Reiki Ile Ilk Yardim
 
ile, ilk, reiki, yardım

Rei-ki İle İlk Yardım

Dream

KAZA ANINDAKİ ŞOK DURUMLAR: Bir el solarda (pleksus) diğer el sırtta, şok durumunu hafifletir. Daha sonra bir el başın arkasında (medula oblangata) diğer el alın çakrasında. Şokta olduğu için bir el midede bir el böbreklerin üzerinde olmalıdır.

BÖCEK SOKMALARI: Elinizi direk sokulan bölgenin üstüne koyun ve 30 dakika Reiki uygulayın.

YARALANMALAR: Elinizi yaranın tam üstüne koyamıyorsanız sargıların üzerinde uygulayın.

KALP KRİZİ: Doktoru beklerken karın çakrası ve göbek deliği üzerinden verin. Asla kalp çakrasına vermeyin.

YANIKLAR: Yanığın üzerine temas etmeden 30 dakika verin. Önce acı artabilir, daha sonra hafifleyecektir.

KIRIKLAR: Alçıya alındıktan sonra alçının üzerinden verilir. Tıbbi müdahaleden önce verilmesi halinde kemiğin yanlış kaynamasına sebep olabilir.

BURKULMA ve ZEDELENME: Ellerinizi hemen zedelenen yere 30 dakika tutun. Olayın ciddiyetine göre birkaç defa uygulayın.

Dream'ın Diğer Yazıları

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Akhenaton, 21.03.2018, 08:38 (UTC):
Düzeltme için teşekkür ederim...

Yorumu gönderen: suna aktuna, 06.08.2010, 23:01 (UTC):
Merhaba,
Sitenizi büyük bir ilgiyle inceledim, ellerinize sağlık.
Öncelikle büyük bir yanlışlığın düzeltilmesi için sizlere mesaj yollama gereği duydum. Yanlışlık yukarıdaki başlıkta REİKİ nin yazılış şeklindedir.
REİKİ iki kelimenin birleşmesinden oluşmaktadır. REİ-RUHANİ BİLGELİK
Her yerde sunulduğu gibi ”Evrensel” olarak yorumlansa da, Reiki anlayışı için yeterli olmamaktadır.Japon Kanji karakteri olan Rei’ nin ezoterik anlamına yönelik araştırmalar, bu idogramın daha derin bir anlamı olduğunu göstermektedir. Bu araştırmalar Rei’nin ”Olağanüstü Bilgi” ya da ”Ruhani Farkındalık” anlamını ortaya çıkarmaktadır. Bu bize Tanrı’dan ya da Yüksek Benliğimizden gelen bir bilgidir. Bu Tanrısal-Farkındalık’tır. Bu, tüm bireyleri tamamiyle anlar, tüm problemleri ve zorlukların nedenini bilir ve onları iyileştirmek için gerekli olanı bilir.
Söz konusu olan sınırsız bir güçtür. Bu bitkilerin büyümesini, kuşların uçmasını sağlayan enerji kaynağıdır. Ağrı ve problemleriniz olduğunda bu enerjiden alabilirsiniz. Bu bir ruhsal kaynaktır, tekrar canlandıran ve düzenleyen büyük bir gücün dalga boyutudur.
Kİ-HAYAT ENERJİSİ
Ki; Çince’deki ”Chi” ya da Sankritce’deki ”Prana” ile aynı anlama gelmektedir. Aynı zamanda, Odik Kuvvet, Orgon ya da Biyoplazma anlamlarını taşımaktadır. Ki’ye farklı kültürlerde bunların dışında bir çok anlam da yüklenmiştir.
Ki; Hayat Enerjisidir. Aynı zamanda Yaşam Enerjisi olarakta tanımlanmaktadır.

Usui Reiki Master Suna AktunaBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56080733 ziyaretçi (142875612 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)