Kuran-i Kerim'in Sirlari
 
Kuran, Quran

Kuran-ı Kerim'in Sırları

الَر كِتَابٌ أَنزَلْنَاهُ إِلَيْكَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ بِإِذْنِ رَبِّهِمْ إِلَى صِرَاطِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ

Elif. Lâm. Râ. (Bu Kur'an), Rablerinin izniyle insanları karanlıklardan aydınlığa, yani her şeye galip (ve) övgüye lâyık olan Allah'ın yoluna çıkarman için sana indirdiğimiz bir kitaptır. (İbrahim Suresi, 1)

Kuran

Bu Kategorideki Bazı Makaleler

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Osman , 18.08.2015, 20:01 (UTC):
Gözümün önünde bakıyorum seziyorum ama anlayamıyorum

Yorumu gönderen: BETÜL ASÜDE, 07.04.2014, 09:20 (UTC):
DÜNYA ÇOK ACAYİP BİYER

Yorumu gönderen: Arda KUMRU, 16.12.2010, 20:24 (UTC):
KURÂN, insana sonsuzluğu ve kendi hakikatini hatırlatmak için gelmiş. Bunu da en açık şekilde anlatan tek yorumu "KURÂN-ı KERİM ÇÖZÜMÜ" isimli Ahmed Hulusi'nin hazırladığı. 768 sayfalık kitabı ücretsiz (sadece 3.5 lira kargo ödüyorsunuz) hediye yolluyorlar ahmedhulusi.org adresinden. Ayrıca tamamını karşılıksız siteden indirebiliyorsunuz. ben çok yararlandım. çünkü onlarca meal okudum böylesine rastlamadım. çok açıklayıcı. inceleyin görün.

Yorumu gönderen: seyfettin, 11.12.2010, 18:36 (UTC):
sizlerecoktesekurederm allahbusiteyicikaranlardanraziolunbenmuslumanimelhamdurulah diyenokusun

Yorumu gönderen: Ahmet, 25.06.2010, 11:35 (UTC):
İnsanların en önemli görevi Allah'ın emir ve yasaklarını iyi öğrenip, hayatımızı o yönde yaşamaktır.Tek kurtuluş çaremiz budur.Unutmayalımki ahirette iki ihtimal vardır.Ya cennet yada cehennem.Her ölüp cehennem ehlinden olmaktan korkmalıyız.Öldükten sonra Allah'ın bize hiçbir zaman dünyaya dönme fırsatını vermeyeceğini unutmamalıyız.O yüzden Allah'In emirlerini ve yasaklarını iyi öğrenip hayatımızı bir an önce Allah'ın yolunda geçirmeliyiz.

Yorumu gönderen: cesur, 31.05.2010, 05:05 (UTC):
simdi arkadaslar her zamaanin bir islam alimi vardir bu kiyamete kadarda devam edecektir ama neden bu insanlari evliyalastirip insanlari guruplara boluyorlar anlamiyorum biri nurcu diyor digeri kaplanci diyor diyorda diyorlar onlar sadece dinde anlamadigimiz bilgileri acikliyorlar orta asyada bazi alimlerin heykelleri var binsene sonra sakin bu insanlara tapmasinlar haasaaa alimlere saygimiz sonsuz ama bazilari diyor seyhi olmayanin donu olmaz nikahi olmaz peki o seyhinde bir seyhi olmasi lazim degilmi yahudi oyununa gelmeyelim kur ani boza madilar muslumanlari bozmaya calisiyorlar bu insanlarin hepsi bizim hocalarimiz lutfen guruplasmayalim yukarda allah var bu insanlarin hepsinin hocasida peygamberimiz dir hatirlatayim

Yorumu gönderen: melek, 28.05.2010, 17:00 (UTC):
kuran insanlara gönderilmiş en büyük rehberdir.onun izinden gitmeli,hak yememeli,insanları sevmeli,dedikodudan kaçınmalı,bir gün öleceğimizi asla unutmamalıyız. fakirleri kollamalı,az ile yetinmesini bilmeliyiz.nefsimize hakim olalım.

Yorumu gönderen: ser-xwebun, 20.05.2010, 23:03 (UTC):
3) Kuran, yargı günü gelecekse o gün takip etmekle sorgulanacaginiz tek sey Kuran. Siz uyuyanlar o gün ne kadar iyi bir nurcu, suleymanci, naksibendi ya da sunni oldugunuz sorulacak mi saniyorsunuz? Herkes icin ayri masa?? Kurani anlamaniza engel kilinmis örtülerinizi kaldirin ve Kurani tekrar okuyun, şah damarindan yakin olan Allaha ulasmak icin, niyet(iman) ve gercek bilgi (Kuran) yeter, O kendisine ulasmayi dileyenlere en iyi ÖGRETMENDİR, Tek Rab Odur..

Yorumu gönderen: ser-xwebun, 20.05.2010, 22:50 (UTC):
Birakin iyi ya da kötü her insan kendi nefsiyle sorumludur, çok şey yazmiş çok şey anlatmiş olabilir, 500bin rekat namaz da kilmis olabilir, ama seytanin hipnozuyla şirk içinde de yapmiş olabilir. Unutmayin ki 2 milyara yakin Hristiyan kutsadiklari "Hz." Pavlus tarafindan Isa peygamberin cizgisinden kopup bugünkü paganist temelli roma hristiyanligina inanmis durumda.. Onlara Pavluslarini görmeleri icin ciglik atarken ya kendi Pavluslarimizi niye aramiyoruz??

Yorumu gönderen: ser-xwebun, 20.05.2010, 22:43 (UTC):
1)Kuran diyor ki:
Hahamlarını ve rahiplerini Allah'tan ayrı rabler edindiler, Meryem oğlu Mesih'i de öyle. Oysa kendilerine yalnız tek Tanrı olan Allah'a ibâdet etmeleri emredilmişti. O'ndan başka tanrı yoktur. O, onların ortak koştukları şeylerden münezzehtir. 9/31

Ayrıca Kuranda eşkoşucular ile ilgili ayetlere baktiginizda, onlar es kostuklarinin farkinda olmadiklarini, sadece Allah'a yakinlasmak icin onlari araci kildiklarini söyleyecek olduklarini söylüyor.
Bir din adamini, imami, hocayi, seyhi, gavsi, üstadi vs. yanilmaz rehberler ve Allah'a ulastirici önderler olarak görmek, Seytanin yarattigi en büyük ilüzyonlardandir. 1,5 milyar müslüman oldugunu sanan kişi Hz Muhammedin içinde yetiştiği Ibrahimin dininde oldugunu sanan Mekke halkindan bir farki olmaksizin şirk içinde.

Yorumu gönderen: ufuk, 06.04.2010, 15:17 (UTC):
kardeşler bu din hz.İbrahim zamanında ne idiyse hz.Muhammed zamanında da öyledir zira Kabe İbrahim zamanından kalmadır.zira Hz Muhammed zamanında da mezhep ve tarikat yoktu şimdi kim bunları dinin içine soktu ve kim Kuran ın iniş sırasını ilk ayeti OKU iken değiştirdi.ben ce biz dinimizi bölmeyelim düz müslüman olalım şan ve şeref Allah a aittir.kimse kendine pay çıkarmasın kuran daki sır açık olmasıdır.bi düşünelim..hz peygamber neden kızı Fatma ya ben seni kurtaramam sen anca kendini kurtarabilirsin demiştir.şimdi bu şeyhler imamlarmı sizi kurtaracak.müminler ve ayetlerine inananların kurtarılacağı Kuran da zaten müjdelenmiştir.O ndan başka hidayet edecek yoktur.

Yorumu gönderen: mehmet, 02.04.2010, 10:40 (UTC):
zamannamazzamanı

Yorumu gönderen: simurg*, 14.03.2010, 19:04 (UTC):
nun masalları...hımm bence hattat daha manidar bir nick olur:)artık Kur'an da sırların barınıp barınmadığına dair eskisi kadar net düşünemiyorum.bir ayette bazı milletleri diğerlerine bazı insanları da yine diğerlerine üstün kıldık deniliyor,anlayışı diğer insanlara göre daha üst seviyede olan insanlar çok daha farklı mana ve boyutlar keşfediyor...kitabımızda elbette ki herşey derinlemesine yer almıyor ama açılmak istenen her kapı için uygun anahtar mevcut:)tabii bakmayı ve görmeyi bilene...

Yorumu gönderen: Nun Masalları, 13.03.2010, 08:05 (UTC):
Bu sayfa, sadece kategori sayfası Zafer. Yani sadece GİRİŞ bölümü. Bu kategorinin içindeki yazılarsa soldaki menüde, KURANIN SIRLARI yazan yerin hemen altında.

Yorumu gönderen: Zafer, 13.03.2010, 07:50 (UTC):
Başlık iddialı "Kuranın sırları denmiş ama muhteva yeterince başlığı açıklar nitelikte değil, Kuranın sırları dediğiniz zaman çok geniş bir daire (hatta insan aklının çok fevkinde) çizmiş oluyorsunuz, bu konunun başlığı "Kuranın sırlarından" filan olursa belki doğru olabilir diye düşünüyorum, Mademki yüce Allaha saygımız var, mademki sonsuz ilim sahibi birisinin kelamından bahsediyoruz, önce haddimizi bilmemiz gerekmezmiydi ?

Yorumu gönderen: Göksen Merey, 05.03.2010, 12:24 (UTC):
Saidi nursi de bizim gib kuldur, bizden değerli olup olmadığı Allah'ın bileceği şeydir. ayrıca yaşadığı zaman ve koşullar çok değişmiştir. İster sevin ister sevmeyin ki benim öyle bir sempatim yoktur, ölenin arkasından konuşup tartışma çıkarmak yakışık almaz. Kuran da apaçık olduğunu çoğu yerde söylüyor, kimsenin tekelinde değil herkes açıp istediği kadar okuyabilir.

Yorumu gönderen: Akhenaton, 14.02.2010, 14:23 (UTC):
Benim görevim, burada sadece benim gibi düşünen insanların görüşlerine yer vermek değil, her fikirden her görüşten insanın fikirlerine yer vermektir. Bırakın herkes fikirlerini söylesin, söyleyebilsin... O zaman bu site de propaganda yeri değil, herkesin fikirlerini özgürce dile getirdiği bir kürsü olmaz mı? O şucu, bu bucu, şunlar şucularcı, bunlar bucularcı. Kişileri ve olayları konuşmak, küçük insanların işidir. Neden artık olguları ve fikirleri konuşmayı denemiyoruz?

Yorumu gönderen: erdem, 07.02.2010, 20:24 (UTC):
cehaletin kol gezdigi bu zamanda sayin akenoton a bir tavsiyem olacak eger Ibni sina...mevlana..yasevi ibni arabi vs vs okursaniz saidi nursinin yaptiklarini veya yazdiklarini nasil nerden aldigini goreceksiniz ve bugun sizin hakkiniza tecavuz eden bir hirsizdan bahseddiginizin bir manasi olmaz banagore gercek adi said kurdi olan bu sahis MUSTAFA KEMAL ATATURK tarafindanda pek sevilmemistir sebebinin ingilizlerle turkiyede bir seyhul islam devleti olmasi icin buyuk destek gormustur ... not.. avam kamarasinin her 50 yilda halka acilan gizli veya ingiliz hukumetinin aciklamadigi dosya veya olaylar arasinda bulabilirsiniz okudukca ruhuna sad olsun dediginiz kisinin butun yazilari alintidir su anda turkiyenin uzerinde oynan kurdistan oyununun bir parcasidir Bu konuda avrupanin bin bir turlu hokkabazliklari olmustur ;;; afrikada oynan bir oyunu yazarin adini unuttum ama PIRLANTA DAGI diye bir kitap var okursaniz anlayabilecegini sanirim

Yorumu gönderen: Akhenaton, 07.02.2010, 11:17 (UTC):
Tartışma üslubuna biracık daha özen gösterirseniz sevinirim...

