Lucid Rüya Nedir?
 
lucid, nedir, rüya

Lucid Rüya Nedir?

Burak

Lucid Rüya, rüya sırasında yaşanacak olağan üstü olaylar ve ya sık sık görülen rüyalar sonucu rüyada olduğunu fark etmektir. Mutlaka sizin de başınıza gelmiştir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, astral seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Astral seyahat, bildiğiniz gibi 3 farklı boyut taşır. Lucid rüya da sadece rüya aleminde gezebilirsiniz. Örneğin rüyada olduğunuzu fark ederseniz. Sakın uyanmaya çalışmayın. Hemen uçmayı düşünün ve kafanızı yukarı kaldırarak yükselmeye çalışın. Eğer başarırsanız, rüya aleminde dolaşabilirsiniz. Evet, fazla uzatmak istemiyorum. Nerden bu konu çıktı diye sorarsanız, ben bu olayı yaşadım. Size bu olayı anlatayım.

21 Eylül gecesi, sahura kalktım. Yemeğimi yedikten sonra tekrar yattım. Saat, 6:00 gibiydi. Hemen uyumuşum. Bir rüya görüyordum. O sırada rüyadan uyandığımı sandım. Gözümü açmış gibi oldum; ama bir baktım ki okulun spor salonundayım. Şaşırmıştım, evde yatakta olmam gerektiğini düşündüm. Saat 6:30 gibiydi; ama salonun penceresinden çok parlak bir güneş geliyordu. İki arkadaşım, o sırada basketbol oynuyorlardı. Onların yanından geçtim. Karşıda hocamızı gördüm ve ona doğru yürümeye başladım. O sırada rüyada olduğumu anladım; ama bilincim tamamen yerindeydi. -Ben bir ara astral seyahatle çok ilgilenmiştim, hatta denemeye bile karar vermiştim; ama dalga geçer gibi.-

İnternette araştığım astral seyahatle ilgili bilgiler, o anda gözümün önüne geldi. Lucid uykuya uğrayanların ne yaptıklarını düşündüm ve uçmaya karar verdim. Karşımda duran hocama doğru koşarken kafamı yukarı doğrulttum vücudumu dik tuttum ve yükselmeye başladım. Salonun tavanıyla yüz yüze geldiğim zaman aklıma bir anda okuduğum makaleler geldi. Orada astral yolculukta karşımıza cinlerin ve bunun gibi yaratıkların çıkabileceği yazıyordu. - ben cinlerden çok korkarım.- Hemen uyanmaya çalıştım. Gözümü açmaya çalışıyor; fakat, açamıyordum. Artık spor salonunda değildim; ama uyanmamıştım da. Gözümü açamıyordum. Kör olduğumu düşündüm. Kafamdan hızlıca saatin 7:00 olması gerektiği ve bu saatte havanın aydınlanması gerektiği geçti; ama ben, hiçbir ışık göremiyordum.

Beni ter bastı. Ayaklarımı oynatamıyordum. Anneme seslenmek istedim; fakat bağıramadım. Anne demeye çalışıyordum; fakat ağzım kilitlenmiş gibiydi. Sadece uğultular çıkarabiliyordum. O anda son bir güç anne diyebildim. Anne dememle her şeyin normale dönmesi bir oldu. Saate baktım. Saat, 7'ye 5 vardı. Uyandığımda korkmuyordum. İçim rahattı. Anneme olanları anlattım. O, tabii ki bunları ciddiye almadı. Yemek yiyip yattığım için olduğunu söyledi. Daha sonrasında tekrar yatmak istemedim. Televizyonu açtım. Sonra uyuyakalmışım.

Lütfen anlattıklarımla dalga geçmeyin. Anlattıklarımın tamamı, başımdan geçmiştir. Okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.

(Not: Eğer salonda uçarken korkup uyanmasaydım düşünce hızıyla, rüya aleminde istediğim her yer gidebilirdim)

Yine de böyle şeylere kendinizi kaptırmamak en iyisi.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Okan., 08.06.2018, 00:42 (UTC):
Bu anı yaşayan arkadaşlar lütfen bana ulaşınız lütfen. Kafam da bir sürü cevap bulamadığım sorular var. okan.0134@hotmail.com

Yorumu gönderen: Pınar, 07.09.2017, 07:16 (UTC):
Bu arada söylemeden geçmeyeyim yabancı ülkede bunla ilgili bi okul gibi bişey var yabancı bi adam bunu daha iyi araştırabilmek için bu tip insanları belirli testlerden geçirip olduğu yere alıyomuş tabi detayları çok

Yorumu gönderen: Pınar, 07.09.2017, 07:06 (UTC):
Böyle şeyler yaşamanız çok güzel ben bu tür şeyleri çok yapıyordum bi tek benmiyim diodum sonra bi çok insanda da olduğunu gördüm çok küçük yaşdan beridir yapabiliyorum benim için sıradan bi hale dönüştü yakından tanıdığım kişilerin bazı işlerine bu olay sayesinde yardım edebiliyorum ben. Bi gün bi arkadaşım gelebilirmisin gece dedi gelirim dedim nasıl anlıycam dedi bilmiyorum bakim bi dedim ellerim deterjandan mahfolmuştu krem işe yaramıyodu yağ sür demişlerdi gece ellerime yağ sürdüm uyudum tanıdığın evine girdim gezindim ellerimin yağı aklıma geldi elimdeki sarılı bezi çıkarttım orda havluya sildim ertesi gün arkadaşıma havluya bak dedim baktı ne var dedi havluda ellerimin yağını sildim dedim tabi o çok şaşırdı. Ama benim tek sorunum ordan dönerken bi başkası varlıkla döndüm tabi tsm emin deilim ama bana öyle gelio. Ve daha bi çok esrarengiz olayım var benim.

Yorumu gönderen: Birsen, 12.07.2017, 13:29 (UTC):
Bi kac defa bunu denedim yani lucidi ilk başta korkmuştum cok araştırma sonucu yapmaya başladım ilk başta güzeldi uçuyordum ama sadece kendi kendime idim beni sarmadi daha sonra astral a gectim arastirmalarim sonucu cok zevkli ve ruhum la gezecektim cok defa denedim olmadi cok istiyordum ve vazgecmedim bilirsiniz ruh enerjisi yuksek olan insan bunu yapabilir ve yaptım ilk baslar da kendi odam da dolandım bedenimin oldugu yeri terk edemedim ya başka ruhani varlik girerse diye daha sonra odam dan çıktım geziyordum bir cok seye denk geldim yüzünü gosteren de oldu gostermeyen de bende ise şöyle bi hastalik vardı korku duymuyordum her hangi bir seyden yüksekten hiç bir sey den korkmuyordum buda bana dez avanjat sagladi hala geziyorum evet biraz suphem var ben bedekin yanında olmayinca ya icine ruhani varlık lar girerse diye ama cok eglenceli eger korkuyorsaniz böyle seyler le ugrasmayin kesinlikle bedenden ruh ayrılınca korkup ölen kisi cok fazla hala arastirma yapıyorum ve mükemmel ötesi bir sey

Yorumu gönderen: öylesine bi army işte, 27.03.2017, 18:50 (UTC):
ben astralı ve lucidi yapmaya baya korkuyorum nasıl yenebilirim ben bu korkuyu

Yorumu gönderen: İsim yok, 03.02.2017, 19:36 (UTC):
Böyle rüyalar görmemek için bir tavsiyeniz var mı????

Yorumu gönderen: Xxxxx, 09.01.2017, 11:30 (UTC):
Öncelikle yazını çok beğendim bende bugün birşey yaşadım

Akşam yattım gayet normal bir şekilde sonra rüyamda dışarıda geziyordum sonra bir dükkana girdim ve orda bir kız vardı çok güzeldi ve kıza yaklaştım , kız'a benimle öpüşür müsün dedim ve kız biraz düşünde ve birşeyler söylendi fakat ben duymadım (belkide hatırlamıyorum) sonra çok güzel öpüştük , tüm hayatım boyunca rüya ve gerçekte kimseyle dudaktan öpüşmemiştim ve o öpüşme bana çok güzel geldi (hayatımda öyle bir mutluluk görmedim) öpüştükten sonra kız birşeyler söyledi ve gitti , hemen peşinden koştum kız başka dükkana girdikçe bende peşinden gittim ve beni neden bırakıyorsun dedim kız birşeyler dedi fakat ben yine duymadım yada hatırlamıyorum ve kız başka bir dükkana gitti ve ne olduysa orada oldu hemen peşinden dükkana girdim ve kızın çantası vardı okul çantası gibi çantasınının üstünde kızın adı , soyadı , sınıfı ve okul no su yazıyordu (bu arada liseye gidiyorum) ben adını ve soyadını okudum ve ezberimde tutmaya çalıştım ve aynı olay 2 veya 3 dükkan devam etti o gitti ben yanına gittim adını ve soyadını gördüm ve hemen uyandım saat 9du ve evdeki herşey yerli yerindeydi ve tam hatırlamıyorum Facebook yada chrome tarayıcıdan kızın ismini yazdım fakat soyadını unuttum sonra hemen tekrar uykuya daldım ve hiçbir şey görmedim sonra annem geldi hadi yemeğe dedi , kalktım ve saate baktım saat 13:00 tü hemen telefona sarıldım ve facebook arama geçmişi ve chrome geçmişine baktım fakat hiçbir iz bulamadım , , Facebook yada chrome de aradığımı gerçek gibi hatırlıyordum ve kalktım yemeğimi falan yedim hala onu düşünüyordum .

Benim yaşadıklarım bunlar.
Ne yapabilirim nasıl bulurum o kızı aşık oldum bildiğiniz.


Yorumu gönderen: Tunahan Temir, 27.12.2016, 09:25 (UTC):
Arkadaslar 18 yasimdayim yillar once ayni bnde bole bi ruya gordum ruyada oldugumu anladim Hatta ve hatta kontrol da ediyodum Ama ruya olduguu biliyorum Yari uyanik Yari uykulu Sonra o kontrol gucunu zamanla kaybediyosun ndn bole oluyor ve bu lucid ruya mi oluyor

Yorumu gönderen: DİANA MİCHAEL JACKSON( very very ...ı love you), 19.12.2016, 14:23 (UTC):
ilk duyduğumda pek inanmadım ama araştırınca doğru olduğunu anladım

Yorumu gönderen: GİZEM, 22.11.2016, 09:03 (UTC):
Merhaba bende bunun gibi bir takim seyler yasadim fakat biraz farkli en fazlka 3 kere yasamisimdir bu durumu her seferinde ucurumun üzerinde ve yalniz oluyordum rüyada oldugumun farkindayim kendime diyorum ki ben rüyadayim biliyorum diyorum ve sonra acaba rüyami kontrol edebilirmiyim diyorum kontrol etmeeye calisacakken kendimi bir karanlikta buluyorumm ve sonra uyanmaya calisiyorum uyaniyorum yani daha kontrol edemiyorum fakat zihnimde acaba rüyami kontrol edebilirmiyim gibisinde kurguluyorum sizce bu yasadigim lucid ruya mi nasil kontrol edebilirim?

Yorumu gönderen: Nil, 25.09.2016, 13:32 (UTC):
Senin bu yaşadığının bazı arkadaşların dediği gibi çarpılma veya dinle hiçbir ilgisi yok sen uyku felci geçirmişsin bu durum beyninin vücudundan önce uyanması fakat kendini tam olarak çalıştıramayarak vücunu kontrol edememesidir sonra bağırabilmenin sebebi de bilincinin yerine gelmesi ve kaslarının kontorünü eline almış olmandır.

Yorumu gönderen: Lara, 22.09.2016, 18:29 (UTC):
Bende dün lucit rüya gördüm ve nedense her lucit rüya görüşümde yani farkına vardığımda etraf birden kararıyo ve kendimi başka bşr yerde buluyorum son lucit rüya görüşümde aşırı korktuğum için bu sefer lucitte olduğumu fark edince tekrar korktum ama kısa sürdü çnkü çok sevdiğim idolum yanımdaydı onu görünce deliker gibi koşup sarıldım ona optum ve onun da beni öptüğünü düşündüm o sırada oda beni öptü uyandığımda 1 saat oturup bunu düşündüm ve rüyadayken pekte istediğim şeyleri yapamadım uçmak gibi denedim olmadı ve bnde çevremdekilerle yetindim idolum giibi.

Yorumu gönderen: muhammet , 25.08.2016, 10:55 (UTC):
kardeş seslenmek isteyerek seslenememek bir takım çarpılma diyebilirim, ben çok araştırdım.

Yorumu gönderen: Bünyamin, 23.08.2016, 09:09 (UTC):
Bende benzer bir olay yaşıyorum ama lucid rüya ile ilgili degil telekinezi ile ilgili daha 11 yaşındayım bir gün bir site buldum ve telekinezi yi denemeye başladım ilk başta inanmadım sonra yazanları yaptım çok uvak bir sonuç aldım önümdeki kagıt birden bire hareket etmeye başladı sonra durdu ondan sonra artık inanıyorum ve garip (:

Yorumu gönderen: Luciding, 31.07.2016, 08:42 (UTC):
Arkadaşlar lucidden sonra uyandım ve kulağımda aşırı derecede büyük bir çınlama (bomba sesi gibi) oldu, şu an kulağımda hafif bir duyma sorunu var, sebebini bilen varsa yazabilir mi

Yorumu gönderen: AllahBir, 31.07.2016, 05:51 (UTC):
Cinlenmişsin kardeşim. 3 er defa ihlas Felak nas süresini oku ve 3 defada Ayet-el kürsi. Abdestle.. Önce bi gusl al.

Yorumu gönderen: isim yok, 27.07.2016, 19:14 (UTC):
bir ay oncesinde gordugumun ruya olup olmadigini anlamak icin gozlerimi kapatip zorlayarak acmaya calisiyordum genelde ruya oldugunu anladigimda cok ruyaya geri donemeden uyaniyordum su an ruyamda ruya olup olmadigini anlamak icin koluma vurup cimcikliyorum ve hicbirsey hissetmedigimde ruya oldugunu anliyorum ama ruyayi yonlendiremiyor yada degistiremiyorum ruyada dusunurken bile kendi dusuncelerim olmuyor

Yorumu gönderen: kayhan, 26.07.2016, 19:43 (UTC):
bende daha önceleri sakin bir rüya halindeyken gördüğüm kişilere ya boşver rüyadayız arkadaşım gibi şeyler söylerdim bir kaç defa sonra coğu rüyalarımda hep düşmanlarım yada bir kalabalığın beni kovaladığını yaratıkların falan vs savasmak zorunda kaldığımdan her şekilde galip geliyorum aklıma o an ne gelirse çok süratli bir şekilde normal hayatta imkansız olan fizik kuarllarına aykırı hareketlerle rakipleri alt ediyorum güzel bir duygu bundan cıkardığım sonuc ruhumun son derece atik korkusuz özgüvenli olduğu.

Yorumu gönderen: furkan baz, 03.07.2016, 08:53 (UTC):
evet bir çoğunuzun dediği doğru gibi gozukuyor ,lucid ruya bende yasadim, o an farkinda oluyosun cidden ruyanin ,ama benim metinden okudugumdan anladigim kadariyla abimiz lucid ruya gormemiş, ona karabasan deniyor, korkup sesimi cikaramadim demesi karabasandan dolayi ,yinede biliclendirdiginiz icin sagolun.

Yorumu gönderen: Dilara, 27.05.2016, 14:02 (UTC):
Bu olayları bende yaşıyorum hatta tüm rüyalarımda ama bunun bi adı olduğunu bilmiyordum. Rüyamda kendimş görüyorum o an karşımdaki benin ne yapmak istediğimi düşünüyorum veya sölüyorum oda yapıyo ve kendimde yapabiliyorum isterseniz inanmaya bilirsiniz ama bi rüyadan sıkıl başka bi rüyaya girmişliğim bile var. Ama daga önce hiç uçmayı düşünmedim çünkü rüyamda bu yapabildijlerimide rüyanın bi parçası sanıyordum. Bazılarınız uyanamıyorum demişsiniz ama ben uyanmak şstediğimde kendime sölüyırum bunu uyan diye ve uyana biliyorum.

Yorumu gönderen: Doğuş, 21.05.2016, 06:51 (UTC):
Bu olaya benzer benimde basima gelmisdi kucukken beni bisey kovaliyordu ve evin icindeydim misafirler falan vardi anneme seslenmeye calisiyordum ama sesim cikmiyordu yanina kosmaya calisiyordum kosamiyordum zorlukla yanina vardim ve bana sadece bakdi ve sonrasinda uyandim .

Yorumu gönderen: Beyza, 27.03.2016, 12:02 (UTC):
Ben gordugum her ruyada gercek olmadigini anliyorum uyanmak istedigimde kendimi yuksek bir yerden yuz ustu asagi atiyorum ve uyaniyorum ama bunu size onermiyorum cunku benim yaptigim seyde ben tam yere cakilacakken uyaniyorum fakat atladiktan sonra eger kendinizi yere cakilmis halde goruyorsaniz o anda gercekte kalp krizi geciriyor olabilirsiniz bunu bir tek ben yapabiliyorum ve gordugum her ruyada boyle oluyor

Yorumu gönderen: Ayse, 21.01.2016, 08:11 (UTC):
Tesadüfen okuduğun bir kelime ve senelerce sebebini bilmeden uykularimda yaşadığım şeyi bir hastalık olarak görüp doktora bile gitmekten cekindigim bu konu suan çok sakinim lukic ryamis ..ben bunu neredeyse ilkokul çağlardan beri yaşadığım bir olay suan 34 yaşındayım rüyaları 13 yaşlarında beri kontroledebiliyordum belki dahada önceden hatırlamıyorum. Bir tv izler gibi kanalları degistircesine rüya görüyorum bu hergecerken sene dahada ilerledi istediğim anda uyanabiliyorum ben çok rüya görürüm şimdi anlatmaya kalsam yaşadıklarımı sayfalar almaz birçok rüyamda gerçekleşmiştir hatta rüyamda sürekli konuştuğum ve benimle 2senedir tartışan bir varlıklar kabuslari görür onun gelicegini anlarım uykudan uyanır im bu uyanmak beni çok yorar tansiyonu firlar başımda miti bir ağrı kalbimde çarpıntı yani biyolojik olarak beni zorlayan bi durum ..defalarca doktora gitmeye niyetlensemde vazgecmisimdir.kisacasi cok nadir mudehale etmedigim ruyalar gorurum bazen değiştirir im yani rüyalarırüyaları mı kontrol edebiliyorum

Yorumu gönderen: Semih, 26.09.2015, 13:01 (UTC):
Anlatıcağım olay dün gece başıma geldi evimiz küçük olduğu için babamla aynı odada kalıyorum horlamasından rahatsız olup Salonda yatmaya karar verdim ama ordada uyuyamadım ve yatağıma geri döndüm yorgunluğumdan olcak uyuya kaldım ve rüyamda otobüste olduğumu gördüm lusid olduğunu anlamam ise bi arkadaşımı görmemle oldu rüyada olduğumu anlayınca ellerimi yukarı kaldırdım ve aklımdan uçmayı geçirdim sonrası o kadar harikaydı ki hiç uyanmak istemedim bir sürü markete girip çıktım ve tanıdık insanlar da gördüm daha öncede rüyda olduğumu anladığım oldu ama Uçmayı ilk defa denedim harika bişey

Yorumu gönderen: lucid rüya, 09.09.2015, 18:54 (UTC):
şizofren psikolog

Yorumu gönderen: Serdar, 09.06.2015, 01:30 (UTC):
belki inanmazsınız ama birçok kez metafizik saldırıya uğradım tam uyku moduna geçerken trans durumundayken kimisi gölge halindeydi kimisi mavimsi bir renkti ama insan şeklindeydi sanki çoğunda dua ile kurtuldum yani Allah yardım etti bence rüya değildi çünkü mekan değişmiyordu evin içinde boğuşuyorduk tabi ben uçabiliyordum çünkü trans halindeyken bende metafizik varlık oluyordum tabiki çok saçma bulabilirsiniz ama ben yaşadıklarımı biliyorum ister inanırsınız ister inanmazsınız size kalmış kafamdaki soru şu acaba tam uykuya başlarken başka bir boyuta geçip cinlerle karşılaşma durumu olabilir mi? ben çözemedim neden bu metafiziksel başkıları tam uyukuya dalarken yaşıyorum

Yorumu gönderen: ejder Koçyiğit, 15.04.2015, 11:06 (UTC):
Evet arkadaşlar lucid rüya diye birsey var bi nevi uyku felci ben karabasan gördükten sonra bu oolayı yyaşadım cok gerçekçi ydi bi anda yatağımda yyukarıya dogru uçmaya başladım resmen uçuyor um okadar gerçekçibu oolayı herkesin yaşaması lazım

Yorumu gönderen: Sude, 13.03.2015, 17:27 (UTC):
Ya bende yaşıyorum ama rüyada olduğumu bilmiyorum şöle oluyor hareketlerimi kontrol ediyorum.Ama tamamen gerçekmiş gibi geliyor.Şimdi bu lucid rüyaya giriyomu?

Yorumu gönderen: Resul, 27.12.2014, 18:47 (UTC):
Ya aslında kulağa güzelde geliyor ben yaşadm galiba böle bişeyi rüyayı görüyordum hareketleri ben bilinçli yapmıyordum ama rüyada olduğumun farkındaydım bu da girer mi lucid rüyaya ??

Yorumu gönderen: emel, 16.11.2014, 10:33 (UTC):
Ben 17 yaşındayım önceden astral seyehata inanmazdım bu gün bir rüya gördüm. Bir uçurumdaydım ve bir ara bu bir rüya dedim ve atladım yanımda bebek vardı onu korudum ve yere sırtüstü düştüm öldüm mü diye düşündüm sonra bir anda hastanede buldum kendimi rüya olduğunu anladım ayaktaydım ama olayları kontrol etmeye çalışmadım sizce bu lucid rüya mı ?

Yorumu gönderen: Murat Sarıyel, 19.06.2014, 08:16 (UTC):
merhaba bunlar mantıklı ben eskiden yaşıyordum ama artık lucid rüya görmeyeli baya oldu .
en son astral seyahate çıktım o da bilinçsizce
o zaman astral seyahtin de lucid rüyanında noludğunu bilmiyordum öğrendiğimden beri yapamıyorum denemlere başladım
çıkcağımı inanıyorum


Yorumu gönderen: Pharmd660, 23.12.2013, 11:00 (UTC):
Hello! deceece interesting deceece site! I'm really like it! Very, very deceece good!

Yorumu gönderen: Elif Alkilic, 08.07.2010, 09:12 (UTC):
Senin yaşadığın Lucid rüyadan çok bir nevi karabasan... Nerdeyse her gün Lucid rüya görüyorum. Bebekliğimi görmek istediğimde bebekliğimdeyim, uçmak istediğimde uçuyorum fakat bir rüyada olduğumun farkındayım ve rüya hakkında yorum yapabiliyorum kendi kafamda. Mesela '' aman tanrım ne kadar küçükmüşüm bebekken'' gibi bir çok soru sorabiliyorum kendime. Fakar bunlar istem dışı gerçekleşiyor bende. Lucid rüyada şunu bunu yapacağım diye kararlaştırmıyorum birden oluyor ne oluyorsa. Yararı kadar zararı var az olsa da. Uykusuzluk problemi ve uykudan uyanamama yan etkileri oluyor nadir olsa da.

Yorumu gönderen: sevim, 08.11.2009, 12:33 (UTC):
selamunaleykum.. boyle boyle bırsey bende yasadım oyle vaktı abdest almaya kalkdım ama oyle bır agırlık basdıkı yataga uzandım oglum telde konusuyo bende duyuyordum ama ben o anda varklı bır halamdeydım yer gok kırmızı olmus dusunun denız kenarında ve yer gok mavıdır suların gel gıt haraketlerı vardı oyle bır yer ama bende her taraf gunes batımı rengı ruhum havaya dogru cıkıyo ogluma seslenmek ıstedım olmuyo kıpırdanmak ıstedım olmuyo ruumun bedenden cıkısını ve havaya yukselısını goruyorum öldum ben dıyorum ama rabıme yalvarıyorum allahım ben abdes bıle alamadım dıyorum gozlerımı geldı aklıma acmak ıstedım zorladım kendımı acdım ama cok korkmusdum boyle bırsey yasadım sımdı yasasam korkmam tabıkı

Yorumu gönderen: pandora, 15.09.2009, 22:27 (UTC):
mrb bn lucid rüya tabirini ilk kez duydum ve bu tabiri duyduktan sonra yaşadığım şeyleri anlamlandırabildim. bu tür olayları çok sık yaşıyorum rüyadayken rüyada olduğumun bilincindeyim uçmayı denedim uçtum ya da ben bu rüyadan sıkıldım deyip başka yerlere gittim...ne de olsa rüyadayım diye gerçek hayatta yapamayacağım şeyleri yaptım...bi dahaki sefere astral seyahati denicem:))

Yorumu gönderen: gökhan göç, 06.09.2009, 20:20 (UTC):
merhaba.anlattıklarınla dalga geçilcek bir yanı yok.lucid rüya bana mantıklı geliyor.astralda öyle ancak daha tam anlamıyla ne olduğunu kavramış değilim.çünkü hiç yaşamadım.geçen sene bunu bana okulda yakın arkadaşım anlatınca gülüp geçmiştim ancak ondan sonrada araştırdım ve inanmaya başladım.ancak yapmaya çalıştım ancak ilk seferinde beceremedim ve açıkçası korktum diyebilirim.Olursa ne yaparım falan diye.ondan astral seyahati boşverdim ancak bu günden itibaren tedbirli olarak lucidi denemeye çalışıcam.yaşadığım birşey ancak professionla olarak nasıl bir şey olduğnu merak ediyorum.(((:::Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56284592 ziyaretçi (143401337 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)