Melekler ve Seytanlar'a Vatikan Engeli
 
melekler ve şeytanlar, dan brown, angels and demons

'Melekler ve Şeytanlar'a Vatikan Engeli

Yazar Dan Brown'un, milyonlarca satan ve filmi çekilen 'Da Vinci Şifresi' adlı kitabından önce yazdığı 'Melekler ve Şeytanlar' için çekimlerine başlanan film, Vatikan engeline takıldı.

Kitabın konu aldığı Roma'daki mekanlarda dış çekimler yapan film ekibi, Santa Maria del Popolo ve Santa Maria Della Vittoria Kiliseleri'nde iç çekimler yapma istemi Vatikan tarafından reddedildi.

Konu hakkında açıklama yapan Roma Piskoposluğu Basın Sözcüsü Rahip Marco Fibbi, "Sık sık kiliselerimizi dini duygularla bağdaşan projeler için açıyoruz. Ama genel dini duygulara karşıt fantezi filmleri için vermiyoruz." diye konuştu.

Bunun üzerine yönetmen Ron Howard dış çekimleri bitirdikten sonra Caserta'ye hareket edecek. Buradaki Kraliyet Sarayı'nı 3 günlüğüne kiralayan Harward, iç mekan çekimlerini burada tamamlayacak. Vatikan, Da Vinci Şifresi kitabına karşı da sert eleştirilerde bulunmuştu.


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56439799 ziyaretçi (143812840 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)