Levitasyon Nedir?
 
levitasyon, nedir

levitasyon, nedir

levitasyon, nedir

Levitasyon Nedir?

Levitasyon insan ya da hayvan vücudunun ya da özgül ağırlık olarak havadan daha ağır nesnelerin görünür herhangi bir fiziksel etkenin yardımı olmadan havaya kaldırılması, havada asılı kalması ya da havada gezinmesi fenomenlerine verilen addır. Fiziksel medyumluk deneylerinde, kimi mistiklerde, yogilerde, fakîrlerde ve Tibet'li rahiplerde gözlemlendiği ileri sürülür. Yoga'da siddhi adı verilen psişik yetenekler arasında ancak gerçek bir yoginin gerçekleştirebileceği yeteneklerden biri olarak kabul edilir.

Parapsikoloji'de psikokinezinin bir türü olarak kabul edilen bu fenomeni Parapsikologlar, psikokinezi yeteneği güçlü medyumların deneyler sırasında eşyaları havaya kaldırabilme şeklinde gerçekleştirebildiklerini ileri sürmüşlerdir. Levitasyon fenomeni konusunda Spiritüalist literatürdeki ünlü medyum Daniel Dunglas Home, Parapsikolojik literatürdeki ünlü isimler ise, Levitasyon fenomenlerini bilim insanları denetiminde gerçekleştirmiş olan Rus medyum Nina Kulagina ve Polonyalı medyum Stanislawa Tomczyk'tir. Bu son iki medyumun başarılı Levitasyon fenomenleri fotoğrafla belgelenmiştir.

İnsan doğduğunda çevresini tanımaya başladığı zaman birtakım tecrübeleri de görerek öğrenir. Etrafında her canlının kısmen aynı ve farklı organlara sahip olduğunu ve benzer organların görevlerinin aynı olduğunu gözlemler. Yani bir sineğin ve kuşun ortak özelliklerinden biri de kanatlarının olmasıdır ve ikisi de uçabilir. Bir köpek ya da kedi ise uçamaz. Çünkü onların kanatları yoktur. İnsan bu gözlemler altında gelişimini tamamladığı için kendisini kanadı olamayan bir canlı sınıfına kor ve uçamamayı bu andan itibaren bilinç altına kabul ettirir. Fakat insan yaratılmışların en farklısı olduğunu bilmelidir!

Peki nedir Levitasyon? Levitasyon, insanın kendi öz enerjisini kullanarak -ki bu enerjiye düşünce gücü, ruh gücü, psişik enerji gibi isimler takılır- yer çekimine karşı koyması olayıdır. Yani bir insan isterse hem uçabilir hem de başka nesneleri uçurabilir. Eğer biz de küçükken annemizin, babamızın ve ya başka ebeveynlerimizin bu yeteneği kullandığını görebilseydik muhtemelen beynimiz farklı şekilde şartlanacağı için, bu işe çok küçükken başlamanın etkisiyle de bu gün rahat bir şekilde uçuyor olabilecektik. Bu saatten sonra uçmak mümkün müdür? Vallahi mümkündür fakat bu, beyninizi o şartlandırmadan ne kadar kurtarabileceğinize ve bu yeteneğinizi ne kadar geliştirebileceğinize kalmış bir olaydır sadece. Kendinizi uçuramasanız bile en azından hafif nesneleri uçurma şansınız daha büyük olacaktır. Bu işe başlamak istiyorsanız şu iki şeye kusursuz biçimde sahip olmanız gerekmektedir.

Birincisi inanç ve ikincisi ise sabırdır. Kimse ilk denemelerinden iyi sonuç alamayabilir. Ama süreklilik bu konu üzerinde farklı aşamaların nasıl kat edileceğini size gösterecektir. İşte bu süreklilikte sizin sabrınıza kalmıştır. Bilinç altınızda saf uçma isteği olmalıdır. Bu yeteneği başkalarına gösteriş olsun diye kazanma düşüncesi, sizin yetmeklerinizi yok eden egonuzu besler ve bu yetenekler su yüzüne ya hiç çıkamaz ya da çok az bir miktarda çıkar.

Kaynaklar

[1] tr.wikipedia.org/wiki/Levitasyon
[2] www.msxlabs.org/forum/parapsikoloji/78441-Levitasyon.html

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: abigail, 03.09.2016, 20:20 (UTC):
levitasyon vardır. ama bunu üstün telekinetik özellikleri olan kişiler yüksek bir konsantrasyonla yer çekimine karşı koyarak havalanabilirler. yanısıra havada bağdaş kurabilirler. bu kişiler yoga yapan yogilerden de gurulardan da çıkar, sufilerden de....gönül gözünün açık olmasına bakar her şey....

Yorumu gönderen: Burak, 11.09.2010, 16:24 (UTC):
Levitasyon gerçek değildir en azından bu güne kadar.

Hintli yogilerin cahil halkı yüzyıllardır nasıl kandırdığını gösteren video'yu aşağıda izleyebilirsiniz.

youtube{dot}kom/watch?v=FFJm10zt_fA&feature=player_embedded

En yukarıda levitasyon yaptığına dair fotoğrafı bulunan adamın adı Ramana'dır ve bir çubuk üzerine oturmaktadır.

Sizden ricam bu tür şarlatanlara inanmamanızdır. Bazılarınız hatırlar bir ara Uğur DÜNDAR Star TV'de kaşığı büktüğünü iddaa eden Uri Geller'ı konuk etmişti. Uri Geller'in şarlatan olduğunu iddaa eden James RANDI Uri Geller'ın yaptığının telekinezi değil ilüzyon olduğunu ispatladı hatta kendisine şarlatan dediği için James RANDI'ye tazminat davası açan Uri Geller hem davayı kaybetti hem de mahkeme masraflarını ödemeye mahkum oldu.

1970'lerde doğaüstü güçleri olduğunu iddaa ederek katıldığı televizyon programları ile meşhur olan fakat daha sonra bir
sahtekar olduğu anlaşılan bir adamın 2000'li yıllarda Uğur DÜNDAR'ın programına çıkartılması ise ayrıca üzerinde düşünülmesi ve kınanması gereken bir durumdur.

youtube{dot}kom/watch?v=M9w7jHYriFo

Videoların açılması için verdiğim linklerdeki {dot}kom ifadesinin gerektiği şekilde değiştirilmesi gerekmektedir.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53633187 ziyaretçi (136572760 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler