Kozmik Yörünge Ile Kundalini Calismasi
 
ile, kozmik, kundalini, yörünge, çalışması

Kozmik Yörünge ile Kundalini Çalışması

Özel bir meditasyon. Bir burun kanalının kapatılıp diğerinden nefes almanın İslam dininde de dahil bilinen güçlü tesirleri vardır. Yapılış bakımından kolay gözükse de hayal etme aşamasında zorlanabilirsiniz.

Tam olarak uygulandığında kundalini yükselişi oluşturan, on sayıda sol burun deliğinden nefes verilerek, on sayıda sağ burun deliğinden nefes alınarak yapılan bir çalışmadır.

Omurganız dik olarak oturun. Derin bir diyafram nefesi alın. Sağ burun deliğinizi parmağınızla kapatarak sol burun deliğinizden nefesinizi vermeye başlayın. Nefesinizi verirken enerjinin kendinize göre omurganızın sol tarafındaki nadi kanalından aşağıya doğru indiğini imajine edin. Nefesinizi vereceğiniz on sayı süresini, düşüncenizde kuyruk sokumuna gelecek şekilde ayarlayın. Kuyruk sokumunuza geldiğinizde ciğerlerinizdeki son havayı vermiş ve on sayı süresinin sonuna gelmiş olun. Beklemeden kuyruk sokumunuzun altından dolaşıp omurganın sağ yanındaki nadi kanalı üzerinde yükselirken parmağınızla sol burun deliğinizi kapatın ve sağ burun deliğinizden on sayılık nefes alma sürecini başlatın. Nefes almanızın ve on sayının sonuna geldiğinizde imajinasyonunuz da burun üstüne yani iki kaşınızın ortasına gelmiş olsun. Beklemeden burun üstünden dönüp nefesinizi on sayıda vermeye ve omurganın solundaki nadi kanalından aşağıya inmeyi tekrarlamaya başlayın.

Çalışma kendi üzerinizden bakıldığında; omurganız etrafında saatin tersine bir dönüş olan kozmik bir akışı oluşturmayla ilgilidir. Tekrar sayısını kendinizin belirlemesi daha doğru olsa da; yirmi bir kere tekrarlanan tur, kundalini yükselişini sağlamaya yeterlidir. Bu çalışmada çok yüksek bir enerji oluşabilir. Sırtınız bilhassa omurganız çok ısınabilir. Hatta ısı canınızı acıtacak kadar rahatsız edebilir. Kuyruk sokumunuzda ağrı hissedebilirsiniz. İlk başlayanlarda kuyruk sokumu ve kalça etrafında yanmalar ve kızarmalar oluşabilir. Karanlık bir odada çalışma yapıyorsanız ve beyaz ya da açık renk kıyafet giymişseniz, vücudunuzda dolaşan beyaz şimşekleri gözleyebilirsiniz.

Çalışmaları düzensiz ve gelişigüzel yapmaya kalkışırsanız yarar yerine zarar görebileceğinizi unutmayın.

KAYNAK BELİRTİLMELİ


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56744703 ziyaretçi (144632933 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)