Lost Fringe Heroes ve Oktan Keles
 
Lost Dizisi

Lost, Fringe, Heroes ve Oktan Keleş

Tarık

Oktan Keleş'i yıllardır takip ediyorum. Aynı zamanda "Lost", "Fringe" ve "Heroes" izleyicisiyim. Lost, Heroes ve Fringe ile alakalı pek çok şeyi Oktan Bey'in kitaplarını okudukça fark ediyorum. Hatta bazılarını Oktan Bey, o bölümler çıkmadan önce bahsetmiş. "Ehl-i keşif." dediğimiz kalp gözü açık, bir büyüğe, ismini vererek J. J. Abrams'ı (Jeffrey Jacob Abrams) sormuştum. Bu kişi, Lost ve Fringe adlı dizilerin beyni. O büyük zat, bu kişinin şeytanîlere çok yakın bir insan olduğunu ve deşifreler yaptığını söylemişti. Hatta daha sonra yapacakları projelerden de bahsetti. Soruyu sorduğum zat, çok yaşlı ve böyle dizileri seyretmeyen ve haberdar olmayan bir zattı. Oktan Keleş'in bu konudaki yazıları takip ettikçe daha çok şeyin farkına vardım. Bu konuda internette daha önce yayınlanmış bir yazıyı da ekleyerek bitireyim. Ama şunu söyleyeyim: SEVGİLİ LOST SEVERLER! BLACK SMOKE (KARA DUMAN) NEDİR MERAK EDENLER. ADADA YAPILAN DENEYLERİ MERAK EDENLER! BEYNİ YIKANAN ÇOCUĞU (3. SEZON) MERAK EDENLER! OKTAN KELEŞ'İN "MELAMİ SAVAŞLARI" VE "MELEKLER AĞLARKEN" KİTAPLARINI NE OLUR BİR DE BU GÖZLE OKUYUN!

Daha önceki yazım:

Birkaç senedir Amerika'da ve Amerika kaynaklı olmak üzere dünyada, bir dizi furyasıdır gidiyor. Türk dizilerini kastetmiyorum. İnternetin de yardımı ile sanal bir kardeşlik, sahte bir beraberlik var. Ama tamamen hayali ve içi boş. Bunlar tam da "yeni dünya düzencilerinin" istediği şeyler. Firavunun sihirbazlarının halkı uyuttuğu gibi modern zaman büyücüleri de globalleşme adı altında bizleri evlerimize kapatıp, gerçek hayattan izole ediyorlar ve Amerikan dizileri ile sanal bir alemde milyarlarca insanla beraber uyuyoruz. Sinema ve Hollywood yapımları değil, şu anki yeni silah : Diziler! Artık hepimizin, özellikle büyük şehir gençliğinin dilinde "Sen, kaçıncı sezondasın?", "12. Bölümün alt yazıları sende var mı?", "Lost'mu, Heroes mu yoksa Prison Break'mi?" gibi sözler. Rıfat N. Bali'nin ufuk açıcı "Tarz-ı Hayat'tan Life Style'ye" kitabına ya da benzerlerine şu birkaç sene için bir ekleme daha yapılmalı: "CNBC-E tarzı." Beyaz Türklerin yeni hayat tarzı. Şu anda açılan başka benzer kanallarda var. Business Channell ve Kanal 2 gibi. Bunların çok iyi niyetlerle Türkiye'de kurulup yayın yaptıklarına inanmıyorum.

20. yüzyıl başlarında yabancı menşeli okulların bu topraklarda yaptığı kültür emperyalizmin bu çağdaki izdüşümleri olarak görüyorum bunları. Hayat tarzı ideologları da yardım ediyor ve dilimiz, bilinç altımız bunların bombardımanı altında. Bir de bazı dizilerin alt metinlerini incelediğiniz zaman, dünya toplumları üzerinde nasıl bir "mühendislik projesi'nin tatbik edildiğini daha net görebilirsiniz. Ayrıca yapımcılar, yönetmenler, senaryo yazarları ve "executive producer" denilen adamların kimliklerine baktığınız zaman bazı şeyler daha net gözükecektir. J. J. Abrams, Tim Kring, Jeph Loeb, Damon Lindelof gibi yahudi dâhi bir nesil var. (doğum tarihleri farklı olabilir; ama aynı nesil içinde mütalaa edilmeli.) siz, "24" dizisi ve neocon'lardan bahsetmişsiniz. Bence iş daha derinlerde. Ama bunu daha net anlatmak için Oktan Keleş'in "melâmi savaşları" kitabına bakmak gerekecek. Bu işin meraklılarını o kitabı okumaya davet ediyorum. Çünkü neoconları dahi idare eden tarihin en şer ve en dipteki oluşumu olan "şeytaniler'in planları ile bu dizilerin muhtevası örtüşüyor. Bence okumadan erken yargıda bulunulmamalı. Özellikle sayfa 221-222'de bahsedilen yapılmakta olan çok özel birtakım deneyler ve bunların niye yapıldığı ile alakalı bu sayfalar çok çok önem taşıyor düşüncesindeyim.

Kitabı okumuş; fakat "Lost" ve "Heroes" dizilerini seyretmemiştim. (İkisinin ekibinde ortak arkadaşlar çalışıyor ve ikisini de alt metinleri kabalatik özellikler taşıyor ki zaten bunu yalanlamıyorlar) Bu sayfalarda bahsedilen deneylere o kadar çok benziyor ki. Daha sonra Oktan Keleş ile yapılan bir konuşmada şu anda genç nesillerin zihinlerinin, şeytanilerin şu anda gelecek için hazırladıkları yeni dünya düzeninin kralına (Deccal) hazırladıkları ve bunu medya vasıtası ile zihinlere pompalayacaklarını söylüyordu. 221- 222. sayfalarda hazırlanan bazı çocuklar (ki kralları bu çocuk arasından çıkacak ve diğerleri onun yardımcıları olacak) üzerinde yapılan bu deneyler, neredeyse Heroes ile aynı ve bazılarıda Lost ile."melâmi savaşları'nın zaten Hızır kaynaklı bir kitap ve deşifreler bütünü olması itibariyle zaten detaylıca incelenmesine inanıyorum. Ama bu yeni nesil gençlik üzerine yapılan psikolojik harekat ve diziler, ayrıca incelenmeli ve yazar ile bu konuda özellikle bir röportaj yapılmalı. Misaller, verdiğim ile sınırlı değil. Mesela "Heroes" de aynı "Constantin" (Keanu Reeves'in oynadığı) filminde olduğu gibi baş kötü karakterin ismi "Gabriel"; yani Yahudilerin düşman olduğu Hz. Cebrail'in ismi. Daha misaller verebilir.

Ek 1

Bu yazıyı yazdığım sıralarda daha Lost'un 7. bölümü (3. sezon) daha çekilmemişti. Ama bir gün, bir arkadaşım, bana heyecanla telefon etti ve 7. Bölümü seyredip seyretmediğimi sordu. Ben, seyretmediğimi söyledim. Bu arkadaşım da Oktan Keleş Bey'in kitabını erken fark edenlerden. 7. Bölümü seyrederken şok oldum. Çünkü aynı Melami Savaşları'nda o yetiştirilen özel çocuklardan bahsedilen ve yetiştirilen (deccal adayı olarak) yer ile birebir aynı bir sahne vardı. Orada gizli bir odada telkin verilen biri vardı. Televizyonlar ile ve Yahudi dinine ait birtakım telkinler vardı. Çok çok enteresan. Dediğim gibi bu dizilerin zannedildiğinden büyük bir misyon biçilmiş.

Ek 2

Yine daha sonra Lost'un yeni bölümlerinde "Melâmi Savaşları" kitabında geçen bir konuya daha rastladım. "İradeleri dışında araştırma yapmak zorunda bırakılan ve kurtarılmayı bekleyen bilim insanları" meselesi. Lost'ta bu rolde oynayan bir kadın var ve kitapta aynen bu konu geçiyor.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Ahmet Ziya, 25.10.2010, 09:19 (UTC):
Internette meşhur olan 'The Arrivals' bu şeytanilerin her yere bıraktıkları işaretleri ve neyi hedeflediklerini deşifre eden çok güzel bir amatör yapım. Mutlaka izleyiniz, yeni yorumlara vesile olur.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52990291 ziyaretçi (134776294 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler