Kuran Kainati Okuyor
 

Kurân Kâinatı Okuyor

Zafer Dergisi'nden

Değerli dostlar, Bu ay sizlere, Kurân'ın ilmî mucizelerini ele alan bir dosya sayısı hazırladık. Böyle bir sayı hazırlamaktaki amacımız, kısaca Müslümanlar olarak bizim bilime kayıtsız kalamayacağımızı göstermek ve başta kendimiz olmak üzere hepimizi bu konuda teşvik etmektir. Oysa günümüz de dahil bazı Müslümanlar “Kurân bir bilim kitabı değildir” iddiasıyla bilim ve fenne uzak durmayı bir marifet saymıştır.

Elbette Kurân-ı Kerîm'in ‘Kelamullah' olduğu, dolayısıyla onun ancak bu nazarla okunması gerektiği tartışmadan uzaktır. Fakat Kurân-ı Kerîm'in kendisi ta uzaydan sineğe, embriyodan evrenin genleşmesine, deniz dibindeki dalgalardan parmak izine kadar pek çok örnek üzerinden bilime yol gösteren âyetler va'z ediyorsa, o zaman bir mü'min olarak buna kayıtsız kalamayız. Belki kendisini hakkıyla bilemeyen insanlardan önce bu bilimsel gerçeklere ulaşamadığımız için kendi içimizde bir muhasebe yapmalıyız.

Kurân'ın birçok âyetiyle bizim dikkatlerimizi kâinata çevirdiğini ve bizi doğayı incelemeye çağırdığını hiçbir zaman unutmayalım.

KAYNAK BELİRTİLMELİ


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56067975 ziyaretçi (142836192 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)