Mesafeler
 
kelebek, butterfly

Mesafeler

Ayşegül Osmanoğlu

Çok zor oluyor içimdeki duygu sağanağına savunmasız yakalanmak. Rûhumu titretiyor kabullenmek istemediğim sızılar. Nedir sanki araya giren, bir ömürlük mesafeler mi? Oysa bir bakış uzağındayım; ama görmüyorsun. Olsun, seninle geceleri aynı yıldızlara bakıyoruz ve odamızı aydınlatan aynı ayın ışığı. Bazen öyle çok kızıyorum ki sana; sensin bu pamuk ipliği yolları ören aramıza.

Kalp, kalbe karşı derler; ama bizimki, bir türlü aynı frekansı tutturamıyor. Ben, senin aklına gelmediğim kadar; sen, benim aklımdan çıkmıyorsun ve kulağının duymadığı sitemler ediyorum. Sana dair ne varsa, aklımda onlara hayat veren tüm kelimeler, bir sis perdesinin arkasında kalıyor. Sonra içimde bir boşluk büyütüyorum ve bir parçam oluyor o garip sızı.

Mantığım, var gücüyle ayak diretiyor duygularıma. Yüreğim, hain; âhh içimden atamadığım hain. Nasıl da her defasında koşa koşa gidiyor bir hayâlin peşinden. Ama ben, sana olan kızgınlığımı unutmamak için gidiyorum hatıraların izinden.

Pencerenin önünde yaşamasına sebep olacak kırıntılar atmanı bekleyen bir serçeyim ben. Estirdiğin soğuk rüzgârlar, kanatlarını vurmuş, titrek ve ürkek. Belki de hiç gelmeyecek bahara umutlarını bağlamış.

Bir kalp, pek çok duyguyu aynı anda içinde barındırabiliyor. Bir yanı çok severken, diğer yanı öfke cehenneminde cayır cayır yanabiliyor. Yanıyor da yine de "Bir damla serinlik Allah için." demiyor.

Bir kırgınlık mesafesi kadar uzak, bir sevgi mesafesi kadar yakın, çok yakınımdasın. Geceleri seyrettiğim yıldızlar gibisin. Ulaşamayacak kadar uzaklarda duruyorsun; ama bir bakışımla gözlerimin içine hapsedebilirim seni.

Off! Bazen ne hâlin varsa gör diyesim geliyor. Artık papatyalardan çıkarmıyorum hırsımı; beni sevdiğini söylesinler diye saçlarını yolmuyorum o masumların. Ya da avuçlarımdan kayan yıldızların peşinden yollamıyorum umutlarımı. Ne olur sımsıkı tut beni yüreğinde. Ne gözlerinden belirsizlik kıvılcımları çaksın, ne de mahkum et beklentiler kuyusunun içerisinde. Sadece sev. Olmaz mı???

Bir bakışlık mesafeleri aşmak, çok mu zor? Ya da dokunmak duygularına.

Artık yaşam nehrinin akıntısına bıraktım kendimi. Ya beni sana getirecek; ya da yüreğim, kayalara çarpıp parçalanacak. Belli ki sen de bana gelecek cesaret kalmamış, ya da kalbin, kelebek kanadı takmış da ancak mı aşıyor mesafeleri.

Ayşegül Osmanoğlu,
30 Ağustos 2010, Pazartesi.

Ayşegül Osmanoğlu'nun Diğer Yazıları

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: kim, 30.08.2010, 13:04 (UTC):
:)

Yorumu gönderen: ayşegül, 30.08.2010, 12:59 (UTC):
elbette ki farkındayım ve pek tabii ki saygı duyuyorum ayrıca mantıklı bir davranış...site sahibi kulak çekeceği zaman direkt çeker demek ki şimdilik bir mahsurunu görmüyor...yada farkında olmadan biz onun sabrını test ediyoruz:)Allah'tan sabırlı...deyip es geçmeye devam edelim hatta kendisini mevzu bahis etmeyelim:)bu cadı kazanını kendimiz kaynatalım:)zamanla aramıza yenilerde katılır belki:)

Yorumu gönderen: kim, 30.08.2010, 12:49 (UTC):
site sahibi benim abim biliyosun aysegul..olurda samimiyetin dozunu kacirir saygida kusur işlerim diye abimle ilgili konuları es geciyorum farkindaysan..ama o bir abi gerekirse kulaklarimizida cekebilirde:))sorun diil yinede severim ben onu:)

Yorumu gönderen: ayşegül, 30.08.2010, 12:48 (UTC):
:)yanında olmasa da artık bu devirde sevdiğini söylemek hiçde zor değil değil mi?yeter ki içinde hissedesin...mesafeler artık insanların yüreğinde kim,aynı odada aralarında ışık yılları kadar mesafelerle oturanlar var.ama kalp kalbe karşıysa aynı frekansta buluşuyorsa uzaklık farketmiyor ne kadar uzakta olursa olsun yayılan dalgalar her nasılsa birbirini buluyor.ben sizinle buradan sohbet ederken o enerjiyi şu ekrandan sünger gibi çekiyorum çünkü hissediyorum:)evet,bu yazıya ilham kaynağı olan oğlum ama içinde yanımda olan olmayan pek çok sevdiğim saklı ve hepsini çok seviyorum her ne kadar bazen"ne halin varsa gör"demek gelsede içimden sevgim ağır basıyor çünkü gerçekten sevilmeye değer insanları bulmak çok zor bu zamanda...

Yorumu gönderen: kim, 30.08.2010, 12:20 (UTC):
sevmek..en guzel duygudur yasayayan ve yasatan için belki..ama eger yanindaysa..mesafeler girdiginde adi özlem olur eger donecekse geri..yada bi yara olur da kanatir içten içe bir ömur boyu..çok guzel ve duygulu bi yazi olmuş eline saglik aysegul..(eger o yaninizdaysa şimdi seni seviyorum diyin) araya mesafeler girmeden:)

Yorumu gönderen: ayşegül, 30.08.2010, 12:02 (UTC):
kim;sensiz ne mümkün?:)selma abla site sahibinin kulaklarımızı çekmesi gerektiğini söylüyor:)

Yorumu gönderen: kim, 30.08.2010, 11:46 (UTC):
biri sekermi dedi ben olmadanmi yiyonuz:)uyuyup kalmişim kacirmişim sohbetleri:)selma ablada gelmiş:)

Yorumu gönderen: ayşegül, 30.08.2010, 10:13 (UTC):
selma ablacım,çoooook teşekkür ediyorum...evet,evet her bir duygumuzu paylaşacağız ve sevgimizin kazanında kaynatacağız...acıları,üzüntüleri buharlaştıracağız mutluluklarımızı şekerleme yapıp yiyeceğiz:)

Yorumu gönderen: Selma .D, 30.08.2010, 10:03 (UTC):
Süper bir yazı olmuş ayşegül allah kavuştursun Allaha emanet olsun oğlun seninde ilham meleklerin yanından hiç ayrılmasın birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var unatma sevinçler paylaştıkça çoğalır üzüntüler paylaştıkça azalır biz hep birlikte bunu yapacağız bundan sonra

Yorumu gönderen: Kayıpgül, 30.08.2010, 09:26 (UTC):
Bazen duyguların mesafesi olmaz.Ne hissediyorsan ne hissettiriyorsa anlam katar hayatımıza çok acı çeksekte bazen hissedebilme duygumuz olduğunu duygularımız olduğunu anlattıkları için bize binlerce teşekkür edelim bizi bize hatırlatanlara...Ve bu kadar güzel dizelere yüreğimizde tercüman olanlara belki her zaman sana hissettiren yanında olmayabilir belki haberi bile olmaz ama bilirsinizki sizin duygularınızda bir ilham meleği yaşar....İŞte hayatımızda duygularımıza verilen en güzel hediye.....Allah kavuştursun mutlu ayrılık bunlar...

Yorumu gönderen: ayşegül, 30.08.2010, 09:15 (UTC):
:)hoşbuldum...gidişiyle yüreğimi sızlatan oğluma teşekkür ediyorum ilham kaynağım oldu bu yazıda...iyi ki doğdun gözümün nuru:)

Yorumu gönderen: Kayıpgül, 30.08.2010, 09:04 (UTC):
SÜperrrr....Hoşgeldin:)Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52990292 ziyaretçi (134776313 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler