Reiki Ile Saglanabilen Faydalar
 
faydalar, ile, reiki, sağlanabilen

Reiki ile Sağlanabilen Faydalar

  1. Derin bir rahatlama ve huzur.
  2. Enerji blokajlarının (hastalık tohumlarının ve tıkanıkların) çözülmesi.
  3. Vücudun zehir ve toksinlerden arıtılması.
  4. Bireyin bioenerji kapasitesinin artırılması ve enerji düzeyinin yükseltilmesi.
  5. Kalıplaşmış düşünce sistemlerinin dönüştürülmesi ile bireyin ruhsal açıdan üst düzeylere tekamülü sağlanabilmektedir.
  6. Reiki maddenin içinden akabildiği için her zaman her yerde maddi manevi her şeye verilebilir.
  7. Vücut-Ruh-Benlik dengesi ile ilgili yararları vardır.

Reiki fiziksel, duygusal, zihinsel, spiritüel olsun acı duymayı yatıştırmaya yardımcı olur. Bu, Reikinin iyileştirebileceği anlamına gelir. Bu bildirim herhangi birinin herhangi bir hastalıktan bir ya da daha çok Reiki uygulaması ile iyileşeceğinin bir garantisi ya da vaadi değildir. Çoğu durumlarda Reiki, birlikte kullanıldığında tıbbi tedavinin etkilerini güçlendirir. Reikinin altında yatan prensip zarar veremeyeceğidir ve herhangi bir zarar verici amaç için kullanılamayacağıdır.

Reikinin bir başka amacı kişisel ve spiritüel tekamülü güçlendirmektir ve aydınlanma yolunda yardımcı olmaktır. Reiki herhangi bir spiritüel yola/öğretiye ait değildir ve herkes için çalışır. Reiki almak aydınlanmayı garanti etmez. Reiki almak hem bir uygulayıcıdan Reiki tedavisi almak, hem de Reiki'yi uygulamayı öğrenmek anlamına gelir. Reiki tedavisi herhangi bir Reiki uygulayıcısından alınabilir. Reiki tedavisi bedenin doğal kendini iyileştirme yeteneğini güçlendirir. Canlılığı ve dayanıklılığı artırır, bedende, zihin üzerinde, duygular üzerinde, spiritüel özde ve aurada çalışır. Reiki tedavisi bloke olmuş enerjiyi salıverir ve gevşemeyi sağlar ve stresi azaltır. Reiki enerjisi içsel bir zekaya sahiptir ve bedende ve aurada nereye gereksinim varsa oraya gider. Bedeni hem enerjisel hem de fiziksel toksinlerden temizlemeye yardım eder ve zamanla dayanıklılığı, sezgiyi, meditasyonu ve spiritüel tekamülü güçlendirir.

Reiki ayrıca bitkiler, hayvanlar ve hatta makineler üzerinde çalışır ve Dünyayı iyileştirmek için ve dünyadaki olayların tedavisi için kullanılabilir. Reiki sizin için kişisel olarak çalışır ve başkalarına yardım etmek için kullanabileceğiniz bir araçtır.

Reiki kendi spiritüel varlığınızın daha yüksek parçasına bir kapı olabilir. Reiki tedavisi ve uygulaması auranıza ve fiziksel bedeninize enerjinin daha yüksek titreşimlerinin akışını artırabilir. Reiki enerjisi toplam sizi : fiziksel, duygusal, zihinsel ve spiritüel - uyumlamak ya da dengeye getirmek için çalışır. Reikinin yararlarını almak için Reiki'yi aktif olarak kullanmalısınız ya da tedavileri düzenli almalısınız.

Reiki'yi bir gevşeme ve stres azaltıcı teknik olarak kullanmak kabul ediliyor ve yayılıyor. Hastalıkların ve yaralanmaların tedavisini desteklemeye ilave olarak, Reiki spiritüel gelişmeye yardım ettiği gibi diğer beden çalışmalarını ve şifa tekniklerini ve spor performansını güçlendirir. Bilim enerji çalışmasının geçerliliğini kabul etmekte isteksiz, ancak çalışmalar bir çok farklı şekillerdeki enerji tedavilerinden gelen hızlanmış gelişmeyi gösteriyor. Kirlian ve aura fotoğrafları da Reiki tedavisinden önceki ve sonraki önemli değişiklikleri gösteriyor.

Uygulamayı öğrenmek ve Reiki'yi başkaları ile paylaşmak için, bir Reiki Masterden uyumlama almanız gerekir. Kendinize, ailenize ve arkadaşlarınıza, hayvanlara, bitkilere vs. Reiki vermeyi öğrenebilirsiniz. Başkalarını tedavi ederken Reiki enerjisi sizi de tedavi eder ve enerjilendirir.

KAYNAK BELİTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Cem, 29.07.2014, 16:35 (UTC):
Bu konu hakkında bişey sormak istiyorum.Reiki
Aydınlanmayı garanti etmez diye yazmışsınız.Ben bunu
Merak ettim niye aydınlanmayı garanti etmiyor ?Bunun
cevabını merak ediyorum.

Beni aydınlatırsanız cok sewınırım..
TeaekkurlerBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56244600 ziyaretçi (143294223 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)