Paralel Evrenlere Degisik Bir Bakis
 
paralel evrenler

Paralel Evrenlere Değişik Bir Bakış

Abdurrahman Yördem

Kategori: Kuantum Fiziği

Paralel Evrenler, özelikle fizikçilerin bazı konularda önlerine çıkan sorunlara cevap vermek için kara madde ve kara enerji gibi ortaya attıkları bir kuram. Büyük patlamanın öncesini açıklamak, ayrıca 3 boyut ve zaman boyutunun ötesinde varsayılan başka boyutların açıklanmasında kullanabilecekleri bir kuram PARALEL EVRENLER. Gözlemleyemedikleri ve deneysel olarak kanıtlayamadıkları için henüz kuram olarak bilim sahasında durmakta.

Ancak ilk zamanlarda bilim insanlarının ciddi olarak düşündükleri bu kuram, son yıllarda bir fanteziye dönüştü. İnsanların bazı olaylarla ya da mekanlarla ilgili daha önce sanki gördükleri duygusu (deja vu), bazı bilim insanlarını paralel evrenlerin kanıtı gibi düşünmeye itti. Bunun sonucunda kendinizi sonsuz paralel evrenlerde görmeye başlıyorsunuz ve her evrende her olasılıkta bir hayat yaşayabiliyorsunuz.

Ve her evrendeki ayrı hayatın diğer evrendeki ikizinizi de etkilediğini söylemeye başladılar. Sayısız olan bu evrenler dalgalandıkça bazı noktalarda çarpışıp yeni evrenlerinde oluşacağını da söylediler. Ben, bu fanteziye bir şey daha katayım. Yaratılış, çiftler üzerine kurulduğundan; bu evrenler de çiftleşerek yeni evreni doğurdular!!!!

Böylece ciddi bir kuram, şeytani bir dile dönüştü. Çünkü doğrularla başlayan bir uğraşı dikkat edilmezse ve din konusu bir kenara bırakılırsa sonuçta Şeytan, yolunuza çıkar ve sizi doğru olmayan yöne saptırır. Bu, onun işi…

Paralel evrenlerin her birinde bulunmamız demek, AHİRET İNANCINI, HESABI reddetme anlamına gelir. Çünkü ölümden sonra hangi evrendeki hayatınızın hesabı olacak? Birinde çok mükemmel olabilirsiniz. Cennetliksiniz. Diğerinde çok kötü bir kişi olabilirsiniz. Cehennemliksiniz.

paralel evren

Peki olaya daha ciddi bakalım. Paralel evrenler var mı? PARALEL EVREN var. Hatta evrenimizin her noktasını kuşatan ve evrenimizin görünür olmasını sağlayan paralel evren var: ARŞ EVRENİ. Ancak bu evren, düşündükleri şeklinde paralel evren değil. Bu evrende ayrı bir yaşantınız yok. Bu evrende sizin KADERİNİZİN KODLARI yazılı.

Daha önceki yazılarımdan; “Arş Evreni”, “Yedi Kat Yer” ve “E=mc²” başlıklı yazılarımda evrenimizin her boyutsuz noktasının (sicim) Arş Evreni’nden gelen enerji ile görünür hale geldiğini ve evrenimizi oluşturan madde ve kuvvetlerin yaratıldığını detaylı olarak açıklamıştım.

Yani “paralel evren” (Arş Evreni), var. Büyük Patlama’yı da, evrenin zaman olarak her anının yaratılmasını da bu evrendeki “İlahi Yazılım” (kader) oluşturmakta. Bu konu, yazılarımda detaylı olarak açıklanmakta.

Peki Paralel Evrenler olabilir mi? İnsanoğlunun aklına gelenler, Rabbimiz için yapılması çok kolay şeylerdir. Belki yaşadığımız bu evrende olmayan paralel evrenler, KIYAMET sonrası AHİRET EVRENİNDE olabilir. Yani bu evren, hayatı içinde Hz. Adem’den son insana kadar yaşamış tüm insanlara ayrı bir evren, Ahiret’te yaratılabilir. Çünkü Cennet hayatında yaşadığınızda sevdiklerinizle beraber olmak istersiniz.

İyi de sevdikleriniz, sizin hayatınızı mı yaşayacak? Onlar da kendi cennet hayatını yaşamak isteyecekler. Ya da sevdiklerinizin bir kısmı, Cehennem’de olabilir. Sizin cennetinizde nasıl olacaklar? Herkes, Peygamber Efendimiz’e (sav) komşu olmak isteyecek. Milyarlarca insan nasıl olacak?

İşte her Cennet’e gidene bir evren… Bu evrende canınızın istediğine kimse engel değil. Sevdiklerinizin figüranları, yanınızda. Ama o, kendi cennetinde istediği gibi yaşıyor. Ya da Cehennem’de ise azap görüyor.

Ya da tam tersi, siz, cennetinizde istediğiniz gibi yaşıyorsunuz. Hani diyorlardı ya, sizin ikiziniz, diğer evrende başka hayat yaşıyor. İşte sizin diğer ikizleriniz, mesela eşinizin, çocuklarınızın ya da sizi seven bir arkadaşınızın cennetinde figuran olarak bulunmakta. Onun istekleri doğrultusunda hareket etmekte. (En iyisini Allah cc bilir.)

Abdurrahman Yördem,
Mart 2020.

Abdurrahman Yördem'in Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Osman, 25.03.2020, 21:07 (UTC):
yazımda yanlışlık oldu. Parelel evrenler diyecektim...
Öncelikle selamun aleyküm
Paralel bir evrende ikizimle tanışmayı isterdim.. Ancak bu durum paradoks oluşmasına neden olurdu. Belki bu evrende yaşıyorum. Ancak paralel evrende çoktan öldüm belki.. neyse Hayırlı akşamlar hocam..

Yorumu gönderen: Osman, 25.03.2020, 19:34 (UTC):
Bu paralel verenler gerçekten ilginç aslında ikizimi görüp onunla tanışmak isterdim ama bu seferde paradoks oluşurduBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52993771 ziyaretçi (134784701 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler