Microsoft'un Mesihi
 
Microsoft, Mesih, Windows, XP

Microsoft'un Mesihi

Mesih'in 2000'li yıllarda geri dönmesini bekleyen yalnızca Vatikan değilmiş. Microsoft da, kendi çapında bir “Mesih operasyonu” yürütmüş.

XP, christ

Microsoft'un 2001 yılında piyasaya sürdüğü ve hâlen en yaygın kullanılan işletim sistemi Windows XP'deki “xp” Eski Yunanca'da “Mesih” anlamına geliyor.

KURTARICI WİNDOWS!

Microsoft, 2001 yılında piyasaya çıkardığı işletim sistemine İngilizce'de “deneyim” anlamına gelen “experience”nin kısaltması olarak lanse ettiği “XP” adını verdi.

Windows XP'deki “xp” aslında İncillerin de kaleme alındığı dil olan Eski Yunanca da Christ'ın, yani Mesih'in kısaltması. “Windows xp” kullanıcıları olarak hepimiz, adında Mesih olan bir işletim sistemindeyiz yani.

Greek, Christ, xp

HIRİSTİYANLIĞIN SEMBOLLERİNDEN

Eski Yunanca'da “x” harfi “khi”, “ro” olarak okuna “p” harfi ise “re” sesine tekabül eder. “XP” böylece, Yunanca'da “khristos” şeklinde yazılan Mesih'in kısaltması, giderek de sembolü olarak kullanılmıştır. Doğu Roma bu kısaltmayı, Hıristiyanlığı benimsemesiyle birlikte sembol olarak kullanmaya başlamış bundan bir haç modeli olan “khi ro haçı”nı çıkartmıştır.

Khi ro, xp

MİCROSOFT DA BİGANE KALMAMIŞ!

Öyle anlaşılıyor ki Microsoft 2000'li yılların Hıristiyan alemi üzerinde oluşturduğu etkinin dışında kalmamış, son işletim sistemi modeline Hz. İsa'yı kasteden “Mesih” adını takmış. Microsoft'un bu tutumu, Hollywood'da esen rüzgarla da paralel; çünkü Hollywood da 2000'li yıllara birer Mesih hikayesi olan Matrix, Yeşil Yol ve birer Kıyamet senaryosu niteliğindeki Armagedon, Yarından Sonra, Derin Darbe gibi filmler yaptı.

khiro, christ

“HAÇLI SEFERİ”NE WİNDOWS DA KATILDI

Aslında, 2000'li yıllar Batı'da Hıristiyanlığın etkin konumunu başka vesilelerle de gösterdi. 11 Eylül 2001'deki saldırıların ardından ABD başkanı Bush, bir Haçlı Seferine çıkmaktan atan söz etti ve peşinden Afganistan ile Irak'ın işgali geldi. O zaman dehşetle fark ettik ki “haçlı seferi” düşüncesi Batı'da canlılığını zaten hiç kaybetmemiş: futbol takımlarından lokantalara, otellerden marketlere pek çok kurumun adındaki “crusade” (”haçlı seferi”) ibaresinde yaşamakta. Öyle ki, ABD'de siyaseti belirleyecek bir konumu ele geçirecek güce erişmiş.

Microsoft gibi, Amerikan ve dünya ekonomisinin bir devinin de bu “haçlı ruhunun” kıyısında kalmayacağını, onu sahipleneceğini düşünmek akla aykırı değil.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: MELİK, 17.10.2010, 18:29 (UTC):
NAZAR ETMEYİN SİZİNDE OLUR...

Yorumu gönderen: b.soylu, 22.09.2010, 20:23 (UTC):
Windows98 ve XP yi B.Gates bulmadi .! bu iki program Calintidir..!
gercek sahibi tr li..!
calinti olan bir kac sey dha smart arabasi-2 insansiz ucak biri Heron diyeri pededor amerikada! calinti 4 satelit var Genesis ! 4 tanede Ucak var Airbus A3X380- XX100XX dünyanin en büyük transport Ucagi..! 100lerce calinti Bluslar varlar..!

Yorumu gönderen: Yakup, 08.05.2010, 20:57 (UTC):
Böyle şeyler tabiki olur sende böle bi teknolojiye gel sende dini motiflerini kullan :D bu kadar yazmışşınız bari bi sonuca ulaştırın insanları çalışın uğraşın falan diyinBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52739583 ziyaretçi (134024598 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler