Rüyada Peygamberimizi Görmek Icin
 

Rüyada Peygamberimizi Görmek İçin

Aşağıdaki Salavât-ı Şerife, Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselâm'ı rüyasında görmek isteyen Müslümanların okuması gereken bir zikirdir. Bu salavât, 70 defa okunur.

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى رُوحِ مُحَمَّدٍ فِى اْلاَرْوَاحِ وَصَلِّ عَلَى جَسَدِ مُحَمَّدٍ فِى اْلاَجْسَادِ وَصَلِّ عَلَى قَبْرِ مُحَمَّدٍ فِى الْقُبُورِ. اَللَّهُمَّ بَلِّغْ مِنِّى تَحِيَّةً وَسَلاَماً

Okunuşu: Allâhümme salli alâ Rûhi Muhammedin fil ervâhi ve salli alâ cesedi Muhammedin fil ecsêdi ve salli alâ kabri Muhammedin fil kubûri. Allâhümme belliğ minnî tehiyyeten ve selâmê.

Anlamı: "Ey Allahı'm! Ruhlar içinde (Sevgili Peygamberimiz) Hz. Muhammed'in rûhuna, cesetler içinde Hz. Muhammed'in cesedine, kabirler içinde Hz. Muhammed'in kabrine Salât-u Selâm eyle. Allah'ım, benim selâmımı (Sevgili Peygamberimizi) Hz. Muhammed'in azîz rûhuna vâsıl eyle (ulaştır)."

Fâkihânî ve İbn-i Revâha, şöyle demiştir:

"Her kim ki bu Salavât-ı Şerîfeyi günde 70 kere okumaya devam ederse, Resulullah (Aleyhisselâm)'ı rüyasında görür."

Resûlullah (sav) Efendimiz, şöyle buyurmuşlardır:

"Rüyasında beni gören kimse, kıyamette de beni görür ve ona şefaat ederim ve Havz-ı Kevser'imden içiririm ve Yüce Allah, onun cesedini cehenneme haram kılar."


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 55891417 ziyaretçi (142400904 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)