Negatif Enerji
 
enerji, negatif

Negatif Enerji

Evrende enerji tekdir. Ancak enerjiyi negatif ya da pozitif yapan insan bilincidir. Özellikle kollektif bilinç enerjinin pozitif mi negatif mi olacağını derinden etkiler. Negatif enerji temel olarak evrensel bütünlüğe ve uyuma zarar veren, kişinin enerji dengesini olumsuz yönde etkileyen ve hem bütüne hem kişiye zarar veren enerji frekansı demektir. Evrende her şey enerjiden oluşmaktadır. Canlı cansız her şey titreşen enerjidir. Fiziğin geldiği son noktada enerjinin tek olduğu ve titreşen varlıkların arasında aslında bir boşluk olmadığı bilinmektedir. Yani varlıklar arasına ayırım koyan ve farklı algılayan sadece beyindir. Bu noktadan hareketle her şeyin titreşen enerjiler olduğu gerçeği insanların içsel ve dışsal enerjilerden önemli ölçüde etkilendiklerini göstermektedir. Bir insanın sağlığını bozan, duygusal ya da zihinsel sorunlar yaşatan şeyde içsel enerji dengesizlikleri ya da dışsal negatif enerjilere maruz kalmasıdır. Doğuştan hepimizde bulunan ve elektromanyetik alan titreşimi olarak tanımlanan auratik alanımız dışsal negatif enerjilere karşı önemli bir kalkandır ancak auramızın zayıfladığı durumlarda aura bu işlevini yeterince yerine getirmez. Dr. Kirlian'ın bulduğu Kirlian makinesi ile auranın fotoğrafı çekilmiştir ve artık auranın varlığı ispat edilmiştir. Ancak auranın eğer gerekli çalışmalar yapılmazsa içsel ya da dışsal nedenlerle zayıfladığı ve koruma işlevini yerine getiremediği de bilinmektedir. Örneğin bir üzüntü ya da negatif düşünceli insanlarla bir arada olmak aurayı zayıflatan bir çok nedenden biridir. Kişi negatif enerjilerden korunmak için auratik alanını güçlendirmek zorundadır. Bunu yapmanın bir çok yolu vardır. Örneğin reiki, meditasyon gibi çalışmalar, pozitif ortamlarda bulunma, doğayla baş başa kalma, olumlu beslenme alışkanlıkları bu yollardan birkaç tanesidir. Ancak yoğun bir negatif enerji tesiri altındaysanız aurayı güçlendirmeniz de kolay olmayacaktır.

Negatif enerji etkisi içsel ya da dışsal nedenlerden kaynaklanabilir. İçsel olanlarda kişi bilinçsizce negatif enerji üretiyordur ve bu şekilde hem kendisine hem başkalarına zarar veriyordur. Dışsal nedenlerde ise kişi bir başkasının ürettiği bilinçli ya da bilinçsiz kullandığı negatif enerjiye maruz kalıyordur. Her iki durumda da kişinin yaşamında bazı olumsuzluklar görünür. Bunlardan bazıları sürekli yinelenen hastalıklar, yaşamın kısır döngüye takılması, kısmetsizlik dediğimiz durum yani işlerin sürekli ters gitmesi, sonuçlanmayan işler, sürekli düşmanlıklar görme, huzursuzluk ve mutsuzluk, sürekli halsizlik ve insanlarla birlikte olmaktan rahatsız olma gibi durumlardır.

Eğer negatif enerji içsel nedenlerden kaynaklanıyorsa bunun çözümü çok daha kolaydır. Bilinç düzeyinizi değiştirmeniz, yapacağınız bazı çalışmalarla bu etkiden kurtulabilirsiniz. Dışsal nedenlerden kaynaklanıyorsa ve negatif enerjiyi size yönlendiren kişi bunu bilinçsizce yapıyorsa bu durumdan kurtulmak biraz daha fazla çalışma isteyecektir. Ancak bir kişinin bilinçli negatif enerji yönlendirmesi ile karşı karşıya iseniz durum biraz daha karışıktır. Bu durumda kendinizi korumanız ve bu kişiye karşı etkili bir savunma mekanizması geliştirmeniz gereklidir.

enerji, negatif

NEGATİF ENERJİ TESİRİ ALTINDA MISINIZ?

Aşağıdaki maddelerin en az 4 tanesini yaşıyorsanız negatif bir enerjinin tesiri altında olduğunuzu söyleyebiliriz.

 1. Sürekli huzursuzsanız, endişeliyseniz ve nedenini bilmiyorsanız.
 2. Yaşamınızda sürekli aynı sorunlar defalarca karşınıza çıkıyorsa ve yaşamınız bir kısır döngüdeyse.
 3. İnsanlar sizinle konuşunca rahatlıyorlarsa siz kendinizi kötü hissediyorsanız.
 4. En pozitif işleriniz bile son anda tersine dönüyorsa ve hep beklenmedik sorunlar yaşıyorsanız
 5. Uykusuzluk, iştahsızlık ya da halsizlik sorunlarınız geçmiyorsa.
 6. Ne kadar çalışırsanız çalışın kısmetsizlik yakanızı bırakmıyorsa.
 7. Özellikle bir kişi ya da birkaç kişiyle aynı ortama girdiğinizde yorgunluk, baş ağrısı, sıkıntı gibi duygular yaşıyor ve ortamdan kaçmak istiyorsanız.
 8. Sürekli karabasanlar görüyor, birinin sizi izlediğini düşünüyor ve nedensiz korkular duyuyorsanız.
 9. Kaybeden sürekli siz oluyorsanız ve haklı bile olsanız hakkınızı aramak konusunda kendinizi aciz hissediyorsanız.
 10. Ne yaparsanız yapın, yaşamdan tat almıyorsanız ve her işiniz yarım kalıyorsa.
enerji, negatif

NEGATİF ENERJİLERDEN KORUNUN?

Negatif enerjilerden korunmak için neler yapabilirsiniz?
Günlük yaşamda size bilinçsizce yönlendirilen negatif enerjilerden korunmak için yapabilecekleriniz var. Örneğin;

 1. Pozitif düşünün ve kendi kendinize sürekli olumlamalar yapın.
 2. Bir ametist taşı alın, toprağa gömerek 12 saat bekletin ve bu şekilde negatif enerjilerden arındırın. Daha sonra taşı teninize değecek şekilde örneğin kolye gibi üzerinizde taşıyın. Ancak her hafta bir kere toprağa gömerek arındırmayı unutmayın.
 3. Üzerinizde bir miktar tuz taşıyın. Her gün tuzu değiştirin ve eski tuzu suyla akıtın.
 4. Reiki enerjisini kullanın ve bu şekilde çevrenizde korunma kalkanı oluşturun.
 5. Meditasyon yapın. Meditasyonunuzda çevrenizi menekşe rengi ışıklı bir halenin çevirdiğini imgeleyin.
 6. Kendinizi güçlü hissedin ve sizi mutlu eden şeylerle zaman geçirin. Sürekli kendinize ben güçlüyüm ve mutluyum şeklinde telkinler verin.
 7. Auratik alanı güçlendiren çalışmalar yapın.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: larem, 08.04.2010, 19:22 (UTC):
kendi kendimizin güç kaynağı olmak gerekBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56076083 ziyaretçi (142859351 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)