Kundalini ve Beyni Yakmak
 
beyni, kundalini, ve, ışıklandırmak

Kundalini ve Beyni Işıklandırmak

Kundalini yogada beynin farklı bölgelerinin çakralarla bağlantılı olduğu keşfedilmiştir. Belli alanlar muladhara çakrayla (1 . çakra. Kök) bağlantılıdır, Bazıları Manipura (3. çakra), Swadhistana (2. çakra) çakralarla bağlantılıdır. Bir ampulü yakmak için ampule dokunmak gerekmez, duvardaki düğme ile onu çalıştırırız. Aynı şekilde beyni uyandırmak istediğimiz zaman, onunla doğrudan temas edemezsiniz, çakralarda bulunan düğmelere hafifçe dokunmanız gerekir.

Modern bilim beynin uyuyan bölgesini 10 kısma ayırırken, Kundalini yogada biz bunu 6 ya ayırıyoruz. Beynin vasıfları ya da tezahürleri de 6 katlıdır, örneğin psişik güçler. Bunlar, beyinde karşılık geldikleri bölgelerin uyanma derecesine göre farklı bireylerde tezahür eder. Herkes telepatik değildir ya da herkes geleceği görmez; bazı insanlar yetenekli müzisyenlerdir. Herkes şarkı söyleyebilir, fakat beyinde aşkın müziğin kendini ifade ettiği bir merkez vardır.

Tam ve Kısmi Aydınlanma

Bir dahi beynin uyuyan bölgelerinin bir ya da birkaçını uyandırmış olan kişidir. Ani deha patlamaları beynin belli devrelerinde anlık aydınlanmalar yaşayan insanlara özgüdür. Bu, tam aydınlanma değildir. Tüm beyin uyandığı zaman küçük bir tanrı, ilahiliğin enkarnasyonu ya da bedenlenmesi haline gelirsiniz. Çeşitli dahi tipleri vardır: çocuk dahiler, ilham almış şairler, müzisyenler, mucitler, peygamberler vs. Bu insanlarda kısmi bir aydınlanma gerçekleşmiştir.

KAYNAK BELİRTİLMELİ


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56687320 ziyaretçi (144482838 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)