Rüyalarinizi Hatirlayin
 
Rüya, Düş, Dream

Rüyalarınızı Hatırlayın

Öncelikle bir rüya günlüğünüz olmalı ve hatırladığınız her rüyayı tarihi ile beraber detaylarını unutmadan hemen yazmalısınız. Sabah uyandığınızda, daha yataktayken bunu yapın; uyanınca kendinizi rahatlatın ve rüyanıza konsantre olun, diğer düşünceleri kafanızdan uzaklaştırın. Dışardan gelen etkileri engelleyin. Aniden uyandığınızda ilk aklınıza gelen şey günlük düşüncelerdir, bunu yapmayın ve kendinize yasaklayın. Ne şekilde uyanırsak uyanalım, gece boyunca gördüğümüz rüyaların izleri muhakkak bilinçaltımızda saklıdır. Yeterince konsantre olursanız, bunların bazıları bilinç üstüne çıkmaya baslar ve anımsamaya başlarsınız. Yeterince deneyim kazanıldıktan sonra, hatırlama blokları büyür ve rüyalarınızın büyük kısmını otomatik olarak hatırlarsınız. Egzersizler belleğinizi güçlendireceğinden uyanık kişiliğinizle, rüya kişiliğiniz arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirecektir. Önemli olan yansıtma yani projeksiyondur, yapacağınız ya da kabul edeceğiniz şey rüya projeksiyonlarını fizik dünyaya yansıtabilmektir. Eğer bu düşünce sizi rahatsız ediyorsa, kabulünüzü değiştirin ve bilinçaltınızın ortaya çıkması için kendinize telkin yapın.

Rüyalarınızı Hatırlayın

Her Hatırladığınızı Yazın

Yapmanız gereken şey, rüya projeksiyonlarının kaydedilmesidir, hatırladığınız her şeyi yazın, bilinçaltı görüntülerle karışması halinde bile zararlı çıkmayacaksınız. Ayrımları zaman içinde yapacaksınız ve bu bir alışkanlık haline gelecek. Simdi bunun tersini görelim; uyumadan önce, kendinizi uykulu ve yorgun hissettiğiniz anda fizik plandaki görüntüleri rüyanıza projekte etmenizden söz ediyoruz. Bunu deneyin, kısacası rüyanızda bir şeyi görmek isteyeceksiniz ve göreceksiniz. Hemen olamaz demeyin, bunu yapabilen çok insan var ve normal üstü bir olay yaşamayacaksınız. Zaten bunu her gün yapıyorsunuz ama farkında değilsiniz. Her iki halde de, en rahat ettiğiniz yatma pozisyonunu seçin.

Beşer dakikalık konsantrasyonlar yeterlidir, sonra rüyaları yazmaya başlayın, cümleler kurmanız gerekmiyor, aklınıza gelen tüm simgeleri, sözcükleri yazın, gereken anlamlar sonradan çıkacak ya da senaryo oluşacaktır. Unutmayın ki, bu deneyimin öte adimi astral projeksiyondur yani bilinçli olarak ruhunuz bedeninizi terk edecektir. Hatırlamaların ruhsal deneyiminizi arttıracağını ve amaç olarak ruh-beden kontrolünü kazanacağınızı bilin. Garipliklerin ortaya çıktığı rüyaları anımsamak daha kolaydır ve gariplikler belirgin ipuçlarıdır. Hoşlanmadığınız rüyaları engelleyebilirsiniz. Egzersizler yeterli olacaktır. Kendinize sürekli telkin yapın.

Dream Yoga

Ne Rüya Görmek İstiyorsunuz?

Projeksiyonlar düşüncenize akacaktır ama bunu engellemeyin ve izin verin; kendinizi hatırlamaya zorlamayın; zorlamalar değişimler getirir. O kadar çok şey anımsayacaksınız ki, siz de şaşıracaksınız. Bu gerekli disiplin çok başarılı olacak ve astral projeksiyonu sağlayacaktır. Yalnız şuna dikkat edin, projeksiyonlar güncel yaşamınıza geçmemeli ya da yer edinmemelidir. Çok hoşunuza giden ya da seveceğiniz projeksiyonlar olabilir; ama yazdıktan sonra onların etkisinde kalmamalısınız. Önemli olan, alışkanlık kazanmak ve fizik dünya ile rüya dünyası arasında sağlıklı ilişkiyi oluşturabilmektir. Görmek istediğiniz görüntü ile, gördüğünüz rüya arasındaki uyum önemlidir; sonuçta gece nelerin olduğunu öğreneceksiniz.

Lucid Rüya, Lucid Dream

Kişisel Egzersizler

Bellek gücünüzü arttırmak ve rüya ile uyanıklık halleri arasındaki ilişki güçlenecektir. Kişisel egzersizlerin temel tekniği, "berrak rüya" görebilmek üzerinedir. Aslında, benzer teknikleri öğreten kitaplar satılmaktadır, bunlardan astral projeksiyon tekniklerini dahi öğrenebilirsiniz; fakat çok farklı tekniklerin öğretilmesi tehlikeli olabilir ve ruhsal sağlığınız zarar görebilir. Egzersizlerin anlamı düşüncelerinize bitki ekmek gibidir. Bu düşüncenin altında uzun süre saklanan düşüncenin yani güçlü bir arzunun sonunda gerçekleşeceği yaklaşımı bulunur. Kendinizi su iki kurala inandırın; a) Siz berrak rüya görebilirsiniz, b) rüyanızda berraklığı sağlayacak, ipucunu bulabilirsiniz.

Peki bu nasıl olacak? Kendinizi projekte olayı için ikna edin, bu çoğumuzda kendiliğinden oluşur, egzersiz size güçlü isteklerin gerçeğe dönüşmesi sonucunu getirecektir. Scott Rogo'nun "Bedeni terk ederken / Leaving the Body" adlı kitabında buna "İstek Metodu" denmektedir ve temelde bu metot, "Yram" adlı bir astral projeksiyondur.

Lucid Dream

"Burası Bizim Ev Ama Eşyalar başka" Rüyasının Anlamı

Projeksiyonların uyanıkken de, yaşanabileceğine inanın ve bunu isteyin. Kendinize "Ben projekte edeceğim." ve "Nasıl projekte olunacağım öğreneceğim?" telkinlerini yapın. Kendinizin daha farklı olabileceğine inanmalısınız, inatla ısrar ederek daha geniş sularda yüzmelisiniz. Iki önemli şey var; ilki kendinize itiraf edin ki, astral çıkış gerçek bir olaydır. Kendinize önem verin, dış etki ve telkinlere uzak kalın, bir kuşkucu sizi engelleyebilir. Düşüncelerinizi açmayı öğrenin, gözlerinizi kapayın ve önünüzde bir havuz olduğunu projekte edin ve düşüncelerinizin havuza aktığını düşleyin. Ikincisi isteğin gücünü toplayın, bu gerçek bir istek olmalı, unutmayın ki istek, insan ilişkilerinin ve yetilerinin en önemli ve güçlü yönüdür. Muhakkak çabalarınızın ardına güçlü ve yoğun bir istek gücünü koymalısınız. Bu duygu ya da gereklilik bir uzay aracını iten rokete benzetilebilir, istek gücü çabalarınıza, ekstra güç katabilir, doğrulanmış ya da doğru bir istek çabalarınızdaki başarıları ve başarısızlıkları gösterecektir. Rüyaların kullanılması astral yolculuğun kalbidir; gerek astral yolculuklar, gerekse berrak rüyalar, uyanık yaşamımızı bilinçlendirirler ve anlam kazandırırlar. örneğin, rüyanızda, tanımadığınız birini görebilirsiniz ya da bildiğiniz bir yerde olabilirsiniz ama farklar vardır yani rüyanızda kendici evinizde görebilirsiniz ama mobilyalar başkadır ya da ev sizin evinizdir ama içi tamamiyle başkadır. Bir başka rüyada uçan ya da konuşan hayvanlar görebilirsiniz. Bütün bunlar dünya yaşamınızda olmayan şeylerdir, iste bu garipliklerin cevabi; Bütün bunları siz istiyorsunuz; rüyalarınızda ortaya çıkan gariplikleri kullanabilirsiniz ve unutmayın ki bu gariplikler size rüya evreninde bulunduğunuzu anımsatırlar. Bunun için vardırlar, normal dünyadan farklı bir boyutta olduğunuzu ancak böyle algılayabilirsiniz.

Dream

Ne Yapacaksınız?

Garipliklerin ortaya çıktığı rüyaları anımsamak daha kolaydır ve gariplikler belirgin ipuçlarıdır. Hoşlanmadığınız rüyaları engelleyebilirsiniz. Egzersizler yeterli olacaktır; kendinize "Bir dahaki sefere böyle bir şey görmeyeceğim ve görürsem hemen uyanacağım." telkinini sürekli yapın. Eğer bu telkini sürekli yaparsanız, isteğiniz gerçekleşecektir. Sonuç olarak bütün bunlar berrak rüya görmeniz içindir. Bunun anlamı rüya evreninde uyanık olmanız demektir. Simdi konuyu toparlayalım;

 1. Fikirlerinizi değiştirdiniz; artık rüyalarla ilgili deneyimleri kabul ediyorsunuz.
 2. Artık rüyalarınızla ilgili bir günlük tutacaksınız. Eğer yaşarsanız ya da yaşadıysanız günlüğünüze astral çıkışlarınızı da kaydedin. Veya ayrı bir günlük tutun. Ama tüm deneyimlerinizi yazın.
 3. Rüyalarınıza ve astral çıkışlara değer vererek, onların bilinç alanının spektrumunun devamlılığı olduğunu anımsayın. Bir rüya güncel bilincinizde unutulabilir ama bir astral çıkış bir rüyaya göre daha üst bir bilinç halidir ve fizik dünyada bir anlam taşır. Bilinciniz bu iki uç halin arasında aktüel pratikler yapar.
 4. Rüyalarınızda yaşadıklarınızı ve olanları anımsama yeteneğinizi güçlendirin. Bu anlamda, belleğinizi uyanıklıkla, rüya alanı arasında bir köprü gibi kullanın.
 5. Bunu isteyin, daha da önemlisi yapacağınıza inanın.
 6. Rüya gördüğünüzü fark etmeyi isteyin. Rüyalarınızdaki garip, alışılmadık olayların aslında rüyada olduğunuzun anahtarı olduğunu kesinlikle öğrenin.
Rüya, Düş

Ve sonuç

Sonuçta, egzersizleri söyle sıralayabiliriz;

 1. Sabah uyandığınızda, hiçbir şey düşünmeden rüyalarınızı hatırlamaya çalışacaksınız.
 2. Hatırladığınız her şeyi yazacaksınız.
 3. Rüyalarınızda gördüğünüz ve yasadığınız alışılmadık, garip şeylerin listesini yapın. Bunu ilk iki maddede de yapmış olabilirsiniz, ama alışılmadık şeylerin ayrı bir listesinin olması önemlidir. Unutmayın ki, bir garip olayın ya da objenin yer aldığı bir rüya henüz gerçekleşmemiş bir olay olabilir ve fizik dünyadaki yaşamınızda farklı bir gelişimin habercisidir.
 4. Gün içinde arada bir durun ve kendinizi uyandırın. Kim olduğunuzu, nerede olduğunuzu, nerede yaşadığınızı düşünün. Sonra bunları rüyalarınızdaki kimliğinizle karsılaştırın ve bunu günde birkaç kez yapın.
 5. Gece yatmaya giderken, kendinizi su düşünce ile medite edin; "Bu gece uyanık olacağım, rüya gördüğümün farkında olacağım. Eğer rüyamda normal olmayan bir şey görürsem, rüyada olduğumu anımsayacak ve uyanacağım."

Bu egzersizleri yaparken, diğer egzersizleri ihmal etmeyin ve "Beden dışı deney" yaşama şansınızın var olduğunu unutmayın.


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52757460 ziyaretçi (134091240 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler