Lucid Rüya
 
lusid rüya, lucid dreams

Lucid Rüya

Lucid rüya, rüyada olduğumuzu fark etme halidir. Belki de daha öncede yaşadığımız bu olaya Lucid rüya diyoruz. Lucid rüya gördüğümüzde rüyamızın hakimi biz oluruz. İstediğimiz her şeyi yapabiliriz.

Karşımızdaki her engeli yıkabiliriz. Lucid rüya yapanların astral seyahat olayında başarılı olacağı söyleniyor. Ancak astral seyahatte bulunduğumuz boyutta da gezinebileceğimiz söylenir. Ancak bu olayda bulunduğumuz alan düşler boyutuyla sınırlıdır. Burada kendimizi çok farklı yapılar yapabiliriz. Her istediğimizi yaparız.

Ancak Lucid rüyaya aşırı bağlanmak tehlikelidir. Uyumayı fazla isteyebilir yaşadığımız dünyadan uzaklaşıp sadece orada olmayı isteyebilirsiniz. Orada yapabildiklerinizi Dünyada yapamadığınız için depresyona da girebilirsiniz. Lucid rüyaya dalmak isteyenler bu konuda dikkatli olmalıdır. Unutulmamalı ki orası rüyadır. İnsan gerçek dünyadan uzaklaşmamalıdır.

Lucid rüya için okuduğum bir yöntemi aktarayım. Kendinize bir nesne ya da renk seçin. Örneğin kırmızı olsun. Bu rengi her gördüğünüzde rüyada mıyım diye çimdik atın kendinize ve düşünün. Bunu hep yapın. Kendinizi bu şekilde alıştırsanız rüyada olduğunuzu fark edip rüyayı Lucid rüyaya dönüştürebilirsiniz.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Aslan, 19.02.2016, 23:22 (UTC):
Ben çok nadir fark edebiliyorum rüyamı. Geçen gün uyanmaya yakın rüyamda bir uçakta adama ters ters sorular soruyorum adam 1 - 2 cevaplıyor en son sinirleniyor ve düzgün konuş diye üstüme yürüyor bende beni dövmesin diye alttan alıyorum sonra o anı fark ettim ve adam beni dövecekken tek yumrukta adamı yere yıktım rüya yani bu uçaktanda atabilirdim isteseydim. İşte geliştirmeye uğraşıyorum kendimi

Yorumu gönderen: emin, 08.12.2015, 19:11 (UTC):
Lucid dream sayesinde uykumuzda ders çalışabilirmiyiz ?teşekkürler.

Yorumu gönderen: Akhenaton, 24.11.2010, 18:02 (UTC):
Rüya içinde görülen rüya da lucid rüyanın bir türüdür. İlla denizin üstünde yürüyüp gökyüzünde yürümek değildir.

Yorumu gönderen: Haşim, 24.11.2010, 17:30 (UTC):
Lucid rüya rüya içinde rüya görmek değil rüyadayken rüya olduğunun farkına varmak. zaten öyle yazılmış iyi okuyamamışsınız sanırım.

Yorumu gönderen: Mustafa , 27.06.2010, 19:59 (UTC):
Selam. Lucid rüya dediğin şeyin bence farklı bir anlamı var. Eğer rüyanda kendini rüya görürken görürsen bu bahsettiğin şey olur ama, buna özel bir anlam yüklememek gerek bence. Rüyanda ekmek dilimlemek nasıl bişeyse rüyanda rüya görmek de o şekildedir. antidepresan86
tmail.cm
cevap yazarsan...Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56284528 ziyaretçi (143401133 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)