Ra Bilgileri
 

Ra Bilgileri

Bu materyalin güvenliği: OrtaOrtaZayıfZayıfZayıfZayıfZayıfZayıfZayıfZayıf (Çok Zayıf. Sadece bilgilendirme amacıyla verilmiştir.)

Ra nedir / kimdir?

Ra kendi anlattığı dizgeye göre 6. yoğunluk derecesinin sonlarındaki gelişmişlik seviyesinde bir varlık. Hatta bir varlık değil, bir 'varlıklar toğluluğu', kendi deyimiyle 'toplumsal bellek bileşimi'. Aynı amaç ve niyette oldukları için bellek/deneyim bankalarını birleştirmiş bir grup varlık yani.

Daha önce birkaç kez Mısır'a yardım/hizmet amacıyla gelmiş ancak çabaları saptırıldığı için geri çekilmiş.

Kitap Türkçe'de "Ra bilgileri" ismiyle 4 cilt olarak yayınlandı. Orjinali ise önce "Ra Material" (Ra bilgileri) sonra "Law of One" (Birin yasası) ismiyle 4+1 cilt olarak yayınlandı. Son 5. cilt kişisel olduğu gerekçesiyle celselerden çıkarılarak ilk 4 cilte konmayan bilgileri kapsıyor ve Türkçe'de henüz yayınlanmadı.

Bilgilerin ortaya çıkış şekli ve temasın özellikleri

Öncelikle yazdıklarımın, bilgilerden benim anlayışım ve bakışım doğrultusunda özetlenmesi olduğunu belirtmeliyim.

Benim "Ra bilgileri" ile tanışmam oldukça ilginçtir. Öncelikle bana ismi komik ve basit gelmişti ve bu yüzden uzunca bir süre kitapçılarda görsem de pek elime alıp bakmaya gereksinmedim. Daha sonra farklı zamanlarda 4 kez birinci cildi elime alıp şöyle bir göz gezdirdim ve sonunda "ya şu birinci cildi alsam ne kaybederim ki" deyip ilk cildi aldım.

Eve gidip okumaya başladığımda da şimdiye kadar karşılaştığım en net/dolaysız, en açık/sade ve en çok bilgi verici eserle karşı karşıya olduğumu birkaç saatte anladım ve hemen otobüse atlayıp kitapçıya diğer ciltlerini almaya gittim. Sanki ben gidene kadar da biterse diye bir korkuyla. Ama tam tersi bu ciltler hiçbirzaman bitmedi ve hakettiği ilgiyi göremedi. Zaten Ra da "çok fazla kişiye hitap eden bir felsefemiz yok" da diyordu içinde. Birkaç defa kitapçıların pek satmayan indirimdeki kitaplar kısmında da gördüm. Belki de bu nedenle 5. cilt de yayınlanmadı Türkçe'de.

Celseleri yapanlar ise ilginç. Medyum Carla Rueckert daha önce bir kütüphaneci imiş. Olayı başlatan Don Elkins ise 4 fakülte bitirdikten sonra (ve hatta kaptan pilotluk da yapmış) Ufolara merak salmış bir bilim insanı. Elkins birçok araştırmadan sonra yaşam/anlam ve varoluş gizemini en doğrudan çözecek şeyin, daha önce bizim geçtiğimiz yoldan geçmiş olan, bizden ileri varlıklardan bilgi almak, onlarla iletişim kurmak olduğuna karar veriyor ve bir grup gönüllü öğrenciyle telepatik temas girişimlerine başlıyor. Bunlar temas kurma meditasyonları olarak da düşünülebilir.

Uzunca bir süre birşey olmuyor. Grup yavaş yavaş azalıyor ve sonra grubun başlangıçta en geride kalmış olanlarından Carla transa girerek (kendi bilincini kaybederek) bir temas kuruyor. (Bunda o sıralarda bir yakınını kaybeden bir arkadaşına yardım etmek üzere ölen yakınıyla temas kurmaya çalışırken yine transa girme deneyimleri geçirmesi de etken oluyor. Bu trans deneyimlerini sevmese de birkaç kez arkadaşı için katlanıyor.)

Bu bağlamda ortaya çıkan bilgiler medyumun bilinçli zihni tümüyle devredışı iken (ve kendisi de bedeninde değilken) alınıyor. Böylece gelen bilgiler bizim insan bilincimizin filtresinden geçerek sapmaya uğramıyor. Bu sayede diğer kanal bilgilerinde rastlanmayacak netliğe/kesinliğe/bütünlüğe sahip.

Ra temas boyunca kendi kendine bir bilgi sunmayıp sadece sorulara cevap verme şeklinde iletişim kuruyor. Bunu da bizim özgür irademize müdahale etmek istemediği için bu şekilde yaptığını söylüyor. (Henüz öğrenmek istemediğimiz ya da öğrenmeye hazır olmadığımız şeyleri bize söylemiyor.) Bazen soru sorulsa bile cevabın yine özgür irademizi etkileyeceği sebebiyle cevap verilmiyor.

Ra'nın amacı, temasların nedeni

İlk temasta neden 'orada' olduğu ve neden iletişim kurmaya çalıştığı, amacının ne olduğu sorusuna Bir'in Yasası'nı bildirmek üzere orada olduğunu söyleyerek cevap veriyor Ra.

Daha sonradan gelişmek için iki yol olduğunu öğreniyoruz; 'pozitif-Başkalarına hizmet' ve 'negatif-Kendine hizmet' yolları. Ra'da pozitif olduğu için bu bilgileri bize/gelişimimize hizmet etmek amacıyla getirdiğini anlıyoruz. Yani bize hizmet etmek Ra'nın da kendi yolunda ilerlemesine vesile oluyor.

"Bir'in Yasası"

Ra tüm varoluşta sadece tek bir yasa olduğunu söylüyor; bu da "Bir'in Yasası".
Bu yasa basitçe şöyle; "Herşey birdir"

Diğer tüm yasalar, yasa gibi görünenler aslında bu yasadan birer sapma.
Örneğin özgür irade yasası, BİR'in yasasının birinci sapması.
Sevgi ikinci sapması ve ışık da üçüncü sapması.

Neden herşey sapma?
Çünkü asıl yasa tek bir şeye/varlığa/kimliğe izin veriyor.
Yani Bir'in yasasına göre aslında çokluk/sonluluğun kendisi sapma.

Zaten BİR kavramının kökeni sonsuza dayanıyor.
Sonsuz olan sınırsız olduğu için tek ve başka da bir şey yok.
Aslında evren/varlık/olay/kavram/duygu/düşünce diye ayrımsadığımız ve farklı farklı şeyler olarak gördüğümüz şeyler aynı/tek/BİR sonsuzluğun sonlu yüzleri sadece.[1]

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Cemâl Polat, 03.01.2021, 06:52 (UTC):
Merhaba ben de bu kitabı ilk gördüğümde arkasında ki ön sözündeki bir bilgiden çok etkilenmiştim, sadece ön sözünde ki bu bilgi bana 1990 dan beri kılavuzluk etti bu bilgi şu: Bir'in Yasa'sına göre herkes (Kâhinat'taki) her şeyi biliyor." Kısacası Bir'in Yasa'sı Bilgi'si Tek bir bilgidir.
Bu bilgiyi ben de kendimden katarak şöyle geliştirdim.
"Bir'in Yasa'sına göre; herkes (Kâhinat'taki) her şeyi ruh de bedenen de, bakmadan görüyor, dinlemeden duyuyor ve öğrenmeden biliyor."
Ayrıca gelecek de dahil "Unutmadan hatırlıyor."
Yani hatırlamalar ne kadar kontrollüyse, unutmalar da o kadar kontrollü.

Yorumu gönderen: Düşünen Adam, 17.07.2020, 17:51 (UTC):
Bence gayet eğitici bir kitaptır. Kuran-ı Kerim de de bazı surelerin başında Elim,Lam,mim,ra gibi kelimeler bulunmaktadır. Kitapta Ra Hakkında şöyle söylüyor. Ben bir tanrı değilim size Bir'in yasasını öğretmek için geldim . Farklı bir boyuttan varlığım diyor. Siz insanlar3. ve 4. Boyut arasında varlıklarsınız. diyor ki bu bence gayet mantıklı. İnsanlar binlerce yıldır gelişim katetmekte. Bu olayları saçma bulan arkadaşlara söylüyorum. Yüce kitabımız kuran-ı Kerim bizi dünyadaki bütün varlıklardan üstün kıldı. DÜNYADAki kainat olsaydı kainattaki denilirdi. Bu hususta yalan bilgi milletin kendi çıkarları doğrultusunda salladıkları bilgidir falan gibisinden düşünmeyin. Mantığınıza yatanları kendinize çekin. Aynı zamanda kitapta Ra ya soruluyor. Birin yasasını uygulayan var mı diye. Kitap ta ise var siz dünyada onun Muhammed diye biliyorsunuz diyor. Bu da mı tesadüf? Bu araştırmayı yapan insanlarda müslüman değil bunu da hatırlatırım. İyi günler.

Yorumu gönderen: Umut, 25.02.2020, 02:29 (UTC):
Ben de meraklıyım. Bu konuda derin araştırmalar yapmış bir zatın sitesine rastladım. Size de gönderiyorum:

http://www.angelfire.com/ri2/ruhiselman/

Yorumu gönderen: Emre Korkmaz, 10.08.2017, 17:10 (UTC):
Böyle şeylere inanmayın
Bence

Yorumu gönderen: Turan, 22.03.2017, 13:12 (UTC):
Kitabın tam serisini bulabilecegim bir adres varmı? Basılı kitap olması gerekiyor.

Yorumu gönderen: Burak, 05.12.2016, 00:43 (UTC):
Bir çalışmadan mı olsa gerek, insanlarda ruhani konulara ve maneviyata inanılmaz eğimler olmaya başladı son zamanlarda. KH grubunun saptırma çabaları ve KH girişimlerine rağmen insanların ufak yaşamlarında erkenden tecrübelenmeleri gözüme takıldı, bu son hasat döneminin bir yan etkisi de olabilir BH varlıklarının çabası da olabilir. Ama bir farklılık var. 21 yaşındayım, normal biçimde dua ederken daha fazla şey bilmek istediğimi söyledim ve olabildiğince en kısa sürede bunları öğrendim. Çevrenizi etkileyin arkadaşlar.

Yorumu gönderen: Sevtap Öniz, 25.09.2016, 20:16 (UTC):
Yıllar önce alıp okuduğum (20 yıl ) kitaplar.Diğer kitaplardan farklı olduğu hemen anlaşılıyordu. Metafizik çalışmalarıma ışık tutan bazı temel bilgileri o kitaplardan öğrendim.Başkasına hizmet veya kendine hizmet ifadesi hakkında söylemek istediğim bir şey var.Kitapta başkasına hizmet ifadesi yerine birliğe hizmet ifadesi kullanılsaymış daha iyi olurmuş.Başkasına hizmet hoş olmayan çağrışımlar yapıyor ve zaten başkası da yok.

Yorumu gönderen: ÜMİT'e, 16.09.2016, 21:41 (UTC):
SEVGİLİ ÜMİT NE BU ŞİDDET,BU CELAL MUSTAFA ARKADAŞIMIZI TANIMAM ETMEM AMA KİMSE KİMSEYİ BİLMEDEN ONA SALDIRMASIN.YOKSA HİÇBİRİMİZ TEK BİR KİŞİ OLAMAYACAĞIZ VE KÖTÜLÜKLERE KARŞI GELEMEYECEĞİZ.İLERLEYEMECEĞİZ.
BİR OLMA YASASINA GÖRE DÜŞÜNEN VE MECLİSTEN KOVULANLARDANIM.KİMLİĞİMİ AÇIK ATTİM SANIRIM.
HOŞÇAKAL B.

Yorumu gönderen: ozcan, 13.05.2016, 22:01 (UTC):
Maraba Kardes, merak etmeyin, insan sagligi konusunda da cok ama cok onemli degisimler olacak ve Cabal'in sozde modern biliminden kurtulacagiz onumuzdeki 10 yil icerisinde. Saglik konusunda Mayan halki cok daha yardimci olacak insanogluna. Yani bazi uazyluilarin bizlerle birlikte yasayacaginada hazirlanin. Bu arada Kanser'in caresi var. Hemde cok ama modern bilim ve saglik sektoru ilac kartellerinin elinde oldugu icin ve insani tedavi etmek niyetleri olmadigi icin bulunan butun cozumler yasaklaniyor yada izin verilmiyor. Buna ragmen cozum mumkun. Bilgi var, arayip bulmak size dusuyor.
Onceki postumda onemli bir noktayi ihmal ettim. Bu yaziniz icin sonsuz tesekkur ederim yazarina.
Sevgiler/ozcan

Yorumu gönderen: ozcan, 13.05.2016, 21:50 (UTC):
RA grubu tekrar dunyamizda ve FULL DISCLOSURE projesi baslatildi. Dunya buyuk bir geriye donusu mumkun olmayan degisime hazirlaniyor ve tekrar sadece SEVGI'nin hukum surdugu bir dunya geliyor. Karanlik guclerin sonu geldi. Dunyanin her kosesinde. Sevgiyle kalin. ozcan

Yorumu gönderen: kenan, 17.03.2016, 12:47 (UTC):
ilginç noktaya değinmişsin ümit bu gençlik 3. boyutu asla aşamayacak gibi zaten ama mustafa da da sanki o ışık yok gibi :)

Yorumu gönderen: Ümit, 30.12.2015, 11:11 (UTC):
Alemsin Mustafa. " siz 3. Boyut yaratıkları " ha:) Sen o egoyla 4. boyut varlığı mı oldun? Uyan o rüyadan bir an önce.

Yorumu gönderen: Mustafa, 25.10.2015, 00:13 (UTC):
Arkadaşlar bu tür konuları gençlerin anlamasını beklemiyoruz zaten. Ama şunu bilin siz 3. Boyut yaratıkları sadece kendi galaksinizde bile, 4. Yoğunluk varlıklara karşı nufusen yüzde 10'nu oluşturmaktasınız. Sizin yaşamakta olduğunuz sadece anlık bir gölge ve ilizyondan ibarettir. Hepinizi sevgiyle selamlarım.

Yorumu gönderen: maraba, 20.11.2010, 18:41 (UTC):
bu çağda bu kadar ucuzluğa kanacak kadar ilerleme göstereyen insanlığa şaşip kalıyorum..yazar bir tek somut soru sormuyor ve bunu insanlar okuyor..bu mesajımı ve bu kitabı okuyanlar lütfen kendilerine şu soruyu sorsunlar..kanser tedavisi için niye bir soru yok. yada bu adam kendini ünlü yapmak istiyorsa niye daha kesin ve net olaylara yönelmiyor..eğer bunlar mümkün değil ise bu seansların hiç faydası yok ..bilinmedik hiçbirşey yok..yok..

Yorumu gönderen: DİLEK ÖNGÜN, 10.11.2010, 16:32 (UTC):
Sevgili dostum spiritüel bir çok kitap okudum ancak ra serisini çok okumak istememe rağmen herhalde bir sebeble bir türlü nasip olmadı yıllar sonra RAB Bigiler, yine karşıma çıktı demek ki zamanı şimdiymiş çok teşekkür ederim

Yorumu gönderen: deniz M, 18.06.2010, 06:13 (UTC):
Aslında BİR'in yasası ve BİR kavramı herşeyin BİR olması yani İyi'ninde kötününde BİR olması demek, ve tüm varoluşun dolayısıyla, tanrı denilenin kendini sonsuzlukla, sonsuz parçayla kendi kendini deneyimlemesi demek, ve varlıkların yoğunluk derecelerinde artarak tekrar O'na doğru yol olması, olmayan parça olarak tekrar olana dönmesi demek. dahada ayrıntılı söylememe gerek yok diye düşündüm çünkü bu herkesin kim ve ne olduğunu açıklayan birşey, anlamayacak olan hazır değil demektir.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 55886455 ziyaretçi (142390377 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)