Kundalini Bulgulari
 
bulguları, kundalini

Kundalini Bulguları

Bu yazı, İslami bakıştan oldukça uzaktır ve uzman araştırmacılar dışındaki kişiler için "kafa karıştırıcı" olabilir.

Bir çok insan garip hastalıklar, radikal zihinsel, duygusal, psişik, ruhsal ve yaşam tarzı değişiklikleri bildiriyor. Doktorlara, şifacılara, danışmanlara vs giden ve hayal kırıklığına uğrayanların hikayelerini tekrar tekrar işitiyoruz, bu danışmanlar, doktorlar, şifacılar ne durumu anlayabiliyor, ne de yükselen Kundalini tarafından hızlandırılan sayısız ağrılara ve problemlere yardımcı olabiliyor. Aşağıdakiler yükselen Kundalininin genel tezahürleridir:

 1. Kas seğirmeleri, kramplar ya da spazmlar
 2. Enerjinin hızla akması ya da bedende dolaşan yoğun elektrik
 3. Kaşınma, titreşme, iğne batması, karıncalanma, tüylerin ürpermesi duyumları
 4. Yoğun sıcaklık ya da serinlik
 5. İstenmeden yapılan bedensel hareketler çoğunlukla meditasyon, dinlenme ya da uyku sırasında gerçekleşir); sıçrama, ürperme, titreme, sallanma; bazı duruşlara yönlendiren içsel bir kuvveti hissetme ya da kişinin bedenini olağan olmayan şekillerde hareket ettirmesi (sara, rahatsız bacak sendromu (RLS) ya da PLMD olarak yanlış teşhis konabilir).
 6. Yemek yeme ve uyku modellerinde değişiklikler
 7. Aşırı hiper aktiflik vakaları ya da tersine, aşırı yorgunluk
 8. Artan ya da azalan cinsel arzular
 9. Baş ağrıları, kafatasında basınç
 10. Hızla atan kalp, göğüste ağrılar
 11. Sindirim sistemi problemleri
 1. Kol ve bacaklarda uyuşukluk ya da ağrı (özellikle sol ayak ya da bacak)
 2. Herhangi bir yerde ağrılar ve blokajlar; çoğu zaman boyun ve sırtta
 3. Duygusal patlamalar; hızlı ruh hali değişiklikleri; aşırı üzüntü, öfke, depresyon
 4. Kasten yapılmayan ve kontrol edilemeyen kendiliğinden sesler çıkarma (kahkaha ve ağlama dahil)
 5. İçsel ses ya da sesler işitme, klasik olarak flüt, davul, şelale, kuş sesleri, vızıldayan arılar, ama ayrıca bunlar kükreme, yıldırım gibi gürültüler olabiliyor ya da kulakların çınlaması
 6. Zihinsel karışıklık; konsantre olmada zorluk
 7. Değişik bilinçlilik halleri; artan farkındalık, kendiliğinden trans haline girme, mistik deneyimler (eğer bireyin önceki inanç sistemi, bu deneyimler tarafından tehdit ediliyorsa, ruhsal denge bozukluğuna neden olabilir)
 8. Başta sıcaklık, garip aktiviteler, ve/veya mutluluk dolu hisler, özellikle taç bölgesinde.
 9. Esriklik, kendinden geçme, coşku, büyük mutluluk, aşkınlık, vecit hali, sevinç, neşe, sevgi, huzur ve şefkat
 10. Psişik deneyimler: duyular dışı algılama; bedendışı deneyimler; geçmiş yaşam anıları; astral seyahat; auraların ve çakraların direkt farkında olma; içsel sesler, rüyalar ya da vizyonlar vasıtası ile ruhsal rehberler ile temas; şifa verici güçler
 11. Artan yaratıcılık: müzik, sanat, şiir vs ile kendini ifade ve ruhsal iletişimde yeni ilgi alanları
 12. Artan anlayış ve hassaslık: kişinin kendi özüne içgörü, ruhsal gerçeklerin daha derin anlayışı, kişinin çevresinin keskin farkındalığı (başkalarının duygusal atmosferini algılama dahil)
 13. Aydınlanma deneyimleri: daha geniş bir realitenin direkt bilişi; aşkın farkındalık

Bazı insanlar bize, “Kundalini” kavramını yabancı bulduklarını ve bunu sadece “uyanış” olarak adlandırmayı tercih ettiklerini söyledi, bu bizim için de uygun. Ancak, temas kurduğumuz bir çok insan için, Kundalini açıklaması, onların deneyimlerini kabul etme ve bunlarla çalışmada önemli bir çerçeve sağlıyor. Her birimiz ruhsal bilgeliğimizi yorumlama, onurlandırma ve tanımlamanın eşsiz yoluna sahibiz. Gerçeği bilmek ya da ifade etmek için sadece tek bir yol olmadığına inanıyorum. Nereye götürürse götürsün, kendi yolumuzda açık bir kalbe sahip olmanın ve inançlı olmanın daha önemli olduğuna inanıyorum.

Ayrıca bize, ruhsal uyanışa çok uygun olan İlahi ile birliği ya da Tanrı kavrayışını neden daha fazla vurgulamadığımız soruluyor. Herkesin deneyimleri ve mistik deneyimleri ile ilgili yorumları farklı ve çok kişisel olduğu için, hiç kimseyi dışarıda bırakmamak için, sadece “uyanan bilinçlilik” ya da “aşkınlık halleri”nden söz ediyoruz. Değişik dini inançları olan insanlar bu çeşit kendi deneyimlerini anlatıyorlar. Bazıları Tanrı, Mesih, Tanrıça, Kutsal Olan, Ruh, Allah ya da sadece hepimizin dahil olduğumuz Bir, Bütün diyor.

Ayrıca, bazı insanlar için derin ruhsal kavrayışlar, diğer belirtiler ve semptomlardan aylar ya da yıllar sonra gerçekleşiyor. Açıkça ruhsal doğada deneyimlere sahip olan bireyler genelde, bunların nasıl etiketlendiğine bakmaksızın, işlemi bütünleştirebiliyor ve yararlanabiliyorlar. Ancak, hastalık ya da tekin olmayan psişik fenomenler olarak görünen şeyleri deneyimleyenler, hasta ya da deli olmadıklarını anlayana kadar alarm durumunda oluyorlar ve hatta aydınlatıcı ve güzel deneyimler o kadar güçlü olabiliyor ki, insanlar akıl sağlıklarından şüpheye düşüyorlar.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: SEVİNÇ, 12.01.2016, 14:48 (UTC):
son iki aydır bu bulguların hepsi bende var .ama hiç öyle reiki, kundalini çalışması yapmadım. bu yazınızı da meraktan okudum. bir öneriniz var mı?

Yorumu gönderen: ali, 10.11.2013, 18:05 (UTC):
kundalini ile amoterce çalışmak çok tehlikelidir ehil olan bir ustadla çalişmalisinz çok ağir telafisi zor durumlar yaşayabilirsiniz

Yorumu gönderen: pınar, 17.03.2010, 15:40 (UTC):
akşamları kundalini meditasyonu yapmaya başladığımdan beri gece yatarken etrafımda enteresan rüzgarlar hissetmeye başaldı bazen biri sırtıma bile dokunduğunu zannettiğim oldu bu sıralar bu duygu azalsada başlarda beni çok korkuttuBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56272471 ziyaretçi (143372459 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)