Kuran'daki Surelerin Geometrik Düzleme Aktarimiyla Ortaya Cikan Allah Lafzi
 
aktarımıyla, allah, düzleme, geometrik, kurân'daki, lafzı, ortaya, sûrelerin, çıkan

aktarımıyla, allah, düzleme, geometrik, kurân'daki, lafzı, ortaya, sûrelerin, çıkan

Kurân'daki Sûrelerin Geometrik Düzleme Aktarımıyla Ortaya Çıkan Allah Lafzı

İşte Kurân'daki sûre ve âyetlerin koordinat eksenine işaretlenmesiyle ortaya çıkan ilâhî imza. Gerçek akıl sahiplerini hayrette bırakan ve Kurân'daki tertip mûcizesinden belki de bir damla niteliğinde olan bu tabloyu sol üst köşedeki Allah (الله) lafzıyla karşılaştırdığımızda, hayretiniz bir kat daha artacaktır. Evet, sol köşedeki tablo, bir hattatımıza ait bir ebrû çalışmasındaki Allah (الله) lafzını göstermektedir. Koordinat düzleminde ortaya çıkan ilâhî imzayı şimdi bu gözle tekrar inceleyin.

Yatay eksende gördükleriniz, Fâtihâ'dan Nas Sûresi'ne kadar olan 114 sûredir. Şimdi bu eksenin sağ başındaki Fâtihâ ve Bakara sûrelerine bakın. 1. sûre olan Fâtihâ Sûresi, 7 âyet iken; hemen arkasından gelen Bakara Sûresi'nde âyet sayısı en yükseğe, yani 286'ya ulaşmakta ve bu noktaları birleştirdiğimizde Allah (الله) lafzının başındaki "Elif" harfi meydana gelmektedir. Acaba 114 sûre içinde böyle bir şeyin olması tesadüf müdür?

Şimdi de en soldaki sûrelerde bulunan âyet sayılarına dikkat edin. Bu noktaların Allah (الله) lafzının sonundaki "He" harfini meydana getirmek için tek bir noktaya yönelerek yoğunlaşması ve hat sanatına tam bir uygunluk arz edecek şekilde kavis alması, tüyler ürpertici bir hâdise değil midir? Bu uç noktalarından tek bir tanesinin bile Allah (الله) lafzının dışına kaçmaması, acaba yine tesadüfle mi izah edilecektir?

Evet, sûreler, âyetler ve onları ifâde eden noktalar, "Allah" (الله) lafzını gösterecek şekilde sıralanmışlar ve böylelikle kâinattaki bir tek noktanın dâhî O'nun kudreti ve dairesi dışına çıkamayacağını ispatlamışlardır.[1]

Benzer makale: Secde Ayetlerinin Sıralamasının Grafik Çiziminde Arapça Allah Lafzı >>

Kaynaklar

[1] Gerçeğe Doğru, Zafer Dergisi Yayınları.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: bilal, 30.10.2016, 09:32 (UTC):
ben bunu 12 yasındayken dusundum vallahaBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53253659 ziyaretçi (135517107 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler