aynı bn

Yorumu gönderen: berfinnnnnn, 13.02.2015, 10:23 (UTC):
Aynı berfinnnnnn

Yorumu gönderen: Gulnar, 07.01.2015, 15:42 (UTC):
Benim esim koc burcu bende koc burcuyum esim hakda yazilan sanki ayni onun karakterini yazmis yaridan cogu.benim icin yari gecerli sanki basda okuyunca kendimi okudum.

Yorumu gönderen: aslında ben yoğum, 26.12.2014, 14:06 (UTC):
koç burcu olarak ''anneeee bu neee'' sorularımın geldiği son nokta şunlar: ne işimiz var bu gezegende, saniyede bilmem kaç yüzbin km hızla nereye gidiyoruz, kimiz biz, bir miyiz ? biz mi O yuz, O mu biz ? yumurta mı tavuk mu hangisi daha lezzetli ? belkide beynimizin açıklamaya şu an için yetmediği varoluş sorusunun çok basit teknik bir cevabı vardır kim bilir, belkide yoktur, motoru yakmayalım lazım oluyor arada.

Yorumu gönderen: yasin, 26.12.2014, 08:03 (UTC):
Aynen yazılı olan ne varsa hemen hepsine sahibim bukonuda ikna olmuş oldum emin olmak için defalarca araştırmacı konumundayım ve hala araştırıyoum bunu yapmak hoşuma gidiyor

Yorumu gönderen: AYŞEGÜL, 17.12.2014, 15:12 (UTC):
Aynii ben yaa(egoist dişında):D

Yorumu gönderen: özge, 28.08.2014, 09:20 (UTC):
Bir iki küçük şey dışın da bana da kesinlikle uyuyor ....

Yorumu gönderen: ayşegül, 13.03.2014, 18:06 (UTC):
egoist mi ben mi d.d tabi ben lider olucamm.

Yorumu gönderen: FaNeL, 14.11.2010, 12:35 (UTC):
Yok Böyle Bir şey ya..Tamamen Ben..Her yönüyle kendimi okudum..Artık Burçlara Adım gibi inanıyorum =)

Yorumu gönderen: sercan, 09.11.2010, 22:35 (UTC):
benim ugurlu sayım 2618dir.dogrudur.. hergün evden çıkarken mutlaka 2618 e kadar sayarım.. sdlfkjbfjksad

Yorumu gönderen: kadir k., 05.11.2010, 09:05 (UTC):
bazıları uyuyo bazıları uymuyo.

Yorumu gönderen: kadir, 17.10.2010, 13:06 (UTC):
merak ettiğim bi konu var , uğurlu sayı olan 343 ve 2618'i nereden bulmuşlar acaba ?

Yorumu gönderen: Fırat, 12.10.2010, 21:35 (UTC):
hastalık konusuna katılıyorum hayatım boyunca hasta olduğumda yatağa girip yatmak yerine dışarıda gezerek iyileşmeyi benimsedim ve aşırı öfkeli birisi olduğumu söylüyorlar buda yazılanların doğruluğunu kanıtlıyor

Yorumu gönderen: bahar, 05.10.2010, 04:53 (UTC):
hiç benimle bağdaşmıyor inanmırum asla..

Yorumu gönderen: gül..., 21.07.2010, 15:33 (UTC):
gercekler,dogru

Yorumu gönderen: bence..., 25.03.2010, 19:17 (UTC):
vallahi aynı ben:)bir-iki yeri hariç sanki kendimi okudum...ben başkalrının düşündüklerine değer veririm,hakılılık payları varsa muhakkak gözönünde bulundururum AMA bunu yinede kendim keşfederim başkaları dediği için değil!herkesi dinlerim yinede bildiğimi okurum dayatmaya gelmem ters teper:)komik olan annemin yanlış bilgilendirmesi yüzünden kendimi yıllarca boğa burcu sanmıştım ama birtürlü benzerlik kuramıyordum...(babam sağolsun-doğruyu o söyledi:)Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56450016 ziyaretçi (143847074 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)