Kozmik Hiyerarsi Icinde Kundalini Bilgileri
 
bilgileri, hiyerarşi, içinde, kozmik, kundalini

Kozmik Hiyerarşi İçinde Kundalini Bilgileri

İnsan formunda bulunan en kuvvetli enerji sistemlerinden biri olan kundalini vücut içindeki dönüşümlü enerji sistemidir.

Kundalini enerjisi acı, öfke, korku, korku bazlı modelleme ve belirli varlıkların bir kişinin enerji alanından faydalanmasını sağlayan psişik kordonları bıçak gibi kesen bir ateş gibidir. Kundalini kanalı omurga boyunca yer alır, bir fıskiye gibi taç çakradan çıkar, aurayı sarıp dolaşarak tekrar kök çakradan içeri girer. Ayrıca, bacaklar, gövde ve kollar boyunca uzanan farklı kanallar da mevcuttur. Kundalini ana kalıba göre orijinal halini aldığında vücudu gençleştirir ve vücut daha az uykuya ihtiyaç duyar. Kanalımızın halen günde 10-12 saat uyuduğu olmaktadır. Bunun nedeni de uyku süresince vücuduna ayarlamalar yapılmasıdır, ki bu şekilde işlem daha az acı verici olur. Tüm genetik kodlaması tamamlandığında, kanalımızın günde 2-3 saatten fazla uyumasına gerek olmayacağını tahmin ediyoruz. İnsanın 500 yıllık ömrünün bir asırdan aşağılara düşmesinin nedeni kayıp olan kundalini enerji sistemi modelinden kaynaklanıyordu ve beden yenilenmek için daha çok uykuya ihtiyaç duyuyordu.

Yükseliş sürecinde 4. boyut vasıtasını yakarak, bilincin 5. boyut vasıtasına ulaşmasını sağlayan da kundalini enerjisidir. Şu anki genetiğimizde, kundalini (büyük tubal paketler gibidir) her 7 çakra arasında spiraller çizer. Bu spiral çizen enerji, enerjinin büyük bir kısmı kavislere takıldığı için etkili değildir. Ek olarak, şu anki spiral çizen kundalini ile 4. boyuttan 5. boyuta geçmek çok acı verici olurdu. Çünkü bedenin boyutlar arasındaki hareketi için yüzde 30 daha fazla enerji gerekirdi ve kundalininin spiral çizmesi durumunda gereken fazla enerji vücudun belirli bölgelerinde toplanarak bu bölgelerde ağrıya neden olacaktı.

Sonuç olarak, yeni ana kalıp kundalininin sarmal çizmeden omurga boyunca direk akışı için bize yardımcı olur. Spiral çizen kundalininin ilgi çekici sosyal sonuçları da vardır. Belirli kişisel karakteristikleri bireyin fiziksel realitesine kilitleyen ve diğerlerini de bilinçdışı realitesine kilitleyen yine kundalinidir. Spiral bedenin ön kısmına doğru hareket ettiğinde, yetenek kişinin fiziksel realitesinde meydana gelir. Spiral bedenin arka kısmına doğru hareket ettiğinde ise, yetenek kişinin bilinçdışı realitesinde meydana gelir. Enerjinin 1. ve 2. çakralar arasında dönmesi, kişinin yaşamını sürdürebilme ya da duygularını hissedebilme yeteneklerinin çok iyi olmasını sağlar, ancak ikisi birden mümkün olmaz. Enerjinin 2. ve 3. çakralar arasında dönmesi, kişinin duygu ya da güç sahibi olmasını sağlar, ancak ikisi birden mümkün olmaz. Enerjinin 3. ve 4. çakralar arasında dönmesi, kişinin güç ya da sevgi sahibi olmasını sağlar, ancak ikisi birden mümkün olmaz. Enerjinin 4. ve 5. çakralar arasında dönmesi, kişinin sevgi ya da yaratıcı kendini ifade yeteneğine sahip olmasını sağlar, ancak ikisi birden mümkün olmaz. Enerjinin 5. ve 6. çakralar arasında dönmesi kişinin yaratıcı kendini ifade yeteneği ya da vizyona sahip olmasını sağlar, ancak ikisi birden mümkün olmaz ve enerjinin 6. ve 7. çakralar arasında dönmesi kişinin vizyon ya da bilgi sahibi olmasını sağlar, ancak ikisi birden mümkün olmaz.

Spiral çizen kundalini bireylerin ya duygusal, sevgi dolu, görüş gücüne sahip olmalarına ya da güçlü, bilgili ve kendini ifade yeteneğine sahip olmalarına neden olur. Bu da gücün sevgiden yoksun, sevginin de güçten yoksun olması deneyimine neden olmuştur. Kundalinin düzelmesiyle birlikte, zıt kutuplar birleşir ve koşulsuz sevgiye dayalı gücün yeniden dünya üzerinde yaygınlaşıp deneyimlenmesi mümkün olur. Bu insiyeler için aynı zamanda dünyadaki ruhsal amaçlarını ve kaderlerini gerçekleştirebilmek üzere karakterlerini her yönden güçlendirebilecekleri anlamına gelir.

KAYNAK BELİRTİLMELİ


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56741121 ziyaretçi (144623456 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)