Kova Burcu
 

Kova Burcu, 21 Ocak- 19 Şubat

Grubu: Hava, pozitif
Uğurlu günü: Pazar
Uğurlu sayısı: 4, 8, 10, 84, 999, 915
Uğurlu taşı: Ametist, Yeşim, Kristal Kuvars, Mavi Kalsedon
Uğurlu renkleri: Koyu mavi, Ebruli, lacivert, karışık renk ve tonlar
Uğurlu kokuları: Sümbül, Yasemin, menekşe
Uğurlu çiçekleri: Hercai menekşesi, zerren, kartopu, kır çiçekleri ve kuş burnu
Uğurlu müzik: Klasik, modem eserler
Belirgin özelliği: Kibirlilik
Negatif yönü: Kendini beğenmişlik
İsteği: Yükselmek
Anlaştığı burçlar:,Terazi
Anlaşamadığı burçlar: Boğa, Aslan, Akrep
Kariyerine yardımcı olacak burç: Akrep
Duygusal açıdan destekçi burç: Boğa
Maddi açıdan en yardımcı burç: Balık
Evlilik için uygun burç: Aslan

ÖZELLİKLERİ

Kova çelişkilerin burcudur. Özgürlüğü, idealizmi, marjinalliği, asiliği ve teknolojiyi çağrıştırır. Bireyciliğe önem verir. Çoğu kere duygulardan uzak ve soğukturlar. Ama ilişkilerinde son derece etkileyicidirler. Kurallara uymazlar, ama kural koymaya bayılırlar.

Özgürlüklerine düşkünlükleri kovaları yalnız bırakabilir. Bilimsel ve buluşçu yaklaşımları sayesinde zihinsel açıdan güçlü özellikler gösterirler. İlişkilerinde, kolay kolay bağlanmazlar. Bire bir ilişkilerinden çok ideallerini paylaşacak arkadaşlar seçerler. Aşkta güven vaat ederler.

Özgün olma tutkuları nedeniyle, görüşlerini kolay kolay değiştirmezler. İlkelerini sonuna kadar savunmalarından dolayı bazen sevimsiz olurlar. Kendilerini gerçeğe adamışlardır. Eşitlikten yanadırlar. İnsanlara yardım etmeyi severler. Bu burcun erkekleri çok yönlü, akıllı ve dikkat çekici tiplerdir. Kova daima ilerisi için planlar yapar. Dünyanın en iyi hafızasına sahiptirler.

Kova erkeği en değerli zamanını, başkalarını anlamakla geçirir ama kendisini açıkça göstermek istemez. Kova erkeği bir grup adamıdır, takım çalışmasına yatkındır. Kova erkekleri insanın içine dokunacak kadar kibar olabilirler. Cazibeli karizmatik yapıları dikkat çeker. Aşık olmaya eğilimlidirler. İlişki içine girdiği insanı tanımak ister. Ama tüm ayrıntılarıyla. İncelemeye bayılırlar.

Bu burcun kadınları büyüleyicidir. Bağımsızlığına çok önem verir. Kendi başına hareket etmeye bayılır. Sinirlidir ve çabuk kızar ve hıncını her şeyden çıkarabilir. Tüm bu özelliklerinin yanında aradığı erkeği bulmuşsa onun için gereken özveriyi gösterir.

Kova kızı sosyal bir kızdır. Zarif, zeki ve parlak zeka belirtileri gösterir. Toplumun tüm katmanlarına iyi adapte olur. İlişkilerde dürüstlük ön plandadır. Evliliklerinde boşanmaya hevesli değillerdir. Kova kızının giysileri sıradışıdır. Saçları da kişiliği gibi hiç beklenmeyen şekillere girebilir. Kova kızının saçı bu dünyadaki hiçbir kadının saçına benzemez. Hayalci ve birazcık da sihirbazdır.

Kova burcundan olan anne ve babalar çocuklarının düşüncelerine önem verirler. Çocuklarıyla iyi ilişkiler kurarlar. Kova çocukları zeki olurlar. Yaratıcı güçleri de oldukça gelişmiştir.

DİĞER ÖZELLİKLERİ

Orijinalite, değişiklik, akıl ve yaratıcılık özellikleri ile programlanmış beyinlerdir. Farklı yönleri ile hemen dikkati çekerler. Ne zaman ne yapacakları belli olmaz, sürprizlerle her an şaşırtabilirler.

Daima yenilikler peşinde koşar, insanlık için faydalı bir şeyler yapmak ana hedefleridir. Kendi akıllarını çok üstün bulur ve bu yönleri ile kendilerine güvenirler. Başkalarını beğenmezler, fikirlerini önemsemezler ama yine de dinlerler. Ancak birinden üstün bir fikir çıkarsa, o anda beğendiklerim belli etmezler. Bir müddet sonra zenginleştirip sanki kendi fikirleriymiş gibi ortaya atarlar.

Duygularla değil, akıl ile hareket ederler!. Arkadaşlık, dostluk onlar için önemlidir. İşbirliği yapmaktan hoşlanırlar. Ancak akıllı, bilgili kişileri tercih ederler. Değer verdikleri ilmi konularda konuşmak, tartışmak, düşüncelerini paylaşmak hoşlarına gider.

Bu günü yaşamalarına karşın daima gelecek için projeleri vardır. Bunlara erişmek için her fırsatı kullanırlar. Onun projelerini önceden kestirmek mümkün değildir, asla açıklamazlar. Ancak proje tamamlanınca ortaya çıkarırlar. O zaman anlarsınız ki bunlar çok evvelden tasarlanıp, aşama aşama ilerlemiş. Özgürlüklerine aşırı düşkündürler. Kendilerini bağlayan, destek yerine köstek olan kişi ve durumlardan kaçarlar. Monoton, durgun, değişmeden hep aynen tekrarlanan şeyler asla onlara uymaz.

Akıllarına öylesine güvenirler ki, kimseye ihtiyaç hissetmez aksine herkesin onlara ihtiyacı olduğunu düşünürler. Kendi aklına, ölçülerine uygun, zekasından faydalanabileceği, bilgili kişileri arkadaş olarak seçerler.

İnsanları yeteneklerine göre kullanmayı iyi bilirler. Ama onun hızına uymazsa; doğal olarak o gider siz geride kalırsınız. Bu çıkarcılık değildir. Ancak yollar bir değilse tabii ki neticede ayrılacaktır. Onun tarzına uyabilirseniz iyi bir dost kazanmış, aksi halde bir fırsat kaçırmış olursunuz.

İstedikleri kişiyi ne yapar eder elde ederler, istemediklerini de aynı şekilde uzaklaştırırlar. Herkesle arkadaşlık ederler ama dostları konusunda çok titizdirler.

Öğrendiklerini, bulduklarını, tecrübe ve araştırmalarını sentez yaparak yeni ve değişik şeyler ortaya koyabilirler. Bilim dalları ilgi alanlarıdır. Elektronik, uzay, bilgisayar dünyası adeta onlar için var olmuştur. Öğrenme, araştırma, analiz etme ve sonsuz merakları neticesinde hemen her konuda belli bir bilgi sahibidirler.

İnandığı konularda istek ve arzuları çok güçlüdür. Hatta bu uğurda hayatını ortaya koyabilir. Ama çevresinde aynı coşkuyu görememesi onu hüsrana düşürür. Her şeyden vazgeçmiş gibi görünse de, aslında geçmez yeni projelerine çoktan başlamıştır bile.

İnsancıl yönü kuvvetlidir. Kimsenin başına kötü bir şey gelsin istemez, onları korumaya çalışır. Yardım etmek ister. Oldukça hoşgörülüdür. Bardağı taşıran son damla düşmedikçe ve dinlendiği sürece kimseye arkasını dönmez.

Aklına güvenmesine rağmen kovaların kıskanç bir yönleri de vardır. Kendini geçen, daha revaçta olanları kıskanır. Bu onu daha hırslı yapar, hedefi daima birinci olmaktır. Kendi çıkarlarını korumasını iyi bilir.

Başkalarının istedikleri gibi değil, kendi doğruları için yaşar. Her şeyi istediği gibi planlar ve uygular, tabii duygularla değil, akılcı yollarla. Aklı ile duygularını kontrol ederek.

Sınırlanmak, belli kalıplara sokulmak, herkesin yaptığım yapmak onun tarzı değildir. Kopya ve taklit etmez, yeni şeyler yaratır. Bu imkan verilmezse, Kova çocukları okumakta problem çıkarır. Belki okulu bırakabilir ama sonuçta kendi kendini yetiştirerek iyi bir seviyeye gelecektir. O neyi nasıl öğreneceğini aklı ile bulacaktır.

Parayı severler. Ama paranın biriktirmek için olmadığını iyi bilirler. Parayı değerlendirmek, malı kullanmak isterler. Hatta başkalarının bu imkanlarından faydalanmaktan da çekinmezler. Yaşamım, evini, eşyasını, ilgi alanlarını sık sık değiştirebilirler. İleri teknolojinin tüm imkanlarını denerler.

Sevdiği kişiye bağlanır. Zaten değer verdiği kişiyi sever. Aşkta da aklını kullanır. Kendine faydalı olabilecek kişiyi tercih eder. Duygularının esiri olmaz.

Boş güzellik, sevda peşinde koşmaz. Sevdiği hem kafa dengi, hem dost, hem arkadaş hem de her yönden destek olmalıdır.

Aslında her konuda olduğu gibi bu konuda da onların ne yaptığını anlamak zordur. Bir projeleri için aşıkmış gibi davranmaları bile mümkündür. Aile bağlarına da çok önem verir. Özellikle anneleri onlar için çok değerlidir.

Pek çok değişik alanlarda ün yapmış kişiler bu burçtan çıkar. Araştırma, uzay, bilgisayar, astroloji, dm, bilim, teknik buluşlar ve akıl kullanmak gereken her alan onlara uygundur. İdeal bir öğretmen, psikolog, kendine özgü bir yazar, düşünür, kaşif hatta orijinal bir sanatkar olabilirler.

AkrepAslanBalıkBaşakBoğaİkizlerKoçKovaOğlakTeraziYayYengeç ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Levi, 16.10.2017, 19:31 (UTC):
Burçlara inanmayanları anlamıyorum bir de ağzı gevrek gevrek "ulan tüm burçları okusan hepsine aha bu tam beni anlatıyor dersin inanmıyorum " diyorlar ama aslında ben çevremde olan insanları tanımak amaçlı burçlarının yorumlarını okuyorum ve onları okumaktan sıkılıyorum hiç kendim gibi de gelmiyor ama iş kendi burcum kovaya gelince önüme gelen kitaptan ve siteden okumaktan keyif alıyorum çünkü beni anlatıyor. Yalnız bir çocuktum diye başlayan rıdvan benim hayat hikayemi anlatmaya başlamış sanki, her tanıştığım insan mutlaka sen farklısın dedi. Annem sen farklı bir çocuksun dedi, hiç de aynı olmak istemedim zaten ve her daim güzel mantıklı konuşmasını bildim. Yaratıcı şeyler yapmak hoşuma gitti falan filan

Yorumu gönderen: Ervam-02, 17.05.2017, 15:31 (UTC):
Merhaba ben kova burcuyum.ayni şekilde arkadaşımda kova .ama çok farkliyiz.yukselenle alakali bilgisi olan yardimci olabilirmi?

Yorumu gönderen: tuva, 21.03.2017, 01:28 (UTC):
yalnız bir çocukluk dönemi geçirdim diye başlayan arkadaş ?öyle bi kendini tanıtmışsın ki sanki gören de dicek bilim adamısın :) yazılanlara gelince gayet isabetli.

Yorumu gönderen: ufuk, 14.02.2017, 20:20 (UTC):
burcum akrep ay burcu kova benim"de anlatılanların %50 bana uyuyor.

Yorumu gönderen: rıdvan, 07.01.2017, 16:33 (UTC):
yalnız bir çocukluk dönemi geçirdim. başka insanlar ve çocuklar geldiğinde hep şunu söylerlerdi: bu çocuk çok farklı. başka çocuklar hep benim zekam ürünü olan şeylere hayret ile bakarlardı. bu sayede olayları kendi düşüncelerime göre kolaylık ile manipüle edebilirdim. ama hep yalnız kalma isteğim daha ağır basardı. özgün fikirler üretmek, yaratıcı olmak, değişik olmak çok hoşuma giderdi. herkes ile konuşur fakat çevreme fazla kişi almazdım, elimdeki mantıklı kişilerle takılmayı severdim. bir süre sonra insanlarla fazla anlaşamamaya başladım devamı sonra

Yorumu gönderen: CLOVE, 03.11.2016, 16:16 (UTC):
BEN KİBİRLİ DEĞİLİM DOSTUM

Yorumu gönderen: Poolyanaa, 29.08.2016, 16:00 (UTC):
Ben Akrep burcuyum. Ama yükselen ve ay burcum kova. Çok uyuyor bana yazılanlar. Yalnız benim şu bağlantıyı anlamam biraz zor. şimdi insan neye göre güneş burcunu daha fazla taşır neye göre yükselen yada ay burcunu ? bazen kendimle çok çelişiyorum. Bazen bir akrep gibi cok tehlikeli olabiliyorum. bazende bir kova gibi kıyamıyorum hiç bir canlıya. Hangisini daha fazla taşıyorum ölcemiyorum sanki... ama burda yorum yaptığıma göre aslında ortada. Kova sanki biraz daha ağır basıyo. ama bu zamanla değişiyor...

Yorumu gönderen: Mine Melisa Yıldız, 11.08.2016, 00:10 (UTC):
Tek cümleyle duygularımı ifade etmek istiyorum; yazılanların hepsi harfiyyen uyuyor.

Yorumu gönderen: TÜRK SAVASŞÇI, 03.01.2016, 00:51 (UTC):
BEN ASLINDA AKREP BURCUYUM YÜKSELENİM KOVA ÖZELLİK OLARAK UYUYORUM KOVALAR İLE HEMEN HEMEN AYNI ÖZELLİKLERE SAHİBİM BELKİDE YÜKSELEN BURÇTAN OLABİLİR NORMALDE HER 2 BURÇ UYUMSUZ KOVA AKREP AMA BEN ÇOK İYİ ANLAŞIRIM KOVALAR İLE SEVERİM"DE BAĞIMSIZLIK ÖZGÜRLÜK GİBİ DUYGUNUN OLMADIĞI KAVRAMLAR HOŞUMA GİDEN ÖZELLİKLERDEN BİRİDİR ÇOK ŞÜKÜR DUYGU GİB DÜŞÜNCELER BENDEDE YOK :)

Yorumu gönderen: yağmur, 14.11.2015, 04:47 (UTC):
Kocla anlaşirmi???

Yorumu gönderen: KararBenim, 09.01.2015, 21:35 (UTC):
Bu özellikler genel manadadir diye düsünüyorum. Cünki bir insan yapisinda kendine haz karekter yapisi vardir . Misal ben : kibirlilik . kendini, begenmis vs. gibi cogu uymuyor . Cogu zaman ben daha iyi bilirim , birisini sevdigim zaman tam baglanirim bu dogrudur. Bi de cok bilmislikden haric mantik arayanim. Bi insan da burclara bagli yasayacak degil ya ;).

Yorumu gönderen: hürrem, 14.04.2014, 22:22 (UTC):
evet boğru genel özelik olarak en kötü özelikleri dengesiler vede bencil olabiliyorlarmenfati uğrunada yapmıcakları yok ama birçok burçtan daha iyiydir

Yorumu gönderen: eyşan, 12.12.2010, 12:48 (UTC):
aynı ben amma kibirli deyilim yani:))))

Yorumu gönderen: melis, 07.12.2010, 20:53 (UTC):
yha bukadar ii tahmin olamaz yha resmen beni anlatıyor ben bir kitapta daha okumuştum kova burçu hiçbir konuda bilgisi olmadığı halde bilgiliymişgibi doğru yanıtlar verebilir okul akumamış ve diploma sahibi olmasalar bile insanlara böyle konularda gerçekçi yalanlar söyleyip karşısındakini etkiler ve çok kurnaz olurlar die yazıyodu kitapta

Yorumu gönderen: kovakadını, 28.11.2010, 19:11 (UTC):
inamıorum aynı bni anlatmş yhhh övünmek gibi olmasın ama hık ben yani :))))

Yorumu gönderen: ibrahim, 16.09.2010, 06:19 (UTC):
nezaman zengin olacagım

Yorumu gönderen: BARIŞ, 19.07.2010, 14:03 (UTC):
BENCE HEPSİ UYUYO :)))KISKANMAYIN

Yorumu gönderen: büşra, 07.07.2010, 20:26 (UTC):
koçla nasıl anlaşırım acaba?

Yorumu gönderen: nuran, 23.06.2010, 20:12 (UTC):
kova burcunun özellikleri iyi yazılmamış

Yorumu gönderen: gamze, 03.03.2010, 06:42 (UTC):
çok saçma en iyi arkim balık burcuBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56738650 ziyaretçi (144616918 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)