Kurtlar Vadisi'nde Kim Kimdir?
 

Kurtlar Vadisi'nde Kim Kimdir?

Hiram Abbas
Hiram Abas suikasti.

Abas Ustaoğlu

Öldürülmesine bakarsak Abas Ustaoğlu suikastı gibi. Hiram Abas da görgü tanıklarına göre evinden çıkınca belediye işçileri tarafından 26 Eylül 1990'da öldürüldü. Başında olduğu teşkilat KGT (Kontrgerilla Teşkilatı), JİTEM gibi bağımsız olması nedeniyle Cem Ersever de olabilir. 24 Ekim 1993'te kayboldu. 4 Kasım 1993'te cesedi bulundu. Cem Ersever'in lakabına "Testere" denir.

Ali Yasak, Drej Ali
Ali Yasak (Drej Ali)

Abdulhey

Ali Yasak. (Drej Ali)

Adnan Kahveci
Adnan Kahveci

Adnan Şekerci

Adnan Kahveci.

Graham Fuller
Graham E. Fuller

Aron Feller

CIA'in eski direktör yardımcısı ve Türkiye masası şefi Graham E. Fuller. Fuller, Amerikan RAND Corporation düşünce kuruluşunun daimi politik danışmanı, ABD Merkezi Haberlama Teşkilatı'nın (CIA) Milli Haberlama Konseyi eski başkan yardımcısı, yazar, ABD'li devlet görevlisidir.

Hanefi Avcı
Hanefi Avcı

Avcı Müdür

Hanefi Avcı.

Alparslan Arslan
Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan

Avukat Cem

Danıştay saldırısını gerçekleştiren Alparslan Arslan. Saldırı, dizide de işlenmişti.

Savaş Buldan
Savaş Buldan

Barış Bulmaz

Savaş Buldan. (Hakkarili silah kaçakçısı. 10 Haziran 1994'de suikast sonucu öldürüldü.)

Behçet Cantürk
Behçet Cantürk

Behiç Türkcan

Behçet Cantürk. (Liceli uyuşturucu kaçakçısı 15 Ocak 1994'de suikast sonucu öldürüldü.)

Süleyman Demirel
Süleyman Demirel

Beyefendi

Süleyman Demirel

Cem Uzan
Cem Uzan

Can Tozan

Cem Uzan

Cerrahpaşalı Kardeşler

Karagümrük Çetesi. Nuri ve Vedat Ergin kardeşler.

Aydın Doğan
Aydın Doğan

Davut Tataroğlu

Aydın Doğan.

Mehmet Fuat Doğu
Mehmet Fuat Doğu

Doğu Bey

Mehmet Fuat Doğu. (31 Mayıs 2004'te vefat etti.)

Elif Eylül

Şeyda Yıldırım. Alaaddin Çakıcı'nın avukatlığını yaptı.

Halil Havar
Halil Havar

Halil İbrahim Kapar

Halil Havar, (dizide Halo), polis helikopteri ile cezaevinden kaçırıldı. Gerçekte ise Halil Havar, Hollanda'dadaki cezaevinden İtalyan mafyası tarafından CIA helikopteri ile kaçırıldı.

Abuzer Uğurlu
Abuzer Uğurlu

Hüsrev Ağa

Abuzer Uğurlu.

Nejat Daş
Nejat Daş

Hüsver Ağa'nın Yardımcısı Şeyhmuz

Nejat Daş. (25 Aralık 1992'de suikast sonucu öldürüldü)

İbrahim Ahıskalı

Şarık Tara.

Nesim Malki
Nesim Malki

İplikçi Nedim

Nesim Malki. Musevi asıllı işadamı Nesim Malki, tekstilci olarak biliniyordu. Ancak bu işinden çok piyasaya faizle para vermesiyle tanınıyordu. 1993 yılında yaptığı işi resmileştirmek amacıyla Kıbrıs'ta Tunca Bank'ı kurdu. Genel müdürlüğüne de Şükrü Karahasanoğlu'nu getirdi. Nesim Malki, 28 Ağustos 1995'te suikast sonucu öldürüldü.

Veli Küçük
Veli Küçük

İskender Büyük

Veli Küçük.

Yeşil, Mahmut Yıldırım
Yeşil (Mahmut Yıldırım)

Kara

Yeşil. Kendisine "Yeşil" denmesinin sebebi, katıldığı operasyonlarda PKK'lı gibi giyinmesi ve güvenlik görevlilerince ayırt edilebilmek için "yeşil fular" takmasıydı.

Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki faili meçhul cinayetlerle ilgili davada Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım olabileceği gerekçesiyle açılmasına ve DNA testleri yapılmasına karar verilen mezardan "Yeşil" çıkmadı. Adli Tıp Kurumu, Belçika'dan getirilen ve Mahmut Özer'e ait olduğu belirtilen mezardan aldığı DNA örnekleriyle Mahmut Yıldırım'ın kızının kan örneklerinin eşleştirilmesi sonunda mezardaki cesedin Yıldırım'a ait olmadığı sonucuna vardı.

Kaşif Kozinoğlu
Kaşif Kozinoğlu

Kazım Kaşifoğlu

Kaşif Kozinoğlu, emekli asker ve Millî İstihbarat Teşkilatı Dış Operasyonlar Dairesi Başkanı. 1980 yılında Özel Harp Dairesi'nde göreve başladı. 1995 yılına kadar Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın Tim Komutanlığı'nda İstihbarat Subaylığı, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Eğitim Öğretim Grup Komutanlığı'nda görev yaptı. 1995 yılında Eğitim Öğretim Grup Komutanlığı'ndan kendi isteğiyle emekli olup, Millî İstihbarat Teşkilatı'na girdi. Ordu'da özel harp dairesinde binbaşı rütbesiyle görev yaparken, Orta Asya'dan sorumluydu.1980 yılında Özel Harp Dairesi'nde göreve başladı. 1995 yılına kadar Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın Tim Komutanlığı'nda İstihbarat Subaylığı, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Eğitim Öğretim Grup Komutanlığı'nda görev yaptı. 1995 yılında Eğitim Öğretim Grup Komutanlığı'ndan kendi isteğiyle emekli olup, Millî İstihbarat Teşkilatı'na girdi. Ordu'da özel harp dairesinde binbaşı rütbesiyle görev yaparken, Orta Asya'dan sorumluydu.

Suriye, Bosna-Hersek ve Afganistan'da da görev yapan Kozinoğlu, Eylül 2010'da müsteşar Dr. Hakan Fidan'ın talimatıyla "Baş Müşavir" sıfatıyla Asya Bölgesi'ne atandı. Bu tarihten itibaren de 5 defa yurt dışı görevine gönderildi. En son 9 Mart'ta görevinden dönen Kozinoğlu'nun, Mayıs 2004'te Alaattin Çakıcı'nın yurt dışına kaçışı olayında Çakıcı'nın, yakın adamları ile telefon görüşmesi yaptığının ortaya çıkarılmasından ötürü ifadesine başvuruldu ve davası devam ederken 13 Kasım 2011'de Silivri Cezaevi'nde öldü. Ölümü kayıtlara kalp krizi olarak geçti.

Nihat Akgün
Nihat Akgün

Kılıç

Nihat Akgün. (25 Kasım 1999'da suikast sonucu öldürüldü.)

Hayyam Garipoğlu
Hayyam Garipoğlu

Kirkor Terzioğlu

Hayyam Garipoğlu.

Sedat Emin Bucak
Sedat Emin Bucak

Kirve

Sedat Emin Bucak.

Kürt İdris
Kürt İdris

Kürt Bedo

Kürt İdris.

Leyla Zana
Leyla Zana

Lale Zara

Leyla Zana.

Dündar Kılıç
Dündar Kılıç

Laz Ziya

Dündar Kılıç. (1 Ağustos 1999'da kalp krizi sonucu öldü.)

Tarık Ümit
Tarık Ümit

Laz Ziya'nın Yardımcısı Orhan

Tarık Ümit.

Mabet'teki Ankara'dan Gelen Üye

Mesut Yılmaz ya da İsmail Cem.

Mabet'te olan Büyükada'dan gelen üye

Altemur Kılıç. Kim olduğu henüz tam bilinmiyor. Büyükada'da doğmuş ve halen orada yaşıyor. Türkiye Yahudilerinin gazetesi Şalom'un da sahibi. Alman Hükümeti tarafından "Grosse Verdient Kreuz", İngiltere Kraliyet ailesi de "Commander of the Victorian Order" nişanları verilmiş. 13 yıl Amerika'da yaşamış.

Üzeyir Garih
Üzeyir Garih

Mehmet Karahanlı

Üzeyir Garih. Musevi işadamı Üzeyir Garih, 25 Ağustos 2001 tarihinde Eyüp Mezarlığında bıçaklanarak öldürüldü. Cinayetin yarattığı en ilginç sonuçlardan biri ise polisin cinayetten hemen sonra "Deli Fuat" lakaplı bir elemanı yakalaması ve elemanın "her nasılsa" suçunu itiraf etmesi ve ayrıntılı olarak anlatması oldu.

İddiaya göre Üzeyir Garih’in ölüm sebebi, İsrail devleti içindeki iç hesaplaşmaydı. Garih, “Şahinler” ve “Güvercinler” olarak ikiye bölünen yapıda Ariel Şaron’un bölgedeki sertlik yanlısı politikalarına karşı çıktığı için öldürüldü. Yazar Mahir Kaynak’ın görüşleri de bu teoriyi destekliyor. Kaynak’a göre Yahudi iş adamı, “barışçıl” politikalar uygulamak isteyen yapıya destek vermişti. Sertlik yanlısı grup, Garih’i öldürerek önemli bir tasfiye gerçekleştirdi.

Fehriye Erdal
Fehriye Erdal

Mehmet Karahanlı'ya Suikast Girişimininde Bulunan Feraye

Özdemir Sabancı suikastındaki Fehriye Erdal.

Muradi Güler
Muradi Güler

Memati

Muradi Güler. Alaaddin Çakıcı'nın yardımcısı

Mehmet Ağar
Mehmet Ağar

Mete Ağır

Mehmet Ağar.

Mehmet Eymür
Mehmet Eymür

Mete Aymar

Mehmet Eymür.

Miktad Alpay
Miktad Alpay

Mito

Miktad Alpay. MİT’in efsanevi ikinci adamı.

Uğur, Kılıç, Çakıcı
Uğur Kılıç-Çakıcı

Nesrin Çakır

Alaaddin Çakıcı'nın eşi, Dündar Kılıç'ın kızı Uğur Çakıcı. Bursa Uludağ'da 25 Ocak 1995'te Alaaddin Çakıcı'nın tetikçisi Davut Yıldız tarafından öldürüldü.

Aydoğan Semizer
Aydoğan Semizer

Nizamettin Güvenç

Aydoğan Semizer. Alaattin Çakıcı kasetleriyle birlikte gündeme gelen, para trafiğinde kilit rol oynadığı bilinen avukat.

Öldürülen Başsavcı

Cengiz Engin. (İtalya'daki gibi bir temiz eller operasyonu başlattılar. Alaaddin Çakıcı ve Sedat Emin Bucak'ı sorguladılar.

Ömer Lütfü Topal
Ömer Lütfü Topal

Önder Zülfü Koşal

Ömer Lütfü Topal. (Kumarhaneler kralı. 28 Temmuz 1996'da suikast sonucu öldürüldü.)

Korkut Eken
Korkut Eken

Pala

Korkut Eken, (d. 1945, Ankara) Türk asker. 1963 yılında Kara Harp Okulu'na girdi. Türkiye'nin 20 Temmuz 1974 tarihinde Kıbrıs Harekâtı'na katıldı. Gösterdiği cesaret ve yaptığı hizmetlerden dolayı "Şerit Rozet beratı" ile ödüllendirildi.

1978 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Özel Harp Dairesinde, Özel Kuvvetler Komutanlığı ve 1982 yılında rehine kurtarmaya yönelik 40 kişilik özel eğitimli bir timin yetiştirilmesini sağladı.

1984 yılında PKK ile mücadelenin başlamasından sonra Eruh ve Sason bölgelerinde görevlendirildi. 1987 yılında kendi isteğiyle askerlikten emekliye ayrıldı. Akabinde Millî İstihbarat Teşkilatı'de Güvenlik Dairesi Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. Ertesi yıl görevinden ayrıldı. 1993-1996 yılları arası Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Özel Harekât Timleri'nin teşkili, donatım ve eğitiminde görev yaptı. Aynı dönemde PKK ile mücadelede Güneydoğu'daki bazı nüfuzlu aşiretleri silahlandırıp örgütledi.

Gerek askerliği gerekse emekli olduktan sonra Millî İstihbarat Teşkilatı'nda (MİT) görevli olduğu dönemlerde PKK ile verdiği mücadelelerden dolayı "Efsane yarbay" olarak bilinmektedir.

Yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası ve birçok takdirname ile ödüllendirildi. Daha sonraları adı Susurluk Skandalı'na karıştı. Açılan davada mahkûm oldu ve bir süre hapis yattı.

Muzaffer Tekin
Muzaffer Tekin

Palaska Zafer

Muzaffer Tekin.

Abdullah Çatlı
Abdullah Çatlı

Polat Alemdar

Abdullah Çatlı'nın faaliyetlerini işliyor; ama tam olarak gerçek bir karakter değil. Dizi için yaratılmış bir karakter.

Çevik Bir
Çevik Bir

Polat Alemdar Palayı Sorgularken Adı Geçen, Apo'ya "Kaç" Haberini Uçuran Devlet Görevlisi

Çevik Bir.

Prof. Dr. Engin Arık
Prof. Dr. Engin Arık

Prof. Dr. Anadolu Selçuklu

Prof. Dr. Engin Arık. Isparta'da uçak kazasında hayatını kaybetti.

Ebu Bekir, el-Bağdadi
Ebu Bekir el-Bağdadi

Sadık Britani

Ebu Bekir el-Bağdadi.

Alaaddin Çakıcı
Alaaddin Çakıcı

Süleyman Çakır

Alaaddin Çakıcı.

Süleyman Çakır'ı Sorgulayan Savcı

Engin Baltacı.

Korkmaz Yiğit
Korkmaz Yiğit

Süleyman Çakır'ın Kumarhane Müdürü

Korkmaz Yiğit.

Şahmeran

Murat Karayılan.

Şahin Ağa

İbrahim Şahin. Özel Harekat Daire Başkanı.

Şevko

İbrahim Teleman. Dizide olduğu gibi İbrahim Teleman da otel odasının penceresinden intihar etti.

Uğur Mumcu
Uğur Mumcu

Şevko'nun Ölmeden Önce Konuşmak İstediği Gazeteci Uğur

Uğur Mumcu.

Yaşar Avni Musullulu, Sarı Avni
Yaşar Avni Musullulu

Testere Necmi

Yaşar Avni Musullulu. (Sarı Avni)

Tilki Andrei

Sarı Avni'nin lideri olduğu Pizza Connection uyuşturucu şebekesinde adı geçti. CHP İçel Milletvekili Fikri Sağlar'ın sorgu önergesinde Andrei Tykin Türkiye'de olduğunu ve Hüseyin Sümbül'e ait bir cep telefonu kullandığını, Hüseyin Sümbül'ün de Antalya Kemer Beldibi'nde otel kiraladığı ve otelin sahibinin Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller'e ait olduğunu açıkladı. Andrei Tykin, 33 yaşında ve bütün Doğu blok ülkelerinde Çakal Carlos'un görevlerini üstlenmiş durumda.

Ali Fevzi Bir
Ali Fevzi Bir

Tombalacı Mehmet

Ali Fevzi Bir. Dizide Önder Zülfü Koşal ölünce bütün kumarhaneleri Tombalacı Mehmet sahiplendi. Gerçekte ise Ömer Lüftü Topal ölünce bütün kumarhanelerine ortağı Ali Fevzi Bir sahiplendi.

Tuncay Mataracı
Tuncay Mataracı

Tuncay Kantarcı

Tuncay Mataracı.

Lucky-S
Lucky-S

Yakalanan Gemiler

Dizideki Nasibim-1, gerçekte Kısmetim-1. Şanslı-S ise gerçekte Lucky-S. Gemilerinin sahipleri, Nejat Daş olarak gözüküyor; fakat arkasında Türk Escobarları Hüseyin Baybaşin, Urfi Çetinkaya, Hurşit Han, Sami Yıldırım, Abuzer Uğurlu, Sami Yıldırım, Mehmet Kasar olduğu söyleniyor.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: burak, 30.05.2018, 23:27 (UTC):
çatlı peker olamaz peker bildiğin et beyinli,çatlı pekere göre yaşlı beden yaşı tutmuyor

Yorumu gönderen: ATMACA, 07.04.2018, 15:56 (UTC):
Diziyi izlerken az çok neyin ne, kim olduğunu biliyorduk. Fakat bazı şahıslarla dizi karakterleri arasında bağ kuramıyordum. Bu yazı sayesinde zihnimde bazı şeyler canlandı sonunda. Gayet güzel bir yazı.

Yorumu gönderen: Gerçek, 21.05.2017, 09:59 (UTC):
Hepsi hikaye insanlarin düşüncelerini yonlendirmek amac iyi yi kotu , kotuyu iyi göstermiş olabilir yada tam tersi , carpitmis olabilir bu gibi diziler buyuk algi icerir...

Yorumu gönderen: alii, 26.04.2016, 18:52 (UTC):
yok artık yahu :)

adam abdullah çatlı'nın estetik ameliyatla sedat peker olduğunu iddia etmiş ciddi ciddi :))))))

Allah sağlık nasip etsin :)

Yorumu gönderen: Jaguar, 16.03.2015, 04:09 (UTC):
YAZILANLARIN YARISI YANLIŞ.. ALAKASIZ BAĞ KURULMUŞ :))

Yorumu gönderen: taksici, 18.02.2015, 18:40 (UTC):
Çok güzel olmuş hazırlayan in eline saglik

Yorumu gönderen: kasvetli, 22.10.2014, 20:16 (UTC):
Arkadaslar sedat peker catli olamaz catli devletin icinde suan ve yakindan tanidigimiz bir kurumun yoneticisi
Ve surasi yanlis karahanliya suikast girisiminde fahriye erdal dizide ahu torosun babasini vursanlardir o adamin ismini hatirlayamiyorum ama ahu torosun babasini vurdu o olay o cagri toros suikastiydi hatta vuran kisiyle mahkeme sonrasi cezaevi aracinda polat gorusmustu

Yorumu gönderen: siyah, 20.11.2010, 17:26 (UTC):
piyonları değil satrancı oynayanları merak etmiyormusunuz.

Yorumu gönderen: Melek , 15.11.2010, 12:54 (UTC):
Plss,I uANT TO KNOu uHO Are thy uho killed Mehmed Karahanli?????
Kimdir onlar masonlar ki karaahanlie oldurduler??

Yorumu gönderen: seyyah, 11.11.2010, 16:54 (UTC):
aron feller gerçekte graham fuller turkiyedeki cıa basındakı adam o.dogu uzmanı turkiye ve o.dogu hakkında çok kitabı vardır

Yorumu gönderen: burhan, 24.08.2010, 21:58 (UTC):
kardeş o toplatılan kitabın ismini özelden yollayabilir misin

Yorumu gönderen: oqz, 09.08.2010, 16:09 (UTC):
dızıdekı ARON FELLER ıle ROCKEFELLER arasında bır baglantı var sankı :D

Yorumu gönderen: salih, 15.07.2010, 09:32 (UTC):
masonlar kimdir bunu merak ettim sayfalarda arıyorum ama bir türlü bulMIYORUM sadece masonların ismlerini örenmek istiyorum

Yorumu gönderen: avcı, 11.07.2010, 12:27 (UTC):
a. çatlı= ali candan
s. peker= p.alemdar.
96 da çatlı susrlukta ölmedi yüzü değiştirldi.peker oldu. 97 de peker piyasaya cıktı.su anda pekere devlet dokunmuyor. niçin?
hiram abbas aslanın ta kendisidir.çatlı su anda yaşıyor. yeşil de. pekerin=çatlı pekerin 2. adamı kimmiş bi bakın bakalım yeşil olmasın...Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56738526 ziyaretçi (144616176 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)