Namaz
 
namaz, savm

Namaz

قُلْ إِنَّ صَلاَتِي وَنُسُكِي وَمَحْيَايَ وَمَمَاتِي لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

De ki: Benim namazım, ibadetim, hayatım ve ölümüm hep âlemlerin Rabbi Allah içindir. (Enam 162)

namaz

Bu Kategorideki Bazı Makaleler

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: anti abigail, 07.02.2020, 12:03 (UTC):
Namaz Mü'min'in miracıdır. Namaz, İslâm'ın îmandan sonra gelen en mühim emridir; dînin direği ve Müslümanlığın temel taşıdır. Namaz, îmanın alâmetlerindendir.
Namaza meditasyon, tılsım demek vücuda sağladığı faydalardan bahsetmek güzel gibi gözüksede aslında tehlikelidir. Dinde reformcuların genç zihinleri kirletmek için yaydıkları zehirlerdir. Domuzun kendi pisliğini yediği için haramdır demek gibi bir şeydir. Oysa biz helali helal denildiği için helal kabul ederiz, haramı haram denildiği için kabul ederiz, gerisini sorgulamayız. İbadetleri emredildiği için yerine getiririz. Bir takım mantıksal çıkarımlarda bulunmayız, dini kendimize göre yormayız, ekleme çıkarma yapmayız, yenilik, yeni yorumlama getirmeyiz.

Yorumu gönderen: abigail, 28.08.2016, 23:41 (UTC):
NAMAZ MÜSLÜMANLARIN MEDİTASYONUDUR. BAŞINDA TEMİZLİK VARDIR BEDENİ VE MEKAN TEMİZLİĞİNE İŞARET EDER. ARDINDAN ÖRTÜNEREK SAYGIYA ,ZAMANI ALLAHIN ADINI OKUYARAK VEREN MUSİKİSİ GÜZEL GELEN EZANA ,YÖNLE RADYASYONUN YAYILDIĞI KABEYE GÖNDERMEDE BULUNUR. SECCADE BAŞINDA HASTALAR OTURARAK DA KILABİLİR BEYNE GİDECEK KAN HACMİ AMAÇLANIR SAĞLIKLI BİR HAFIZA KAZANIRSIN Kİ DİNEN ZEKAN YOKSA HAFIZAN YOKSA SEN BİR HİÇSİN, ANCAK YARADILIŞ GEREĞİ ALLAHIN KABULÜSÜNDÜR. ÇÜNKÜ ELEKTRİK YAYIYORSUN BİLİNÇLİ YA DA DEĞİL. SURELER VE DUALAR SENİ ALLAHA ULAŞTIRAN TILSIMLI SÖZLERDİR. AYAKTA DA DUA EDİLİR SECDE EDERKEN DE...CAMİDE NAMAZ KILARKEN ŞIKLIĞA DEĞİL TEMİZLİĞE ÖNEM VERİLİR. TEMİZ ÇORAP GİBİ...ALLAHIN HUZURUNDAN AYRILIRKEN BİRTAKIM JİMNASTİK HAREKETLERİNE GÜLMEYİZ. ONLARIN YARARINI DÜŞÜNMELİYİZ. HER HÜCREYE KAN GİDER O DA ÇALIŞIR.DAHA İYİ ÇALIŞIR HEM DE...TESBİH ÇEKMEK ALLAHI ANMAKTIR. EN SON KURANI KERİM OKUNUR AMA BUNU BİLDİĞİN DİLDE OKUMALISIN. ÇÜNKÜ ARAPÇAYI ANLAMAZSIN VE ÇOK MECAZ İÇERİR. TÜRKÇE MEALİ HAYAL MEYAL OKUMAKTAN YEĞDİR.
ZAMANLA 3. GÖZÜN AÇILIR SEN FARKEDERSİN.

Yorumu gönderen: seay, 30.08.2015, 20:46 (UTC):
Siteyi yaptınız hiç bir bilgiye ulaşamıyorum yeni sayfadan giremiyorum bilgilere lütfen yönlendirinBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56687724 ziyaretçi (144483926 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)