Roswell'e Düsen UFO
 
düşen, roswell'e, ufo

Roswell'e Düşen UFO

New Mexico'nun, Roswell bölgesindeki kaza ve sonrasında meydana gelen gelişmeler.

2 Temmuz 1947: Roswell'de yaşayan bir çift, evlerinin yakınında UFO gördüklerini bildiriyorlar. Bölgedeki ilk işaret böylece verilmiş oluyor.

4 Temmuz 1947: Gece saat 23.30'da Roswell yakınlarında bir UFO yere çakılıyor. UFO'dan etrafa yayılan parçalar, William Mac Brazel adlı çiftçinin arazisinde bulunuyor. Aralarında "Fransisken Tarikatı'ndan rahiplerin de bulunduğu çok sayıda tanık, UFO'nun yere düşerken çizdiği rotayı gözlemlediklerini bildiriyorlar.

5 Temmuz 1947: Askeri yetkililer bölgeyi ziyaretçilere kapatıp uzay cismine ve içinde bulunan mürettebata el koyuyorlar. Aynı gün, çiftçi Mac Brazel, arazisinde aynı cisme ait gözden kaçmış kalıntıların da olduğunu fark ediyor.

6 Temmuz 1947: Cisimle ilgili kontrol çalışmaları devam ederken, Mac Brazel bulduğu diğer kalıntıları da alıp Roswell şehrine gidiyor. Bu arada şehir halkı UFO kazası ile ilgili bir şeyler duymuştur.

7 Temmuz 1947: Roswell şehri güvenlik yetkilileri, Mac Brazel'ın getirdiği parçaları teslim alıyorlar.

8 Temmuz 1947: Bir basın mensubu, Mac Brazel'in yetkililere teslim ettiği parçalarla ilgili haberi, gazetesinde yayınlıyor. UFO meselesi henüz askeri bir sır durumunda değildir. Aynı gün askeri yetkililer, gazetede çıkan haberi yalanlıyor ve buluntuların kaza yapan bir UFO'ya değil, sadece bir meteoroloji balonuna ait olduğu iddiasını ortaya atıyorlar.

Sonrasıysa dinlemeye ve tanıklık etmeye alıştığımız türden bir senaryo ile gelişti. Yani diğer UFO olaylarındaki gibi, Amerikan Hükümeti UFO gerçeğini halktan ve basından gizleme kararındaydı. Cesetlerle birlikte UFO'dan geriye kalanlar bir hava üssüne taşındı. Dünya Dışı Varlığı tanımanın ve fizik özelliklerini dünyalılarla kıyaslamanın en basit yolu ise, otopsi yapılmasıydı. Gizli bir şekilde otopsi gerçekleştirildi ve otopsi çalışmaları filme alındı.

Orduda görevli kameraman Jack Barnett yıllar sonra tüm çevreleri ayağa kaldıran otopsiyi filme aldığını açıkladı. 90 dakikadan biraz daha fazla süren bu filmde, belki de dünyanın en büyük sırrı gizliydi. Film yıllar boyunca hükümet tarafından açığa çıkarılmadı. Ancak bazı iddialara göre, Başkan Truman da otopsi salonundaki tanıklardan biriydi.

Günümüze gelindiğinde, filmin dünya insanıyla tanışmasını sağlayan İngiliz gazeteci ve televizyon program yapımcısı Ray Santilli'nin iddialarına göre, kameraman Barnett, filmin bir kopyasını çıkartmayı başarmıştı.

1993 yılında Santilli, büyük şirketler adına çalışan Barnett'i, Elvis Presley hakkında belgesel bir film yapmak amacıyla ziyaret etti. Oysa artık 82 yaşında olan eski kameraman Barnett yıllar önce Amerikan Hava Kuvvetleri'nden çaldığı bu değerli kanıtı daha fazla saklayamayacağım ve bu gerçeğin dünya insanıyla paylaşılması gerektiğini söylüyordu.

Barnett'in ne denli misyoner ruhu taşıdığı bilinmez, bol sıfırlı bir çek karşılığında sattı filmi Santilli'ye. Bundan sonra da dünya basınını ayağa kaldıran uzaylı varlık otopsisi yavaşça dışarıya sızmaya başladı.

Film önce BBC aracılığıyla dünyaya tanıtıldı. Başlangıçta sadece araştırmacılara ve bilim insanlarına ayrıcalık gösterilirken kısa sürede otopsi masasında yatan uzaylı cesedi Avrupa'da ve gezegenimizin diğer bölgelerinde en çok satan dergi kapaklarında görülmeye başlandı. Karşı çıkanlar, destekleyenler, UFO araştırmacıları, doktorlar ve sadece meraklılar bile türlü fikirleri öne sürüyorlardı artık.

Acaba çağdaş dünya insanı ilk defa bu film aracılığıyla mı bir uzaylı varlığın neye benzediğini görme şansını yakalıyordu? Yıllardır beklenen gerçek kanıt ayağımıza gelmişti ve iddialar doğrulanacak gibi görünüyordu.

Oysa ülkelere ve dönemlere yayılmış biçimde, kaçırılmalara, yakın karşılaşmalara tanık olanların bildirdikleri de vardı ve bu birinci elden tanıklıklardan uzaylıların beden yapılarıyla ilgili genel bir şablon çıkartmak mümkündü. Ortak noktalar tam 20 maddede sıralanıyordu. Roswell cesedini incelemeden önce herkesçe bilinen uzaylıların neye benzediğini hatırlamakta yarar var:

UZAYLILAR'IN TESPİT EDİLEBİLEN ORTAK FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

 1. Varlıkların boyu genellikle l ila 1.50 m arasında değişiyor. En uzun olanları ise 2 metre civarında.
 2. Baş, insan görünümü taşısa da bedene kıyasla çok büyük kalıyor.
 3. Gözler büyük ve çukura kaçmış, birbirlerinden ayrı, ya da normal insan gözünden çok daha geniş. Uzak doğulu izlenimi verircesine çekik.
 4. Kulak benzeri işitme organlarına ya da başın iki yanında yer alabilecek çıkıntılara sahip değiller.
 5. Burun göze çarpmayacak kadar belirsiz.
 6. Ağız düz bir çizgi ya da yarık biçiminde. Yok olan kulaklar gibi işlevini yitiren ağız da beslenme ya da ses yoluyla iletişim, konuşma amacıyla kullanılmıyormuşçasına silikleşmiş.
 7. Boyun dikkati çekecek kadar ince.
 8. Saçlar. Kimi tanıklara göre uzaylıların saçları yok. Bazı tanıklarsa başın tepe bölgesinde hafifçe renkli bir leke gördüklerini söylüyorlar. Bedenin hiçbir bölgesinde tüye rastlanmıyor.
 9. Gövdenin tümü zayıf ve küçük olarak tanımlanıyor. Olayların çoğunda gövde bir tür giysi ya da üniforma ile örtülmüş durumda. Karında göbek deliğine rastlanmıyor.
 10. Kollar son derece ince ve uzun. Hatta bazen dizlere kadar iniyor.
 1. Eller, dört parmaklı. Baş parmak yok. İki parmak diğerlerinden daha uzun. Bazı gözlemciler tırnaklardan söz ederken, başkaları tırnak görmediklerini belirtiyorlar.
 2. El ve ayaklan tanımlayacak genel özellikler yok.
 3. Cilt rengi tanıkların gözlemlerine göre bej, güneş yanığı, kahverengi ya da gri pembe olarak değişebiliyor. Bazı gözlemlerde ise; loş ışıklar altında maviye kaçan gri ten renginden söz ediliyor.
 4. Uzaylıların diş yapısı hakkında hiçbir şey bilinmiyor.
 5. Üreme organları ise hala sır niteliğinde. Bazı tanıklar, ne kadın ne de erkek üreme organına sahip olmadıklarını söylüyor. Klonlama ya da dünyada henüz bilinmeyen farklı yöntemlerle üredikleri düşünülebilir.
 6. Kimi olaylarda dünya dışı varlıklar sanki aynı kalıptan yapılmışçasına birbirinin eşi, benzer görüntüler ve biyolojik özellikler taşıyorlar.
 7. Beyin kapasiteleri bilinmiyor.
 8. Kan. Bedenlerinde bir sıvı var ama bildiğimiz kana benzemiyor.
 9. Beslenme. Katı ve sıvı besin ürünlerini tanımıyorlar. Ele geçen UFOların hiç birinde gıda maddesine rastlanmadı. Sindirim sistemi ve rektal bölgeye sahip değiller.
 10. Söz konusu özellikler taşıyan dünya dışı varlıklara genelde insansı ya da hümonoid adı veriliyor. Ancak hangi güneş sisteminden geldikleri hala bilinmiyor. Bizim güneş sistemimizin farklı bir bölgesine ait olup olmadıkları hakkında da bilgimiz yok.

Evet, bu genel bilgilerden sonra Roswell otopsisi hakkında bazı yorumlarda bulunmak mümkün. Basına yansıyan "Otopsi Filmi" gerçek miydi?

Ayrıntılarını seçmekte zorlandığımız ameliyat salonunun orta yerinde, otopsi masasında yatan cesedin boyu 1.40 civarında. Baş normal insan başının neredeyse iki katı kadar gelişmiş. Gözler tıpkı bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz uzaylılarınki gibi kocaman, parlak ve siyah.

Ne başta, ne de bedenin diğer bölümlerinde tek bir tüye bile rastlanmıyor. Buna kaşlar ve kirpikler de dahil. El ve ayak parmaklarının sayısı ise altı. Karın hamile izlenimini verircesine şiş, oysa yapılan araştırmada varlığın içinde gelişmekte olan bir canlıya da rastlanmıyor. Dahası uzaylının cinsiyetini kestirmek de mümkün değil. Erkek ya da dişi olduğunu gösterir üreme organları bulunmuyor çünkü.

Buraya kadar Roswell yaratığının dış görüntüsü 20 maddelik listeyle kıyaslandığında benzer özellikler taşıyor. Ancak sıklıkla vurgulanan zayıf uzaylılar kavramından uzak olduğunu görüyoruz. Çünkü Roswell varlığı oldukça kilolu, yağlı, hatta gelişmiş kasları olan bir bedene sahip. Boyu tanıklıklarda söylendiği gibi kısa, ama bu kadar kısa boyda gelişmiş kas yapısı inandırıcı olamıyor.

Sonra izole edici beyaz giysilere bürünmüş doktorlar, alışılmış bir beceriyle cesedi parçalamaya başlıyorlar. Bisturi (görebildiğimiz kadarıyla) önce göğüs ve karın boşluğunu iki yana açıyor. Bedenden dışarı çıkartılan organlar, siyah beyaz ve titrek kamerayla çekilmiş, filmde dikkatimizi dağıtıyor.

Gerçek mi, yoksa dünyayla alay etmek amacıyla hazırlanmış bir kurgu mu karar veremiyorsunuz. Biraz daha dikkatle bakınca ya da göz ilk sahnelerin heyecanını atınca, bu ölü uzaylının pek de o kadar uzaylı olamayacağını düşünmeye başlıyorsunuz. Ekrandaki görüntü, bir uzaylının bedeninden çok, bir mankene benzemeye başlıyor.

Otopsi uzmanları ve işi iyi bilen patologlar filmi tekrar tekrar incelediklerinde filmin düzmece olma ihtimali üzerinde duruyorlar. Onlara göre dünya dışı bir varlık, iç organları ele alınmadan önce dış yapısıyla incelenmeli. Oysa otopside varlık incelenmiyor, adeta parçalanıyor. Doktorlar sanki cesedi önceden çok iyi tanıyorlarmış gibi hareket edip bedeni açmaya başlıyorlar.

düşen, roswell'e, ufo
Roswell Otopsisi'nden bir görüntü

Başın büyüklüğüne göre ise kafatasından çıkartılan beyin çok küçük kalıyor. Bu durumda beyinin de uygun büyüklükte olması gerekir. Bu otopsi gerçek patologlar tarafından değil, cerrahlar tarafından yapılmış. Oysa Amerikan Hava Kuvvetleri USAF'ın dünyayı sarsacak bu olay için en iyi patologları çağırması gerekirdi. Neden sıradan cerrahlarla yetindiği düşündürücü.

Otopsi şartları da inandırıcı olamıyor. Çünkü gerçek bir ölüm sonrası incelemede varlığın ağzı açılıp bakılmalıydı, bu yapılmıyor. Ölü olduğu kabul edilen varlığın her iki eli de aynı biçimde duruyor ve parmaklan yukarı doğru açılmış. Böyle bir rastlantı kabul edilemez, ölüm sonrasında eller birbirinin kopyasıymış gibi görüntü alamaz.

Evet. Film sayısız uzman tarafından incelendi. Bu arada Kodak firmasıyla bağlantı kuruldu ve Kodak söz konusu filmin 1927, 1947 ya da 1967 yıllarından birinde üretilmiş olduğu raporunu verdi. En azından uydurma da olsa, sahneler demek ki geçmişte üretilmiş bir filme alınmıştı.

Dünya basını uzaysal otopsi tartışmaları yaparken, bu garip senaryoya, ünlü yönetmen Steven Spielberg ve 1947 kazasıyla ilgili çekeceği yeni filmi de girdi. Spielberg, Hollywood yönetmenlerinin belki de en Ufolojik olanıydı. "3. Türden Yakın Karşılaşmalar" ve "E.T." gibi unutulmaz başyapıtlarına, bir sonuncusunu ekleyerek unutulmaz bir üçleme yapmak istiyordu.

Büyük olasılıkla çekeceği son filmin adı da, "Majestic" ya da "Proje X" olacaktı. "Majestic 12", o yıllarda Başkan Truman'ın UFO olaylarını araştırmak amacıyla kurduğu örgütün adıydı. Bilim ve sanat çevreleri, Spielberg'in yeni filminde gerçek belgesel görüntülerle kendi çekeceği sahneleri birarada kullanacağını konuşur olmuştu. Acaba bu görüntüler Spielberg'in yeni filmi için özenle çekip dikkatle saklayamadığı sahnelerden mi ibaretti?...

Tüm bu sorular UFO çevrelerini kuşkuya düşürürken, yapımcı Ray Santilli'nin temsilcisi Chris Carey ismi kulağa gelmeye başladı. Chris Carey özellikle bilim kurgu filmlerinde kullanılan uzayla ilgili tüm nesnelerin ve uzaylı varlıkların kopyalarını üretmekteki başarısıyla tanınan bir uzmandı. Lasteksten yapılan figürler, usta ışıkçılar ve özel efektler sayesinde inanılmaz derecede gerçek görüntüsünü verebiliyordu.

Olaylar gittikçe dağılırken, parçalanan uzaylı cesedinin ne olduğu ise, gizemini koruyordu. Adli tabipler incelemelerini ancak televizyon ekranından yapabildiler ve sonuç bugün bile şüpheli. Bir gurup araştırmacı uzaylı varlığın gerçekliğini savunurken, geri kalanlarsa Amerikan Hükümeti'nin UFO gerçeğini küçültmek, alaya almak ve UFO araştırmacılarını halkın gözünde değersiz kılmak amacıyla bu sahteciliğe girdiklerini iddia ediyorlar.

Amerikan Hava Kuvvetleri 1947 kazasını önce kabullendi, daha sonra ise ellerindeki parçaların bir meteoroloji balonuna ait olduğunu ileri sürdü. Bu ani karar değişikliği huzursuzluk vericiydi. Kaza sonucu parçalanan uzay cismine UFO ya da Uçandaire adı verilse de, Roswell olayında parçalanan cisim üçgen biçimindeydi, yani tıpkı Kenneth Arnold'un gözleminde karşılaştığı üçgen biçimli uçan cisimler filosu gibi. Kimi tanıklarsa, parçalanan UFO'dan çıkan varlıkların yaşadıklarını söylediler.

Siyah beyaz görüntülerinden tanıdığımız ölü uzaylı büyük bir ihtimalle lasteks bebek olabilir. Ama yine de, bir varlığın kopyasını yapabilmek için, mutlaka gerçeğine bakılması gerektiği unutulmamalıdır. Model olmadan kopyası çıkartılamaz. Bu konuyu tek bir cümleyle, belki de en güzel şöyle toparlayabiliriz: Olay gerçek, ancak ekranlara yansıyan görüntüler sahte.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Furkan, 19.05.2017, 20:14 (UTC):
Ya 7 yıllık araştırma sonucunda amerika oraya hava üssü diyor ama ordaki hava pistleri 5 6 cm lik kumla dolu bu bir yalan ve orda cidden çok tuhaf şeyler gerçekleşiyor

Yorumu gönderen: Uzaylı, 15.05.2017, 17:28 (UTC):
Pek inandırıcı değil ama bizden başka "akıllı" canlı türleri olduğunu düşünebiliriz. Hatta bunları uzayda aramamıza gerek yok. Aramızda bile olabilirler ve ya aynı dünyada ama onları asla göremiyeceğimiz bir yerde veya boyutta.

Yorumu gönderen: servet, 12.05.2017, 02:03 (UTC):
amerikada bir çöle bir cisim düştü ihbarı oluyor askeri yetkililer gidip bakıyor ne olduğunu bilemedikleri için heyecandan olsa gerek ufo filan diye bir açıklama yapıyorlar ama sonra sağlıklı bir şekilde araştırdıldıktan sonra askeri bir hava cismi olduğu söylensede iş işten geçiyor çünkü insanlar duymak istedikleri şeyi en başta duydular ve inandılar çünkü insan inanmak ister. sonuçta olay kamu oyunda bir ufo kazası olarak yer buluyor. bence abd li askeri yetkililerin işine gelmiştir bu ufo masalı, insanlar orda ufo saklıyorlar diye düşünürlerken onlar gizli silah ve deneylerini rahat rahat uyguluyorlardır.

birde şu ihtimal aklıma geliyor; 2.dünya savaşından 2 yıl sonra bu olay oluyor, naziler uçan daireler yaptılar bu bir gerçek, abd almanyayı işgal edince bu araçları ve pek çok alman bilim adamını kendi ülkesine götürmüştür, belki bu uçan daireleri test ederlerken kaza yapıp yere düşmüştür ama dünya dışından uçan daire düştü masalına inanmamak lazım.

Yorumu gönderen: Buse, 17.01.2017, 09:21 (UTC):
Bence koca evrende sadece bizim yaşadığımızı düşünmek saçma ve bencilce. Uzayda yaşamın var olduğuna inanıyorum. Uzaylı denildiğinde insanların aklına yeşil varlıklar geliyor bu da uydurma bence. Bu yüzden uzaylılar bazılarına pek gerçekçi gelmiyor.
Uzaylılara inanıyorum Ama bu videolar vs sahte.

Yorumu gönderen: Batuhan, 31.12.2016, 22:55 (UTC):
Bence olay gerçek ama video sahte ama boye dusununce neden amerika kendi söylediği yalanı ortaya cikartmak icin sahte video sursun ki piyasaya yani dusundurucu bi konu ama uzayli varliginda hem fikiriz ama teknolojilerinin gelismis olduguna pek inanmiyorum bizden gelismis olduklari kesin ama öyle aşırı derece değil gelişmiş olsalardi bizi böyle az ziyaret etmezlerdi

Yorumu gönderen: İSİMSİZ UZAYLI, 30.12.2016, 11:12 (UTC):
VİDEO GERÇEK VİDEODAKİ UZAYLI BENİM ÜSTÜN TEKNOLOJİ İSTEYENLER 51.BÖLGEYE GELSİN SELAMIMI SÖLEYİN ALIRLAR İÇERİ
_İSİMSİZ UZAYLI

Yorumu gönderen: Meraklı boy , 02.07.2016, 16:13 (UTC):
Ben de çoğu insan gibi bu olayın gerçek olduğunu düşünüyorum.Bu konuyu çok araştırdım ve düşüncelerim dünya dışı yaşamın var olduğu üzere.Ama bu konuyu araştırdıktan sonra dininizden soğuma ihtimaliniz yüksek çünkü aklınızda şu soru oluşacak "Acaba onlar hangi dine inanıyor?" ya da "Onlar bir dine inanıyor mu?" diye soruların cevaplarını arayacaksınız.Sonra da kendinizi sorgulayacaksınız ve mantıklı bir sonuç :)

Yorumu gönderen: Kevser, 25.05.2016, 11:55 (UTC):
Bu olay tabikide gerçek bence hem otopside videolar felan var hem de bi tane nasa pilotu ölmeden önce Roswell deki uzaylıları sakladığını açıklamıştı yani sjsjsjsjsj kolum koptu yazarken :D

Yorumu gönderen: roswell, 20.05.2016, 08:44 (UTC):
kafamda deli sorular

Yorumu gönderen: Ssdd, 22.09.2015, 06:32 (UTC):
Ben uzayda yaşamın olduğu tek gezegen olduğumuzu düşünmüyorum. Ki günümüz teknolojisi Samanyolundaki diğer gezegenlere gitmeye yetiyor ama daha içinde bulunduğumuz galaksiden dışarı çıkamadık, bilmediğimiz çok şey var. Videodakinin sahte olduğunu düşünmüyorum, sahte.olsa bile gerçekten uzayda insanlar ve hayvanlardan baska canlıların da bulunduğuna inanacagim. Yazı çok bilgilendirici idi, teşekkürler

Yorumu gönderen: Yağmur, 31.08.2015, 08:57 (UTC):
RESİMLERDE KULAĞA BENZER ÇIKINTILAR VAR AMA ÖZELLİKLERİNDE KULAĞA BENZER BİR ŞEYE RASTLANMADIĞI YAZIYODU ?

Yorumu gönderen: esatmngn, 29.06.2015, 07:42 (UTC):
Genelde rusya ve amerika olması çok normal.. adamlar herkese ikiz kulelere uçak çarptığına inandırmış .. bu olayı mı gizleyemicekler ..:)

Yorumu gönderen: jarvas, 17.03.2015, 20:19 (UTC):
1947 renkli kemaramı bekliyodun o zmn fotograf makinesi zor bulunmuştu

Yorumu gönderen: Hakan, 06.02.2015, 21:23 (UTC):
şu neden siyah beyaz video çekilmiş diyen kezbana biri soraiblirmi! dedesinin 1947 de renkli kamerası mı varmış?

Yorumu gönderen: bilmene gerek yok, 23.01.2015, 18:11 (UTC):
Şaşırtıcı ... az yukarıdaki hilmi arkadaşımız doğru demiş .Ama uzaylılara inanmayanlarara kapak olmuş. Tabii ki bu bir sır gibi saklandığı için merakım güçleniyor, ayrıca ABD gerçek bir olayı niye saklasın ki (?)
★★o my god!★★

Yorumu gönderen: adse, 16.11.2014, 12:35 (UTC):
ben inanıyorum ki roswell kasabasındakı 51. bölgede o yıllarda uzaylı dedigimiz canlılar var ve halen abd hükümeti onlarla işbirligi içinde ... amerikan hükümetinin bir anda o yıllardan sonra zenginlesmesinin sebebini bu olayla uzaylıların teknolajisinden faydalandıklarına baglıyorum.ve inanıyorum bir gün onlarla karslasacagız...

Yorumu gönderen: hhh, 06.09.2014, 23:11 (UTC):
bence doğru bilgiler var aralarında ne kadar inandığınıza bağlı öncelikle teknoloji bakımından ülkeler gelişti türkiyede hala geride sayıyor tabiki bunlara etken illa ufo olmadı dünya dışı varlıklardan yardım sonucu olduğu aşikar.

Yorumu gönderen: berke, 24.08.2014, 06:39 (UTC):
filmin gerçek olmadığı bi gerçek ama uzaylılar ve ufolar
hepsini ama hepsini kendi gözümle gördüm belki tam dibimizde
onlar vardır bilemeyiz

Yorumu gönderen: hiko dalavere, 03.06.2014, 13:09 (UTC):
boş işler

Yorumu gönderen: mutluhan, 26.04.2014, 14:56 (UTC):
Olay gerçek ama film kesinlikle sahte... derin bir araştirma yaptim bunun yalan bir haber olmasi imkansiz... ayrica dikkatinizi çekerim bu olaylar hep gelişmiş ülkelerde oluyor ABD,RUSYA...

Yorumu gönderen: KADİR, 16.03.2014, 00:42 (UTC):
bence kaza gercek ama otopsı sahte neden sıyah beyaz fılmle cekıldı bence ufo gerceyıyle alay edmekten baska bısey deyıl

Yorumu gönderen: Şefa, 14.01.2014, 19:53 (UTC):
Yokuşşşşşşşşşş

Yorumu gönderen: ahmet, 10.01.2014, 13:45 (UTC):
ilginç bi olay :D yıllardır araştırıyorum çok doğru bilgiler buldum :D

Yorumu gönderen: Hilmi, 17.10.2010, 16:56 (UTC):
film gerçek değil, plastik bebek, ama olay doğru çok araştırma yaptım.Hiç kimse durduk yere böyle birşeyi para kazansın diye çıkarmaz.Bir de şöyle düşünün en ileri teknoloji sahibi ülkeler kimler. İleri teknoloji sahibi ülkelerdeki insanlar çok mu akıllı? bence değiller sadece üstün bir ırktan yardı alıyorlar uçaklar, bilgisayarları gece rüyalarında görüp de yapmadılar. Bence yardım aldılar ve hala alıyorlar.

Yorumu gönderen: asd, 10.08.2010, 08:37 (UTC):
ne korkuncu la ilginçi :D bende merak ettim

Yorumu gönderen: merve, 22.05.2010, 16:10 (UTC):
bunu araştırıcağım çok korkunç bi olay acaba gerçekmiBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56073180 ziyaretçi (142850194 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)