Neden Bazi Insanlar Inanilmaz Derecede Sansli?
 

Neden Bazı İnsanlar İnanılmaz Derecede Şanslı?

NEDEN BAZI İNSANLAR İNANILMAZ DERECEDE ŞANSLI İKEN, DİĞERLERİ HAK ETTİKLERİ OLANAKLARA ASLA SAHİP OLAMAZLAR?

BİR PSİKOLOG,YANITI BULDUĞUNU SÖYLÜYOR; 10 YIL ÖNCE ŞANSI ARAŞTIRMAYA BAŞLADIM.NEDEN BAZI İNSANLARIN HEP DOĞRU ZAMANDA DOĞRU YERDE OLDUĞUNU ,DİĞERLERİNİN İSE SÜREKLİ OLARAK ŞANSSIZLIKLARLA BOĞUŞTUĞUNU MERAK EDİYORDUM. ULUSAL GAZETELERE İLAN VEREREK KENDİLERİNİ HER ZAMAN ŞANSLI YE DA ŞANSSIZ HİSSEDEN İNSANLARIN BENİMLE TEMASA GEÇMELERİNİ RİCA ETTİM.

YÜZLERCE SIRA DIŞI ERKEK VE KADIN ARAŞTIRMAM İÇİN GÖNÜLLÜ OLDU. YILLAR BOYUNCA ONLARLA SÖYLEŞİLER YAPTIM,YAŞAMLARINI GÖZLEMLEDİM VE DENEYLERE KATILMALARINI SAĞLADIM. SONUÇLAR GÖSTERİYOR Kİ İNSANLAR NEDEN ŞANSLI YE DA ŞANSSIZ OLDUKLARINI TAM OLARAK BİLEMESELER DE DÜŞÜNCELERİ VE DAVRANIŞLARI BU DURUMU BÜYÜK ÖLÇÜDE AÇIKLIYOR.BİR ŞANS YE DA BİR FIRSAT GİBİ GÖRÜNEN DURUMLARI DÜŞÜNELİM.ŞANSLI İNSANLARIN BU TÜR FIRSATLARLA SÜREKLİ KARŞILAŞMALARINA KARŞILIK ŞANSSIZ İNSANLAR BUNLARLA HİÇ KARŞILAŞMAZLAR.BU DURUMUN İNSANLARIN SÖZ KONUSU FIRSATLARI FARK ETME YETENEKLERİ ARASINDAKİ FARKLILIKLARDAN MI KAYNAKLANDIĞINI BULMAK İÇİN BASİT BİR DENEY YAPTIM.

HEM ŞANSLI HEM DE ŞANSSIZ İNSANLARA BİR GAZETE VERDİM VE ONLARDAN GAZETEYİ İYİCE İNCELEYİP İÇİNDE NE KADAR FOTOĞRAF OLDUĞUNU BANA SÖYLEMELERİNİ İSTEDİM. GAZETENİN ORTALARINDA BİR YERE ÜZERİNDE ŞU NOT YAZILI OLAN BÜYÜK BİR MESAJ YERLEŞTİRDİM. DENEY GÖREVLİSİNE BUNU GÖRDÜĞÜNÜZÜ SÖYLEYİN 250 DOLAR KAZANIN

BU MESAJ SAYFANIN YARISINI KAPLIYORDU VE YÜKSEKLİĞİ 5 CM İN ÜZERİNDE OLAN BİR FONTLA YAZILMIŞTI. HERKESİN YÜZÜNÜ SABİT BAKIŞLARLA SÜZÜYORDUM ŞANSSIZ İNSANLAR BUNU FARK EDEMEZLERKEN ŞANSLI İNSANLAR HEMEN FARK ETTİLER.. ŞANSSIZ İNSANLAR GENEL OLARAK ŞANSLI İNSANLARDAN DAHA GERGİNDİRLER. BU ENDİŞELİ RUH HALİ, BEKLENMEYENİ FARK ETME YETENEKLERİNE ZARAR VERİR. SONUÇ OLARAK FIRSATLARI KAÇIRIRLAR ÇÜNKÜ BAŞKA BİR ŞEYİ ARAMAYA AŞIRI ODAKLANMIŞLARDIR. PARTİLERE,MÜKEMMEL EŞLERİNİ BULMA DÜŞÜNCESİYLE GİDERLER.BU YÜZDEN DE İYİ ARKADAŞLAR EDİNME FIRSATLARINI KAÇIRIRLAR.BELLİ İŞ İLANLARINI BULMAYA KARARLI BİR BİÇİMDE GAZETELERİ İNCELERLER VE DİĞER İŞ OLANAKLARINI KAÇIRIRLAR. ŞANSLI İNSANLAR DAHA RAHAT VE AÇIKTIRLAR. DOLAYISIYLA YALNIZCA ARADIKLARINI DEĞİL ORADA NE OLDUĞUNU DA GÖRÜRLER.

ARAŞTIRMAM SONUÇ OLARAK ŞUNU GÖSTERDİ...

ŞANSLI İNSANLAR 4 İLKE SAYESİNDE ŞANSLARINI YARATIRLAR.ŞANS FIRSATLARINI YARATMA VE FARK ETME KONUSUNDA BECERİKLİDİRLER. SEZGİLERİNİ DİNLEYEREK ŞANSLI KARARLAR VEREBİLİRLER.OLUMLU BEKLENTİLER SAYESİNDE DOĞRU ÇIKAN TAHMİNLERDE BULUNURLAR.ŞANSSIZLIĞI ŞANSA DÖNÜŞTÜREN ESNEK BİR YAKLAŞIM BENİMSERLER.ÇALIŞMANIN SONUNA DOĞRU BU İLKELERİN ŞANSI YARATMADA KULLANILIP KULLANILAMAYACAĞINI MERAK ETTİM.BİR GRUP GÖNÜLLÜDEN BİR AY BOYUNCA ŞANSLI BİR İNSAN GİBİ DÜŞÜNÜP DAVRANMAYA YARDIMCI OLACAK EGZERSİZLER YAPMASINI İSTEDİM.

ÇARPICI SONUÇLAR; BU EGZERSİZLER ŞANS FIRSATLARINI FARK ETMELERİ, SEZGİLERİNİ DİNLEMELERİ,ŞANSLI OLMAYI UMMALARI VE ŞANSSIZLIĞA KARŞI DAHA ESNEK OLMALARINDA ONLARA YARDIMCI OLDU.GÖNÜLLÜLER 1 AY SONRA DÖNDÜ VE NELER OLDUĞUNU ANLATTILAR.SONUÇLAR ÇARPICIYDI.BU İNSANLARIN ?'İ ARTIK DAHA MUTLUYDU,YAŞAMINDA DAHA ÇOK TATMİN OLUYORDU VE BELKİ DE EN ÖNEMLİSİ DAHA ŞANSLIYDI.SONUÇ OLARAK ASLA AKLA GELMEYECEK ŞANS FAKTÖRÜNÜ BULMUŞTUM.

AŞAĞIDA PROFESÖR WISEMAN'IN ŞANSLI OLMAK İÇİN ÖNERDİĞİ 4 TEMEL İPUCU BULUNUYOR.

1- İÇSEL SEZGİLERİNİZİ DİNLEYİN, NORMALDE DOĞRU ÇIKARLAR

2- YENİ DENEYİMLERE VE NORMAL RUTİNİNİZİ BOZMAYA AÇIK OLUN.

3- HER GÜN BİR KAÇ DAKİKANIZI İYİ GİDEN ŞEYLERİ HATIRLAYARAK GEÇİRİN

4- ÖNEMLİ BİR TOPLANTI YE DA TELEFON GÖRÜŞMESİ ÖNCESİNDE KENDİNİZİ ŞANSLI OLARAK HAYAL EDİN. ŞANS ÇOĞU ZAMAN DOĞRU ÇIKAN BİR TAHMİNDİR.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Saliha, 15.08.2017, 20:17 (UTC):
Çok güzel bir yazı. Bencede insan kendi şansını kendi yaratır .en önemli faktör ise sitres ve sıkıntıdan uzak durmak

Yorumu gönderen: Kamil, 13.04.2016, 18:41 (UTC):
Allahın dediği olur bu alemsinavalemi kiminin sınavı cetin kiminin kimininki rahat ona göre derece ona göre ahiret

Yorumu gönderen: ferit kutsal, 21.09.2010, 21:57 (UTC):
Alper kardeş Bahtında ne varsa onu yaşarsın diyip beklmeye devam edersen şuanki konumun nedir bilmiyorum ama ne uzarsın nede kısalırsın insan kader dediği kavramı kendi çizer pozitif düşünürsen pozitif bir yaşam sürersin negatif düşünürsen negatif bir hayat sürersin. Şimdi bir karar ver pozitif olup pozitif bir yaşammı istersin, yoksa negatif düşüncelerle yaşamını bedbah şekilde süreklü üzgün ve olumsuz olarak yaşamakmı? bak bu yazdıklarıma vereceğin cevap senin elinde istersen evet pozitif bir yaşam sürmek istiyorum dersin yada hayır negatif düşünmeliyim çünkü herşey bahtımıza yazılmış dersin.
bu iki düşünce arasında gidip gelebilirsin şayet herşey bahtımızda yazılı ise kaderimiz belli ise bu basit soruya cevap vermek için bile bu terettüt niye? allah bize akıl vermiş ve bunu sonuna kadar kullanın demiş.

Yorumu gönderen: levent, 28.07.2010, 19:59 (UTC):
dünya yuvarlaktır doner döndüğün yer başladığın yer aynı. tek noktadan deyıl 4 noktadan bak olaya

Yorumu gönderen: nesrin, 12.06.2010, 17:12 (UTC):
ilkömce sitresini yenmeyi başaracaksın bak herşey kolaylaşacak

Yorumu gönderen: allah'ın kulu, 20.03.2010, 17:58 (UTC):
ben doğuştan ( ya da ben öyle sanıyorum) şansızım ve olumsuz düşünüyorum.. sanrm buu '4 kural' a çok ihtiyacım olacak.

Yorumu gönderen: sufi, 09.03.2010, 08:36 (UTC):
olumlu düşünmek güzel şeyleri size doğru çeker(çekim yasası). the secret adlı kitabı okumanızı öneririm

Yorumu gönderen: Sinan Çetinkaya, 25.12.2009, 14:07 (UTC):
Bahtını çizmek için kalemi senin eline vermiş. İyide kötüyüde sen çiziyorsun harika bir yazı

Yorumu gönderen: olcay, 01.09.2009, 13:24 (UTC):
evet allahın takdir ettiği olur hani kuşlar yuvalarından aç çıkar ve tok dönerler çünkü aralar odaklanıp ararsak inanırsak olur

Yorumu gönderen: alper, 31.07.2009, 20:55 (UTC):
yok bole bısey...bahtında ne varsa o oluyor..cızılenı degıstıremıyorsun...

Yorumu gönderen: hulya dallı, 23.07.2009, 19:39 (UTC):
umarımişe yararBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52757428 ziyaretçi (134091055 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler