Rabbim Sana Emanet
 
Allah

Rabbim, Sana Emanet

Bircan M.

Sana edilen dua, dönmez geri, bilirim. Bu yüzden söylediğimiz her sözümüz, gizli kalmış her özümüz, semâya açtığımız ellerimiz, seni zikreden parmaklarımız; Rabbim, Sana emanet.

Sen olmadan elimizden gelmez inan hiçbir şey. Sana inanan için yapmayı isteriz çok şey. Bizlerin erişemediği, gücümüzün yetmediği her şey, Rabbim, dualarımızda hepsi Sana emanet.

Kıldığımız beş vakit namazı hakkıyla veremezsek, Sana olan yollarımızı engelsiz aşamazsak, bazen çıkmaza düşüp yolumuzu bulamazsak, tutunduğumuz her dalımız, Rabbim, Sana emanet.

Pişman olup döndüğümüzde, çevirme bizleri kapından. Kuluz, hata yaparız. Döndür bizi riyâdan. Aç gözlerimizi, uyandır bu rüyadan. Körlenen nefislerimiz, Rabbim, Sana emanet.

Zorlayacak sınavlar. Yardım eyle uzaktan. İmanımızı yükselt vakit çok geç olmadan. Sana kavuştuğumuzda boynumuz bükülmeden. Zorlandığımız her adım, Rabbim, Sana emanet.

Dillerimizden dökülen sözlerimizi tartmayı, kırılan gönülleri sabır ile onarmayı, geçici dünyadan alırsak birgün nasibimizi; tartı ve mizanda imanımız, Rabbim, Sana emanet.

Sevdiklerimiz, Senden bize emanet. Eğer onlara sahip çıkamazsak, yanlarında olamazsak, dünya derdine düşüp yaralarını saramazsak; Sana muhtaç her kulun, Rabbim, sana emanet.

Aç iken anlıyorsak aç kalan yoksulları, onları doyurmak için bekliyorsak bayramı, gözlerimize kapıyorsak dünya perdelerini; tuttuğumuz her oruç, Rabbim, Sana emanet.

Allah Allah dedikçe; kalplerimiz, huzur bulur. Eğer unutursak adını, yapamazsak hakkıyla ibadetimizi, ancak Sen bilirsin kalplerimizdeki niyetlerimizi. Tüm iyi niyetlerimiz, Rabbim, Sana emanet.

Sen, nûruna lâyık kıl. Ayırma bizi imandan. Emanet ettiğin rûhu, alma vaktimiz dolmadan. Eğer yapacaklarımız bitti ise dünyada; ölümlerin en hayırlısı, Rabbim, Sana emanet.

Bir yanımız, bir yanını arar durur durmadan. Hata eder her kulun, belki hiç istemeden. Keder, acı, üzüntü ile yaralanan yüreklerimizde yarım kalan her boşluk, Rabbim, Sana emanet.

Senin için ne yapsak azdır Rabbim, biliriz. Bu hayat kavgasında eksik yaptıklarımız. Sana açtığımız elimiz, döndüğümüz yüzümüz, merhametinle Rabbim, yalnız sana emanet.

Her gün yeni bir güne açıyoruz gözümüzü. Sen haramdan Rabbim, sakın bizim rızkımızı. Al yüreklerimizden masuma göz dikmiş hırslarımızı. Yetim kalmış her gönül, Rabbim, Sana emanet.

Yaşıyoruz dünyada. Her şey, biz kullar için. Her gün bize kuvvet ver, aldığımız her nefes için. Her adımda her zorlukta ağlıyorsak için için, dürüstçe aldığımız nefes, Sana emanet.

Nerede olsak, duyarsın Sen bizim sesimizi. Bize bizden yakınsın, şaşırtma yüreklerimizi. Eğer zor kılar geciktirirsen isteklerimizi. Bizim için hayırlı olan, Rabbim, Sana emanet.

Bu yürek, Yüce Rabbim, yalnız Sana emanet.

Bircan. M,
16 Ağustos 2010, Pazartesi.

Bircan M'nin Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: osman demir, 23.08.2010, 09:32 (UTC):
cehennemin kapılarının kapalı oldugu şu gunlerde cennetinkapıları sonuna kadar açık oldugu şugunlerde hepimizicennetine kabuletsin yazınız mukmmeldevamını dileriz

Yorumu gönderen: KararLi, 18.08.2010, 13:52 (UTC):
Allaha emanet... Emin olana verilir emanet Rabbim ben ve her şeyim sana emanet...Ben emin değilim ama sen eminsin beni emniyete kıl tüm kötülüklerden! (amin) Yazın güzel yazının sahibi sende Allaha emanet.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52993625 ziyaretçi (134784176 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler