Paylasilamayan Nedir?
 

Paylaşılamayan Nedir?

Önder Demir

Kategori: Serbest Kürsü

Hepimiz, bir olan Allah'ın kulları değil miyiz? Adem ve Havva'dan gelmiyor muyuz? Bir imtihan sebebiyle şu dünya'da bulunmuyor muyuz? Şu dünya misafirhanesinde kim ebedî olarak kalmıştır? Kim parasını, malını ve mülkünü, sarayını mezarına götürebilmiştir? Nedir bu dünyadaki kin, nefret, öfke ve ayrışımlar? Neden bir Allah'ın kulu kalkıp da; "Ey insanoğlu, kendine gel ve Rabbine kul ol!" diyemiyor.?

Neden dünyanın nimetleri, eşit bir şekilde taksim edilmiyor? Bugün, ben güçlüyüm, seni ezeceğim. Yarın, sen güçlü olursan, sen de beni ezeceksin. Bu, sizce "İlahi Adalet'e sığar mı?

Son 5600 yıl içerisinde 14.550 savaş yasayan insanlık, 3, 5 milyar insanın ölümüne yol açmıştır. Her gün, 40.000 çocuk, açlıktan ölüyor ve her gün 2.000.000.000 insan, 1$ gelir ile yaşamaya mahkum edilmiş durumdalar. Firavunlar ile Musa'ların mücadelesi, her gün devam ediyor. "Günümüz firavunları", gaddarca servetlerine servet katarken ve dünyaya sığmazken, gün geliyor 2 metrekarelik bir mezara sığıyorlar ve Azrail'e o uslanmaz ve doymaz ve Allah'a karşı isyankar nefislerini teslim ediyorlar. Fakat iş, işten geçmiş oluyor. Çünkü son pişmanlık, fayda etmiyor.

Yüce Allah, her şeyi kuşatmıştır ve insana kendi ruhundan üflemiştir. Ona bütün isimleri öğretmiştir. İnsan, küçük bir evrendir. Büyük evrende ne varsa, insanın küçük evreninde de o vardır. Fakat kendini bilmeyen insan, kolayca Şeytan'ın tuzağına düşebilmektedir.

Yapılması gereken, aslında dünyanın önde gelen 500 tane ailesini ve 200 tane ülke liderini bir salonda toplayarak "Evrensel bir Adil Anlaşma'ya imza attırmaktır ve bir "mutabakat'a varmaktır. Hepsine; "Artık yeter bu düzensizlik, böyle gitmez!" diyebilmektir ve sessiz yığınların sesi olabilmektir.

Adaletin olduğu yerde her derde derman bulunur. Adaletin hükmettiği dünya da açlığa, sefalete ve bölünmelere yer yoktur. Aksi takdirde insanlık, kendi kıyametine doğru hızla yol alacaktır ve dünyayı yaşanmaz bir yer haline getirecektir.

Selam ve dua ile,
Önder Demir.

Önder Demir'in Diğer Yazıları

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Hamit, 10.12.2009, 20:56 (UTC):
Saygideger arkadasim; önder demir yazisinda, bu gidisatda bir degisiklik olmassa, "insanlık, kendi kıyametine doğru hızla yol alacaktır" sonucuna varmis. ben de buna yorum olarak, eger kiyamet bir gün olacaksa, kiyametten önce kötü durumlar kiyametin alametleri olarak dogal bir seydir.bundan dolayi kriz ve benzeri durumlar insanlik tarihi seyiri icerinde dogal karsilanmasi gerekmektedir.

Yorumu gönderen: music_art, 05.12.2009, 14:24 (UTC):
Sevgili kardeşim ; yazında soru mu soruyosun cevap mı veriosun anlayamadım açıkcası..Rabbim imtihan dunyasından başarıyla çıkmak nasip etsin hepimize..ALLAH bizleri ıslah eylesin rahmetini esirgemesin...saygı ve sevgiyle araştırma ve yazılarınızı bekleriz

Yorumu gönderen: Hamit, 04.12.2009, 04:06 (UTC):
Eger ki kiyamet vuku bulacaksa, alametleriyle gerceklesmelidir.
biri iyi olsun, öteki güzel ve hos, adalet olsun, sevgi osun......o zaman bu kiyamet nasil olsun.
eger gec olsun diyorsan, her sey gönlünce olsunBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52990290 ziyaretçi (134776280 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler