Nükleer Silahlar ve Haarp Projesi
 
Nükleer Silahlar ve Haarp Projesi, Nuclear Weapons and HAARP Project

Nükleer Silahlar ve Haarp Projesi

Nuclear Weapons and HAARP Project

HAARP: High Frequency Active Auroral Research Program

Dünyada çıkan 500 büyük savaşta •'i Batı'nın kendi içinde yaptığı kanlı yarışmalarda milyonlarca insan ölmüştür. İkinci Dünya Savaşı'nda 42.000.000 insan, 30 sene süren mezhep savaşlarında Orta Avrupa nüfusunun üçte biri yok olmuştur. Irak'a karşı yapılmak istenen savaş, dikta rejimi ise; Irak gibi daha bir çok ülke, dikta rejimi ile yönetilmektedir. Irak rejimi, çevre ülkeler için tehdit ise; uzmanlara göre Orta Doğu'nun göbeğinde İsrail, ABD'den sonra dünyanın üçüncü büyük gücüne sahip, dehşet verici boyutta nükleer, biyolojik ve kimyasal silah stokuna sahiptir. Irak'ta 12 yıldır süren ambargo nedeniyle 500.000 çocuk, ilaç sıkıntısı sonucu hayatını yitirmiştir. Hatta bazı kaynaklar göre bu rakam, 1.500.000'dir.

Saddam rejimi değiştirilmeli; ancak çaresiz, masum, savunmasız çocuk ve kadınlar büyük bir insanlık dramı yaşamamalıdır. Bu savaş; adil, haklı ve meşrû gerçeklere dayanmalıdır.

Haarp

1970 yılında imzalanan "Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Antlaşması (NPT)", 2002 yılı sonu itibariyle 188 ülke tarafından onaylanmıştır. NPT'yi imzalayan devletlerden tahmin edilen nükleer silah sayıları; ABD, 10.656; Rusya, 10.000; Çin, 400; Fransa, 350; İngiltere ise 185'dir. NPT'yi imzalamayan Hindistan, 60; Pakistan, 24-48; Kuzey Kore, 1-2'dir. Uzmanlara göre en az 100 nükleer silah olmasına rağmen İsrail, kendilerinde böyle silahlar olmadığını iddia etmektedirler.

"21. yüzyılda uzaya egemen olan, dünyaya egemen olur." felsefesinden hareket eden dünya ülkeleri dünya jandarmalığına soyunan süper güçlerin silah teknolojilerini sattığı HAARP projesini uygulamaya konulduğu ve yeni silah sistemlerinin çevresel etkiler olabilecek teknolojilerin var olduğundan bahsedilmektedir. Hatta iklim silahı olarak kullanılabileceği depremler gibi nükleer patlamalara denk etkiler olabileceği söylenilmektedir. Buna rağmen Birleşmiş Milletler, ekolojik silahların kullanımını yasaklayan sözleşme olmasına rağmen, Rusya'nın biyolojik silahları üretip sattığını daha önce ortaya çıkarmıştır. Çernobil, çevre felaketi ve rehine krizinde kendi vatandaşına zehirli gaz kullanmıştır. ABD Savunma Bakanlığı, "Strateji" konulu konferansta, elektromanyetik dalgaların kullanımıyla iklimleri değiştirebilen, depremler, volkanlar meydana getirebilen ekolojik silahlarla ilgilendiğinden söz edilmektedir.

Schematic Dİagram of HAARP Concept
Schematic Diagram of HAARP Concept

"HAARP Projesi'nin, 1 milyar kilowattan daha fazla enerjiyi Atmosferin üst katmanlarına yaymak için dizayn edilmiş güçlü bir verici inşa ettiği söylenilmektedir. "HAARP projesi", İyonosfer'i ısıtarak uyduların mikro dalga vericilerini bozacak ve Dünya'nın büyük bir bölümünün üzerinde haberleşme iletişiminin bozulmasına yol açacaktır. Sûnî olarak ısıtılmış olan geniş miktardaki Güneş ışığını rahatlıkla Dünya'nın seçilmiş bölümlerine odaklanması mümkün olabileceği varsayılıyor ABD, hedeflerine ulaşmak için çeşitli yeni silahların geliştirildiği ileri teknoloji ile donanınmış son derece güçlü elektromanyetik sinyaller yayan mikro dalga ile elektronik tesisatları haberleşme sistemlerini etkisiz hale getirecek yeni askeri teknolojiye dayanan gizli tutulan silahların geliştirildiğinden bahsedilmektedir. Yıldırım silahı iki farklı türden askeri birliklerin hareketi sırasında iklim değişikliğine yol açıcı özelliklere sahip yağmur bombası, yıldırım ses etkisi meydana getiren psikolojik etkileri olan elektro manyetik ses dalgaları yaymak için zihin kontrolüne yönelik psikolojik savaş hakim tepelere, mağaralara saklanan askerî birliklerin buralardan çıkmalarını sağladığı bu silahların kalıcı etkiye sahip olduğun söylenilmektedir. Ayrıca yeni strateji yer üstü ve yer altı hedefleri vuracak güçlü nükleer toprak delici bombalar hedefleri oksijensiz bırakan geniş bir yüzeydeki oksijeni emerek insanların boğulmasına neden olan silahların geliştiğinden bahsedilmektedir. 21. yüzyılda nükleer ölüm bir sırt çantasında dünyanın her yerinde dolaşmaya çıkmış bu mikro düzeye indirgenen makro tehdide karşı tüm insanın işbirliği içinde olması gerekir.

HAARP Pulse Analysis
HAARP Pulse Analysis

"HAARP Projesi'nin hem çevresel etkileri, hem de bu teknolojinin kötü yönde kullanılması, büyük felaketlere yol açabilmektedir. Kitle imha silahları ve nükleer silahların tahrip boyutunu düşünmek bile ürperti vericidir. Çünkü atom bombası bulunması da fizikçilerin masum bir fikrinden doğmuştur; ama neticesi ortadadır.

Sosyal hayatın temeli adalettir. Adalet ise; eşitlik ve denge esasına dayanır. Suçlar, bireyseldir. Dinimize göre her insan, doğuştan masumdur. Yüce kitabımızda haksız yere bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmüş kadar günah sayılmıştır. Bu ideal savaş ahlakına göre; "Gemide bulunan on kişiden dokuzu cani ise; bir masum insan için gemi batırılmaz". Diktatörlere, zalimlere savaş olmalı ama masum, savunmasız, çaresiz insanlara savaş asla olmamalıdır. Allah (cc) bu kainatı sevdiğinden dolayı yaratmıştır. Mevlana ve Yunus Emre gibi sevgi ve hoşgörü fedaileri olmalıyız. Çünkü sevgi kainatın incisi, dünyanın gayesi ve varlık sebebidir. Dünya'nın kana bulanan bir çok bölgesi, "Birleşmiş Milletler" ve güçlü dünya devletlerinden yardım bekliyor. İnsanlık, daha fazla hukuk, barış, düzen ve insanlık istiyor. Yürekleri tatmin etmekten uzak, milyonları demokrasilerden soğutacak ve diktatörleri adeta kahraman yapacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi; "Yurtta sulh, Cihan'da sulh" ilkesine hep beraber sahip çıkmalıyız. Cihan'da sulh'un ne kadar gerekli ve önemli olduğunu 21. yüzyılın teknolojisinin tüm gezegeni yani kainatın incisi dünyamızın tek bir düğmeyle yok edecek silahların üretildiği artık biliniyor.

Einstein; "3.Dünya Savaşı'nı bilmem; ama 4. Dünya Savaşı, okla, mızrakla yapılacak." demiştir. Kitle imha silahları ortada. [1]

Weather War

Bu Konuyla İlgili İlginç Bir Köşe Yazısı

ABD Başkanı, Amerika'nın Alaska'da kurulacak "Missile Defense" üssü için çalışmalara başlandığını açıkladı.

Neden Alaska sorusuna cevap ise HAARP çalışmaları Alaska'da bulunuyor HAARP in amacı erken uyarı sistemleri ile belirlenen nükleer başlıklı silahları havada imha etmek. Bilindiği gibi, nükleer başlıklı silah havada da imha edilse imha edildiği bölgelerde etkisini gösterir. Eğer Irak, USA'ya nükleer başlıklı füze fırlatırsa; Amerika, hangi ülkenin hava sahasında füzeyi imha edeceği ve o ülkenin insanlarına ve Dünya'ya ne gibi cevap vereceği su anda söz konusu değil. Benim anlamadığım; Amerika halkı, o kadar paranoyak ki evlerinde "Duck And Cover" egzersizleri bile yapıyorlar.

Bir ülke insanı, ülkesinin "süper power (süper güç)" olduğunu bağıra bağıra söyler ve hayatını bir korkak gibi sürdürürse; "süper power" olmak, demek ki bir işe yaramıyor. Amerika'ya her gün yeni gelen göçmenleri ben, şöyle tanımlıyorum: Bizim Yesilçam'ın ününü duyan saf Anadolu kızlarının artist olma hayalleri ile Istanbul'a gelip daha sonrada artistliğe ilk basamak olarak bir yönetmenin altına yatarak zengin olma hayalleri kurarak hayatlarını sürdürmeleri. Amerika'da ise Hindistan'dan, Pakistan'dan, Çin'den ve diğer "3. Dünya Ülkeleri'nden gelen göçmenler, burada ülkelerinden daha iyi yaşama hayalleri ile burada ilk önce bir firmada en düşük maaşla ise başlıyorlar; ama onlar için o maaş, çok acayip bir para. Kendi ülkelerinde saati 10 cente çalışan insan, burada saati 2 dolarla işe başladığında havalara uçuyor. Ama bu zavallılar, o para ile 999 sene bile çalışsalar, Amerika'da ev sahibi olmayı bırakın, gecekondu sahibi bile olamazlar. Ama bu insanlar, hayatlarından çok memnun ve her fırsatta da; "Proud to be an American" demeyi de ihmal etmiyorlar. Hayat görüşleri de; "Corparate Amerika" ile ayni. Pastadan aldıkları payla "Corparate Amerika'nın aldığı payı karsılaştırırsanız, adamlara gazoz parası bile vermiyorlar. Kendileri, "Bourbon on the Rocks" içerken göçmenler musluktan su içiyorlar.

Amerika'daki eğitim ile bizim Türkiye'deki eğitimi karsılaştırdığında bizim ilk okuldan liseye kadar eğitim Amerika'ya - bırakın fark atmayı - açık ara ile yarısı bitirir. Ama gel gelelim Üniversite seviyesine dünyanın ileri gelenleri arasında ilk 5'e girer; ama bunun sebebi kendi halkının çok zeki olmasından kaynaklanmıyor. Üniversitelerin öğrenci tablosuna baktığınız zaman; çoğunun Asyalı, Hindistanlı, Latin Amerikalı ve orta sıralarda Beyaz Amerikalı olduğunu görürsünüz. Amerika'nın Uluslararası öğrencilerden 25 kat faz para aldığı ve bu parayla kendi az gelişmiş insanlarına full-time burs veren devletin sayesinde değil; Uluslararası öğrencilerin sayesinde Üniversitelerin döndüğünü açıkça kabul etmek lazım.

ODTÜ ve Türkiye'nin diğer sayılı üniversitelerinden mezun olan arkadaşlarımız, Amerika'da çok iyi durumlarda eğitimlerine devam etmekte; ama bu eğitimlerini Türkiye'de devam edememektedirler. Bunun nedeniyse Türkiye'deki mevcut teknoloji ile onların almış olduğu eğitimi devam ettiremezler. Bu arkadaşlar da tek seçenek olarak hayatlarını karınca büyüklüğünde robot yapmak için "Cal Berkeley" ve diğer üniversitelerin bilgisayar departmanlarında hayatlarının çoğu kısmını kendilerini dünyadan soyutlayıp devreler içerisinde devam ettirmekte, daha sonra da rahatlamak için senede bir ekstrem sporları ile uğraşmakta, mevcut olan savaşlara ve insanların ölmesine aldırış etmeden ya da arada sırada arkadaş toplantılarında almış oldukları bir ya da iki sosyoloji derslerinden öğrendikleri kadarı ile hükümetleri eleştirmekte ve ispatlanmamış radikal düşünceleri tartışmakta hayal alemlerinde huzur içinde dolaşmakta. Hiçbir zaman ürettikleri ya da yaptıkları araştırma projelerin hangi amaç ile kullanılacağını bilmeden üretmekte.

Bilindiği gibi Atom bombasını bulan yine bir Üniversite öğrencisiydi ve onu kullanan ise insan yok ediciler. Lazeri silah haline getiren, yine Üniversite öğrencisi ve o öğrencinin araştırma yapmasına destek olan yine insan yok ediciler. Her neyse; her şey, bilim için ve insanlık için. Biz, araştırmalarımızı yapalım da, onu silah olarak kullananlar utansın; bizler değil.

Kaynaklar

[1] Sefer Kaçmaz (Meteoroloji İstasyon Müdürü.), "Araştırma Dergisi".

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Cemal Mece swiss, 11.11.2018, 00:46 (UTC):
Her 10 Km derinnik deki Depremler genelde bu systemden kaynaklaniyor. Son kez Türkienin dogusunda veya Istanbuldaki Depremler, ve ja herkesin gözün önünde bu 9/11 olayinda

Yorumu gönderen: İskender Sarıtaş, 07.08.2015, 20:58 (UTC):
etrafımızın ateş çemberi olması bunu ispatlıyor Meteoroloji Müdürünü kutluyor.önemli bir analiz selamlar.

Yorumu gönderen: ebru, 20.03.2010, 19:40 (UTC):
neden hersey din ile bağdaştırılmış anlamış değilim....dinle siyaseti bağdaştırmak acizlerin ve bilgisizlerin işidir..

Yorumu gönderen: musa soıner, 05.03.2010, 11:43 (UTC):
ben bu proje hakkın da bir kıtap okudum ve nasil bi sey olduğunu biliyum.bunun içi
n kimse duyarsiz lkalmasınnnnn..........Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56284561 ziyaretçi (143401224 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)