Kullanim Kilavuzu
 
Gizli İlimler, Site Kullanım Kılavuzu

Kullanım Kılavuzu

Gizli İlimler Sitesi Hakkında

Gizli İlimler Sitesi, hem Doğu hem de batı kaynaklı makale ve yazıları içeren bir bilgi kütüphanesidir. Websitemiz, 19 Ağustos 2007’de kurulmuş, bu geçen 10 boyunca kendi alanında (paranormal kaynaklar olarak) Dünya’nın en kapsamlı başvuru kaynağı haline gelmiştir.

Site olarak amacımız, belirli bir fikri ya da bir öğretiyi insanlara aşılamak değil; bu alanda yazılmış tüm makale ve yazıları bir araya getirerek gerçekliğini ya da yanlışlığını okuyucuya bırakmak, DOĞRU ve YANLIŞ’ı okuyucunun kendi tasarrufuna bırakmaktır. Gerçeğin tayinini BU ZIT FİKİRLERİN ÇARPIŞMASINDAN bu yazıları okuyanlar kendisi tayin edecektir.

Materyallerin Güvenirliği kısmında da bahsedileceği gibi, websitemiz "belirli bir fikri yaymaya çalışan" bir site değildir. Yani bir İslâmî site, bir kabala sitesi ya da bu gibi tasniflerin içinde yer alan bir site değildir. Kuruluş amacı da bu değildir. Sadece "kendi alanına giren" tüm konulara, materyallerin özüne sadık kalarak yer veren ansiklopedik bir kaynaktır. Bu bakımdan, kimi kasıtlı yayın kuruluşlarınca Mason Sitesi, Cindâr Sitesi, bilmem Kabalist site gibi sitemize yakıştırılan tasnifleri şiddetle reddediyor, bu gibi yakıştırmaları üzüntüyle karşıladığımızı belirtiyoruz.

Bir ansiklopediyi açtığınızda her tür bilgiyi bulabilirsiniz. Örneğin "İslam" maddesini açtığınızda İslam’la ilgili bilgilerin yer aldığını görürsünüz. Buna bakarak, bu ansiklopedi İslâmî bir ansiklopedi diyemezseniz. Ya da "Yahudilik", "Budizm", "Hıristiyanlık", "Cinler", "Büyü", "Kabala" maddelerini açtığınızda bu bahsedilen maddelerle ilgili bilgilere ulaşırsınız. Ama kimse o ansiklopedi için, Siyonist bir ansiklopedi, Misyoner bir ansiklopedi, Büyü ansiklopedisi ya da cindâr vs. Ansiklopedisi demez. Çünkü ansiklopedinin amacı budur: Tüm maddeleri içinde barındırmak. Zaten başvuru kaynağı olmasının sebebi de budur.

Yine kimi kasıtlı yayın organlarında ve bunlara alet olan bazı web sitelerinde, sitemiz "Misyonerlik Sitesi" gibi gösterilmeye çalışılmakta, buna sebep olarak da "Barnaba İncili" kategorisinin varlığını göstermektedir. Eğer zahmet edip araştırma gereği duysalardı, "Barnaba İncili'nin bugün Hıristiyanlığın reddettiği ve Hz. Muhammed’in müjdelendiği SAKLANAN İncil olduğunu küçücük bir araştırmayla bulmaları mümkündü. Barnaba İncili, misyonerliği aşılayan bir kitap değil, aksine tüm İslam dünyasınca bilinen, Hz. Muhammed’in geleceğini müjdeleyen EN AZ TAHRİFE UĞRAYAN İncil’dir.

1. Aradığınız Sayfayı En Hızlı Nasıl Bulacaksınız?

Websitemizde, 10.000’den fazla materyal ve resim bulunmaktadır. Her kategori de kendi aralarında, renk şemasıyla içerdiği konu hakkında ipucu vermektedir. Alt konular ise, bold yazı tipiyle oluşturulan ana kategoriler’in hemen altında "normal yazı tipi'yle açılmaktadır. Site içi arama motorumuz aktif edilmiştir. Arama motoru sayesinde istediğiniz bilgiye artık daha hızlı ve daha kolay ulaşacaksınız.

2. Materyallerin Güvenirliği.

Bu site, İslâmi içerikli bir site değildir. "Misyonerlik" ve "Satanizm" gibi toplum hayatını zedeleyen zararlı akımlar hariç, tüm fikir ve inanç sistemlerine açık, özgür bir platformdur. Hiçbir tarikatın ya da inancın borazancısı ya da propagandacısı değiliz. Websitemiz, tamamen amatör olup "materyaller'in içeriği konusunda gerçeklik teminatı vermez. Eğer, buraya geliş amacınız İslamiyet hakkında bilgi edinmekse, her ne kadar İslâmî bilgilere de yer verilmiş olsa, bu sitedeki hiçbir dokumanı, güvenilir bir kaynak referans olarak görmemenizi önemle hatırlatıyorum.

3. Deneyimlerinizi Bizimle Paylaşın.

Hepimizin, başımızdan gecen (ya da büyüklerimizden dinlediğimiz) ilginç paranormal deneyimleri olmuştur. Bu deneyimlerinizi, ya da ilginç bulduğunuz rüyalarınızı iletişim formundan bize gönderebilir, diğer kullanıcıların yorumlarıyla bu deneyimlerinizi daha farklı bir bakışla yorumlayabilir ya da bu deneyimlerinizin "ne" olduğu hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Akhenaton.
14 Haziran 2008, Cumartesi

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: hakiye, 29.03.2021, 15:40 (UTC):
hakiye isminin ebced değeri nedir

Yorumu gönderen: fahrettin, 09.02.2014, 00:23 (UTC):
ebced hesabı

Yorumu gönderen: fatma, 26.10.2010, 16:25 (UTC):
püfffffffffffff ne kadam saçmaBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56448649 ziyaretçi (143843691 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)