Reiki ve Islam
 
islam, reiki, ve

Reiki ve İslam

Reiki bir din ya da inanç sistemi değildir. Dünyada her dinden ya da inançtan insan tarafından kullanılmaktadır. Ancak yine de bazı insanların kafasında acaba reiki yaparsam dinden çıkar mıyım? Bu bir tarikat mi? Reiki yapan biri Budist mi olur? gibi sorular belirmektedir. Reikinin bilimsel yönünün tüm dünyada yoğun olarak araştırılması ve artık Batı'da bir çok hastanede reiki uygulanması bu konuda çok daha bilimsel bir bakış açısı geliştirmemizi zorunlu kılıyor. Reiki'nin bilimsel yönünü incelemek için Reiki ve Bilim linkini inceleyebilirsiniz.

Bu bilgilerin dışında acaba Çakra, aura gibi kavramlar İslam dininde var mı sorusu son derece ilginç bir konuyu gündemimize getirdi ve bu soruya yanıtları Kurân-ı Kerîm'de aradık. İşte yanıtları.

ÇAKRALAR

Muminun “Yemin olsun, biz sizin üstünüzde yedi yol yarattık! Ve biz yaratılıştan/yaratılmışlardan gafil de değiliz.”

İnsan bedeninde 7 Çakra vardır ve bunların görünümleri girdap gibidir. Yani bedenin üzerinden dışına doğru dönerek uzarlar ve bu uzama adeta bir yol gibidir.

TEPE ÇAKRASI

Bakara “Allah onların kalpleri, kulakları üzerine mühür basmıştır. Onların "kafa gözleri" üstünde de bir perde vardır. Onlar için korkunç bir azap öngörülmüştür.”

Tepe çakrası kapalı olanların inançsız ya da manevi değerleri zayıf insanlar olduğu Çakra konusunda çalışanlarca bilinen bir gerçektir.

Ali İmran “Yüz yüze gelen şu iki toplulukta sizin için bir ibret vardır: Biri Allah yolunda çarpışıyordu; ötekisi küfre batmıştı. Allah yolunda çarpışanları, kafa gözleriyle kendilerinin iki katı görüyorlardı. Allah, öz yardımıyla dilediğini destekler. İşte bunda, gözleri olanlar için gerçek bir ibret vardır.”

Tepe çakrası insanın ruhsal deneyimlerini ve ruhsal algılamasını etkiler. "Allah yolunda çarpışanları, kafa gözleriyle kendilerinin iki katı görüyorlardı. " demek tepe çakrasının çalışmasındaki farklılaşma ile kişinin algısının değiştiğini ve karşısındakini olduğundan çok daha büyük olarak algıladığını göstermektedir.

ÜÇÜNCÜ GÖZ AÇILIMI

Kaf “Yemin olsun, sen bundan gaflet içindeydin. Ama perdeni üstünden kaldırıverdik. Bugün gözün keskin mi keskin.”

3. göz çakrasında açılım olduğunda ya da diğer tabirle perde kalkınca kişi enerjileri, elektromanyetik alanları ve maddenin gerçeğini görmeye başlar ve görüş alanı çok genişler.

KALP ÇAKRASI

Mutaffifin “İşin esası o değil! Onların kazanmakta oldukları, kalplerinin üstünde pas oluşturmuştur.”

Kalp çakrasındaki blokajlar bir anlamda pas gibi görülürler.

Casiye “Bu Kurân, insanların kalp gözlerini açacak ışıklardan oluşur. Gereğince inanan bir toplum için de bir kılavuz ve bir rahmettir o.”

Kalp gözünü açacak olan ışık, kalp çakrasını temizleyecek ışıktır. Kalp çakrası temiz olan insan tüm insanlığa karşı sevgi dolu, hoşgörülü, merhametli ve fedakar insandır.

Tevbe “Savaşın onlarla ki, sizin elinizle Allah onlara azap etsin, onları rezil etsin. Onlara karşı size yardım etsin ve inananlar toplumunun göğüslerine şifa ulaştırsın.”

"Ve inananlar toplumunun göğüslerine şifa ulaştırsın. " Kalp çakrası şifa merkezidir.

AURA

Fatir 27. “Görmedin mi, Allah, gökten bir su indirdi. Onunla, renkleri çeşit çeşit meyveler çıkardık. Dağlardan da yollar var; beyaz, kırmızı, değişik renklerde ve simsiyah yollar da var.”

Fatir 28. “Aynı şekilde, insanlardan, hayvanlardan, davarlardan da çeşitli renklerde olanlar var. Kulları içinde Allah'tan ancak bilginler ürperir. Allah Azîz'dir, Gafûr'dur.”

Bu iki ayette dağlardaki değişik yollardan, insanların, davarların ve hayvanların değişik renklerde olanlarından söz edilmektedir. Arkasından da "Kulları içinde Allah'tan ancak bilginler ürperir." denmektedir. Bunu anlamak için demek ki bilgin olmak gereklidir. Oysa kastedilen gözümüzle görülen renkler olsa herkes bunu anlardı bilgin olmaya gerek yok. Ama bilginler insanın gördüğünden başka renklerde görmekte ve ürpermektedirler. İnsanın çevresindeki elektromanyetik alan olan aurayı da ancak bu bilgiye sahip olan ve bu konuda çalışan yani bu anlamda bilgin olanlar görür ve bu da bilginlerin yaradılışın mucizesini görüp ürpermelerini sağlar.

Bakara (138) “Allah'ın boyasını esas alın. Allah'tan daha güzel kim boya vurabilir! Biz yalnız O'na kulluk ederiz.”

Burada boyadan kastedilen aura olabilir mi?

ENERJİ BOYUTU

Rahman 17. “İki doğunun Rabbi de O'dur, iki batının Rabbi de.”

Sadece maddi dünyayı ele alırsak tek doğu ya da tek batı vardır. Ama enerji boyutunu da ele alırsak bunların sayısı ikiye çıkar. Aynı eterik bedeni astral seyahate çıkan bir insanın fiziksel bedeni için bir doğu ve batı varken, eterik (enerji bedeni) içinde o anda eterik düzlemde bir doğu batı olmasının gibi. Bu ayetler ilk etapta ilgimizi çekenler. Zaman içinde araştırmalarımızla yeni ayetlerinde ekleneceğine inanıyoruz.

Kaynaklar

[1] www.reikiturk.com

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Akhenaton (Admin), 06.10.2009, 15:20 (UTC):
Bence objektif bir yazı mı? Hayır! Kurandan verilen örneklerin (ayetlerin) öakrayla, reikiyle, aurayla ilgisi var mı: hayır; alakası bile yok... Sadece bu yazı da bir görüş... Her görüşe ve her bakış açısına saygımız vardır...Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 55911970 ziyaretçi (142448077 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)