Yorumu gönderen: Muğlalı Serdar, 07.02.2010, 00:07 (UTC):
Kuranı iyi okuyun anlayın. O zaman kimsenin ardından gitmezsiniz. Bırakın tarikatları,şeyhleri, hoca efendileri ... Hala anlamadınız mı sizlerin sırtından geçindiklerini... Ayrıca iyi okuyun Saidi nursiyi ve nur tarikatını amaçları sizi hakkın yoluna sokmak mı? Sizlerin kafası çalışmıyorda birisinden mi yol göstermesini bekliyorsunuz. Tasavvufu,Sufizmi,Bektaşiliği,Mevleviliği bir okuyun ondan sonra hangi hocanın peşine takılacaksanız takılın. Ayrıca da herhangi yazılı olan birşeylerde özellikle de kuranı kerimde şifre, sır, gizem falan da aramayın. Onu kul olduğunuz hoca efendileriniz anlamış ya o size yeter.

Yorumu gönderen: ......., 05.02.2010, 20:01 (UTC):
said nursi (r.anh)i neden bu kadar yerdiniz arkadaşlar..o da allah dostu ve kerametleri büyükk..o kadar çile çekmiş hoca efendi. bizleri böyle yapabilmek için.. sürgünden sürgüne gitmiş.. yeterki bizler imanlı olalım diye.

Yorumu gönderen: mehmet üstüner, 23.01.2010, 11:35 (UTC):
kuranı kerimin yüceliyini şurdan anlıyorumki güzel okunduğunda sdçlarım diken gibi oluyor ama dinlerken içten dinleyeceksiniz mesela allahın adını zikrederken içten samimi birşekilde zikredersen vücudunda kıpırdamalar olur çünkü bende bunları yaşıyorum allah bizleri kuranın yolundan ayırmasın üzülürüm gözleri bir türlü görmeyenleri ne mutlu allahın ipine sarılanlara selamlar olsun tüm kardeşlerime

Yorumu gönderen: ekalem, 07.12.2009, 14:09 (UTC):
said nursi kuranın bir harfinde bin sır var demiş diyorsunuz bu sırları elbet tek tek saymamıştır biz saidi nursinin sırlar hakkındaki sayısını bırakalım sırrın kendisi ile kuran ı kerim ile haşir neşir olalım...

Yorumu gönderen: öylesine, 19.11.2009, 12:03 (UTC):
aacayip propaganda yapmışsınız ya bilgi verin dedik fikirlerinizle donatmışsınız tüm sayfayı.Tamam da sizin fikirlerinizi okumak istediğimiz düşüncesine nasıl vardınız.bilgi verin verecekseniz bırakın gerisini biz yorumlayalım.

Yorumu gönderen: seda ayşe azize hatice, 09.11.2009, 13:56 (UTC):
çok güzel olmuş bunu yazan arkadaşlara çok teşekkürler

Yorumu gönderen: ayşegül , 13.09.2009, 16:55 (UTC):
şahin kardeşim;neden ALLAH mükaafat vadediyor?çünkü;kulunun kazanmasını istiyor,2)tüm kitapları gönderen bizzat allahtır.tabii ki benzerlik olacaktır.3)kuran incilden daha fazla ne vadediyor?incilin tahrif olduğunu,ve neredeyse tamamının insan yazması olduğunu artık günümüzde ona inanlar bile biliyor,dolayısı ile zamane politikacılarının yaptığı gibi kazanana kadar oy istiyor ama sonrasında çok daha büyük hayal kırıklıklarının ve de dönüşü olmaz hataların göbeğine atıyor.kuran'da allahü teala kendisne uyulduğu takdirde dünyadada ahirette de kazanacağını söyler.kimi varlıkla kimi yoklukla imtihan edilir,sadece müslüman olan ülkelerde mi var yoksunluk sefalet?allahın rahman sıfatı tüm kulları içindir,dersine çok çalışan öğrenci ile az çalışan bir olur mu?allahın Rahman sıfatı tümkullarını kapsar.sırf müslüman değiller diye bu kullarını rahmetimden mahsur bırakmak onun adalet sisteminde yer almaz.Ama Allah'a eş koşmaları sadece bu dünyada gördükleri güzelliklerle kalmalarını sağlayacaktır.Allahın hiçbirşey zorunda kaldığı yoktur,O uyarmak,kullarını hata yapıp kendilerini mahvetmelerini engellemek ister,kusursuzluk Allah'a mahsustur,ancak yüce yaradan
bu dünyaya gönderdiği kullarını kesinlikle tam donanımlı göndermiştir.lakin kişisel ve dünyevi hırsları yüzünden kendini ziyan eden kuldur.Allah'ın gönderdiği kitaplar birer rehberdir,yolumuzu kaybetmememiz için,ancak bunların en doğrusu ve sağlamı tabii ki kur'andır.kuran sana;seni, yolda kaybetmeden gideceğin yere götürmeyi vadeder.

Yorumu gönderen: yasir altay, 08.09.2009, 08:12 (UTC):
sevilay seçer kardeşim veliler ALLAH'a giden yolu bilirler.sen eger bu yolu bilmezsen takılırsın bir veliullahın peşine o yolu bildigi için tutar elinden seni götürür.Saidi nursi hazretleri büyük bir veli ve alimdi.onlara böle saygısız konuşmak tehlikelidir.mazallah insanın ayagını kaydırır.velilerin kalbi nazargahı ilahidir.veliler iki tarafıda keskin tavanda asılı kılıç gibidir.onlar kimseye zarar vermez.belasını arayan gelir kendini o kılıça vurur.velilere hakaret etmek onları küçük görmek allah korusun imansız ölmeye bile sebep olabilir.velilere hakaret son nefeste ortaya çıkar.kuranı kerimi yarım dünya beddiüzzaman hazretleri çok iyi anlamış ve analiz etmiştir.şu anda bıraktıgı nesilde bunun sonucudur.hayırlı günler hayırlı ramazanlar.Selam ve dua ile...

Yorumu gönderen: sahin, 05.09.2009, 23:05 (UTC):
Neden allah mükafaat vaadediyor?
Müslüman toplumların perişan halleri ne anlama geliyor?
kuran incilden fazla ne veriyor?
tevrat ile niye kuran sanki aynı kişinin ağzından çıkmış gibi ve tevrat daha eski olduğunu hüssettiriyor.
niye allah kitap göndermek zorunda kalıyor?
Yoksa, Bizlermi eksik yaratıldık, bizi eksik yaratan kim?

Yorumu gönderen: son delikanlı, 12.08.2009, 09:58 (UTC):
kuranı kerim bir müslümanın yol haritası dır.said nursi hz.leride bu yol haritasını nasıl kullanılması ger gerektiğini tefsir eden bir mübarektir. sevilay ALLAH dostudur ALLAH sevdikleriyle beraberdir arkadaşlar.ALLAH bizi kuran dan ve habibizişan dan (s.a.v) ayırmasın.

Yorumu gönderen: sevılay seçer, 09.08.2009, 19:31 (UTC):
yasir altay kardeş herkes bunu bilsinki bizim sadece allah ve kuranı kerim peygamberlerimiz vardır onlara inanırız

Yorumu gönderen: sevılay seçer, 09.08.2009, 19:17 (UTC):
sız saıdı nursı hz. dıyorsunuz ona ne gerek var bır harfte bın sır olduğunu o nerden biliyor insanların aklını karıştırmayın bizim için sadece allah vardır

Yorumu gönderen: farabi, 26.07.2009, 23:01 (UTC):
Kuran,bir şifre kitabı sırlar kitabı değil tam aksine şifre çözücüdür.Her türlü konu:bu insan ilişkileri de olabilir,psikolojik ya da bilimsel bir konu da olabilir çözmek isteyenin okuması gereken bir kitap.Yalnızca bir örnek olarak;Asr Süresi:1-Andolsun Asra ki,

2-insan mutlaka bir ziyandadır.

3-Ancak iman edip iyi işler yapanlar, birbirlerine hep hakkı tavsiye edenler ve sabrı tavsiyeleşenler başka. yaşam nedir anlamı nedir ne oluyor pek çok soruya 3 cümleyle açıklama verilmiş.

Yorumu gönderen: yasir altay, 22.07.2009, 11:56 (UTC):
kardeşler yarım dünya beddiüzzaman saidi nursi hz. kuranı kerim için bir harfinde bin sır var demiştir.varın gerisini siz düşünün.kurana ve sünnete sımsıkı sarılmadan kurutuluş yok.bunu herkes beynine yazsın.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56433998 ziyaretçi (143796173 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)