Reiki Nasil Ögrenilir?
 
nasıl, reiki, öğrenilir

Reiki Nasıl Öğrenilir?

Esin & Rüya Ateş

Eğitim seminerlerine katılan kişiler Reiki Master'ı (öğretmeni) tarafından el verme (kullanma yeteneği = inisiasyon) transferi yapılarak kişilerin Reiki kanalları açılır. Kişilere, yöntemi kendilerine ve başkalarına nasıl uygulayabilecekleri öğretilerek uygulama tamamlanır. Kişi böylece kendini ve yakınlarını iyileştirebilir. El pozisyonları 3-5 dakika her noktaya uygulanır.

Kendine kısa terapi (20-25 dakika), Başkasına kısa terapi (25-30 dakika), Başkasına tam terapi (45 -60 dakika) şeklinde uygulanır.

Reiki 4 aşamada seminerler şeklinde öğretilmektedir:

Aşama 1. El verme = kapı
Aşama 2. Semboller (uzaklık, kuvvetlendirici, mental sembol)
Aşama 3. Uzmanlık
Aşama 4. Öğretmenlik

Reiki, onu almak isteyenlere. Batıda bugün Reiki Master olarak anılan, Reiki 3 düzeyinde eğitim ve uyulmama almış öğretmenler tarafından aktarılır. Reiki'yi almak isteyen için en önemli şey niyettir. Bundan sonra, olayları akışına bırakarak bu dileğini kendisi açısından en uygun şekilde gerçekleştirecek olan kişiyi arar. Bulunan Reiki öğretmeninin en önemli gereği, başka bir Reiki Master' ı tarafından bütün derecelere inisiye olmuş olmasıdır. İnisiyasyon ya da uyumlama olmadan Reiki aktarılamaz ve bu da Reiki'nin en değişmeyen kuralıdır.

Reiki dünyada belli bir yönetim biriminin kapsamı altında ve belli bir eğitim süresine bağlı olan bir dal olmadığı için, uyumlama yapan kişinin “standart sertifikalı' olması aranamaz. Bugün Reiki için verilen tüm belgeler, onu aktaran Masterların kendi hazırladıkları onay belgeleridir. Bu belgelerin bir standardı olmayıp, yalnızca öğrencinin Reiki'ye inisiye olduğunu ve temel gereklerini öğrendiğini anlatır. Sertifika öğrenci için değil, onu hazırlayan öğretmen için bir gereksinim sayılabilir. Böylelikle, Master, Reiki'yi titiz bir şekilde. Reiki'nin ilkelerine uygun olarak aktardığını kendi kendine onaylamış olur.

Kendimiz için Master ararken, o kişinin Reiki 3 belgesi dışında, dikkat etmemiz gereken tek şey, o insandan nasıl bir enerji aldığımızdır. Bununla anlatmak istediğimiz şey, onun içinde yatan iyi ya da kötü niyettir, “Reiki belgelerinin” doğruluğu saptanabiliyor olsaydı bile, Reiki'nin niteliği yüzün den anlamlı olmayacaklardı. Bu yüzden en önemlisi, bize Reiki'yi iletmeye gönüllü olan insanın bizim iyiliğimizi istiyor olmasıdır. Burada anlatılmak istenen, bencillikten uzak olmaktır ki, yetişkin bir insan biraz dikkatle bunu duyumsayabilir. Reiki'yi öğrenme sürecinde kaynak seçerken, iç sesimize kulak verelim. 0, bizim en iyi rehberimizdir.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Sema yargı , 18.10.2016, 22:01 (UTC):
Birinden el almadan reiki enerjisini ortaya cikartabilirmiyiz yapabilyorsak nasıl

Yorumu gönderen: nur, 10.04.2014, 11:48 (UTC):
bu dersi nerden nasıl alabilirim

Yorumu gönderen: CUMHUR, 04.11.2009, 19:08 (UTC):
ben nasıl ders alabilirim belirli bir yer veya adres varmı yazarsanız sevinirim tşk lerBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53618684 ziyaretçi (136530050 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler