Mehmet Okuyan Sohbetleri
 

Mehmet Okuyan Sohbetleri

Sohbet Seç:

Bölüm Adı

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Dadas, 30.04.2017, 14:51 (UTC):
İslam cı olsak Kuran cı olsak Peygamberin hakiki sünnetini alıp Sünnet ci olsak yetmez mi? bize... O cu bu cu diyerek birbirimizi dışlarsak sonunda ayrılmış bölünmüş param parça-cı kalmış olmak mıyız?

Yorumu gönderen: Akhenaton, 16.03.2017, 08:11 (UTC):
Meraklı, sorun şu ki bu site bütün –cı, –ci, –cu ve –cü eklerini reddeden bir platform. Yani bir fikrin borazancısı, savunucusu değil; her fikirden, her görüşten, her dinden, her inançtan ve her ideolojiden insanın “edep” dairesi dışına çıkmamak kaydıyla kendi görüşlerini özgürce dile getirebileceği bir yer… Bu sitede o kadar çok birbirine farklı görüşler ve hatta birbirine zıt konu kategorileri var ki…

Bunun sebebi ne? Çelişkiler mi? Mesela İslam kategorisi de var, astroloji kategorisi de var. Bu iki kategorinin aynı anda olması çelişki değil; site kurucusunun her farklı görüşe, bakış açısına yer verme politikası… Roussseau diyor ya, senle aynı görüşleri paylaşmıyor olabilirim, fikirlerinin düşüncelerinin tamamen karşıtı olabilirim. Ama sen fikirlerini özgürce dile getir diye canımı feda etmeye hazırım… Benim de yaşam görüşü bu.

Seçimlerde oy kullanmayan bir insanım. Tuttuğum bir parti yok… Fanatiği olduğum bir takım yok… Sığındığım bir ideoloji yok… Nuri Pakdil diyor ya: Ben şahidim! “Eşhedü” diyerek şahitlik ederim! Kendime şahidim, zamana şahidim, sonsuzluğa şahidim. Yargıç değilim, yargılamam; avukat değilim, savunmam; savcı değilim, suçlamam… İlla bir –CI eki koymak gerekiyorsa bu site için, OKU–yan–Cı değil… OKU–CU dur bu. Dedim ya, yargıç değilim, avukat değilim, savcı değilim…

Selam ve dua ile…

Yorumu gönderen: meraklı, 15.03.2017, 15:57 (UTC):
bu site okuyancı mıydı yahu?Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56727004 ziyaretçi (144588711 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)