Reiki ve Semboller
 
reiki, semboller, ve

Reiki ve Semboller

Kaynak 1

Reiki News dergisinin sonbahar sayısında Dr. Usui'nin lineajına ve eğitim tekniklerine devam etmek için kurulan Usui Reiki Ryoho Gakkai'nin Japon üye/kurucularından önde gelen Reiki otoritesi Hiroshi Doi ile yapılan ilginç bir görüşme var. O, sembol ikileminden bahsediyor – coğrafik ve kültürel filtreler nedeni ile sembollerdeki değişimlerden ve genelde semboller üzerine düşüncelerinden;

“Semboller Reiki'de etkin araçlardır ve benim görüşüme göre, sembollerin iki rolü vardır. İlk rol, uygulayıcıyı her sembol için özel olan Reiki dalgalarının frekansına bağlamaktır. Sembollerin ikinci kullanımı, Reiki'nin daha yüksek dalgalarının dünya üzerinde kullanılabilmesi için uygulayıcının amacına ya da amaçlarına göre, dalgaların uzunluğunu değiştirmektir. Daha çok insan sembolleri kullandıkça, kollektif bilinçlilikteki birikmeden dolayı onlar daha etkili olur.

Ancak, sembolleri tekrar tekrar kullandıktan sonra, artık sembollere ihtiyacınız olmadığını keşfedeceksiniz ve çok yakında evrenle bir olmak için bilinçliliğiniz yükselir.böylece semboller Reiki'ye bağlanmak için araçlar olsa da, günlük yaşamınızdaki her şey Reiki ile rezonansa girdiğinde artık sembollere gereksinim olmayacaktır.

Sembolleri, yüzmeyi öğrendiğinizde kullandığınız kauçuk lastiklere benzetiyorum. Yeni başlayan bir kişi için tüp çok yardımcıdır, ama kişi iyi yüzebilmek için bunu bırakmak zorundadır. Artık sembollere ihtiyaç olmayan noktaya dek, semboller dikkatle kullanılmalıdır. Ama eğer kişi, yeteneklerini sembollere borçlu olduğuna inanırsa, kişi onları bırakamaz [ve yüzemez]. Sembollerin esası tüm dünyada aynıdır, sembollerin kendileri arasında bazı farklılıklar olsa da; aynı yüzmeye yardımcı olan kauçuk lastiklerin dizaynlarının farklı olması gibi.”

Kaynaklar

[1] www.gnoxis.com/forum/showthread.php?t=6284

Kaynak 2

Reiki ve Seichim sembolleri birlikte kullanıldığında evrensel yaşam enerjisinin kullanım alanını destekleyicidirler, ya da doğrudan etkilerler.
Seichim Reiki enerjisi ve 4 adet sembol ile birlikte öğrenilir, ilave olarak 2. aşama da 5 sembol eklenir. Değişim, yönlendirilme ve aktarıcı özellik içerirler. Her alanda kolaylıkla uygulanabilirler, bol pratik yaparak kolaylıkla adaptasyon sağlanabilmektedir. Semboller kullanılarak kısaca aktarım kolaylaştırılır, gizlilik içeren semboller, uyumlamadan geçen kişi dışında asla başkası tarafından kullanılmamalıdır. Tüm semboller zaman içerisinde enerjiyi yakalar, Master' ın dokunuşuyla öğrenci ve sembol arasında bağlantı sağlanır, hafızasına yerleştirilir, arınmışlığı sağlar, hepsinin yazım ifadesi içinde saklıdır. Baştan aşağıya doğru tüm vücuda çizilir.

Reiki/Seichim sembollerini Practitioner (Pratisyen) Master' lar çizmektedirler, parmaklarıyla kullanabilirlik yetisine sahiptirler. Bazen ise sadece gözleri ile çizerler. Onların çizimi uyumlama dışında, mekanlar içinde söz konusudur. Arındırma, uyumlama, bilhassa enerji kanal kontrolününün sağlanmasında, küçük niyetler için, söz konusudur. Seviyeyi tutmak, öğretmek, sembol pratiğini belirtmek, amaçlı enerji dengeleyici, kontrol sağlayıcı ve yönlendirilerek belirgin kullanımlı müvekkil tayin etmeye yarar. Nihayetinde şifasal enerjiyi daima yükseltici, aktarıcı, konular hakkında pratisyenin ihtiyaçlarını karşılayıcıdır.

Semboller, elle çizim ve kontrol içerir. Sembolü çizdiğinizde işlemi tamamlarsınız. Fakat şifasal alan için enerji aktarımını yapmak zorundasınız, aktarım işlev için son derece önemlidir. Tümünü çizerek başlamalı, bağlantı sağlamak ve olumlu sonuçlara ulaşmak için sol taraftan sembolü atmalısınız. Sembollerin adını çizim esnasında tekrarlamalısınız. Bazı eğitmenler çizim bitince de sembol isminin tekrar edilebileceğini söyler ama bu işlevin frekansını azaltıcı nitelik taşımaktadır. Söyleniş sembol çizimi ile başlamalı, bitimiyle son bulmalıdır.

5 Seichim sembolünün bilgiye eklenmesi Patrick Zeigler Seichim üzerine araştırmalarıyla tanınmaktadır, dokunmak ona göre uzaktır; eğitilmek gibi, fakat SKHM öğretmek bambaşka bir yolun ışığıdır. Patrick, Seichim'i Tom Seaman için öğrendi ("Renegade Reiki" ilave değişimler zamanını getirdi). Tom ve o bir süredir oda arkadaşıydılar, Ken Lowry (Seichim Reiki Öğretmeni) değişim ve aktarım sembollerini buldu. Hangisinin değiştirdiği, hangisinin Ken'e aktardığının bilinmemesi söz konusuydu. "Işığın içinden ileride" ve bir üniversitede yalnızca oluşumunu açıkladılar, sembollerin onlara nereden geldiğini. Seichim Reiki sembolleri, kart kullanımları, grafik üzerindeki işlevleri açıklamışlardır.

Chokurei
Chokurei (çokurey): Güç sembolüdür.
Seiheiki
Seiheiki (seheyki): Mental/sağlık-duygu sembolüdür.
Honshazeshonen
Honshazeshonen (honşazeşonen): Şifa bağlantısı/köprü sembolüdür.
Dai-Ko-Myo
Dai-Ko-Myo (daykomyu): Master sembolüdür.
Chokuret
Chokuret (çokuret): Cansız obje-güç sembolüdür.
Angel wings
Angel wings: Potansiyel fark edilme sembolüdür.
Male-Female Balance
Male-Female Balance: Yin ve yang dengesi enerji sembolüdür.
Align High
Align High: Işığın yükselişi, sevgisi, yaratıcı enerjinin öze aktarımı sembolüdür.
Eeeeftchay
Eeeeftchay: Ebedi içindeki gizli gözlem sembolüdür.

Kaynaklar

[1] www.reikimaster4.com

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Seval, 27.05.2018, 11:17 (UTC):
Yazıda kullandığınız çokurey sembollerinin farklı olduğunu farketmiyor musunuz? Yanlış bilgi vererek ve aslında verilmemesi gereken bu bilgileri ortaya dökerek hata ettiğinizi düşünmüyor musunuz? İyi niyetinizden şüphe etmiyorum fakat daha dikkatli olmanızı öneririm. Sevgiler....

Yorumu gönderen: Akhenaton, 21.03.2018, 09:26 (UTC):
Düzeltme için teşekkür ederim.

Yorumu gönderen: EDA, 06.11.2014, 07:47 (UTC):
bu kolyelerden nasıl temin edebilirim.

Yorumu gönderen: arzu, 25.07.2014, 22:26 (UTC):
iyi geceler,semboller ile ilgili söylemek istediğim bazılarının yanlış çizildiği.Özellikle dai kom yu ustalık sembolü.Verdiğiniz bilgiler çok açıklayıcı ve net akılları karıştırmıyor.Emeğinize sağlık.

Yorumu gönderen: Doğa, 05.08.2010, 19:50 (UTC):
bazı semboller hatalı çizilmiş

Yorumu gönderen: gülaydın ağırlı, 30.06.2010, 21:56 (UTC):
çok güzel.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56073896 ziyaretçi (142853743 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)