Oglak Burcu
 

Oğlak Burcu, 22 Aralık - 20 Ocak

Grubu: Toprak, negatif
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu sayısı: 8, 9, 62, 122, 7544
Uğurlu taşı: Lal, Agat, Opal, Kristal Kuvars
Uğurlu renkleri: Kurşuni, Koyu kahverengi, nefti
Uğurlu kokuları: Kamelya, fulya
Uğurlu çiçekleri: Kara gül, Kadife çiçeği, Kamelya
Uğurlu müzik: Halk müziği
Belirgin özelliği: İnatçılık, kararlılık
Negatif yönü: Aşın merak
İsteği: Yükselmek
Anlaştığı burçlar: Boğa, Başak
Anlaşamadığı burçlar: Koç, Yengeç, Terazi
Kariyerine yardımcı olacak burç: Terazi
Duygusal açıdan destekçi burç: Koç
Maddi açıdan en yardımcı burç: Kova
Evlilik için uygun burç: Yengeç

ÖZELLİKLERİ

Oğlaklar güçlü iradeleri ve disiplinleriyle tanınırlar. Çok çalışırlar ve başkalarının saygısını çabuk kazanırlar. Dürüst ve güvenilirlerdir. Görevlerine ve sorumluluklarına bağlıdırlar. Borçlu kalmaktan hoşlanmazlar. Çok iyi iş adamı olurlar. Amaçlarına ulaşmak için sabrederler ve ulaşırlar. Zorluklardan yılmazlar. Hemen konuya girdiklerinde iyi konuşmacı olurlar. Kendi düşüncelerine karşı olan insanlarla dalga geçerler. Duygusuz olduklarından fazla maddeci görünürler. Sosyal statü onlar için çok önemlidir.

Duygularını açıklamakta kötüdürler. Uzun süreli arkadaşlıklar kuramazlar. Paralarını iyi kullanırlar fakat elleri çok açıktır. Bağımlılık duyguları çok gelişmiştir. Bir kişiye inanır ve güvenirse onunla ömür boyu sürecek bir dostluk kurar. Eğlenceli ve hayatı zengin yaşamayı seven kişilerdir. Esprili, güler yüzlü ve sıcaktır. Buna karşın genellikle yalnız insanlardır.

Geleceklerini ayrıntılı bir biçimde planlayabilirler. Kuruntulu ve depresyona yatkındırlar. Gösterişi sevmezler. Güvenli, düzenli ve gelir getiren işleri severler. Oğlak erkeği, ciddi, güven verici hatta kendinden büyük kadınlardan hoşlanırlar. Yanında taşıyabileceği ve herkesin odak noktası olacak kadınlar onu tahrik eder. Oğlak erkeği kısa yanıt olan "hayır"ı kabul etmez ve denemekten vazgeçmez.

Oğlak kadınının tutkuları son derece düzenlidir. Aşka tedbirle yaklaşır. Bir erkeğe şu soğuk zalim dünyadan koruyabilen dev bir boz ayı gibi hissettirecek kadar çekici bir süper kadın olabilir. Ya da buz gibi sakin, burnu havada mermer kaidesi gibi biri.

Oğlak kızı öyle çok meslek sahibidir ki sanki aşk ve evlilik onların ikinci tercihiymiş gibi görünür. Aşk konusunda evet ama evlilik konusunda tercihleri birincildir. Ilımlı duygusal ve aklı başında hareket ederler.

Oğlak kadınlarının kendilerine has taze bir güzellikleri vardır. Buna rağmen görünüşleri konusunda tedirgin ve güvensiz olurlar. Oğlak kızı kadınlığa doğru birden bire çiçek açıverir. Kendine güvenir. Ne istediğini bilir. Zengin işadamı karizmasına dayanamaz. Pahalı ve şatafatlı şeylerden hoşlanır. Ancak oğlak kadını, oğlak erkeği gibi aşık olmaktan korkar. Çocuklarının eğitimleri ve başarılarıyla övünürler. Oğlak çocukları ise ciddi ve yaşıtlarından daha olgun davranırlar.

DİĞER ÖZELLİKLERİ

Çok düşünen, az konuşan, meraklı, mütevazi ama kontrollü ve ağır hareket eden yapılardır. Değişikliklere, özellikle yeni bir şeye adapte olmaları çok uzun zaman alır. Karar vermeleri zordur. Ama bu kararsızlıklarından kaynaklanmaz; aksine yanlış karar vermemek ve başarısız olmamak kökenlidir.

Önce inceden inceye uzun uzun düşünüp, artısını eksisini hesaplamadan, kendi düzen ve disiplinlerine oturtmadan harekete geçmezler.

Onlara yapılacak şeyleri asla son dakikada söylememelisiniz. Reddedilirsiniz. Düşünmeleri için uzun bir süre tanımalısınız. Bunun iyi bir yanı vardır. O da, bir şeye karar verdikten sonra artık geri adım atmamaları ve sonuna kadar götürmeleridir. Bu onların başarısıdır.

Bu kararlığın yanı sıra doğruculukları da eklenince, bir iş konusunda onlara güvenmemek mümkün değildir. Önlerine çıkacak engeller ya da kendi hataları yüzünden geri çekilmeyecek kadar ciddi ve doğrudurlar. Gerçi hatanın tümünü kendilerine almaz, bunda başkalarını da suçlarlar ama yine de hile, yalan dolan ve sahtekarlık yapmazlar. Durgun, düşünceli ve karamsardırlar.

Hayata genellikle koyu renkli camlar ardından bakarlar. Son derece sabırlı, güçlü, inatçı ve soğukkanlıdırlar. Olaylar karşısında paniğe kapılmazlar, sessiz ve sakin hareket ederler. Bu onları, panikten doğabilecek pek çok yan tehlikelerden korur. Böyle bir tutum onda, hayattan ne istediğini bilen bir kişi görünüşü yaratır. Kararsız, çelişkiler içinde kalmış iseniz, oğlak insanının yanında rahatlar, kafanızı toplar ve güven duyarsınız. Ancak, çok uzun süre Oğlaklarla beraberlik yorucu ve sıkıcı olur.

Çalışmak daima birinci plandadır. Yükselmek, başa geçmek en büyük arzularıdır. Onlar iş ve meslek dünyasının temel taşlarıdır. Hem emir alabilir hem de emir verebilmeleri başarılarını destekler. Kanunlara, kurallara, prensiplere karşı saygılıdırlar.

Çok ideal bir yönetici, idareci, müdür olurlar ya da disipline dayanan askeri alanlarda başarılıdırlar. Büyük şirketlerin başında onları görmek mümkündür.

Zengin olmak, yükselmek, ünlü ve başarılı olmak ana hedefleridir. Tüm bunları sabırlı, sebatlı, düzenli çalışmaları ile kendileri elde ederler.

Esneklik yönleri yoktur. Bir şey nasıl yapılması isteniyorsa mutlaka öyle olmalıdır. İlave olarak, dürüstlük özellikleri ile güvenilirlik elde ederler. İşle ilgili projeleri son derece pratik, telaşsız ve en iyi şekilde neticelendirebilirler.

Başarıları belli bir konudadır. Her sahaya el atmazlar. Kendine uygun olan işi dikkatle seçer ve sadece ona konsantre olur. Zamanının tümünü bu yolda harcar ve istediğini elde eder. Bunun hangi dalda olacağım haritadaki en güçlü yıldız belli eder. Bu alanlar müzik, edebiyat ya da ticaret, bankacılık, idarecilik hatta politika olabilir. Okumayı, öğrenmeyi de severler ama bilgiyi dağıtıcı değildirler.

Zamanı boşa harcamak istemezler. Her zaman yapacak bir işleri vardır. Meraklı olmalarına karşın bunu belli etmez ve incelemelerini gizli gizli yaparlar. Kapalı bir kutu gibidirler. Bu kutunun kapağını çok nadir aralarlar. Her şeyi bir sır gibi saklarlar. Ama kendilerine her şey söylensin isterler. Bunun temelinde yatan şey kimseye güvenmemeleri sadece kendilerine güvenmeleridir.

Son derece kontrollü ve kuşkucudurlar. Ağızları sıkı olduğu için içlerinde esen fırtınaları kimse bilmez. Ama dudaklarının uçuklaması, yüzde çıkan sivilceler, arpacıklar bunu ele verir.

Kendilerine yapılan iyilikleri ve kötülükleri asla unutmazlar. Sabırla bekleyerek uygun zamanda taşı gediğine koymayı başarırlar. Bunun için bir yaşam boyu bile sabredebilirler. Onların intikam almaları kinciliklerinden çok karşısındakinin dersini vermek, kendilerince onu eğitmektir. Bundan asla vazgeçmezler, affetmezler. Dersini verdikten sonra o kişi ile konuşmaya devam ederler. Durup dururken kendileri başkalarına fenalık yapmak, kimseyi rahatsız etmek istemezler. Ama kincidirler. Öfkeleri de çok şiddetlidir. Kızınca gözleri bir şey görmez. Atar, vurur, kırıp dökebilirler.

Oğlakların bir dezavantajı vardır. O da çabuk harekete geçememeleri ve alışkanlıklarından kurtulamamalarıdır. Doğru düşünürler ama uygulamaya başlamaları zordur. Uykuyu severler. Sigara içki gibi tutkuları vardır. Paraya ve maddi değerlere çok bağlıdırlar.

Sabırla elde ettikleri maddi varlıklarını kaybetmekten ve her şeye yeniden başlama zorunda kalmaktan çok korkarlar. Onlar için her şey maddi güç demektir. Çıkarları ve menfaatleri daima ön plandadır. Bundan pek ödün vermezler. Sevdikleri için bile bunu yapmaları zordur. Hele başkalarının istek ve ihtiyaçları onları pek ilgilendirmez. Düşünmeden konuşmamalarının bir nedeni de çıkarlarına zarar vermemek içindir.

Hayatı bu denli ciddiye almamayı, biraz güleç ve hoşgörülü olmayı, kendilerinden başkalarına da güvenebilmeyi ve paylaşmayı öğrenmeleri daha rahat bir hayat sürmelerine imkan verecektir.

AkrepAslanBalıkBaşakBoğaİkizlerKoçKovaOğlakTeraziYayYengeç ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Metanet, 19.01.2018, 04:20 (UTC):
hemen hemen ayni))))

Yorumu gönderen: Canan, 10.09.2017, 18:17 (UTC):
Bende bir oğlağım yükselenimde akrep kurtarın beni gerçekten zor

Yorumu gönderen: Kadir , 12.10.2016, 01:31 (UTC):
28 Aralık / Yazıyı okurken gözlerim doldu bu kadar basit e indirgenmek ve kısa bir yazıya dökülmek kötüymüş / Uzun arkadaşlık kuramaz yazısını görünce biraz daha anlamlı oldu yalnız kalmamız

Yorumu gönderen: dlk, 01.06.2016, 13:48 (UTC):
yemin ediyorum bu kadar olur..... :O

Yorumu gönderen: Hasbi, 28.02.2016, 18:33 (UTC):
Yüzde yüz bana uyuyor

Yorumu gönderen: tamer karaaslan, 22.01.2015, 02:03 (UTC):
inanmak istemiyorum ama %90 benim yaa.HELEDE ŞURASI


..Oğlaklar güçlü iradeleri ve disiplinleriyle tanınırlar. Çok çalışırlar ve başkalarının saygısını çabuk kazanırlar. Dürüst ve güvenilirlerdir. Görevlerine ve sorumluluklarına bağlıdırlar. Borçlu kalmaktan hoşlanmazlar. Çok iyi iş adamı olurlar. Amaçlarına ulaşmak için sabrederler ve ulaşırlar. Zorluklardan yılmazlar. Hemen konuya girdiklerinde iyi konuşmacı olurlar. Kendi düşüncelerine karşı olan insanlarla dalga geçerler. Duygusuz olduklarından fazla maddeci görünürler. Sosyal statü onlar için çok önemlidir.

Duygularını açıklamakta kötüdürler. Uzun süreli arkadaşlıklar kuramazlar. Paralarını iyi kullanırlar fakat elleri çok açıktır. Bağımlılık duyguları çok gelişmiştir. Bir kişiye inanır ve güvenirse onunla ömür boyu sürecek bir dostluk kurar. Eğlenceli ve hayatı zengin yaşamayı seven kişilerdir. Esprili, güler yüzlü ve sıcaktır. Buna karşın genellikle yalnız insanlardır.

Yorumu gönderen: suzan çelik., 21.11.2014, 13:15 (UTC):
oğlumun burcu oğlaktır.harf harf hepsi ona uyuyor.çok iyidir.ama kızınca yanına yaklaşmayacaksın ve gerçekten kincidirler.kendilerine yapılanı unutmazlar.ama keşke her ailede bir oğlak burcu olsa.çok keyiflendiklerinde bayılırsınız onlara.çok şakacıdırlar ve gerçekten idealleri yüksektir.kafasına bir şey koydumu mutlaka yapar.asla vazgeçiremezsiniz.çok iyi bir eş ve babadırlar.

Yorumu gönderen: emir korkmaz, 04.09.2014, 23:48 (UTC):
Çok doğru.Şahsi hepsi bana uyuyor.

Yorumu gönderen: Yabancı, 28.08.2014, 06:22 (UTC):
Yükselen Burç ney la

Yorumu gönderen: bahruz, 27.08.2014, 18:48 (UTC):
90% aynı beni anlatyr ama bazı yerleride atmişlar ))) bide şunlari nerden nasıl çözub ortaya çıkardıklarını çok merak ediyrum..

Yorumu gönderen: azra, 11.06.2014, 19:57 (UTC):
arkadaşlar beni anlatmıyor diyip gecmeyin yükselen burcunuzada bir bakn
ben mesela terazıyım ve yukselenim akrep
bu ikisi ters burçlar ve ben bnun zorlugunu fazlasıyla yasıyorum
yanı yukselen ve ay burcunuzada bakmanızı öneririm

Yorumu gönderen: osman, 18.05.2014, 22:16 (UTC):
hepsi doğru fakat bencillik yanlış.yükselene göre değişiyor.Belkide içlerindeki hassaslığa zarar gelmesin diye içgüdüsel korumacılık var.

Yorumu gönderen: ela su, 08.04.2014, 12:15 (UTC):
bence güzel olmuş ama herşey aynı değil

Yorumu gönderen: ebru, 01.12.2010, 06:13 (UTC):
:)

Yorumu gönderen: günay, 27.10.2010, 06:53 (UTC):
hepsi beni çok doğru anlatıyor yanlız bencil degilim........

Yorumu gönderen: Hilal, 14.10.2010, 13:17 (UTC):
Yükselen biraz özellikleri etkileyebilir... ama tam bir oğlak anlatılmış ve ben tam beni anlatmış.. emeğinize sağlık...

Yorumu gönderen: nejdet düzenli, 01.10.2010, 07:58 (UTC):
ütçzsç

Yorumu gönderen: Anonim, 17.08.2010, 18:53 (UTC):
Hepsi beni anlatmıyor.Öncelikle tembelim.Ve de halk müziğinden hiç hoşlanmam.Ben uzun arkadaşlıklar kurarım bir kere.

Yorumu gönderen: özlem, 13.08.2010, 14:08 (UTC):
gerçekten hepsi doğru sanki beni anlatmış:))

Yorumu gönderen: hülya, 07.08.2010, 01:07 (UTC):
bu kadar da tıpa tıp uysun hepsi doğru tebrikler..

Yorumu gönderen: gizemli, 07.06.2010, 11:26 (UTC):
evet cogu dogru, bende % 90 uyuyor yani...
cok güzel yapmislar..tesekkürler =)

Yorumu gönderen: tahir, 07.06.2010, 05:10 (UTC):
her sey güzel ama son bolumde oglakların bencıl oldugu soylenıo. bunun aksıne.arkadasları ıcın kendılerını feda ederler...

Yorumu gönderen: yunus emre, 12.05.2010, 18:41 (UTC):
bu performans ödevim için çok iyi elleriniz dert görmesin cicislerim xDBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56741705 ziyaretçi (144625946 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)