Masonlar ve Yahudiler Dünyanin Kontrolünü Nasil Ele Gecirdi?
 
Masonlar, masons, dünya, world

Masonlar ve Yahudiler Dünyanın Kontrolünü Nasıl Ele Geçirdi

Kategori: Komplo Teorileri

Tapınak Şövalyeleri, masonlar, İlluminati ve Yahudiler, aslında bağlantılı değildi. Waishaup'un İlluminatisi, Avrupa monarşilerini devirmeyi planladığından ilk şüpheli, bu yeni gruptu. 1790'tan itibaren dağıtılan el ilanları, Terör'ü İlluminati'nin başlattığını iddia ediyordu.

Amerika'da İlluminati paranoyası başlamıştı. Mason olan George Washington, yeni kurulmakta olan ülkeye İlluminati'nin sızdığını söylemişti. Mason olmayan Thomas Jefferson, bir keresinde İlluminati'nin amaçlarına hayranlık duyduğunu yazdığı için üye olmakla suçlanmış ve itibarını savunmak zorunda kalmıştı.

1792'de Fransız yazar Cadet de Gassicourt, "Molaylı Jacques'in Mezarı" kitabında dağıtılan Tapınak Şövalyeleri'nin Fransa monarşisi ve Katolik Kilisesi'nden intikam almak için dört yüz yıl beklediğini anlatıyordu. Saklanmak için masonların arasına karışmışlardı.

1797'de İskoç mason ve ilk sirenin mucidi John Robinson, kısa ama etkili bir kitap yazdı: "Masonlar, İlluminati ve Başka Cemiyetlerin Gizli Toplantılarında Avrupa'Nın Tüm Devletlerine ve Dinlerine Karşı Kurduğu Komploların Kanıtları".

Temelde İlluminati'nin Fransız masonların arasına karıştığını ve devrimin planlandığı ilk Fransız Jakoben kulüplerinin böyle ortaya çıktığını iddia ediyordu.

Bu esnada Fransız göçmen, eski cizvit Augustin (Abbe) de Barruel, Robinson'la tanıştı ve İskoç'un düşüncelerinden çok etkilendi. 1797 ve 1798 yılları arasında "Jakobenizmin Tarihini Aydınlatan Anılar" adlı dört ciltlik büyük bir eser kaleme aldı.

Abbe de Barruel, Tapınak Şövalyeleri, masonlar ve İlluminati'yle ilgili bütün teorileri birbiriyle ilişkilendirdi. İran'ın eski tarihine kadar giden pek çok eski gizli cemiyetleri de öyküye dahil etti. Tapınak Şövalyeleri, Masonlar ve İlluminati, ilk defa kadim, mistik bilgilere sahip olan, uzak pagan geçmişinden aldığı güçle ulusları sallayabilen cemiyetler olarak tasvir edildi.

Birkaç ciltten oluşan çalışması, dönemin en başarılı yayınlarından biri haline geldi. 1806'da Barruel, "Anılar"ını okuyan bir İtalyan hayranından bir mektup aldı. İtalyan, gizli cemiyetlerin gerçekten de Fransız Devrimi'ni planladığını, ama bunu kötü niyetli bir Yahudi sektinin buyruğuyla yaptıklarını anlatıyordu.

Bu Yahudiler, Hıristiyanların mülklerini ele geçirmeyi amaçlıyor, Hıristiyan inancını yasaklamak ya da yok etmek, Yahudilerin yönettiği bir dünya yaratmak istiyorlardı. Abbe de Barruel, onların şeytani eylemlerini tespit etmişti:

1.) Tapınak Şövalyeleri, 1119'daki Haçlı seferlerinden sonra Tapınak Dağı'nın tepesinde Kral Süleyman'ın M.Ö. 1000'de inşa edilen tapınağında bir karargah kurmuşlardı.

2.) Masonlar, ritüellerini Kral Süleyman Tapınağı inşaatı çevresinde kurmuşlardı. Bu yüzden hem Tapınak Şövalyesi hem de Yahudi olmak zorundaydılar.

3.) Bundan dolayı Tapınak Şövalyeleri, masonlar, İlluminati ve Yahudiler, hep birlikte Fransız Devrimi'ni başlatmışlardı.


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56244704 ziyaretçi (143294561 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)