Kuran'da Neptün ve Balik Burcu
 
neptün, balık

Kuran’da Neptün ve Balık Burcu

Burhan Doğan

Kategori: Kuran-ı Kerim'in Sırları

وَإِذْ قَالَ مُوسَىٰ لِفَتَىٰهُ لَآ أَبْرَحُ حَتَّىٰٓ أَبْلُغَ مَجْمَعَ ٱلْبَحْرَيْنِ أَوْ أَمْضِىَ حُقُبًا فَلَمَّا بَلَغَا مَجْمَعَ بَيْنِهِمَا نَسِيَا حُوتَهُمَا فَٱتَّخَذَ سَبِيلَهُۥ فِى ٱلْبَحْرِ سَرَبًا فَلَمَّا جَاوَزَا قَالَ لِفَتَىٰهُ ءَاتِنَا غَدَآءَنَا لَقَدْ لَقِينَا مِن سَفَرِنَا هَٰذَا نَصَبًا قَالَ أَرَءَيْتَ إِذْ أَوَيْنَآ إِلَى ٱلصَّخْرَةِ فَإِنِّى نَسِيتُ ٱلْحُوتَ وَمَآ أَنسَىٰنِيهُ إِلَّا ٱلشَّيْطَٰنُ أَنْ أَذْكُرَهُۥ ۚ وَٱتَّخَذَ سَبِيلَهُۥ فِى ٱلْبَحْرِ عَجَبًا قَالَ ذَٰلِكَ مَا كُنَّا نَبْغِ ۚ فَٱرْتَدَّا عَلَىٰٓ ءَاثَارِهِمَا قَصَصًا

60 - Ey Muhammed! Bir vakit Musa genç adamına demişti ki: “İki denizin birleştiği yere ulaşıncaya kadar gideceğim yahut senelerce gideceğim.”
61 - Bunun üzerine ikisi de iki denizin birleştiği yere vardıklarında balıklarını unuttular. Bu arada balık, denizde yolunu bulup kaybolmuştu.
62 - İki denizin birleştiği yeri geçtikleri zaman, Musa genç arkadaşına: “Kuşluk yemeğimizi getir. Gerçekten biz bu yolculuğumuzda epey yorulduk.” dedi.
63 - Adam: “Gördün mü!” dedi. “Kayaya sığındığımız vakit doğrusu ben balığı unutmuşum. Onu hatırlamamı, muhakkak şeytan bana unutturdu. O denizde garip bir yol tutup gitmişti.”
64 - Musa da demişti ki: “İşte aradığımız o idi.” Bunun üzerine izlerine dönüp gerisin geri gittiler. (Kehf Suresi 60-64)

61. ayette geçen “Hute-Huma”, meallerde “ikisinin balıkları” diye çevrilmiştir. Türkçe karşılığı “balığı” demektir. Böyle olunca ayet anlamını yitirmiş olmaktadır.

“İki denizin birleştiği yere vardıklarında balığı unuttular. Bu arada balık, denizde yolunu bulup kaybolmuştu.”

Bu şekilde okuduğumuz zaman “balığın” onların yiyeceği olmadığını görüyoruz. O halde “Balığın burada ne işi var?” diye düşünmemiz lazım.

Musa, genç adama ne demişti: “İki denizin birleştiği yere ulaşıncaya kadar gideceğim yahut senelerce gideceğim.” demişti. Burada Musa ve genç adam, “Senelerce de gideceğim” demektedir. Burada da iki denizin birleştiği yer ararsak yeryüzünde onlarcasını sayabiliriz. Şimdi ayetlere bir bakalım;

61. ayette, iki denizin birleştiği yere vardıklarında balığı unutmuşlardı.

62. ayette, iki denizin birleştiği yeri geçtikten sonra bir yerde yorulup dururlar ve acıkırlar. Kuşluk yemeğimizi getir, bu yolculukta çok yorulduk der. Balığı getir de yiyelim demiyor.

63. ayette genç adam, azığına veya heybesine bakınca demiyor, daha doğrusu burada yemekten bahsetmiyor. Musa da “Balığı getir!” demiyor. Genç adam: “Balık düşmüş kaybolmuş” da demiyor. “Sana Balığı hatırlatmayı unuttum.” diyor. (Tabi ki şeytan yine devrede). “O, denizde garip bir yol tutup gitmişti.” diyor.

64. ayette Musa, “İşte aradığımız bu idi!” diyor. Yani 60. Ayette söylendiği gibi iki denizin birleştiği yere geri dönüyorlar.

Burada en kritik ikili;

  1. İki denizin birleştiği yer.
  2. Balık.

Biz simdi biraz astrolojiye dönelim. Kuran, buraya da yer vermiş. Çünkü çok önemli! Kuran, gerçekten uydurulmuş bir kitap değildir. Şimdi bunu çok daha iyi anlayacağız.

İsa'nın doğuşuyla başlayan ve 2012 yılında sona eren Balık Çağı, 2000 yıllık bir süreç sonunda bitmiştir. Mayaların takvimi, Balık Çağı’nı araştırmaları sonucu baz almışlar sonun burası olduğu kanaatiyle muhtemelen belki de bir geçiş dönemi olarak da görmüş olabilirler, takvimin sonunu belirlemişler. Neyi hesap etmişler bilinmez; ama işin içinde balığın olduğunu tespit etmişlerdir.

Biz, Balık Çağı’nı incelemeyeceğiz. Burçlara bakacağız.

Kuran’da geçen, aynı zamanda adına sure ve ayeti bulunan burçlar, muhakkak çok önemli yere sahip olmalı. Hele işin içinde vaad olunan o gün varsa.

Yeryüzü yani Dünyamız burçlardan çok etkilenmektedir.

Neptün’ün Keşfi

Satürn ötesi (transdental) gezegenlerin ikincisi, Neptün’dür. Uranüs’ün keşfi ardından, Uranüs’ün tuhaf hareketlerinden yörüngesine etki eden başka bir gezegenin varlığını araştıran bilim insanları, İngiliz J. C. Adams ve Fransız Urbain J. J. Le Verrier adında iki gökbilimci tarafından 23 Eylül 1846 yılında kova burcunun 25 derecesinde yeri belirlenmiştir.

İlginç bir hikâyesi vardır Neptün’ün keşfinin. Bu iki gökbilimci, birbirinden bağımsız Bode Kuralı’nı kullanarak Neptün’ün yerini keşfetmişlerdir. (Neptün’ün keşif literatürünü buraya yazmıyorum, uzun yazılardan sıkılıyorsunuz. Bilimsel olarak tarihini araştırabilirsiniz.)

Oysaki Neptün keşfedilmeden ve “Neptün” ismini almadan, ilerde keşfedilecek daha pek çok gezegen gibi yerküreye etkilerini vermekteydi. İsmi Neptün oldu, denizlerden sorumlu olan Poseidon’un adını aldı. Uranüs, Kova’nın; Neptün ise hem konumu hem de yörüngesi itibariyle balık burcunun oldu ki etkisi zaten Balık Burcu’na özgüydü. İnsan, daha önceden tanzim edileni keşfetti ve yerini aldı zodyakta.

Neptün, tam turunu 165 yılda tamamlar ve her burçta 14 yıl kadar kalır. Transdental gezgenler, yaşanılan çağa etki eden tarihi olayları ve bu zaman diliminde dünyaya gelen insanların paylaştığı kişisel özellikleri etkiler. Bu yüzden Neptün’ün ev konumu çok önemlidir.

Neptün, insan ruhunun inceliklerini, yapısını ve insanda var olan kaçma isteğini gösterir. İnsanın kendisiyle yarışması, kaçışları, yaratıcılık kabiliyetleri, sezgileri ve ilhamları yönetir. Sevgili Abim Burak A.’nın dediği gibi cismim ruhuma dar ya da ruhum cismime dar ikisi arasındaki belirsizlikleri yönetir.

Yaşam haritamızdaki konumuna göre, majörler ile minörlerin savaşını başlatan güçtür Neptün. Mecazi manada bildiğimizin aslında hiç bilmediğimiz olduğunu bize gösterir, majörlerin cüce, minörlerin yüce olduğunu anlayınca o an ki şaşkınlıktır Neptün.

neptun

Neptün’ün Global Astrolojik Etkisi

1847-1861 yıllan arasında balık burcunda seyreden Neptün ün ilk etkileriyle tanışmış oldu astroloji dünyası. 1848 devrimleri olarak bilinen olaylar patlak vermişti. Patates hastalığı adı altında yaygın bir hastalık çıkmıştı ve pek çok insan ölmüş, büyük bir kıtlık dönemi hakim olmuştu. Krallıkla yönetilen pek çok Avrupa ülkesinde ihtilal olmuş, krallar düşmüş, cumhuriyet ilan edilmişti.1848 devrimleri 19.yy için en büyük kitlesel huzursuzluk dönemi olarak tarihe geçti.

“Sınıf farkının uçuruma geldiği, ekonomik değişimlerin yarattığı memnuniyetsizlik, yönetici ve işçiler arasında bir gerginlik, ülkelerin çalışan kesime köle muamelesi, nüfus artışının olması, Neptün-kovada iken insan gücüne az ihtiyaç duyulan icatların yapılması, işsizlik, sınırların yetersizliği, göçler Avrupa’nın pek çok kentinde halkı devrime kışkırtmıştı. Neptün balıktaydı ve Allah’ın kulları eşitti. İmkânı olanın imkânı olmayanı ezmeye hakkı yoktu.

Kendini kurban görenlerin, kurtarıcı misyonunu üstlenmişlere tepkisiydi 1848 devrimleri, örgütlenmeden her şey kendiliğinden gelişmişti, idealisttiler; ama neyin idealizmi belirsizdi, bir gayeleri yoktu kendileri de emin değildi ve Neptün gibi belirsiz, Neptün gibi bir anda, Neptün gibi çözülme, Neptün gibi dalgalı, Neptün gibi hayalin gerçeği.

Yine de Neptün’ün balıkta ki transitiyle Avrupa halkı yöneticilerinden, krallarından, almaları gereken kısmen almışlardı. Fransa, 4 yıllığına cumhuriyet ile yönetilmişti. Avusturya-Macaristan imparatorluğuna bağlı olan bölgelerde ayaklanmalar başlamıştı, çeşitli milletlerden olan halk bağımsızlığını istiyordu ve ilk olarak Macaristan ilan etmişti bağımsızlığını; fakat Rusya’nın yardımıyla bu ilan sona ermiş ve Macar kralı, Osmanlıya sığınmıştı.”

neptün, balık

Neptün’ün 2. Randevusu 2011/2026

Ve Neptün, tam olarak balıktaki yerine geçeceği 165 yıl sonra yeniden kendi evine dönüyor. Tarihin Neptün’le tanıştığı ilk döneme baktığımızda, günümüzle benzerliklerini anlamız adına yukarıda yazdım etkilerini. Astroloji ilmini falcılıktan ayıran istatistikî bir geçmişe sahip olmasıdır. Yani bizler falcı değiliz ve bu çok yaralıyor. Astrologlar zamanında en saygın insanlardı ve pek çok başarıya imza atan ülkenin, krallığın astrologları vardı burada hiçbir şey baki değildir, her şey fani ve sonludur, neden astrologlarla çalışmışlarda başarısız olmuşlar diyen olacaktır, dediğim gibi hiçbir şey baki değil ve astrologlarda uyarmıştır lakin kati kader tecelli edecektir.

Neptün, burçlara tek tek uğrar ve her birinde 14 yıl kalarak tam turunu 165 yılda tamamlar.
Tesadüf olabilir mi bilinmez ama balık çağının bitiminde Neptün 2012 yılında Balık burcuna girip 2026 yılında çıkacaktır.

Neptün, yukarıdaki yazıda belirtildiği gibi insan yaşamını etkileyen daha doğrusu insan yaşamına yeryüzünde dengeler getiren veya dengeleri değiştiren etkiye sahip. Bunu astrologlar söylüyor, neye göre söylüyor geçmişteki yani 165 yıl evvel dünya üzerinde yaşanan olaylara göre söylüyor. Peki, bunlar söylüyor da bizim araştırmamızla ne alakası var? Çok alakası var arkadaşlar...

Kuran, burçlardan bahseder. Aynı zamanda övgü de vardır:

وَٱلسَّمَآءِ ذَاتِ ٱلْبُرُوجِ وَٱلْيَوْمِ ٱلْمَوْعُودِ

1 - Burçlar sahibi gökyüzüne,
2 - Vaad olunan o güne (Buruc 1-2)

Yüce Rabbim, kâinatı düzenlemesinde burçları eksik etmemiştir. Onlara da görevler yüklemiştir. Burada, şimdilik bizi ilgilendiren burçlardan sadece “Balık Burcu” olduğundan Balık Burcu ile bağlantılarımız neler, onları öğreneceğiz.
Neptün’ün 165 yılda bir Balık Burcu’na gelip 14 yıl burada kalması, dünyamızı direk ilgilendirmektedir. Bunun “nasıl olduğunu” araştırmaya insanoğlunun ne gücü yeter ne de zekâsı. Bu, tamamen Allah’ın katından takdiridir. Görünmeyen değerlerin biz insana yön vermesidir, yönlendirmesidir.

İnsanoğlunun “tanzim olanı”, daha yeni keşfetmiş olmasıyla yeni buluş diyebileceğimiz olaylar, aslında bizim geleceğimiz olmuştur.

Neptün-Balık Burcu’na gelip 14 yıl sonra çıkması, tekrar 165 yıl sonra aynı balık burcuna gelip 14 yıl sonra çıkacak olması, hiç bir zaman tesadüf olmamıştır. Niçin böyle emin bir şekilde konuşuyorum, çünkü Kuran’a güveniyorum, Yüce Rabbimin Kitabı’na, yazdığına güveniyorum. Bizim göremediğimiz, ama bizzat biz insanoğlunu ilgilendiren, başından geçen yaşadığı olayları ve yaşayacak olayları orada yazmıştır.

Yüce Rabbim, bunun içindir ki oku, tane tane, yavaş yavaş oku, yani anlayabileceğin gibi oku demiştir.

Biz yeryüzünde şu an Neptün-Balık Burcu’nu yaşamaktayız (2012-2026). Gerçekten de dünyamızda ilginç olaylar olmaktadır. Sınırların yer değiştirmesi, ülkelerin birçoğunda terör olayları, canlı bombalar, bizim ülkemizde de yaşanan akıl almaz olaylar gerçekten çok enteresandır. Maalesef, öyle veya böyle olmaktadır. Daha da olacaktır. Nasıl bir sorunla karşılaşacağımız ise hiç belli değildir.

Musa, balık, hızır

Biz, şimdi tekrar 60. ayete geri dönelim:

“Musa, genç adama şöyle demişti, iki denizin birleştiği yere ulaşıncaya kadar gideceğim yahut senelerce gideceğim.”

Musa ve genç adam, aslında burada gideceği yeri biliyor, aynı zamanda gidecekleri yere varıyorlar; fakat geçiyorlar. İşte burada şeytan işin içine giriyor ve onlara bu yeri unutturuyor. O yeri geçtikten sonra durunca hatırlıyorlar. Bu sefer de Balık devreye giriyor, çünkü “Balık”, burada başrol de. Onlar balığın gidişini, kayboluşunu arıyorlar.

Balık, nerede gitmişti; iki denizin birleştiği yerde yol alıp kaybolmuştu. Önceden dediğimiz gibi; Balık, onların yiyeceği değildi, yiyeceklerinin arasında Balık yoktu. Peki, bu Balık, nereden çıkıp da denizde yol alıp gitmişti. Bütün gizem, işte burada!

İki denizin birleştiği yeri geçtikten sonra Musa’nın “Aradığımız buydu!” demesi, Balığın gidişini arıyor olduğunu bize şimdi çok daha iyi anlatıyor. Musa, aynı izlerden tekrar gerisin geriye dönmesiyle aradığı yere gelmiş oluyor. Musa, niye ısrarla “Senelerce bile gidebilirim!” diyor? Çünkü burada Allah’ın muhteşem yetkilerle donatmış has kulunun orada olduğunu biliyor. Bu, daha sonra ki konumuz.

Bizim işimiz, balıkla; biz Musa’nın iki denizin birleştiği yeri bildiği gibi Balığın gideceğini de bildiğini anlatımlardan öğreniyoruz. Şimdi, sır gibi görünen aslında her şeyin zamanı gelince öğrenilebildiğini de öğrenmiş oluyoruz.

Çok önceki yaşamlarda Mayalar, Sümerler gibi medeniyetlerde matematik ve astrolojinin çok ileri olduğunu tarih sayfalarından öğrenmişizdir. Bizim bu zaman diliminde ise vakti gelen ne varsa sırasıyla karşımıza bir icat veya buluş olarak çıkmaktadır. Bu sebeptendir ki bizler de teknoloji dediğimiz yeniliklerle karşılaşıyoruz.

İşte bu araştırmaların sonucunda Uranüs’ün tuhaf hareketlerinden, yörüngesine etki eden başka bir gezgenin varlığını araştıran bilim insanları İngiliz J.C. Adams ve Fransız Urbain J.J. Le Verrier adında iki gök bilimci tarafından 23 Eylül 1846 yılında kova burcunun 25 derecesinde yeri belirlenmiştir.

Neptün, 165 yılda bir, Kova burcundan çıkarak, geldiği Balık Burcu’nda 14 yıl kalarak bu burcu terk edip sıradaki burca geçiş yapmaktadır. Biz, bunu 1846 yılında öğrenmiş bulunuyoruz. Oysa Rabbim, bu olayları Kâinatın yaradılışında düzenlemiş ve bize de bunu Kuran’da bildirmiştir.

Şimdi çok dikkatli okuyun; hem de nasıl bildirmiş biliyor musunuz, TARİH vererek bildirmiş. Bilim insanlarının yaptığı araştırma sonucunda Neptün-Kova burcundan çıkarak Balık burcuna giriş tarihini 1847 yılı olarak bulmuşlar. 14 yıl balık burcunda kalarak 1861 yılında terk etmiş oldugunu hesaplamışlar.

Bunun Kuran’la ne alakası var diyeceksiniz. Ama çok alakası var. Çünkü Kuran’da Rabbim bu tarihi bizler, yani insanlar öğrensin diye vermiş. Peki, nerede yazıyor bu tarih, neyi ekleyip çarpacaksın da bu tarihi bulacaksın? Ben de ayet sayılarını toplar, çıkarırım ya da çarpar bölerim. Dediğin sayıyı ya da tarihi bulurum diyebilirsin.

Arkadaşlar, maalesef ne çarpma var ne bölme, ne toplama var ne de çıkarma. Yüce Rabbimin, bize bildirdiği net tarih; olayın gerçekleştiği tarih: “1861”

Bu tarih nereden geliyor şimdi ona bakalım; Neptün-Balık Burcu’na giriş, 1847 yılı idi. Balık burcundan çıkış tarihi ise, “1861”. İşte Neptün-Balık Burcu’ndan bu tarihte 1861 yılında terk ediyor, bir başka burçta 14 yıl kalmak için. Şimdi tekrar başa dönüp bakalım;

60 - Ey Muhammed! Bir vakit Musa genç adamına demişti ki: “İki denizin birleştiği yere ulaşıncaya kadar gideceğim yahut senelerce gideceğim.”
61 - Bunun üzerine ikisi de iki denizin birleştiği yere vardıklarında balıklarını unuttular. Bu arada balık, denizde yolunu bulup kaybolmuştu.
62 - İki denizin birleştiği yeri geçtikleri zaman, Musa genç arkadaşına: “Kuşluk yemeğimizi getir. Gerçekten biz bu yolculuğumuzda epey yorulduk.” dedi.
63 - Adam: “Gördün mü!” dedi. “Kayaya sığındığımız vakit doğrusu ben balığı unutmuşum. Onu hatırlamamı, muhakkak şeytan bana unutturdu. O denizde garip bir yol tutup gitmişti.”
64 - Musa da demişti ki: “İşte aradığımız o idi.” Bunun üzerine izlerine dönüp gerisin geri gittiler. (Kehf Suresi 60-64)

Musa ve genç adam, “İki denizin birleştiği yere gidelim.” derler, O yeri geçerler. Fakat iki denizin birleştiği yere vardıklarında balığı unuturlar. Bu arada balık denizde yol tutup kaybolur.

İşte iki denizin birleştiği yere vardıklarında balık süzülmüş veya bir şekilde yok olmuştu. Balık, durup dururken mi yok olmuştu? Hayır! Neptün-Balık Burcu’dan ayrılıyordu. Çünkü 14 yıldır Balık Burcu’da olduğundan “1861” yılında ayrılma zamanı gelmişti.

Bu ayrılma vakti, tam 61. ayette geçiyor:

“Balık denizde yolunu bulup kaybolmuştu".

Şimdi dikkat edelim; Balık Burcu’na gelmeden evvel Neptün-Kova Burcu idi. Bu burçlar, bir zaman denizidir. Zaman içinde yüzerler. Bir burçtan diğer burca geçiş, zaman denizi içinde gerçekleşir. Tabiri ise geçiş, yani yol alma demektir.

İşte Balık Burcu da bunu yapmış, günü geldiğinde “1861” yılında Neptün-Balık Burcu’ndan sıyrılmış, bir diğer burca geçmiştir. Balık, burada zamanı dolduğundan Neptün’ü terk etmiştir, yol almıştır.

Tekrar bizim için çok önemli olan 61. Ayete gelelim.

61 - Bunun üzerine ikisi de iki denizin birleştiği yere vardıklarında balığı unuttular. Bu arada balık, denizde yolunu bulup kaybolmuştu.

İşte iki denizin birleştiği yer; 12. Ev olarak adlandırılan Neptün-Balık Burcu’nun sonu, Balık Burcu’nun yüzdüğü zaman denizi. Diğeri ise 1. Ev olarak adlandırılan Koç Burcu’nun başlangıcı, Koç Burcu’nun yüzdüğü zaman denizi.

Birinin sonu, diğerinin başlangıcı olur. Bunların kesiştiği yer, yani buluştukları yer, iki denizin birleştiği yerdir. Neptün- Balık Burcu’nu 1861 yılında terk edip Neptün-Koç Burcu olmuştur.

İki denizin birleştiği yeri bulduktan sonra, Balığı unuttular. Bu arada Balık, denizde yolunu bulup kaybolmuştu.

Evet; 61. ayette belirtildiği gibi, zaman denizinde Neptün-Balık Burcu, 14 yıllık zamanı dolduğu için “1861” yılında terk edip kaybolmuştur. Ta ki 165 yıl sonra 2012 yılına kadar. Şu anda biz, Neptün-Balık Burcu’ndayız, ta ki 2026 yılına kadar.

