Mezarlikta Ölülerle Icki Icen Adam
 
adam, içen, içki, mezarlıkta, ölülerle

Mezarlıkta Ölülerle İçki İçen Adam

Olay, 1950'lerde Muğla Milas'ta geçmekte. Tam ayrıntıları ile bilmesem de yaşanan olaya şahit olanın ağzından kısaca anlatayım.

Bu şahıs, akşam isinden evine gelir yatağına yatarmış ama kimse sabah adamı yatağında bulamazmış. Yok, düşündüğünüz gibi uykuda yürüme gibi bir olay yok. Zaman içinde insanlar takip etmeye başlamış hareketlerini, nereye gidiyor ve ne yapıyor diye. Fakat bir türlü kimse bulamıyormuş adam ne yapıyor nereye gidiyor diye.

Bir gece, şehir mezarlığında elinde içki şişeleriyle mezarlıkta tesadüf eseri oradan arabasıyla geçmekte olan bir tanıdığı ve ailesi görür. Mezarlıkta, birileriyle içki içerken görülmüş. "Abi, ne yapıyorsun burada?" demiş. Adam da; "Görmüyor musun," demiş, "Arkadaşlarla içki içiyorum."

Evet, gerçekten de içki içiyormuş; ama, arkadaşlarıyla değil mezarlık sakinleriyle. Sonra bu olayı donup şahit olanlar köyde anlatıysa da kimse inanmak istememiş. Daha sonradan mezarlık bekçisinin de bu tur olayları gördüğünü ve artık ruh sağlığını yitirme korkusuyla isini bıraktığı söylenir.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Akhenaton, 23.03.2018, 07:00 (UTC):
:) Merhaba. Çiçek kardeşim 8 yıl önce yazmış bu yorumu. Ben daha yeni gördüm. Gülümsedim de. Genellikle hikayelere yabancı sitelerden resim ararım. Örneğin bu yazının başlığı "Mezarlıkta Ölülerle İçki İçen Adam". Googlede tomb and beer bottle gibi kelimeleri aratırım görsel aramada. Söylemek istediğim o ki, bazı resimler temsilidir. Olayla sadece çevre tasviri ile uyuşmaktan başka hiçbir bağı yoktur. Güzel okumalar...

Yorumu gönderen: nesli, 14.10.2010, 13:52 (UTC):
çiçek süpersin valla hiç güleceğim yoktu çok zekisin ben hiç farketmemiştim

Yorumu gönderen: beşir, 03.10.2010, 09:16 (UTC):
resmin olayla ilgisi olmadığı içindir

ama ayrıca mezar sakinlerinin içki içme gibi bi haklarının olduğunu sanmıyorum, olsa olsa dünyada içtiklerinin hesabını nasıl vereceklerini düşünüyorlardır.

Yorumu gönderen: musa cakaloglu, 28.08.2010, 18:21 (UTC):
benımsonumda böyle oolacak

Yorumu gönderen: çiçek, 11.08.2010, 20:10 (UTC):
olay mugla milasda geçmiş ama david anderson yazıyor taşta.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53257744 ziyaretçi (135529815 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler