SSS
 
Gizli İlimler, Sık Sorulan Sorular, SSS

SSS

Sık Sorulan Sorular

Bu bölümde, "Ziyaretçi Defteri" ve "İletişim Formu'na, sitemiz ve içeriği ile ilgili sorular ve eleştiriler yanıtlanacaktır.

Soru: "Sitenizi çok beğendim. Ben de yetkili biri olmak istiyorum. Bu konulara ilgim çok fazladır. Zaten şimdi sizin gibi site açsam, siz kadar rağbet görmeyeceğim. Lütfen admin olmak istiyorum. Ben de tr.gg'li siteleri iyi bilirim html bilgim süperdir"

Cevap: Admin olmak için aradığım şart, HTML bilgisi değil, forumdaki belli bir konuda SÖZ SAHİBİ OLACAK KADAR UZMANLIK GEREKTİREN bir bilgi. Yani Admin'in görevleri arasında site tasarımı vb konular yoktur. Admin, forumlardaki konularla ilgili sorulara, yanıtlar verir; ziyaretçiyi BİLGİLENDİRİR.

Eğer, bu konulara BİLGİM VARDIR diyorsanız, emailimi (lusiyen@hotmail.com) ekleyin. Sadece e-mail yoluyla yapılan adminlik başvuruları, kabul edilmeyecektir. Ancak MSN'de bire bir görüştükten sonra size bu yetkiyi verebilirim.

Soru: "Merhaba sayın site sahibi. Ben, sizden bana vefk yapmanızı istiyorum. Lütfen yardımcı olun. Teşekkürler. Murat. Selamlar"

Cevap: Dostum, ben ne "cindar", ne "kahin" ya da bir "medyum", ne de bu kişi ya da sıfatlarla uzaktan/yakından bir ilgisi olan birisiyim. Öyle bir yeteneğim, ne yazık ki yok. Bu yüzden lütfen "iletişim formu'ndan "büyü bozma", "vefk" ya da "muska" yazma gibi isteklerde bulunmayın. Ben, sadece gizli ilimlerle ilgili konuları sizin gibi merak eden ve sizler gibi sıradan birisiyim.

Soru: "Selam. Bu kadar büyük, derin ve bu kadar çok ilmi nasıl öğrendiniz. Bu bilgilerin kaynağı nedir. Bende ilim öğrenmek istiyorum hatta ilme açım. Ama öğrenemiyorum. Yüce Rabbim Allah (cc) a ve resulüne imanım sonsuz. Her zerremle inanıyorum. Ama anladığım kadarıyla bu yeterli değil ilim öğrenmeye. Ilim öğrenmek isteyen ve kul olmak isteyen herkesin karşısında şeytan ve kendi nefsi vardır. Ben bir kez cahilliğimden ötürü şeytanı ve nefsimi kendime klavuz yaptım peşinden gittim. Şimdi kurtulamıyorum. Defalarca tövbe ettim yine günahlar işledim kendimi kontrol edemiyorum. İlim öğrenmek ve ilmimle dimdik ayakta durmak istiyorum. şeytana ve nefsime kanmamak istiyorum. Allah (cc) beni bir çok bela ve musibetten koruyor, bunu görebiliyorum. Ama benim elim, ayağım ve hatta beynim bağlanmış gibi çözemiyorum hiçbir düğümü. havvas ilmini anlatırken " her ilim mutluluk getirmez " demişsiniz. Ben hiçbir an mutlu değilim zaten. İlim öğrenmem için bana bir kapı açarsanız sevinirim. Yoksa ben bu cahilliğimle ölürsem vay halime."

Cevap: Öncelikle teveccühün için teşekkür ederim. Fakat ben, zannettiğin gibi, sitede bahsedilen çoğu bilgilere sahip değilim. Üstte de belirttiğim gibi, merak edip araştırdıklarımı bu sitede derleyip bir araya getiriyorum. Bu sitedeki birçok yazı, çoğu ziyaretçilerimizin gayretleriyle bir araya getirilmiş yazılardır. Yoksa, benim bu tür konularda özel bir ilmim yok. Yeni eklenen "Yazarlar Dizini" bölümünde benim kendi yazı ve makalelerim bellidir. Bunun dışında birçok makale, yazarlardan (bu sitede yayınlanması için) özel izin alınmış ya da değerli ziyaretçilerimizin gayretleriyle bir araya getirilmiştir.

Soru: "Dostlar siteniz süper ama konular çok az. www.gizemulkesi.com adında bir site vardı kapandı. O sitede binlerce konu vardı. O sitenin konularının listesi elimde. İsterseniz göndereyim. Konularınızı çoğaltırsanız sevinirim. Artık bu sitenin müdavimiyim. Başarılar dilerim." (Hasan Hoca)

Cevap: Eğer bu sitede olmayan konularda, MUSKA FORMÜLLERİ, BÜYÜ TARİFİ, CİN ÇAĞIRMA DAVETİ gibi zararlı içeriklerin dışında bütün öneri ve makalelerinize açığım.

Soru: "Element kavramının tarihsel gelişimi nedir?"

Cevap: Kimya gibi ödev konuları için Ödev İstekleri adlı kategoriye göz atabilir, eklenmesinini istediğiniz yazıları bize iletebilirsiniz.

Soru: "Benim derdim saklı bir parayı-hazineyi-bulmak. Engelim muum baba diye cin"

Cevap: Bu konuda bir bilgim yok ve ilgi alanım dışında. Ama bu konu hakkında bir yazı gönderen olursa, zevkle yayınlarım. Çünkü bu konuda oldukça soru geliyor.

Soru: "Merhaba. Site, güzel. İhtiyacımız olan duaları insanlara ulaştırdığınız için teşekkürler. Ama şu sayfadaki kedi gözlerinin anlamını ve niçin konulduğunu anlayamadım" (Seval)

Cevap: O resim, sadece "tasarım"ın bir parçası 😇 Herhangi bir "özel" anlamı yok yani.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Sindeg, 26.01.2016, 13:15 (UTC):
HACI MAHMUT'a atfen.
Bu siteyi bu gün gördüm. Çok değerli ilimler var. Allah Kabul Etsin.
Yaklaşık seninin bu yazıyı yazdığın yıllarda muhterem bir zat ile tanıştım. O da senin gibi Almacı idi. 1952'lerde Almanya'ya gitmiş iki çocuğu olduktan sonra dönmüş. Hikayesi çok uzun ve bir okadar hüzünlü. Allahın Kadr'i ne ulaşmış. Ben de dahil onun ilminden çok şifa bulanlar olduk. Yaşayan Kuran bir nev-i Esmalar gibi benzetmesi ancak halini anlatmaya yetişebiliyor. Sana Sadece ismini vereceğim sen istihare ile rabıta ile nasibin ise kavuşursun o ismaile.

Yorumu gönderen: ftmbtl, 22.03.2014, 09:03 (UTC):
Benim sorum 4 kitap haricinde yani zebur tevrat incil ve kuranı kerim dışında başka bir kitap veya kutsal yazı varmı varsa kime ait

Yorumu gönderen: derya, 26.01.2014, 19:50 (UTC):
site yöneticisine hz hüseyinin hayatını bulamadım ekleseniz olurmu vardıda görmedim mi arıyorum ama bulamadım

Yorumu gönderen: ilknur, 09.02.2010, 08:31 (UTC):
ya burada ben cevap bulamadım

Yorumu gönderen: haci mahmut, 27.11.2009, 12:48 (UTC):
Tekrar selamun aleyküm
kusura bakmayın başınızı ağrıttığım için bilgim yok
ismim hacı mahmut kendim bayburtluyum şuan almanyada oturuyom
kendi en büyük dedemizde yanlış anlamayın çok büyük bir evliya 150 yıl olmuş vefat edeli bayburtun ermene köyünde
anlatmak istediğim konusu kendimde Abdurrahim Reyhan efendiden dersliydim vefat edeli en az 10 yıl oldu
sağlığında şöyle haller yaşadım: bir gün ders almaya gittim ders verirken göğsün içinde iki meme arası olan yere birşey oldu ve eve gittim ellerim birbirine geçti ve birden başladım cezbeyle estağfurullah çekmeye ellerim ayrılmaya başladı
neyse yanımdaki ailem korktular müdahale etmeye çalıştılar ama başaramadılar ve böyle 5 veya 6 ay gezdik
bursada oturuyordum o zaman ve bir gece Abdurrahim efendim bana diyor ki “vuslat elbisen geliyor almanyadaki kardeşlerimizden” ve sabah uyandım evden dışarı çıktım bir ihvan abi rasgeldi “efemdim vefat etti geliyonmu erzincana” “geliyom” dedik ve gittik orda bir himmet oldu vuslat elbisesini bir şekilde giydirdiler ve cenazeden sonra bursaya döndük
4 ay sonra efendim beyaz elbiseler içinde sakalı yüzü nuralanur karşıma durdu ve bu olay zuhurat olarak geldi bana diyor ki “bir noktada kaldın ilerde çok büyük evliyaullah olacaksan” söyledi bende öyle Allah diye bağırdım ve kaybuldu gitti
o gün bu gün hiçbir değişiklik yok anlıyacağınız
adım attırmıyorlar bir noktadan öteye yani
almayaya evlilik yoluyla geldik akraba burdada onlar karşı bu yollara
niye diyeceksiniz bilirsiniz kafayı oynatan oldu burda onun için aile şeyleri çıkmasın diye çalışıyom resturantta mutfakta
boş saatlerimde tasviye edilen kitaplardan okuyom
inşallah sorum anlaşılmıştır
ha diyecekseniz ki halife bırakmadı mı kendi gözelerimle görmedim ve duymadım çokları çıktı kimyese gitmedim cevabınızı beklerim
birde mübarek vefat etmeden çok öncede vekiliyle o zaman köydeydik o köyde çok sevdiğim ihvanım var ona çok selam söyleyin diyor yolumuzun büyüklerine
sorum bunlar inşallah iyi olur hepinize teşekkür ederim
yolunuz ve yolumuz açık olsun esen kalın mutlu kalın

Yorumu gönderen: HACI MAHMUT, 25.11.2009, 13:45 (UTC):
SELAMUN ALEYKUM NASILSINIZ SORUM VARDI

Yorumu gönderen: hiçdüşünce, 03.08.2009, 18:31 (UTC):
Ben süleyman tapınağı hakkında ayrıntılı bilgi istiyorum.Bu sitedeki konuların çoğuda ilgi alanım içinde,ama bazen çok kısa ve yetersiz kalabiliyor. BOĞAZKALE ile ilgilide araştırma yayınlarsanız sevinirim.HATTUŞA bin tanrılı şehir,gerçekten ilgi alanı olanların ilgisini çekebilir.tapınaklar ve tanrılar şehri ayrıca yaşam tarzı ilede ilginç.TARİHİ olarakda su götürmez bir yeri var.Öğrenmeye ve incelemeye değer.BİRDE şu vefk isteyen arkadaş beni güldürdü allah ondan razı olsun.

Yorumu gönderen: Es selamu aleykum, 06.07.2009, 04:00 (UTC):
Siteniz gercekten cok güzel ve etkileyici olmuş. Yanlız dikkatimi cekti islami konuların bazılarını alıp yayınladıhınız kaynaklar islam ve ilim hakkında yanlış bilgi vermiş.Bu konuları tevhidi bilen bir müslüman ile görüşüp degiştirirsen daha hoş olurBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56448874 ziyaretçi (143844293 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)