Rih-i Ahmer Duasi (Orjinal Tam Metin)
 

Rıh-i Ahmer Duası (Orjinal Tam Metin)

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم

بِسْمِ اللهِ وَ بِاللهِ وَ مِنَ اللهِ وَ اِلَى اللهِ وَ فِي سَبِيلِ للهِ وَالْحَمْدُ لِلَّهِ وَلاَ اِلَهَ اِلاَّ اللهُ وَ اللهُ اَكْبَرُ وَ اَعَزّ ُ وَ اَجَلّ ُ وَ اَعْظَمُ وَ اقْدَرُ مِمَّا اَخَافُ وَ اَخْزَرُ وَ اللهُ اَكْبَرُ كَبِيرًا . وَ سُبْحَانَ اللهِ بُكْرَةً وَ اَصِيلاً . بِسْمِ اللهِ الشَّافِي . بِسْمِ اللهِ الْكَافِي . بِسْمِ اللهِ الْمُعَافِي . بِسْمِ اللهِ الَّذِي لاَ يَضُرّ ُ مَعَ اسْمِهِ شَيْءٌ فِي اْلاَرْضِ وَلاَ فِي السَّمَاءِ وَ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ . وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَ رَحْمَة ٌ لِلْمُؤْمِنِينَ . اَللَّهُمَّ اَنَا الرَّاقِي وَ اَنْتَ الشَّافِي . اَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّ مَا قَضَيْتَ اَللهُ اَكْبَرُ اَللهُ اَكْبَرُ اَللهُ اَكْبَرُ ايُّهَا الْمَلَكَانِ الْعَظِيمَانِ . اَعُوذُ بِاللهِ رَبِّى . وَ رَبُّكُمُ اللهُ وَخَالِقِي وَ خَالِقُكُمَا وَ مُصَوِّرِى وَ مُصَوِّرُكُمَا خَالِقُ الصُّورِ وَ رَازِقُ الْبَشَرِ . اَعُوذُ بِاللهِ مِنْ جَمِيعِ اْلآفَاتِ وَ الْعَاهَاتِ وَ الْبَلِيَّاتِ وَ اْلاَمْرَاضِ وَ اْلاَرْيَاحِ وَ اْلاَوْرَامِ وَ اْلاَسْقَامِ وَ الْكَسَلِ وَ الْجُنُونِ وَ الْخُمُودِ وَاْلآلاَمِ . اَعِينُوا حَمِلَ كِتَابِى هَذَا بِاَسْمَاءِ اللهِ الْكِرَامِ وَ آيَاتِهِ الْعِظَامِ بِنُورِ وَجْهِ اللهِ ذِي الْجَلاَلِ وَ اْلإِكْرَامِ . مَالِكِ الْمُلْكِ وَ الْمَلَكُوتِ وَالْعِزَّةِ وَالْجَبَرُوتِ الْحَىِّ َلدَّاءِمِ الْبَاقِي الَّذِي لاَيَمُوتُ . سُبْحَانَهُ مَا اَعْظَمَ شَانَهُ وَ اَرْفَعَ مَكَانَهُ وَ اَعَزَّ سُلْطَانَهُ فَاطِرَ السَّمَوَاتِ وَ اْلاَرْدِ عَلِمَ الْغَيْبِ وَ الشَّهَادَةِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ مَلْجَأَ الْقَاصِدِينَ مُغِيثَ الْمَلْهُوفِينَ . رَاحِمَ الضُّعَفَاءِ وَ الْمَسَاكِينَ وَ رَازِقَ الْخَلْقِ اَجْمَعِينَ . ذُوالْعَظَمَةِ وَ السُّلْطَانِ وَالرَّاْفَةِ وَ اْلاِحْسَانِ وَ الْجُودِوَاْلاِمْتِنَانِ الْحَنَّنِ الْمَنَّانِ الرَّؤُفِ الدَّيَّانِ الْقََهَّارِ الَّذِي لاَيُقْهَرُ الْغَالِبُ الْمُجِيرُ الَّذِي لاَ يُجاَرُ عَلَيْهِ ۞ اَعُوذُ بِِهِ مِنْ شَرِّ الْفِتَنِ وَالْمِحَنِ وَجَمِيعِ اَمْرَاضِ الْبَدَنِ وَمِنَ الرِّيحِ اْلاَحْمَرِ وَالدَّاءِ اْلاَكْبَرِ فِي النَّفْسِ وَالرُّوحِ وَاللَّحْمِ وَالدَّمِ وَالْجِلْدِ وَالْعَظْمِ وَالْعُرُقِ وَالْعَصَبِ وَالشَّغْرِ بِعِذَّةِ مَنْ اِذَا قَضَى اَمْرًا فَاِنَّمَا يَقُولُ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ ۞ فسُبْحَانَ الَّذِي بِيَدِهِ مَلَكُوتُ كُلِّ شَيئٍ وَاِلَيْهِ تُرْجَعُونَ ۞ اَللهُ اَكْبَرُ اَللهُ اَكْبَرُ اَللهُ اَكْبَرُ ۞ يَا رَبِّ يَا بَارِئُ يَا مُغِيثُ يَاجَبَّارُ يَاقَهَّارُ يَا مُقْسِتُ يَا قَاءِمُ يَا دَاءِمُ يَا مُبْدِئُ يَا مُعِيدُ يَا صُبُورُ يَا وَدُودُ يَا كَافِي يَا مُعَافِي يَا وَاقِي يَا بَاقِي يَا صَرِيخَ الْمُسْتَصْرِخِينَ يَاغِيَاثَ الْمُسْتَغِيثِينَ ۞ يَا مَنْ اَمْرُهُ بَيْنَ الْكَافِ وَالنّ ُنِ ۞ يَا عَطُوفِ يَا

Yukarda okuduğunuz kısım, meşhur Rıh-i Ahmer duasının ilk 2 sayfasıdır. Kalan 4 sayfası ve Türkçe transliterasyonu (okunuşu), parça parça ilerdeki günlerde yazılacaktır.

Son güncelleme: 17 Mart 2009, Salı.
Eklenen sayfa sayısı: 1
Kalan sayfa sayısı: 3.

Akhenaton Notu: Bu sayfa ya da elle yazım ve hayli emek gerektiren diğer sayfalarda güncelleme yapılmamasının sebebi, Arapça metinlerin yazımının hayli dikkat, emek ve zaman istemesi. Sadece bir Arapça sayfayı elle yazmak, 2-3 gününüzü alıyor. Başka bir site geliyor, o 2-3 günlük emeği 1 saniyelik kopyala-yapıştır yaparak yok ediyor. Dostum, lütfen bu konuda bana hak ver.

Elbette ki dualar, telif hakkı olmayan yazılardır. Ama bir site sahibi, Arapça bir metni hazırlamak için nerdeyse 1-2 hafta hiç durmadan uğraşıyorsa ve emek vermeden ya da kul hakkı gözetmeden para kazanma hırsında olan Allah korkusu olmayan diğer site sahipleri kopyala yapıştır ile o emeğin üstüne çöreklenip saniyesinde yok ediyorsa, niye bu kadar emek harcasın ki insanlar?

Dostum, biz webmasterler, din taciri değiliz. Ama ekmeğimizi websitelerimiz için insanlara faydalı şeyler hazırlamakla ve kalemlerimizle kazanıyoruz. Ama emek hırsızı diğer site sahipleri yüzünden artık emek verenler de ne yazık ki hepsi pes etti. Hepimizin azmi yok oldu. Lütfen bu yüzden bize kızmayın ve darılmayın.

❮ Rıh-ı Ahmer HakkındaRıh-ı Ahmer Dua Metni ❯

Kaynaklar

[1] "Resulullah'ın Dilinden Sûreler ve Dualar; Fazîleti, Esrârı ve Hikmeti", Arif Pamuk, Pamuk Yayıncılık, s.870-878.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Sitemana, 23.03.2017, 15:31 (UTC):
Foto kopyasini eklenti olarak koyabilirmisiniz boyle bazen yazim hatalari olabiliyor

Yorumu gönderen: NİHAT DOGAN 15061972 HAFIK SIVAS, 15.01.2015, 20:05 (UTC):
........................... ......................

Yorumu gönderen: jafii, 31.08.2014, 18:20 (UTC):
devamını verebilriz

Yorumu gönderen: hülya, 20.06.2014, 10:21 (UTC):
rıhı ahmer duasının arapça tüm yazılışını verrir misiniz

Yorumu gönderen: asiye, 16.11.2013, 18:38 (UTC):
bu duanın devamı ne zaman yayınlanacak acaba

Yorumu gönderen: yasemin, 06.08.2010, 14:27 (UTC):
devamını bekliyorum ama hala yayınlanmadı

Yorumu gönderen: dilek, 05.08.2010, 11:40 (UTC):
duanın devamı ne zaman eklenecek hala bekliyorum

Yorumu gönderen: mehmet, 28.06.2010, 15:37 (UTC):
bu dua şifa için okunur bir bardak suya yedi defa okuyup yarısını içip yarısını vucuduna sürmelisin şifa niyetine demeyi unutmayın bu dua benim dedemin kitabında vardı dilerim herkes okuyup şifa bulur&&&

Yorumu gönderen: melahat, 03.03.2010, 11:25 (UTC):
allah razı olsun çok harika bir dua allah cümle hastalara şifa versinkimseyi darda bırakmasın

Yorumu gönderen: nesrin, 26.10.2009, 15:19 (UTC):
bu dua bana çok gerekli duanın türkçe okunuşu lazım çünkü arapça tam bilmiyorum lütfen türkçesini yazıp ne şekilde okunacağını buraya koyarmısınızBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 54649822 ziyaretçi (139273853 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)