Yüce Allah, 61. ayette bize yakın zamanda keşfedilen Neptün’ün Dünya üzerinde çok büyük etkileri olan insanların yaşam şeklini belirleyen, olumlu olumsuz her canlıya etki eden, artı - eksi yönleriyle dopdolu olan Neptün-Balık Burcun’un zaman denizi içerisinde zamanının dolmasıyla terk ediş tarihi çok açık ve net olarak sure numarası ve ayet numarasıyla vermiştir.

Kehf Sure No Ayet Numarası 18 - 61 = 1861
18 61

ALLAH, HER ŞEYİN HAYIRLISINI VERSİN.

Aslında Neptün Balık döneminin bir test sürüşünü Nisan-Mayıs 2011’de yaşadık. Sonra Haziran-Temmuz 2011’i Balık’ta ama retro geçirdi ve Ağustos 2011’de yine Kova’ya döndü.

“İki denizin birleştiği yeri geçince izlerinden geri döndüler”. Burada da 1861 yılındaki Neptün-Balığın, Neptün-Koç’a geçişi sırasında aynı 2011’deki olay gibi muhtemelen retro geçirmiş, Koç’tan tekrar Balığa dönmüş, tekrar Balık’tan Koç’a döndüğü o zamanı yakalamıştır.

Tabii, Musa, bu dönemde yaşamamıştır. Peki, Musa’nın o zaman burada ne işi var? O zaman bize bu anlatım, çok önemli olmalı. Bu tarih, çok önemli bir tarih olmalı. Zaten böyle bir yolculuk da yok.

Musa denince akla ilk Tevrat ve Yahudilik, yani İsrailoğulları gelir. O zaman bu tarih, İsrailoğulları ile ilgili bir bağlantı olması gerekir. İşin enteresan yanı ve gizemliliği, bu yolculuğun sonunda, Allah’ın kendisine katından rahmet verdiği sadık bir kul ile buluşması vardır.

Musa ile Kul’un buluşması beraberinde, çok enteresan üç yolculuk yapılır. Acaba 1861 yılının bu yolculuklarla bağlantısı olabilir mi? Şimdilik bilmiyoruz…

BURHAN DOĞAN,
Mart 2019.

Burhan Doğan'ın Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Burhan Doğan, 21.03.2019, 16:04 (UTC):
Mustafa kardeş, şu ayet herhalde herşeyi açıklıyordur.
BAKARA-216; Sizin için daha hayırlı olduğu halde bir şeyi sevmemeniz mümkündür. Sizin için daha kötü olduğu halde bir şeyi sevmeniz de mümkündür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.''
Her şeyi kötüye yormamak lazım diye düşünüyorum.

Yorumu gönderen: Mustafa, 17.03.2019, 17:09 (UTC):
Burhan üstat öyle ama bana tuhaf gelen birşey var Neptün ve Balık uyumlu değilmidir? yani başımıza kötü olaylar geleceği yerde neden iyi olaylar gelmiyor veya gelmesin? Biliyormusunuz bilmiyorum ama 12 burçtan Balık burcu Neptün gezegeniyle ilişkilendirilir. Örneğin Koç burcu da Mars gezegeniyle ilişkilendiriliyor. Yani bu ikisi birbiriyle uyumlu olduğu için her zaman iyi şeyler olması gerek. Benim bildiğim üzere burçlarda böyle. Son olarak Romalılar Poseidon'a da Neptün derler ve balık burcuyla ilişkilendirirler.

Yorumu gönderen: Burhan Doğan, 13.03.2019, 18:54 (UTC):
Balık burcu kutsal mı bilmem ama bildiğim tek şey başımıza bir şey gelecekse Neptün Balık burcuna geldiği zamanda olacağıdır.

Yorumu gönderen: Balık , 11.03.2019, 11:00 (UTC):
Balık burcu kutsal mı

Yorumu gönderen: Warcraft, 10.03.2019, 10:10 (UTC):
emeğine sağlık abi.. Yine efsane olmuş yazılar..Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52728684 ziyaretçi (133990917 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler