Sürhubad Duasi
 

Sürhubad Duası

Bu materyalin güvenliği: OrtaOrtaOrtaZayıfZayıfZayıfZayıfZayıfZayıfZayıf (Zayıf. Bidat ve Hurâfeler kategorisine girmeye aday.)

Bu dua, önceden düşük yapıp çocuk zayi eden hamile kadınlar'ın aynı şey tekrar başlarına gelmemesi için kullanılır. İslami kaynaklarda geçmemektedir.

Bismillâhil'azîmi ve billâhikerîmüskün yâ Sürhubad ve bihakki Adem safiyullah hürmeti için yâ Sürhubad ve bihakki Nûr neciyullâh hürmeti için uhruc yâ Sürhubad ve bihakki Şit nebiyullah hürmeti için üskun uhruc yâ Sürhubad ve bihakki Tevrâti Musa aleyhisselâm hürmeti için üskün uhruc yâ Sürhubad ve bihakki İncîli İsa aleyhisselâm hürmeti için üskun yâ Sürhubad ve bihakki furkân-ı Muhammed Mustafa Aleyhisselâm hürmeti için uhruc yâ Sürhubad ve bihakki yüz yirmi dört bin peygamberler hürmeti hakkı için uhruc yâ Sürhubad. Üç yüz on üç mürsellerve peygamberler hürmeti hakkı için uhruc yâ Sürhubad ve Cebrail ve Mikail ve İsrafil ve Azrail hürmeti hakkı için üskun yâ Sürhubad ve Arş ve Kürsi ve Levh ve Kalem on sekiz bin âlem hürmeti hakkı için uhruc yâ Sürhubad ve sekiz uçmak ve yedi tamu hürmeti hakkı için uhruc yâ Sürhubad. Ay, gün ve yağmur ve kar hürmeti hakkı içinüskun yâ Sürhubad ve Medine'de yatan evliyâlar ve gaziler ve şehitler hürmeti hakkı için üskun uhruc yâ Sürhubad. Beytül'mâmur ve Beytül'mukaddes hürmeti hakkı için üskun yâ Sürhubad.

Ahirzaman peygamberi Muhammed Mustafa'nın ve Kuran nuru hürmeti hakkı içinuhruc yâ Sürhubad. Billâhil'azîmi ve billâhilkerîmi ve bilhürmeti arş-ı azîmi hakkı için uhruc yâ Sürhubad. Felekin hasenatin felekin hasemetin şerbesaiyyen serberasiyyen şerberesiyyen behhuzeten behhuzeten behhuzeten mülhakan mülhakan mülhakan ve lutfen ve lutfen ve kutfen bihi bihi bihi üskun üskun üskun yâ Sürhubad. Hazini Kelâmullâh hürmeti hakkı içinuhruc yâ Sürhubad ve altı bin altı yüz altmış altı âyet hakkı için üskun yâ Sürhubad. Üç yüz altmış altı arş-ı azîme kelamüllâh hürmeti hakkı içinüskun yâ Sürhubad. Sel isben aykel isen karayehl isen ve buhurdan ise üskun yâ Sürhubad ve Muhammed Mustafa Sallallâhu aleyhi vesellem perilerinden isen uhruc yâ Sürhubad ve Seyyid Ahmed Kebîr perilerinden isen uhruc yâ Sürhubad ve Süleyman Peygamber perilerinden isen uhruc yâ Sürhubad. Kaf dağı devleri perilerinden isen uhruc yâ Sürhubad. Pınar başında ve ayağında ve ağaçlar dibinde ve sular kenarında ve yol caddesinde ve değirmen yerinde ve bu dünyada olan devlerinden ve perilerinden isen üskun uhruc yâ Sürhubad ve taliye ile gelüp koşanlardan isen uhruc yâ Sürhubad. Başağrısından isen üskun yâ Sürhubad ve bel ağrısından isen uhruc yâ Sürhubad ve bilmediğim marazlardan isen uhruc yâ Sürhubad ve cümle melik sâdâtın malzemesini tutsun. Bunun, senin ve cümle âlem halkının günâhı senin üzerine olsun. Bunu koymazsan vaz gelmezsen merdutlardan olasın. Eğer bir dahi vazgel, uyruk incitmeyesin. Eğer bir dahi tutarsın, yetmiş iki milletin âhı seni bitürsün üskun uhruc yâ Sürhubad.

Kaynaklar

[1] Eski ve Kapaksız Bir Kitap’tan, s.72-73.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: sena, 04.12.2010, 19:41 (UTC):
cevır gel duası okumay abasladım acaba bunu onunla bırlıkte nasıl okucaz bılenınız varmı

Yorumu gönderen: ayse, 26.11.2010, 19:34 (UTC):
bu duayı çevirgelden sonra kaç kere okuyacagız

Yorumu gönderen: sevda , 25.10.2010, 07:49 (UTC):
bu dua.yı yayınlayandan allah razı olsun ben 3 defa dır okudum çok güzel bir dua ben hep diyom peygamber efendimiz s.a.v döneminde olsaydım diyom bu zaman hiç öyle deyil

Yorumu gönderen: sena, 14.03.2010, 21:28 (UTC):
bu dua babannemin dua kitabından sayfa 72 73 =) eski ve kapaksız bi kitp =)babannem kitapçıya verip kapak yaptırtmış büyük bi ihtiml bizdeki kitp ;)

Yorumu gönderen: uşşaki006, 09.02.2010, 17:52 (UTC):
elimizdeki bir kitapçıkta yukarıda yazılan sürhübad duası haza duai uhruç olarak yazılmıştır.kitapcık esma yayınları olarak basılmıştır.giriş kısmında /işbu mübarek dualar müderrisi kiramdan konyalı eyhzade el-hac bilal nri efendi tarafından kaleme alınmıştır/ denilmiştir.katkı olsun amacıyla sunulur

Yorumu gönderen: ÖMER, 08.02.2010, 19:12 (UTC):
ALLAH RAZI OLASUN SIZDEN

Yorumu gönderen: sırran, 26.10.2009, 19:52 (UTC):
Eski ve kapaksız bir kitabı kaynak göstermişsiniz, gönül ister ki her sayfayı bize kazandırın, sayısız sevap kazanmış olursunuz. Şimdiden allah razı olsun emeğinizden...))Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56272424 ziyaretçi (143372350 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)