Rael Tarikati
 
rael, tarikat, tarikati

Rael Tarikatı (Sapkın Tarikat)

13 Aralık 1973'te henüz 28 yaşında genç bir rallici olan Claude Vorilhon, gezmek için Fransa'nın Clermont Ferrand yakınlarındaki sönmüş Auvergne Yanardağı'na gider. Birdenbire parlak ışıklar saçan bir UFO, 10 metre yakınına iner ve içinden badem gözlü, uzun saçlı, kısa ve siyah sakallı bir uzaylı çıkar. Vorilhon'u uçan daireye bindirir. Adının Elohim olduğunu söyleyen uzaylı, Vorilhon'a "İnsanlara sizin ve bizim ne olduğumuz gerçeğini söyleyeceksin." der. Şaşıran Vorilhon, neden kendisinin seçildiğini sorar. Onlar da şu ilginç yanıtı verir: "Fransa, demokrasinin doğduğu ve bütün dünyaca hür bir ülke olduğu unvanına sahiptir. Ayrıca, zeki ve her şeye açık bir bellekle bakan birine ihtiyacımız vardı. Her şeyden önemlisi de hür düşünceli ve dine karşı olmayan birini istiyorduk. Yahudi bir babadan ve Katolik bir anneden doğduğun için senin, dünya tarihinin iki önemli insan grubu arasında önemli bir bağ olduğunun kararına vardık. Bu nedenle seni seçtik."

Claude Vorilhon
Tarikatin kurucusu Claude Vorilhon.

"Herşeye İzin Verilmeli"

Vorilhon, ertesi gün yine aynı yere gelir. Bu sefer uzaylılar, ona seçilmiş bir insan olarak neler yapması gerektiğini söyler. Rael Tarikatı, uzaylıların insanları yarattığına inanan, 2000'li yılların başında "Clonaid" adlı şirket aracılığıyla insan klonladıklarını iddia eden, grup seks ayinleriyle gündeme gelen bir oluşum. İki yıl önce lüks bir oteldeki seks ayini görüntüleriyle gündeme gelen tarikatın lideri Claude Vorilhon, "dinlerine" ait kuralları yazdığı kitabında ilginç emirler veriyor: "Biriyle ya da birkaç kişiyle ne cinsiyette olursa olsunlar, şehvâni ya da cinsi deneyim etme arzusunu duyarsan, ötekiler razı oldukça, istediğin gibi davranabilirsin. Vücudunu ve böylece zihnini uyandırmak yolunda her şeye izin verilmektedir."

75.000 Kadar Üyesi Var

Bugün 84 ülkede örgütlü 75.000 civarında üyesi bulunduğu tahmin edilen, dünyanın en sapkın tarikatı Rael'in lideri Claude Vorilhon, "Uzaylıların Verdiği Mesaj" kitabında müritlerine uzaylıların verdiği mesajları birbirinden çılgın emirler halinde sıralıyor. Kendisinin "Tanrı'sız bir dinin kurucusu" olduğunu söyleyip, dinlere, evliliğe, askerliğe karşı çıkıyor, sınırsız seksin gerekliliğini anlatıyor. Uzaylılar tarafından "haberci" anlamına gelen "Rael" ünvânını aldığını söyleyen Vorilhon, en geç 2035 yılında gerçekte insanları yarattığını öne sürdüğü uzaylıların dünyaya hâkim olacağını iddia ediyor. Bu tarihe kadar, tarikatının bir elçilik binası yapması gerektiğini savunuyor. Uzaylılar ona uçan daire şeklindeki elçilik binasını öncelikle İsrail'de kurması gerektiğini söylemişler. Eğer İsrail reddederse uzaylıların geleceği ve dünyayı yöneteceği elçilik binası Filistin, Mısır ya da Türkiye gibi İsrail'e yakın bir ülkede kurulacakmış!

Hedefte Türkiye Var

Müritlerinin kendisine "dinlerin dininin peygamberi" diye inandığı Vorilhon'un emirleri doğrultusunda Rael Tarikatı Türkiye'yi kendisine hedef seçti. İlk olarak 2004 yılında Taksim'de beş yıldızlı bir otelde ilk toplantılarını gerçekleştiren tarikatın Türkiye liderliğine de Suat Sular adında farmakolog olduğunu söyleyen, 22 dil bildiğini iddia eden, tıpkı tarikatın lideri gibi eski rallici olan biri atandı.

61 yaşındaki Suat Sular, Endonezya'da Java Adası'nda bir dönem uzaylılarla randevulaşıp görüşme yapacağını da öne sürmüştü. Sular, o tarihte tarikatın Türkiye'ye gelişini uzaylıların Fırat havzasına olan ilgileriyle açıklamıştı. Tarikatın Ortadoğu Temsilcisi Leon Mellul ve ekibinin de katıldığı toplantılara Türklerin katılımı sağlanmaya çalışıldı. Rael Tarikatı, 2004 yılında ortaya çıkan skandal görüntülerle Türkiye'de zor günler yaşamaya başladı. Çünkü uzay ve seks tarikatı Rael üyeleri müzik eşliğinde soyunuyor, öpüşüyorlar, tarikatın bir ritüeli olan "seks ayinini" gerçekleştiriyorlardı. O tarihten itibaren tarikat faaliyetlerini daha bir gizli yapma yolunu seçti. Çünkü gerek Türk devletinden, gerekse de toplumdan büyük tepki görmüşlerdi. Bugün Rael Tarikatıyla artık bir ilişkisi kalmadığını söyleyen Suat Sular, o dönem içinde yasal soruşturma geçirip yargılandığını söylüyor. Hatta kendisinin de aktif biçimde içinde yer alarak Rael Tarikatına darbe vurulduğunu savunuyor. Ancak Sular, o dönem tarikatın amaçları ve çalışmalarıyla ilgili verdiği bilgilerin aksine, Rael içinde Türk olmadığını iddia ediyor bugün. Daha iki yıl önce yapılan toplantılara katılan ne kimseyi hatırlıyor, ne de bilgisini veriyor. Ancak Rael Tarikatı liderinin yazdığı, tarikatın üyelerince dağıtılan kitapta "Türkiye Raelien Hareketi" adlı bölümdeki adres Suat Sular'a ait.

Sadece Tercüme Ettim

SABAH'ın sorularını yanıtlayan Suat Sular, tarikatla ilgili çarpıcı iddialarda bulunuyor: "Ben onların kitaplarını tercüme ettim, paramı almak için birkaç kez merkezine gittim. Ben bunlar düzgün bir kuruluşsa çalışayım dedim. Ama baktım ki bunlar düzgün insan değil. Abuk sabuk insanlar. Çok büyük bir sömürü var. Sizin çok paranız varsa, sizi göklere çıkarırlar, sonra paranızı alırlar, tekme vururlar." Sular, bugün Rael Tarikatının Türkiye'de faaliyetleri olmadığını söylüyor; ancak tarikatın resmi internet sitesinde Türkiye de örgütlenilen ülkeler arasında yer alıyor. Hatta tarikatın Türkçe resmi internet sitesi bile mevcut. Bu arada Suat Sular, tarikatla ilişkisinin yalnızca bir kitap çevirisinden ibaret olduğunu söylüyor ve ekliyor:. "Ben sadece onların kitaplarını tercüme ettim. Tercüme paralarımı bile vermediler. Onları dava edecektim." Hıristiyanlığın bittiğini savunan Rael lideri, İsrail ve Yahudilere karşı daha bir ılımlı. Çünkü Yahudilerin İsrail'e dönüşleriyle altın çağın başladığına inanıyor.

"Yaratıcı, 2035'te Geliyor"

Uzaylıların birgün geleceği ve kendisinden yapmalarını istediği elçilik binasını da zaten İsrail'de tasarlıyor. Ancak İsrail devleti, 1990'lı yıların başından bu yana tarikatın bu talebine olumsuz yanıt veriyor. Vorilhon, uzaylıların bu duruma kızdıklarını şu sözleriyle anlatıyor: "Elçiliğimizin hükümetin vereceği bir toprak parçası üzerinde İsrail'de yapılmasını arzu ederiz, kabul etmezlerse başka ülkeye kurabilirsin ve İsrail'e elçimizi tanımadığı için yeni bir ceza verilecektir." Uzaylıların kendisine "Sen, dinlerin dini peygamberisin." dediğini öne süren Vorilhon'un tarikatında "şehvâni eğitim" adı altında da kurallar bulunuyor. "Vücudundan ya da çıplaklığından hiçbir zaman ayıplık duymayacaksın ki onlara verilen görünüşten utanç duyanlardan yaratıcılarımızı daha hiçbir şey gücendiremez." diyen tarikatın lideri, sınırları kaldırıp kadın üyelere evlenmeden çocuk yapmalarını öğütlüyor. Evliliği reddeden tarikat, üyelerine ülkelerinde askerlik yapmamaları emri de veriyor! Tarikatın lideri en geç 2035 yılında yaratıcı olarak kabul ettikleri Elohim'in dünyaya geleceğini ve beraberinde Musa, İsa, Buda ve İslam dininin peygamberi Hz. Muhammed'i de getireceğini öne sürüyor.[1]

Kaynaklar

[1] Sabah Gazetesi.

Gizliilimler.tr.gg Yorumu: Kurân-ı Kerîm'de vesvese diye bir tabir var. Cinlerin, insan kalbine vehmettikleri asılsız şeyler ve kişileri gerçeklikten 180 derece uzaklaştıran telkinler. Modern Çağ'da cinlerin başvurdukları en büyük vesvese ve telkinlerden biri de -hem Doğu'da ve hem de Batı'da- insanların aslında uzaylılar (Kendi kimliklerini saklayıp uzaylıyız diye tanıtıyorlar) tarafından yaratıldıklarını ve bir çok tanınan dini önderin de kendileri tarafından görevlendirildikleri yalanıdır. Bu yalanı empoze etmek için en büyük araçları da kişiye "önemli bir kişi olduğu", "seçilmiş olduğu", "seçildiği gibi" gibi insan egosunu okşayacak tuzaklardır. Birçok sapkın inancın kurulmasında cinlerin bu vehimlerinin büyük rolü vardır. (Akhenaton)

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: rockabilly, 07.04.2017, 20:04 (UTC):
cinler dalga geçmiş o şahısla

Yorumu gönderen: Çılgın Türk, 01.09.2010, 11:55 (UTC):
Sapıkça bir tarikat Allah ıslah etsin

Yorumu gönderen: mrve , 25.08.2010, 21:52 (UTC):
bende tarıkata gırmek ıstıyorum eger bana ulasrsanız sevınırım adresim cikolataaa16

Yorumu gönderen: mert , 09.08.2010, 12:23 (UTC):
buradaki videoda da yaptığınız yoruma çok yakın bir anlatım var. videoya göre cinler kullanılarak, gelecek yıllarda göya uzaylılar görünür hale gelecek ve dünyaya saldıracaklar.

forum.vatan.tc/buyuk-aldatma-mutlaka-okuyun-t45824.0.html
Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56244700 ziyaretçi (143294552 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)