Melekler ve Seytanlar - Demons and Angels (Fragman)
 

Melekler ve Şeytanlar / Demons and Angels (Fragman)

Filmin Künyesi

Vizyon Tarihi

15 Mayıs 2009 Süresi : 140 dak.

Yönetmen

Ron Howard

Tür

Dram, Gerilim, Gizem, Macera, Suç

Senaryo

Akiva Goldsman, David Koepp

Görüntü Yön.

Salvatore Totino

Müzik

Hans Zimmer

Yapım

2009 - ABD, Fransa

Oyuncular

Tom Hanks, Ewan McGregor, Stellan Skarsgċrd, Ayelet Zurer, Pierfrancesco Favino, Armin Mueller-Stahl, Aaron Haedt, Aaron Denius Garcia, Anthony Bonaventura, Arlo Hemphill, Bacha Chilaia, Brett Hunt, Bryan Friday, Carmen Argenziano, Cosimo Fusco

Konusu

Küresel bir fenomen haline gelen "The Da Vinci Code / Da Vinci Şifresi'nin ardındaki ekip, Dan Brow'nun çok satan romanından uyarlanan ve merakla beklenen Angels & Demons/ Melekler ve Şeytanlar için geri dönüyor.

Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef.

Robert Langdon, Illuminati olarak bilinen gizli bir kardeşliğin tekrar ortaya çıktığına dair kanıtlar bulduğunda, bu gizli organizasyonun en büyük düşmanı olan Katolik Kilisesinin varlığına yönelik ölümcül bir tehditle yüz yüze gelir. Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Illuminati'nin durdurulması olanaksız bir saatli bombaya benzediğini öğrenen Langdon, Roma'ya giderek orada İtalyan bilim insanı olan Vittoria Vetra ile güçlerini birleştirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim insanının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkabaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor.


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56076054 ziyaretçi (142859245 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)