Reiki Uyumlamasi Nedir?
 
nedir, reiki, uyumlaması

Reiki Uyumlaması Nedir?

Şifa enerjisine herhangi bir kişi tarafından kanallık edilebilir. Bu yetenek bir kişiden diğerine enerjisel aktarım vasıtası ile geçirilir. Bu aktarım uyumlama ya da güçlendirme ya da bazen inisiyasyon olarak adlandırılır. Uyumlamalar auradaki blokları giderir ve bizi çevreleyen şifa enerjilerinin taç çakradan girmesine ve bedenimizden ve ellerimizden gerekli olan yere akmasına izin verir, sizi enerji bedeninize (aura) direkt bir aktarım vasıtası ile Reiki enerjisini kullanma yeteneğine bağlar. Uyumlamalar avuçlardaki çakraları ve enerji kanallarını açar ve sizi özel Reiki şifa frekanslarına bağlar. Uyumlamalar ayrıca bu enerjileri özel amaçlar için yönlendirmemize izin verir.

Uyumlamalarda yapılan şey, uyumlama alan kişiyi bir seri sembole uyumlamaktır ve bu semboller enerjilerin 3. boyut temsilcileridir. 3. boyut realitesinde çalıştığımız tüm sembolizm çok – boyutlu enerjilerin temsilcileridir.

Beden sistemine bir radyo alıcısı olarak bakarsanız – temel olarak insan bedeni bu şekildedir, meridyen sistemi geniş bantlı bir antendir – Radyo 4'e ayarlandığınızda, Radyo 1'i dinleyemediğinizi kavrarsınız. Uyumlamaların yaptığı bedeninizi ve üst çakra sisteminizi reiki olarak adlandırılan bu enerji ile çalışması için ayarlamaktır.

Herkes bu uyumlamaları alabilir ve Reikiye kanal olabilir, özel yetenekler gerektirmez ve kendiniz ve başkaları için şifa vermenin güvenli bir yoludur. Reiki fiziksel sorunların tedavisi için ve allopatik sağlık tedavilerini ve uygulamalarını bütünlemek için geleneksel olarak kullanılır, Tıbbi tedavinin alternatifi değildir ya da bir teşhis sistemi değildir. Reiki sevginin ve bütünlüğün zeki bir enerjisidir. Reiki'yi kullandığınız zaman çalışacağınız bir çok yol keşfedersiniz ve ondan değer kazanırsınız. Evrensel yaşam gücü enerjisi ile çalışmak için olası yollar sonsuzdur.

Hızlandırılmış kişisel spiritüel gelişime devam etmek için Reikinin düzenli kullanımı gerekir. Tüm yaşamın yararı için kişinin kendisine yardım etme isteği ve Reiki'yi uygulama ve kullanma istekliliği olmalıdır.

Çoğu insan uyumlama yapılırken, bedene enerji akışını sıcaklık ya da dalgalar olarak hissedebilir ya da ışık ya da imgeler görebilirler ya da müzik işitebilirler. Çoğu insan hiçbir şey hissetmez ve deneyimlemez, bazıları daha gevşemiş ve enerji dolmuş hissederler.

Uyumlamalar ve tedaviler alıcının kişisel iyileşmesini hemen başlatır. Bu bazen örneğin aşırı gaz, ishal ya da huysuzluk gibi fiziksel belirtiler ya da duygusal salıvermeler olarak görülür. Bu detoksifikasyon olarak adlandırılabilir. Çoğu insan bu tür görünür etkilere sahip olmaz. Bazıları uyumlamadan sonra 3 hafta ya da 21 gün süren duygusal işlemler bildirir. Bazı insanlar uyumlamadan hemen sonra olağan olmayan canlı rüyalar gördüklerini belirtir.

Reiki tedavisi ya da uyumlaması alan herkes bol bol su içmeye teşvik edilir. Bu çoğu zaman detoksifikasyon belirtilerini azaltır ya da elimine eder. Bazı durumlarda toksin gideriminin ve enerjisel ya da fiziksel uyumlanmaların onların bir süre kötü hissetmesine neden olabileceğini onlara hatırlatın. Bazı insanlar kronik fiziksel, duygusal ya da zihinsel koşullar hafifletilirken, iyi hissetmeye alışık olmadıkları için rahatsızlık hissedebilir.

Detoksifikasyon reaksiyonu veren herhangi bir kişi kendine sık sık Reiki tedavisi vermesi için teşvik edilir ve yardım için Reiki öğretmeni ile temas kurması önerilir. Herhangi bir ciddi ya da devam etmekte olan olağan dışı rahatsızlıkta tıbbi bir uzmana danışılmalıdır; çünkü bunun uyumlama ile hiç ilgisi olmayabilir.

KAYNAK BELİRTİLMELİ


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56073078 ziyaretçi (142849950 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)