Rotschild Ailesi (Kirmizi Levha)
 
Rotschild

Rotschild Ailesi (Kırmızı Levha)

Çeviri: Osmanlı Ruhu

Dünya çapında Bankacılık Sektöründe çok bilmece bırakan Rotschild Ailesi. 1750’de Mayer Amschel Bauer, Frankfurt’ta babasından Banka’yı devralır ve Banka’nın ismini değiştirerek adını Rotschild koyar. Kırmızı levha, kapının üstünde asılır. Levha doğu Avrupa'da başarılı bir Yahudi savaşçının sembolüdür.)

Mayer evlenmiş ve 5 erkek ve 5 kız çocuğu olmuştur. Erkeklerin isimleri; Amschel, Salamon, Nathan, Kalmanın (Karl), Jakob (James).

Yükselişinin nedeni, Prens Wilhelm IX. Von Hessen-Hanau'nun, parasını bankasına yatırmadan dolayıydı ve bu Prens, Mayer’i sıkı sık masonların Almanya’daki gizli toplantılarına getiriyordu.

Prens Wilhelm, Hannoveraner Kraliyet ailesinin yakın arkadaşıydı. Bu Kraliyet Ailesi, İngiliz Kraliyet ailesine (Hannoveraner) asker kiralamaktan gelir elde ediyordu. Bu askerler, gelecekte George Washington’un askerlerine karşı Valley Forge’de de savaşacaktı.

Rotschild, Wilhelm’in özel danışmanı olmuştu zamanla. Ne de olsa Prens ve ailesi kâr ediyordu. Ama ülkede iç huzursuzluk başlayınca; Prens, Danimarka'ya kaçmak zorunda kaldı ve askerlerin maaşlarını geri almak şartıyla Rotschild’in bankasına bıraktı.

Nathan Rotschild (Mayer'in en büyük oğlu), bunun üzerine bu parayı alıp Londra’ya gitti ve orada kendi adına banka açtı. Altın, en güvenilir sayıldığı için bütün parayı altına yatırır. Ne de olsa altınlar, East India Company’den gelmektedir ve sorun çıkması nerdeyse imkansızdır.

Nathan, tefeciliğe başladı. Duke of Wellington'a borç vermekle nerdeyse bundan 4 misli para kazandı. Zaten Duke of Wellington, aldığı borç parayla askerlerin maaşını ödüyordu. İlerde de güvenli sayılan altınlarından illegal satışla kâr elde etti. Bütün bu ticâretler, Rotschild Ailesi'nin başlangıcıydı ve bundan sonra, uluslararası bankacılığa başlanacaktı. Hedefler, çok büyüktü.

Her oğluna bir büyük Avrupa şehrinde bir banka kuruldu. Amschel, Berlin'de; Salamon, Wien'de; Jakob, Paris'te ve Kalmann, Neapel'de. Salamon Rotschild, masonların üyesiydi aynı zamanda.

Mayer Amschel Rotschild, vekâletnamesinde tam olarak kim, nasıl, neyi yapmasını gerektiğini yazmıştı. Sermâyeler, erkekler tarafından yönetilecekti. En önemli oy, en büyük kardeşinindi. Anlaşmazlıklarda, önemli kararları o alırdı. Bütün gelirler, gizli tutulması gerekirdi. Hele ki devletten.

1773 yılında Mayer Amschel Rotschild, tam 12 zengin Yahudi tefeciyle “Sion Bilgelerinin Protokolleri” Frankfurt Yahudi sokağında buluştu. (Dikkat çekilecek konu, buradaki 12 kişi ve kendisi ile birlikte13... Konuyu bilenler için önemli bir rakam) Hedefleri, dünyadaki parayı nasıl kontrol edebilecekleriydi ve uzun, çok titiz bir plan hazırlamaya başladılar.

Herbert G. Dorseys’in açıklamalarına göre şu konularda da konuşulmuş: Acaba İngiliz merkez bankasını nasıl kurup ele alabiliriz? Ne de olsa, o zaman İngiltere'nin tüm sermayesi, ellerinden geçecekti. Dünya çapındaki para akışını elde edebilmek için; İngiliz bankası, tamamen kayıtsız-şartsız kontrol altında olmalıydı. Bunu her defasında söylüyorlardı.

.Dorsey ve William Guy Carr, "Pawns in the Game'nin dosyalarına göre plan "Sion Bilgelerinin Protokolleri'ne ait; ama Rotschild bunu biraz daha geliştirdi. Ne de olsa birkaç yüzyıl kadar eski bir plandı. Yeni yazı ile gerçek bir anlam kazandı ve bütün detaylar, en inceliğine kadar hesaplandı. Bu çalışmalar, 1901 yılına kadar gizli tutuldu. Tâ ki Rus Profesör S. Nilus Fielen’in eline düşene dek. Profesör Fielen, bu döküman hakkında "Yahudi Tehlikesi" isimli bir kitap yazmıştır ve Victor Marsden de, bunu İngilizceye çevirmiştir

"The Protocols of The Learned Elders of Zion" Toplam 24 protokol vardır ve sadece 12 tanesi bilinmektedir ve onlar da sansürlenmiştir. Sizlere yakında bu bankacı ailesinin nasıl çalıştığını, yaklaşık 70 milyon insanı nasıl ölüme sürüklediğini, Amerika Merkez Bankası'nı nasıl ele geçirdiğini, BM'yi nasıl kontrol ettiğini ve daha aklınız almayacak işler çevirdiğini yazacağım.

Osmanlı Ruhu'nun Diğer Çevirileri

Benzer Yazı

Savaşların Mimarı Rotschild Ailesi

Kaynaklar

Jan Van Helsing, “Gizli Örgütler 1”, bölüm 4, s.30.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: idiamin, 19.12.2010, 00:35 (UTC):
daha detyalı bilgiyi internet uzerinden bulmanız imkansız saglam kaynaklara ulabilmek icin saglam istihbaratı olan kişilerle diyalog kurmanız lazım

Yorumu gönderen: aaa, 08.06.2010, 06:50 (UTC):
Texe Mars`ın Bilinen Tarihin Bilinmeyen Yanları kitabını okuyabilirsiniz...

Yorumu gönderen: leyla, 23.05.2010, 10:17 (UTC):
hala beklioruz yazmanı detaylı bilgi için araştırabileceğmz kitaplar önerirsen de memnun oluruz birde bu aile günümüzde varlığını aynı soyadıyla mı devam ettiriyor

Yorumu gönderen: mehmet, 09.03.2010, 12:53 (UTC):
yeterli düzeyde açıklamalaar yok daha detaylı bilgi için nereye bakmalıyızBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52996107 ziyaretçi (134790698 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler