Mart 2008
 
Ayın Yazısı, Mart 2008, bayrak, vatan, Mustafa Kemal Atatürk

Ayın Yazısı, Mart 2008

Akhenaton

Beyaz Saray sözcüleri, PKK'nın bir terör örgütü olduğunu, ancak bu örgütle Türkiye, Irak ve ABD'nin birlikte mücadele etmesi gerektiğini dile getirdiler.

Beyaz Saray Başsözcüsü Tony Snow, "PKK ve terör örgütleri kesinlikle bizim için kaygı kaynağı" dedi.

"Ancak, Irak'ın toprak bütünlüğünün tanınması da önemlidir" diyen diğer bir Beyaz Saray Sözcüsü Gordon Johndroe, "ABD, bu sorunun Türklerin PKK terörüyle karşılaşmak zorunda kalmadan çözümlenmesini ve Türkiye, Irak ve ABD'nin sonuçta teröristlere karşı hep birlikte çalışmasını diliyor" diye konuştu.

Zebari: "Sınırda 140.000 asker var"

Öte yandan Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Türkiye'nin Irak sınırına 140.000 asker yığdığını iddia etti.

Başkent Bağdat'ta basın toplantısı düzenleyen Zebari, "Irak'ın kuzey sınırında büyük bir hareketlilik var. Güvenlik güçleri ve istihbarat birimlerine göre, tahminen tam donanımlı 140.000 askeri personel bulunuyor." dedi.

Irak'ın "söz konusu problem'i diyalog yoluyla çözmek istediğini vurgulayan Zebari, "Hükümetin tutumu bellidir. Komşu ülkelerin Irak'ın egemenliğine müdahale etmesine karşıyız. Türkiye'nin meşru endişelerini anlıyor ve bu konunun müzakere edilebileceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

"Iraklıların karşılığı sert olacaktır"

Kuzey Irak'ta temaslarda bulunan Irak hükümet sözcüsü Ali Dabbağ ise, Kuzey Irak'taki bölgesel yönetimin başkanı Mesud Barzani ile görüştü. Dabbağ, Türkiye'nin olası sınır ötesi operasyonuyla ilgili olarak, "Operasyon gerçekleşirse Iraklıların karşılığı sert olacaktır." dedi. (KAYNAK: CNN TÜRK)

Yorumum

Düşünüyorum da, herifçioğlu, kendi güvenlik kaygılarını bahane ederek deniz aşırı ülkelere operasyon (işgalin diplomasideki adı) düzenliyor da, Türkiye'nin yanı başındaki dış tehdit unsuruna "hey, sen bu işe karışamazsın." deme hakkını (küstahlığın hafifletilmiş karşılığı) bulabiliyor kendinde.

Şimdi haritada Amerika nerde, Ortadoğu nerde, Türkiye nerde. Ortadoğu'da Türkiye var, İsrail var, Arap ülkeleri var. Sonra Amerika'yı Küçük George'nin ve George'yi de bu geçici saltanata getiren, ağzına bir parmak bal çalan ve dolayısıyla Amerika'yı yöneten asli iktidarı, şu on üç meşhur Yahudi ailesini düşünüyorum. Birleştirmeye çalışıyorum kafamda; Barzani Amerika'nın, Amerika da Yahudi Lobi'sinin kuklası. Peki Yahudilerin amaçları ne: Petrolünü Amerika'ya hibe ettiler, evcilik oyununu Kürtlere, bilmem neyini nelere.

E, asıl amaç bu ülkeler değilse, Amerika-Ortadoğu arasındaki bu kırmızı rota Türkiye'yi göstermiyor mu? Dicle ve Fırat'ı da kapsayan ve kafalarından yüzyıllarca çıkaramadıkları (Rumların sonradan Megali İdea'ya dönüşen Filiki Eterya'sı gibi) Vaadedilmiş Topraklar sendromu, Theodor Herzl'in "Şevketlü Hünkâr"ın huzurundan yaka paça atılmasıyla Yahudi ırkınca bir akıl hastalığına dönüşmedi mi? Amerika'nın Türkiye hakkındaki (olumsuzlayıcı) ve ikiyüzlü politikası, Teskere Krizinden sonra mı doğdu yoksa takınacağı (bu kendini bilmez) tavır, bırakın üç yıl-beş yıl öncesini, Küçük George'nin, daha tahta çıkmadan cülus ücreti olarak Yahudi Lobileri'ne verdiği o kocaman kocaman (!) yazısız sözlerde mi yatıyordu?

Dün, “Anti-Amerikancılık, hiç bu devirde müttefikimiz olan (!) bir ülkede bu kadar güçlü olmamıştı, bu oldukça kaygı vericidir” diyen ve bugün aynı ikiyüzlülükle, “PKK ve terör örgütleri kesinlikle bizim için kaygı kaynağı.” sözlerini zırvalayan güdümlü kuklaların belki tek kaygısı, Türkiye'nin çekilmek istendiği bu tuzağa bir türlü düşmemesi, 1. Dünya Savaşına girmesinde etkin rol oynayan "radyo piyesleri'nden ders almasıdır. Hele hele bu sözü, PKK kamplarına onca mühimmat taşıyan sonra da buna müttefiklik ya da dost eli diyen ve Türk'ü kendileri gibi aklı kısa zanneden bir zihniyete Türk Milleti, sadece gülümser. Çünkü bu ayak oyunlarına gelmek için ya siyahla beyaz arasında başka düşünme rengi olmayan kendileri gibi bir batılı, ya da ağzına yapıştırılan saltanat mavi rüyasıyla esip kükreyen bir Barzani kedisi olmalı.

Uyuyan bir aslanı uykudan uyandırmak için, kafanızda kaç tilki dolaştığını bilemem ama dikkat edin, o aslan, dün "hasta adam" olarak nitelendirdiğiniz yaralı aslan (çökme devri Osmanlı) değil artık ve dikkat edin, Aslan'la evcilik oynayan, ya kolunu kopartır, ya da kafasını.

Akhenaton.

Akhenaton'un Diğer Yazıları


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52990244 ziyaretçi (134776086 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler