Osiris Kültü
 
kültü, osiris

Osiris Kültü

Yusuf Zengin Köfteci

Osiris kültü, aslında ilk olarak Atlantis'ten gelmektedir. İnsanlar, Atlantis'te, Mu'dan öğrendikleri kozmik bilgileri yalan yanlış öğretmeye başlayınca; Sirius adlı bir bilge, tekrar Mu kıtasına giderek oradaki Naakal okullarında kozmik dersler alarak tekrar Atlantis'e döndü ve burada insanlara öğrendiği gerçek kozmik bilgileri anlatmaya başladı. Geniş bir taraftar kitlesi yakaladı. Lâkin bu, Atlantisli rahiplerin hiç hoşuna gitmemişti. Bir müddet sonra halkın o kadar çok sevgisini kazandı ki rûhânî liderleri haline geldi. Onu Kral Urnus'un yerine getirmek istedilerse de kabul etmedi.

Ölümünden sonra kendisine bağlı inisiyelerce öğretilerine “Osiris dini” adı verildi ve Atlantis yok olana kadar bu din, tek geçerli öğreti oldu.

Atlantis tarihi böyle cereyan ederken, Mu kıtasından diğer kıtalara göçler de başlamıştı. Mu'nun önde gelen ırklarından Nagalar, önce Burma'ya, buradan da Hindistan'a geçtiler. Bunlar, iki kol halinde batıya yürüdüler. Bir kol, Babil'e; bir kol da Kızıldeniz'i aşarak Yukarı Mısır'a yerleştiler. Bu bölgenin adı, Maiu olarak bilinir. Bazı Yunan tarihçilerinin ve filozoflarının "Mısırlılar, Hindistan'dan gelmiştir." demelerinin nedeni budur. Hint tarihçisi Valmiki de araştırmalarını çeşitli mistik mabedlerde yaptıktan sonra; “Hindistan'dan gelen Mayalar, Mısır'da bir koloni kurdular ve buraya Maiu adını verdiler.” der.

Ramayana adlı ünlü eserinde ise, Naakellar önce Hindistan'ın Dekkal bölgesine yerleştiler.sonra dinlerini ve bilgilerini Babil ve Mısır kolonilerine aktardılar.

Bu harita, Tibet civarında eski bir mabedde bulunmuştur.

Resim, daha sonra eklenecek.

Yunus Zengin Köfteci'nin Hazırladığı Diğer Makaleler ❯


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52990249 ziyaretçi (134776105 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler