Masonlarin Alti Bin Yillik Sir Kitabi
 
altı, bin, kitabı, masonların, sır, yıllık

Masonların Altı Bin Yıllık Sır Kitabı

Yazar: Burak Eldem

Haber: Süleyman Arıoğlu / İstanbul

Masonik örgütlerin dayandırıldığı "gizli bilgilerin" izini süren Burak Eldem, bugün bir "erkekler kulübü" olan Masonluğun kökeninde kadın bilgeler olduğunu ortaya koydu. Eldem, evrenin sırlarına ilişkin bilgiler içeren binlerce yıllık "kayıp kitapların" bugün Masonik piramidin en üstünde bulunan üstatların elinde olduğunu düşünüyor. Kayıp kitapların izini süren Burak Eldem, ilginç bulgularını Fransız devriminin temel ilkelerinden "kardeşlik" anlamına gelen "Fraternis" adlı kitabında topladı. Kitap, okuyucuyu ana tanrıça döneminden, sınıflı topluma geçişe; iktidarın krallardan burjuvazinin eline geçtiği devrimlere götürüyor. Okuru 6.000 yıllık bir seyahate çıkaran yazar, ünlü matematikçi Pisagor, Roma kralları, Tapınak Şövalyeleri, Gül-Haç Kardeşliği ve İllüminati'den bahsediyor.

Rahibe, Altı Tanesini Yakmış

Eldem'in izini sürdüğü "kayıp kitaplar"; çok eski döneme ait olduğu bilinen ve orijinalleri ele geçmemiş kitaplar. Her kültürde farklı bir adı olan bu kitapları ele geçiren kişinin, bu bilgiyle belli güçlere sahip olacağına inanılıyor. Kitaplara ilişkin bilinen ilk hikaye, M.Ö. 6. yüzyılda Roma'da geçiyor. Efsaneye göre, Cumae kentinin kahin rahibesi, Roma'nın 7. kralı Etrüsk kökenli Targuinius Superbus'un huzuruna çıkar. Rahibenin elinde 'tüm zamanların bilgeliğini' içeren dokuz kitap vardır. Rahibe bunları krala satmayı önerir. Kral, meczup görünümlü rahibenin istediği fiyatı çok bulunca, rahibe kitapların üçünü yakar ve kalanları için yine aynı parayı ister. Bu duruma şaşıran kral yine öneriyi kabul etmez ve rahibe 3 kitap daha yakarak, kalan üçü için aynı parayı talep eder. Rahibenin kararlılığı karşısında kitapları alan kral, biraz göz gezdirince ne kadar önemli olduklarını anlar ve kitapları Capitoline Tepesi'ndeki Jüpiter, Jumo ve Minevra tapınaklarının gizli odalarına saklar.

Burak Eldem, bu kitapların insanlığın birikimini barındırdığını söylüyor: '5 bin yıllık geleneğin izini sürdüm. Bunun son halkası Masonluk. Her dönemde ve kültürde farklı adla anılmış bu kitaplar. Sbylling adlı kadın rahibeden Roma İmparatorluğu'nun eline geçmiş ve bu bilgiler yönetimin unsuru olarak kullanılmış.'

Geometri Değil Ana Tanrıça

Eldem, "kayıp kitapların" peşindeyken şaşırtıcı bir gerçeğe daha ulaşmış: "Verilerin çoğu, yazının bulunmadığı zamanda, anadan kıza aktarma şeklinde tarih ve gelişmelerin kaydını tutma geleneğine işaret ediyor. Yazı bulununca yazıya aktarılıp, tapınaklarda saklanmış. Bugün Masonlara kadar ulaşan bu geleneğin kökeninde Ana Tanrıça var. Bir 'erkekler kulübü' olarak bilinen örgütün uzak geçmişteki kökenlerinde, şu efsanevi Hiram Abif ya da Eski Mısır'ın yapı ustaları falan değil, koruduğu 'gizli bilgi'den yararlanarak uygarlığın yanlış gidişini değiştirmek isteyen Ana Tanrıça rahibesi 'kadın bilgeler' var. Masonlukta 'G' kutsal simgedir. Bunun geometrinin 'g'si olduğu söylenir. Ama değil. Oradaki 'G' harfi Ana Tanrıça'nın adı olan 'Gea'nın 'G'sidir."

Kitaplarda neler var;

Anadolu'da

Kybele, Roma'da Sbylling adını taşıyan Ana Tanrıça'dan bugüne uzanan "kayıp kitaplarda" şu bilgilerin yer aldığı söyleniyor:

  1. Dünyanın uzak geçmişi, evren nasıl meydana geldi?
  2. Doğal afetten sonra toplumsal değişime nasıl gelindi, düzen nasıl değişti?
  3. Sınıflı toplum, krallık yapıları nasıl oluştu?
  4. Astronomik bilgiler: Takım yıldızlar, yörüngeler, ekinoks noktaları, gezegenler nasıl yol izler?
  5. Tarım, botanik: Hangi bitkiler şifalı?

Masonluk Öldü

Kitapta, Tapınak şövalyelerinin bu gelenekte çok kilit bir önemi olduğunu kaleme alan Eldem, Masonluğun da bu örgütten doğduğunu açıklıyor. Eldem, İllüminati'yi ise "bir avuç aydının kurduğu proto-komünist bir örgüt" olarak niteliyor. Eldem, kitabında Masonların günümüzde "kapitalin sığıntısı" durumuna geldiği eleştirisini yöneltiyor: "Masonluk işlevini yitirdikten sonra, burjuvazinin kapitalist kültürü yayma yolundaki örgütüne dönüştü. Geçmişteki özgürlük, eşitlik, kardeşlik gibi idealleri olan içeriği gitti, koca koca adamların gizli örgütçülük oynayıp hayırseverlikle kendilerini tatmin ettikleri bir örgüt oldu."

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Hasan, 23.09.2017, 21:19 (UTC):
Ilk onve masonluk sizin yazdiginiz sekilde yaranmadi.Masonluk hz Isa tarafindan qrup seklinde yaratildi ve daha sonra ise bu qrup gittikce buyudu ve bir orgute cevrildi ve mason kelimesinin anlami azad benna demekdir

Yorumu gönderen: tuğbay, 19.02.2015, 17:17 (UTC):
O kitabı bulup okumak paradan daha güzeldir ....?

Yorumu gönderen: ufuk, 12.04.2010, 10:50 (UTC):
he tabi 9milyon doların var ve buralarda geziyosun.o kitabı satmak için daha iyi bi yalan bulun....

Yorumu gönderen: ozan, 26.12.2009, 21:19 (UTC):
ben sır kıtabını okudum ve o kıtapta cok ınce bı ayrıntıyı atlamıslar o ayrıntıyı ben buldum ve su 9milyon dolarlık servete sahıbım o kıtap dogru fakat ufak bı ayrıntısı var onu bulursanız servete kavusursunuz nedır dıe sormayın soylememBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56448653 ziyaretçi (143843699 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)